Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alarmi u radnjama

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmi u radnjama
(Zaključana tema (lock), by momsab)

[ Pregleda: 8226 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejo
NL

Član broj: 1489
Poruke: 101
*.zeelandnet.nl



Profil

icon Alarmi u radnjama13.05.2002. u 23:08 - pre 267 meseci
Jedan moj prijatelj drzi prodavnicu sportske opreme. Radnja je naravno obezbedjena sa takozvanim "portama" ( kod ulaza - izlaza prolazite kroz zonu koju hvata alarm ). One reaguju na svako eventualno iznosenje artikala sa kojih nije skinuta nalepnica ili tracica koja ga aktivira. Te nalepnice su obicno dobro sakrivene i verovatnoca je veoma mala da je ( sem dobrog lopova ) neko moze odmah uociti i skinuti. Ako (sto je i normalno) artikal prodje preko kase spusta se u jedan mali bak ( nesto kao malo dublja fioka ) i time postupkom nalepnice nemaju vise svoju funkciju ( deaktiviranje ). Dakle, reklo bi se funkcionalno, ali...

Nekoliko pari skupih patika mu je nestalo iz radnje ( subota ) prilikom velike guzve. Jasno je, iznesene su (ukradene). Razmisljali smo na tu temu i dosli do zakljucka da su ili skinute nalepnice u toku probanja obuce ( mala verovatnoca jer su stvarno male i dobro sakrivene ) ili alarm nije reagovao (ipak je radio).
Od onih koji malo bolje poznaju taj "zanat" sam saznao da danasnji lopovi koriste neke kese-dzakove kroz koje ne prolaze zraci alarma. Slozit cu se kada je rec o starijim tipovima alarma ali ovaj sistem je ipak realtivno nov ( 2 godine ) i kod njega je nemoguce nesto izneti napolje u onim kesama-torbicama oblozenim aluminijskom folijom a da ne reaguje.

Dakle, u pitanju je nesto novo? Ok, ti "majstori" su uvek malo ispred obezbedjenja ali me interesuje sto je sad to opet izmisljeno?

P.S.Zamolio bih ( ako moze ) da se odgovori-komentari odnose na temu, tj, funkcije alarma i njihove mane. Hvala.
Pozdrav, Dejo.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 00:09 - pre 267 meseci
Pa to sa kesama nije nikakva novost...

Uzme lepo OLOVNE prole debljine recimo par milimetara, stavi u kesu, posebno su dobre one popularne cetvrtaste shopping kese, i nema nijedan alarm tu sta da trazi.. kroz to Xray ne bi prosao a kamoli obizno elektromagnetno zracenje..

A inace, jel tom liku mozda palo na pamet da su mozda ribe koje rade tamo iznele te patike?

 
0

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 13:02 - pre 267 meseci
Moze biti ...........
 
0

Dejo
NL

Član broj: 1489
Poruke: 101
*.zeelandnet.nl



Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 17:12 - pre 267 meseci
Citat:
ventura:
Uzme lepo OLOVNE prole debljine recimo par milimetara... i nema nijedan alarm tu sta da trazi.. kroz to Xray ne bi prosao a kamoli obizno elektromagnetno zracenje..


Olovne? Par milimetara? Zar takve torbe nebi bile uocljive jer su dosta teske? Osim toga, moj prijatelj tvrdi da su mu instalateri tog sistema rekli da te fore ne prolaze kod ovog tipa alarma. Hm... Ipak mislim da je nesto novo u pitanju. Mozda neki mali aparat koji deaktivira pomenutu nalepnicu pa samim time alarm na ulazu ne reaguje, ili nesto drugo?

Dobro bi bilo ako neko zna da malo pojasni jacinu tih "zraka" etc. Moj prijatelj tvrdi da je "jacina" tih zraka bila ispravno "nastelovana" i da ih je nemoguce "pojacati" jer bi reagovali na sve i svasta...

P.S. Ha,ha,ha, nisu zenske. E ludi ste totalno...
Pozdrav, Dejo.
 
0

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 17:36 - pre 267 meseci
Sto smo ludi bureka ti , heteroseksualnost je normalna bar za mene
Sto se tice toga , ne prolaze forice ...
NEKE FORICE SVUDA PROLAZE ...
 
