Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68096 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi07.01.2007. u 13:39 - pre 210 meseci
Evo otišli smo u off topic. Da prvo odgovorim na tvoj prvi post od pre par dana.
Imao sam prilike da vidim više takvih projetkora koji se zasnivaju na LCD monitoru, užitak je izvanredan i sa divx i DVD filmovima a često sam se pitao kalo li izgleda HD preko celog zida A HD monitori u LCD varijanti ipak imaju i nekih mana tj zamućenost SD videa a kada pustimo HD slika je sjajna ali ipak ima neku zamućenost...
Što se tiče wmv filma tiče, ne bi bio naročit gubitak u kvalitetu ipak, mislim da je popriličan posao u pitanju. Probaj da nađeš titl u sub ili srt formatu i probaj.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 02:28 - pre 210 meseci
@deki40

Citat:
da li da se mucim da demux-ujem pa da posle miksujem sa nasim titlovima, da li to uopste moze, da li je izvodljivo,
da li dolazi do degradacije kvateta, ili moze samo titl kao poseban fajl pored, istog imena...?

Apsolutno ne postoji nikakava degradacija kvaliteta, jer multipleksiranje i demultipleksiranje nema nikakve veze sa kodiranjem....tako da je ceo taj proces demux->mux bez gubitaka, shto bi se reklo "lossless"...samo ne znam koji bih ti program preporuchio u tu svrhu...za WMV....mozda Shon3i zna.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 15:31 - pre 210 meseci
Naravno da Shon3i zna ;)

http://dvbportal.dyn1.de/downl...ile=wmvmuxer-preview-1.0.0.zip

Windows Media Player 10 ili 11 moraju biti instalirani, po mogucstvu bolje 11. Ovaj program moze da muxuje/demuxuje, rekompresuje wma, wmw itd.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 17:35 - pre 210 meseci
Evo, prevteo sam celu temu pa da prozbotim koju. Elem, konvertujem mpeg2 klipove u MP4 uz pomoć MeGUI-a, vrlo sam zadovoljan kvalitetom na 550Kbps, preporučeno smanjenje rezolucije, B frames 3, Deinterlace MPdeint + Lanczos sharpen, smart noise, a za zvuk koristim FAAC i oko zvuka imam par pitanja. Može li se koristiti NDAAC, dal i neko može da uploaduje taj plug in i kako uopšte da radim zvuk? U pitanju je muzika pa je kvalitet bitan FAAC na 112kbps je odličan ali to mi je malo velik bit rejt... Izvorni zvuk je mpa.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 18:04 - pre 210 meseci
Moze oba NDAAC i CTAAC, i nemoj vise nikada da koristis FAAC, jer je on najgora implementacija AAC-a, MP3 na 128kbps zna da bude bolji od FAAC na 128kbps. FAAC je delimicno mrtav projekat i skoro se nesto updateova-o ali to su sve minorne promene. Developeri MeGUI-a ga drze zato sto je jedini opensource encoder.

Da bi koristio NDAAC, napravi folder "neroaacenc" u folderu MeGUI\Tools, ako ne postoji, i u njega stavi zadnji NeroAACenc.exe koji mozes preuzeti sa ftp://ftp6.nero.com/tools/NeroDigitalAudio.zip

A da bi koristio CTAAC napravi folder "encaacplus" na istoj lokaciji, i sa http://www.box.net/public/c1mrbbcq7g ili sa http://static.elitesecurity.or...ds/1/3/1301411/enc_aacplus.rar preuzmi zadnji encAACplus.exe.

u oba slucaja prekopiraj sve fajlove iz arhive tj, za nero ti treba samo NeroAACenc.exe ili NeroAACenc_SSE2.exe ako imas Intelov procesor ili 64bitni AMD, a za CTAAC ti trebaju svi dll-ovi, i encAACPlus.exe, mp4box nije potreban

I uvek pri encodovanju mozes slobodno da zadrzis 5.1 zvuk samo bitrate ne bi valjalo da ide ispod 112kbps, a za stereo nemoj ispod 48kbps. U oba slucaja HE-AAC mora biti koristen da bi kvalitet bio veci. Moj favorit je CTAAC, a ti vidi sta ti se vise svidja.

