Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?

[es] :: Linux :: Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?15.02.2005. u 01:33 - pre 233 meseci
Molio bih par recenica o ovoj "pojavi", jer mi se cini da to moze biti jedno od najjacih uporista Linuxa medju "obicnim" korisnicima (nije server, nije neka naucna primena, nije namenjeno IT zanesenjacima, nego sirokim narodnim masama, gde je MS najosetljiviji): kad je uopste pocelo i "sta ima unutra"?
http://www.elitesecurity.org/tema/96328/0#622649
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?15.02.2005. u 11:18 - pre 233 meseci
Korist od takvog linuxa i nije velika, barem ne sa stanovista sirenja medju "narodnim masama". Naime, niko ne zna sta se nalazi unutra vec znaju da to radi. To nece uciniti da se korisnici osecaju "kao kad kuce" kad bi seli pred kompjuter sa linuxom.
Pozitivno je to da ce vise ljudi cuti za linux, videce da to i radi, pa ako nekad im neko spomene linux kao alternativu windowsu, reci ce "cuo sam za to, to kod mene radi, sto da ne probam".
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?15.02.2005. u 22:49 - pre 233 meseci
Koliko je meni poznato embedded Linux u takvim uredjajima ima jednu od najvecih stopa rasta.

Pogledaj malo na http://www.linuxdevices.com mozda i ovde http://www.siliconpenguin.com
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?25.02.2005. u 23:01 - pre 233 meseci
Linux na velika vrata ulazi u nase kucne kompjutere jel je veoma napredovao u poslednjim godinama.Gotovo potpuno je podrzana multimenija, pojavile su se verzije poznatih igara koje se mogu igrati u mrezi i naravno serveri za njih, veliki broj aplikacija koje se za Windowse placaju u linux-u postoje pod drugacijim imenom a funkcionisu u sustini isto ali su za DZ...
Ja sam poslednjih godina obavezno pratio razvoj linuxa preko novina i prijatelja koji je zbog opisa posla i znatizelje uvek imao po jednu distribuciju linuxa na svom PC-ju, kada sam procitao nedavno clanak o SuSe 9.2 distribuciji doneo sam odluku da ga isprobam i instaliram na svojoj masini, tako je i bilo...
Iz bezbednosnih razloga Linux koristim za Surfovanje internetom zatim, za multimediju i trenutke opustanja i dokolice kad se slusa muzika, gleda film ili kada se zeli prosiriti znanje i iskustvo u oblasti operativnih sistema. Sa druge strane kada je u pitanju profesija i posao koristim XP jer po pitanju kompjuterske grafike, vido-editovanja i animacije proces proizvodnje je vezan za programe u Windowsima a poslodavce i klijente nemozemo primoravati da trpe zbog nekih nasih preferenci...
Vec nakon par dana koriscenja Linux-a shvatio sam da vredi vremena i truda nauciti nesto vise o operativnim sistemima uopste jer ne mozemo u potpunosti predvideti kakve ce okolnosti vladati u buducnosti a znanje i iskustvo nikada nije suvisno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Moze li neko ovo malo da objasni za nas laike?

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.