0

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
*.tnt4.gary.in.da.uu.net



+2 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 20:59 - pre 267 meseci
Sad cu ti reci neke stvari koje si se zeznuo, ukoliko sam skontao poentu.
Ovde gde ja zivim na prdukte kao hrana itd, se stavljaju Security Tags, bele kockice koje samo zalepis i onda ako neko proba da izadje sa njima na vrata normalno pisi. Garancija tih nalenica u Americi je oko 90%. Znaci nije garantovano da ce to zaista zapistati. :)

E sad na odecu obucu itd se ne stavljaju nalepnice, nego se nakaci kao komad platike koji bes specijalnog kljuca ne mozes skinuti, dakle moras pocepati patiku ili odecu itd. Ukoliko probas da tu plastiku razbijes, dogadja se da iz nje izlazi crna boja koja se ne moze oprati tako da unistava produkt. :)

E sad da ti kazem da za te tagove sto je tvoj prijatelj stavio da je to nula, jer kroz to je prosverati stvari po muke :), ja sam u zasticenoj ogromnoj radnji u USA, sa kemerama, security ljudima itd, hapio preko 20 telefona mobilnih i nikad me nisu uhvatili :) Umjetnost :)
 
0

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Alarmi u radnjama14.05.2002. u 22:48 - pre 267 meseci
To za plasticne mareke je i ovde pocelo , ali bez boje i sl. ali su takodje relativno neuspesni...
Stavljaju se u nekim knjizarama metalne plocice koje je maltene nemoguce skinuti za knjige koje se polazuju , a kad kazes koju ces onda ti donesu novu ''od negde''.
Mada ko je majstor ... sve je to smesno od zastite.
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 00:53 - pre 267 meseci
Citat:
01011011:
E sad da ti kazem da za te tagove sto je tvoj prijatelj stavio da je to nula, jer kroz to je prosverati stvari po muke :), ja sam u zasticenoj ogromnoj radnji u USA, sa kemerama, security ljudima itd, hapio preko 20 telefona mobilnih i nikad me nisu uhvatili :) Umjetnost :)


jel to ona varijanta...
- bar dan ..
-- da ..
- gde su oni telefoni za reklamaciju shto treba u servis da se nose...
-- chek da vidim ..
- a evo ih .. uf .. zurim.. hvala ..
-- ...
 
0

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 01:54 - pre 267 meseci
Ma to je najbolji rad
Ali najgore je bilo kod nas kad je pocelo bombardovanje ... pravo iz kuce u Nike i Adidas shop
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.041net.co.yu



+1 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 04:47 - pre 267 meseci
..........

...i posle se ljudi chude kakva smo nacija
 
0

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Serbian Fighter
Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 10:57 - pre 267 meseci
Pazi ja nisam , meni je klub kupovao sta sam hteo po pitanju opreme ali znam momke koji su dzakovima odnosili
Citat:
...i posle se ljudi chude kakva smo nacija

Bar smo bili slozni tada ... svi su krali
 
0

Dejo
NL

Član broj: 1489
Poruke: 101
*.zeelandnet.nl



Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 18:54 - pre 267 meseci
Ovako,

Pomenute plasticne naprave ( zvane "zuje" ) su manje vise stari model zastite i nisu rado vidjene ( ne samo od lopova ) u radnjama. Ove nalepnice su puno noviji sistem i garancija im je maltene citavih 100% ( tako se prica ). Lepe se na neuocljiva mesta i velicina im je u precniku 5-6 milimetara. E sad nije fora da javno pisem gde se lepe jer je to tajna. Kada neko kupi tamo artikl obicno ga ne skida sem na odeci ( tokom pranja ). Kao sto gore navedoh deaktiviraju se na samoj kasi spustanjem artikla u jednu fioku.( par sekundi ).

Ono sto ipak stoji jeste da su njemu ti artikli izneseni iz radnje a da alarm nije reagovao. Dakle, postoji nesto novo. Sansa da je neko uspio skinuti te nalepnice je minimalna jer se radi o obuci ( na odeci je vec to moguce ), a na njoj su stvarno dobro sakrivene.

Cudno zar ne?
Pozdrav, Dejo.
 
0

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
67.241.54.*



+2 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 19:59 - pre 266 meseci
Citat:
Dejo:
Ovako,

Pomenute plasticne naprave ( zvane "zuje" ) su manje vise stari model zastite i nisu rado vidjene ( ne samo od lopova ) u radnjama. Ove nalepnice su puno noviji sistem i garancija im je maltene citavih 100% ( tako se prica ). Lepe se na neuocljiva mesta i velicina im je u precniku 5-6 milimetara. E sad nije fora da javno pisem gde se lepe jer je to tajna. Kada neko kupi tamo artikl obicno ga ne skida sem na odeci ( tokom pranja ). Kao sto gore navedoh deaktiviraju se na samoj kasi spustanjem artikla u jednu fioku.( par sekundi ).