Mozes se pridrzavati ovoga, ako encodujes u 5.1

112kbps<HE-AAC<192kbps<LC-AAC<320kbps

A za stereo

32kbps<HE-AACv2<48kbps<HE-AAC<96kbps<LC-AAC<320kbps
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 20:56 - pre 210 meseci
Neće, iskopirao sam oba kodeka na mesta na koja si naveo ali i dalje u padajućoj listi ne vidim CTAAC a kada izaberem ND AAC Megui javlja da ne vidi neroaacenc.exe iako je on tamo gde treba. U listi profila kada izaberem CTAAC 64kbps za kodek mi se postavi Winamp AAc i kontejner raw AAC. Šta još treba da mu uradim dabi radio korektno?
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 21:46 - pre 210 meseci
Heheheh, ipak je uspelo sa ND AAC, trebalo je u podešavanjima MeGUI-a update-ovati putanje za plug in-ove. Kvalit zvuka na 64kbps je odličan ali malo je tiši zvuk u odnosu na original, to nisam primetio kod FAAC ali je on na 64kbps jako loš.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 21:46 - pre 210 meseci
Idi na Tools->Settings, u Program Paths tabu, lepo definisi sve putanje na tvom racunaru.

Winamp AAC <=> CTAAC je potpuno ista stvar, nego su devovi MeGUI-a hteli da budu sto precizniji, jer svi prave razliku izmedju Winamp AAC i CTAAC, a u stvari nema razlike, i ovo je bilo resenje. Raw AAC je sasvim u redu i nema nikakve razlike, sa nerovim encoderom dobijas mp4 fajl. CTAAC takodje podrzava mp4 output ali MeGUI trenutno ne podrzava to.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi09.01.2007. u 22:31 - pre 210 meseci
Shvatam situaciju. Sone hvala ti puno na ovim smernicama. Baš sam zadovoljan, MPEG2 fajl od 70MB kompresijom u MP4 je velik 17MB a kvalitet je sjajan i na 550/64kbps x264/NDAAC.

Citat:
Shon3i: Idi na Tools->Settings, u Program Paths tabu, lepo definisi sve putanje na tvom racunaru.

Odradio sam to ponovo a redefinisanje putanja mora se uraditi i ako folder MeGUI kopiramo na neku drugu lokaciju na disku.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi10.01.2007. u 08:31 - pre 210 meseci
@Cileinteractiv sad sam tek video da se umetnula tvoja poruka pre moje,
Citat:
Cileinteractiv: Heheheh, ipak je uspelo sa ND AAC, trebalo je u podešavanjima MeGUI-a update-ovati putanje za plug in-ove. Kvalit zvuka na 64kbps je odličan ali malo je tiši zvuk u odnosu na original, to nisam primetio kod FAAC ali je on na 64kbps jako loš.


Da sve putanje se moraju namesiti. Sto se tice tiseg zvuka, to se moze lako resiti, u konfiguraciji NDAAC imas opciju Incrase Volume Automaticly, ukoliko je nisi stiklirao, probaj da je stikliras, inace ova opcija neradi nista drugo sem obicnog Normalize 100%, a moze da se desi da ti se zvuk iz tog razloga utisao zato sto je ova opcija bila ukljucena, jer se u svakom slucaju radi normalize.

Neki ljudi skoro pricali kako Nero utisava fajlove, ja to licno nisam zapazio, jer ga skoro nikada i ne koristim.

