Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?

[ Pregleda: 2967 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imiloje

Član broj: 5133
Poruke: 37
*.ptt.yu.



Profil

icon Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?13.02.2005. u 19:22 - pre 233 meseci
Baš me interesuje kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom koja je uzela previše maha. To se možda ne oseća toliko u velikim gradovima, jer ima puno više posla, ali u manjim gradovima se itekako vidi. Primeri:

- Dobra firma, dobro radi... tražili su ponude za kompletan IS, znači SVE što treba (knjigovodstvo, prodaja, kadrovi, plate...). Izašli smo nas dvojica ispred softverske firme sa konkretnom ponudom: MS SQL, Access, sve kompletno + crno i belo poslovanje... Posao je na kraju dobio tip koji radi u Clipperu sa više od DUPLO jeftinijom ponudom.

- Škola... tražili su ponudu za kompletan IS škole + umrežavanje + sve što ide uz to. Tražili smo 1000 EUR kao poslednju minimalnu ponudu... Na kraju su uzeli ponudu iz drugog grada za 300 EUR !!!!!

- Druga škola... moj poznanik radi u školi i zamolio me je da se angažujem za izradu softvera škole (sa SVIM mogućim opcijama) + umrežavanje. Poučen prethodnim iskustvom, a i pošto smo drugari, a i klinac mi ide u tu školu... rekoh 'ajde 30.000 dinara... Posao nisam dobio jer su čuli da se takav sličan softver prodaje za 17.000 dinara.

- privatna firma, 10-ak zaposlenih, rade fino, imaju posla... gazdarica traži takođe kompletan softver, kupci, dobavljači, plate, knjigovodstvo... tražimo 500 EUR (pazi... 500 EUR), gazdarica demonstrativno skače sa stolice i viče "Jel' ste vi normalni!", i uzima softver za 150 EUR koji radi pod DOS-om.

- držanje časova informatike klincima i srednjoškolcima... najniža ponuda koju sam do sada video je bila sa jedne bandere sa 300 dinara za dvočas...

Primera imam još xyz, ali da ne zamaram dalje. Da li biste vi radili navedene poslove za ove cifre koje sam spomenuo, ili ja možda imam nerealne zahteve? Misliiiim... zaista neću da se ponižavam toliko da dajem časove programiranja po 300 dinara za 90 minuta. Posledica svega je da dobar programer na kraju ostaje bez posla, jer je potražnja zaista minimalna.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?13.02.2005. u 21:14 - pre 233 meseci
Sa nelojalnom konkurencijom se boris tako sto istrajavas.

Ako su tvoje cene realne, to jest zasnovane na ralnim troskovima i realnoj zaradi onda nemas cega da se plasis jer onaj ko ide ispod tvoje cene radi na svoju stetu.

Na duzi rok, on ce da pukne kada se zaglibi u preuzete obaveze koje ne moze da ispuni ili ako ih ispunjava, na gubitku je zbog niske cene.

Klijenti se obicno navuku na jeftiniju ponudu u pocetku ali kad-tad shvate zasto nesto kosta vise.

Analiziraj konkurenciju, vidi sta oni to konkretno nude kao konkurentne proizvode i gledaj kako da im se prilagodis. Ako su njihovi proizvodi sa manje opcija, onda i ti nudi verziju koja ima manje opcija pa skidaj cenu ili u ponudi jasno naglasi sta je to sto tvoj proizvod ima, jer nije svaki knjigovodstveni program isti. U sustini oni rade isti posao ali itekako ima razlike tako da dva programa mogu visestruko da se razlikuju u ceni. Gledaj da svom klijentu objasnis zasto tvoj softver kosta vise.

 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 00:38 - pre 233 meseci
A uvek možeš i da kreneš da radiš za strance preko Interneta... Obično je mnogo isplativije a manje stresno. Posle toga će ti ovakve dogodovštine ostati samo kao tragikomična uspomena.

Ako pak želiš da nastaviš poslovanje sa domaćim čačkonoscima, gledaj da što bolje i što pre proceniš s kim imaš posla. Prosto rečeno, s nekim ljudima uopšte ne vredi gubiti vreme...
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 00:48 - pre 233 meseci
Saznaj ko to radi toliko ispod cene i lepo ga odrukaj muriji za nelegalno koriscenje softvera - 95% su sanse da mu nadju svasta :)
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 00:51 - pre 233 meseci
Prodaja softvera je posebna priča. Ti što kupuju DOS verzije u 2005. godini za 200E, jednostavno nisu kupci, a i ti nisi prodavac, ako nudiš crno-belo poslovanje!
To se ne radi tako, bolje mu daj 2 iste verzije pa neka se on gubi u svojim brljotinama, a ti treba da si firma, ukoliko me shvataš.
 
Odgovor na temu

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 01:21 - pre 233 meseci
Prosto ljudi moraju da shvate (a kad ce shvatiti veliko je pitanje) da ako hoce da nesto bude dobro uradjeno, moraju i da plate to koliko vredi. Obice im se o glavu kad tad to sto su automatski birali jeftiniju varijantu, pa onda ce da kukaju: "a sto nismo dali pare onima koji znaju da rade".
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.195.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 01:33 - pre 233 meseci
Ljudi obicno zele da za nista dobiju nesto. U ovoj zemlji je jos gore, pa ljudi zele da za nista dobiju mnogo. Zato se marketing na srpskom zove pijacarenje, a prodaja - uvaljivanje.
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?14.02.2005. u 03:30 - pre 233 meseci
Citat:
Bananaman: Ljudi obicno zele da za nista dobiju nesto. U ovoj zemlji je jos gore, pa ljudi zele da za nista dobiju mnogo. Zato se marketing na srpskom zove pijacarenje, a prodaja - uvaljivanje.


Lepo receno!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izlazite na kraj sa nelojalnom konkurencijom?

[ Pregleda: 2967 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.