Ono sto ipak stoji jeste da su njemu ti artikli izneseni iz radnje a da alarm nije reagovao. Dakle, postoji nesto novo. Sansa da je neko uspio skinuti te nalepnice je minimalna jer se radi o obuci ( na odeci je vec to moguce ), a na njoj su stvarno dobro sakrivene.

Cudno zar ne?


Security Tags, bele kockice koje samo zalepis i onda ako neko proba da izadje sa njima na vrata normalno pisi. Garancija tih nalenica u Americi je oko 90%. Znaci nije garantovano da ce to zaista zapistati. :)
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.81.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 20:32 - pre 266 meseci
a na kom principu rade te nalepnice? da li je moguce da je kesu sa artiklima podigao iznad onih aparata na izlazu? ili kroz prozor ili tako nesto? na sajmu knjiga je ips imao te alarmne uredjaje a ja sam video likove koji su preko paravana dodavali jedno drugom tako da nisu morali da prolaze pored onih aparata.
 
0

Dejo
NL

Član broj: 1489
Poruke: 101
*.zeelandnet.nl



Profil

icon Re: Alarmi u radnjama15.05.2002. u 21:53 - pre 266 meseci
Citat:
srki:
da li je moguce da je kesu sa artiklima podigao iznad onih aparata na izlazu? ili kroz prozor ili tako nesto?

Nema sanse Srki, jer je kasa odmah pored vrata a takozvane "porte" hvataju do visine 1,80 m ( cak i malo vise ).

To Nikola,

Mislim da govorimo o slicnim sistemima. Tacno je da su sanse minimalne ali da je neko uspeo da nadje resenje isto stoji. Dakle, gde bi mogla da bude rupa?

Pozdrav, Dejo.
 
0

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
67.241.54.*



+2 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama16.05.2002. u 00:24 - pre 266 meseci
Ne bih ovde da otkrivam moje tajne, ali pre godinu dana sam radio kao menager i znam da je bilo milion puta da neko nesto ukrade, nisam ja majke mi.
znam da je nesto bilo u fazonu da ako ima nesto napisano na tagu da ga ne stavljas jer se nece aktivirati , ali opet oni moraju to da stave na rolnu tako da rolna ne bi bila pola prazna pola puna tako da ne bi se sjebalo pri motavanju, tako da imas dosta tih sto nisu mogli aktivirati da piste, najbolje bi ti bilo da javis komapniji koja radi te security tags. da si americi mogao bih da ih optuzis mozda izvuces koju kintu, ovako nista :)


Najbolje bi it bilo da kontaktiras njih. Druga stvar, ukoliko imas cute girls da ti rade za register, onda ti je velika mogucnost da su oni onako neprimetno prevukli preko registra, preko one crne plocice, i da su deaktivirali, neko naisao i pokupio "_
Malko ti to prostudiraj, sem ako nisi neki lopov, pa trazis ideje od nas da ti pomognemo opljackati :)
 
0

Dejo
NL

Član broj: 1489
Poruke: 101
*.zeelandnet.nl



Profil

icon Re: Alarmi u radnjama16.05.2002. u 19:23 - pre 266 meseci
Citat:
01011011:
Najbolje bi it bilo da kontaktiras njih. Druga stvar, ukoliko imas cute girls da ti rade za register, onda ti je velika mogucnost da su oni onako neprimetno prevukli preko registra, preko one crne plocice, i da su deaktivirali, neko naisao i pokupio "


Kontaktirali smo firmu koja je postavila uredjaje. Posetili su radnju i konstatovali da je sve ok. Ni njima nije jasno kako je to uopste bilo moguce? ( izneseno je u toku jednog dana 10-tak pari. ) Steta ce biti naplacena od osiguranja, ali pitanje ostaje kako je to bilo izvodljivo? Bio je i gazda citavog dana tu i on tvrdi da nije nikoga sumljivoga primetio. Uostalom, danasnji maheri su lepo obuceni.

Citat:

Malko ti to prostudiraj, sem ako nisi neki lopov, pa trazis ideje od nas da ti pomognemo opljackati :)


E pa stvarno Nikola...
Pozdrav, Dejo.
 
0

jula

Član broj: 200083
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Alarmi u radnjama06.11.2008. u 13:10 - pre 188 meseci
Može li mi netko reći nešto o Jablotron bežičnom alarmu JA-63KR ''profi'' ? Koliko bi bila cijena centrale, 3 senzora,tipkovnica i vanjska sirena? Hvala!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Alarmi u radnjama06.11.2008. u 14:12 - pre 188 meseci
Šest i po godina stara tema ! Jel ovo rekord ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmi u radnjama
(Zaključana tema (lock), by momsab)

[ Pregleda: 8226 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.