FAAC ce uvek da ima mnogo losiji zvuk na nizim bitrateovima, jer FAAC encoduje samo u LC-AAC, dok Nero i CT imaju i HE-AAC.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi10.01.2007. u 22:07 - pre 210 meseci
Evo još nekih zapažanja; Izgleda da je bit rejt od 550bkps za fajlove koji su u većoj rezoluciji i sa manjim Crop-om slab, i tada je slika dosta zamućena i vide se blokovi. Rezolucija mpeg2 fajla je 544/576px a pri kompresiji MeGUI na 544 sam postavlja 272 što rastegli sliku po horizontali pa zato izaberem Suggest resolution i dobijem 544/416 i prethodna zapažanja su za tu situaciju. Ako sa nekim drugim klipom sve uradim isto a rezolucija nakon Crop-a bude 544/416 sa kropom od po 100-tinak po vertikali gore i dole kvalitet bude skoro kao kod ulaznog mpeg2 fajla.
Shvatam da u ovom problemu nema skoro ništa specifično za x264 ali razlika u kvalitetu je osetna i predpostavljam da treba dizati bit rejt? i možda naći neku manju rezoluciju ali ne 320/240? Ili ima još neka fora? Sumnjičav sam po pitanju deblokinga.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi10.01.2007. u 22:26 - pre 210 meseci
Krop je preporučljiv UVEK da se radi, kao i resize, jer zaista nema potrebe da neko kompresuje punu DVD rezoluciju od 720x576 pri tako malom bitrejtu od 550 kbps-a.

Cile, ajde molim te postavi SVA setovanja koja si upotrebio pri kompresiji MPEG2 fajla u x264, i gledaj da ništa ne izostaviš. Pretpostavljam da ti se to deisilo jer nešto nisi uradio kako treba. Pokaži i kako izgleda tvoja AviSybth skripta, naravno.

Ja sam se vrlo retko suočavao s tim problemom, pogotovo ako mi je izbor bio MPEG2 fajl sa originalnog DVD-a, koji obično ima bitrejt od 3500-75 00 kbps-a.

Moja preporuka ti je da NE KORISTIŠ bilo koji resize filter u MeGUI-u, već isključivo Bicubic Normal, ili, što je najbolje, Lancsos 3.



Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi10.01.2007. u 23:47 - pre 210 meseci
Evo kako izgleda Avisynth skripta:

DGDecode_mpeg2source("D:\Spotovi\Cherish-Do it to it.d2v",cpu=4)
edeintted = last.SeparateFields().SelectEven().EEDI2(field=-1)
TDeint(full=false,edeint=edeintted)
crop( 18, 16, -20, -18)

LanczosResize(544,416) # Lanczos (Sharp)
#denoise

x264
main tab:
mode-ABR
bitrate-600
fourCC-VHSS
AVC Profile-Main Profile
AVC Level-Unrestrictet
Enable deblockong
Sve ostalo po difultu, ostale opcije ili 0 ili nisu uključene.

--bitrate 600 --analyse p8x8,b8x8,i4x4 --threads auto --thread-input --progress --no-psnr --no-ssim --output "D:\Spotovi\MP4\Cherish-Do it to it.mp4" "D:\Spotovi\MP4\Cherish-Do it to it.avs"

Samo za ovaj klip sam stavio bitrate od 600 i sa ovim setovanjima je ispao zadovoljavajuće, prethodno je debloking bio isključen, number of B frames je bio na 3 i noise je bio na litle noise. Predpostavljam da je najviše problema pravio taj noise pri velikoj rezoluciji a malom bit rejtu.

Za resize koristim Lanczos ali među ponuđenim ne vidim 3 samo 4 i čist Lanczos. Zainteresovao me Simple (soft) resize, jel vredi?

U avisynth script creator-u situacija je sledeća:

Options:
Inpud DAR 4:3
AVS profile-ništa
auto crop-uključeno
resize-uključeno na 544/416px
Suggest resolution potvrđeno

Filters i Deinterlacing:
Source Type-Partialy interlaced
Field order-Varying field order
Deinterlace-TDeint with EDI
Source i anime-isključeno, čemu služi ova opcija?
Noise filter- sada je isključen mada sa nekim klipovima je bio uključen i nisam primetio da pravi problem. Kada ga treba a kada ne koristiti?

Edit:
DGDecode_mpeg2source("D:\Spotovi\Christina Aguilera-Hurt.d2v")
edeintted = last.SeparateFields().SelectEven().EEDI2(field=-1)
TDeint(full=false,edeint=edeintted)
#crop
BilinearResize(544,416) # Bilinear (Soft)
#denoise

Nadam se da nisam ništa izostavio.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi11.01.2007. u 01:45 - pre 210 meseci
FourCC ne sme da ti bude VHSS, već x264 ili AVC. Ima razloga za to.

Takođe, nemoj koristiti Main Profile već High Profile, jer ćeš tako i na 500 kbps-a dobiti odličnu sliku, jeste da enkoding traje duplo duže, ali isplati se i te kako.

Takođe, obavezno postavi Trellis Quantization na vrednost 1, i kompresiju stavi na vrednost 6, pa posle toga uključi RDO for B-Frames, jer kad tako odradiš, ispada neverovatno čista slika u odnosu na default podešavanja.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi11.01.2007. u 02:42 - pre 210 meseci
@Cileinteractiv
Ma zaboravi sa petljanjem tih x264 opcije, nisu bez razloga napravljeni profili za MeGUI...Uglavnom svi koriste "HQ-Slower" za video...mada je moj favorit "HQ-slowest"....ako bash hocesh da se petljash sa niskim bitskim protocima mozesh da probash "HQ-Insane"-taj profil ti je napravljen bash za izrazitu kompresiju, al mnogo dugo traje i daje odlichne rezultate...po onome shto sam chitao na Doom9 moze da se desi da taj profil ubije detalje na videu bash zbog visokog stepena kompresije, mada veruj mi mislim da to necesh primetiti....Sve u svemu necesh pogreshiti ako izaberesh "HQ-Slower".
Ako kodirash DVD x264 kodekom na niskim bitskim protocima reda 350-500kpbs OBAVEZNO da smanjish rezoluciju, iskljuchish noise filtar(u principu nikad ti nece i treba ti a ujedno zahteva veliki bitrate) i NEOPHODNO je korishcenje matrica koje kolko tolko eliminishu blokove i artefakte na tako niskim bitskim protocima(i sam si to primetio)...e da i neki blagi denoise filter(pregledaj prethodne postove - FFT3D)
link za matrice: http://forum.doom9.org/showthread.php?p=887125#post887125 ...na tom linku su ti i objashnjenja u kojim sluchajevima se koriste koje matrice.
Mada ti je moj savet puna anamorfna rezolucija, 1,37gb target size ....mislim x264 kodek je fenomenal ali ipak postoje neke granice.
Pozdrav
@Shon3i
jel znash chemu sluze ove opcije (skinuto sa http://x264.nl/ ):
--pre-scenecut, --mvrange-thread, --non-deterministic

[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 11.01.2007. u 08:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi11.01.2007. u 10:01 - pre 210 meseci
Citat:
Mada ti je moj savet puna anamorfna rezolucija, 1,37gb target size ....mislim x264 kodek je fenomenal ali ipak postoje neke
slazem se mada sam ja vise za varijantu CRF 20~22, pa koliko da ispadne da ispadne, nije mi zao, a obicno ispadne duplo manje od originala.

Citat:
jel znash chemu sluze ove opcije (skinuto sa http://x264.nl/ ):
--pre-scenecut, --mvrange-thread, --non-deterministic


Sve opcije sluze za multi-threading, i uglavnom za manje gubitke na kvalitetu dobija se na boljoj optimizaciji. --mvrange-thread ima istu funkcionalnost kao --mvrange samo sto --mvrange-thread optimizovana za multi-threading.

Citat:
Ma zaboravi sa petljanjem tih x264 opcije, nisu bez razloga napravljeni profili za MeGUI...Uglavnom svi koriste "HQ-Slower" za video...mada je moj favorit "HQ-slowest"....ako bash hocesh da se petljash sa niskim bitskim protocima mozesh da probash "HQ-Insane"-taj profil ti je napravljen bash za izrazitu kompresiju, al mnogo dugo traje i daje odlichne rezultate...po onome shto sam chitao na Doom9 moze da se desi da taj profil ubije detalje na videu bash zbog visokog stepena kompresije, mada veruj mi mislim da to necesh primetiti....Sve u svemu necesh pogreshiti ako izaberesh "HQ-Slower".
HQ-Slow je sasvim zadovoljavajuc, ali kada se naprave neke izmene, tj treba promeniti mvrange sa 12 na 16 i treba ukljuciti sve opcije kao sto su no fast p skip i no dct decimate. Dobices isti kvalitet kao HQ-Slowest samo sa nekom vecom brzinom, Sharktooth kreator tih profila, je namerno iskljucio te opcije u HQ-Slow profilu zarad brzine, ali to definitivno nije dobro. Koliko ja znam izmedju HQ-slow i HQ-slowest jer razlika izmedju broja referentnih frejmova tj 3:5.


@Cileinteractiv

Deblocking uvek drzi ukljucen i neudaljavaj se od -3,3 za oba polja.

ovo ostalo ti je sve dobro, ali neki put cak ni AVC ne moze da se snadje sa nekim videom, i onda se mora upotrebiti veci bitrate. Za tako niske bitrateove, cropuj i smanji rezoluciju u granicama normale, ok u tvom slucaju. Probaj da pustis Constant Quality encoding na 24~26 i vidi koliki ce fajl da ti ispadne, probaj neke low bitrate matrice.
 
Odgovor na temu

KRUSADER
Srbija

Član broj: 96115
Poruke: 62
212.200.182.*



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.01.2007. u 20:45 - pre 210 meseci
Da li bih neko znao da mi kaze "bit per pixel" konstante za DivX 4, XviD 1.1.2 i x264 07.01.14
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

KRUSADER
Srbija

Član broj: 96115
Poruke: 62
212.200.182.*



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.01.2007. u 21:07 - pre 210 meseci
I imam josh 1 pitanje. Da li za novi Blu Ray/HD DVD postoji neki standard shto se tiche fajlova kojim se stavljaju na disku kao npr. kod DVD(AUDIO_TS, VIDEO_TS(VIDEO_TS.IFO, VIDEO_TS.VOB), itd.), znam da je u pitanju MP4 container, ali nece valjda staviti 1 fajl za 1 film, ili 1 fajl za ceo disk?!

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.01.2007. u 21:55 - pre 210 meseci
KRUSADER druze zaboravio sam totalno da ti dam komentar na program. E ovako.

Program radi odlicno ima par sitnijih bagova ali nista strasno, radi se o audio bitrateu znaci kada se upise audio bitrate ne vidim nikakve promene.

Sto se tice bit per pixel konstate stvar je podosta zamrsena, ali tabela je ovakva


Codec----------------1CD----------------2CD

DivX 3----------------0.20----------------0.27~0.35
DivX 4/5/6------------0.19----------------0.26
XviD------------------0.15~0.17----------0.23~0.26

Sto se tice H264 nemoguce je odrediti pravu konstantu zato sto Deblocking menja kompresivnost celog filma, tj 6,6 povecava kompresivnost dosta, ali vizuelno kvalitet je totalno drugaciji. Na kraju par likova sa doom9 foruma je probalo da postavi teorij,u tako sto bi compresivity test radila sa CFR encodingom i istim podesavanjima kao sa Two pass encodingom, ali na kraju je to sve padalo u vodu jer se ispostavilo da pravilo ne postoji. Recimo ako bi uzeo DVD koji bi encodovao u 1CD znaci prosecan bitrate oko 800kbps i manje sa punom anaformnom rezolucijom znaci 720x576. bez cropa, bez resizea, video bi da H264 video ne bi izgledao toliko los, dok bi DivX/XviD izgledali sa dosta blokinga, smanjenjem rezolucije kod H264 ne bi dobio mnogo, dok kod XviD-a bi to znacilo dosta

Citat:
I imam josh 1 pitanje. Da li za novi Blu Ray/HD DVD postoji neki standard shto se tiche fajlova kojim se stavljaju na disku kao npr. kod DVD(AUDIO_TS, VIDEO_TS(VIDEO_TS.IFO, VIDEO_TS.VOB), itd.), znam da je u pitanju MP4 container, ali nece valjda staviti 1 fajl za 1 film, ili 1 fajl za ceo disk?!


Za HDDVD, IFO fajlovi su ostali dok su VOB-ovi presli u .EVO fajlove, dok se za BluRay jos nista ne zna.



[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 14.01.2007. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.01.2007. u 02:11 - pre 210 meseci
U kom su kontejneru ti EVO fajlovi, mogu li se bezbolno preimenovati u MP4 ili MPG kao što je to bio slučaj sa VOB fajlovima?


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68096 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.