Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Network (MLM) marketing: razotkrivanje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17038 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Interactive Media

Član broj: 23021
Poruke: 9
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?30.04.2005. u 20:00 - pre 230 meseci
Ljudi, ne vidim zasto mnogi generalizuju misljenje o network marketingu? Ja sam inace isto bio veliki protivnik MLM-a dok nisam malo bolje upoznao nacin rada, ali to je isto biznis kao i svaki drugi. Dal onda mozemo da generalizujemo i svaki drugi biznis? Onda su sve banke i svi politicari i svi trgovci i svi ostali koji nesto prodaju i nude, lopovi i prevaranti???(dobro... svi politicari i jesu) Jel neko kupovao kola u zadnje vreme? Pa kazite mi onda koji to nakupac automobila ne laze samo da bi sto bolje prodao "svog pulena". Ima bre da precuti i za neispravan upravljacki sistem i za kocnice ako treba, samo da mu ne ubijes cenu...

Ako vec pricamo o prevarama, zasto neko ne razmisli malo koliko se laze u TV reklamama... pa nikom nista. Ili kao "pa dobro, lazu, pa sta onda? Svi znamo da se laze na TV-u"??? Kako bre pa sta onda??? Kad mi neko kaze "pa sta onda", ja mu onda kazem "daj mi na pozajmicu 2-3000eu, jer ti onda neces da se ljutis ako ti nikad ne vratim novac tj. ako te lazem da cu da ti vratim". To je isto. Samo sto je ovaj banalni primer malo direktniji od TV reklame.

I da... i ako vec ima toliko prevara i u tradicionalnom nacinu trgovine, dal onda niko vise nikad nece da zapocinje nikakav biznis? Ili dal niko nece vise nista da kupi jer moze neko da ga prevari?

Niko nije glup. Tacno je da ima prevare i u MLM-u, ali ljudi se paze kad znaju da moze tako nesto da se desi. Svako ima svoj razlog zasto zapocne neki biznis ili se ukljuci u MLM. To vazi za pocetak svakog biznisa. MLM ili ne-MLM. Ako neko propadne u nekom poslu, uvek mu je neko drugi kriv (poreznici, drzava, konkurencija, baba, deda, komsija, komsika :-) itd.) Ni u jednom poslu ne cvetaju ruze, pa ni u MLM-u. Samo su sanse za uspeh u MLM-u malo vece nego u tradicionalnom biznisu. Zasto? Zato jer jos uvek nema toliko MLM firmi koliko ima tradicionalnih. Zato jer moze da ga radi skoro svako. Zato jer je svima u interesu da uspes, tebi najvise. Zato jer te svi stimulisu da uspes i da napredujes... Neobicno jeste, to priznajem. Narocito ako si trenutno u nekoj firmi i radis za dobrobit te firme tj. za neciji tudji biznis. Kome je to jos u interesu da ti napredujes u toj firmi? Nikome sem tebi. Tu je velika razlika. Mislim da se zato ljudi najvise i plase Network Marketinga. Nisu navikli da ih neko hrabri i gura napred. Nego uvek neka kontra i inat. To je problem.

Ja inace nisam clan ni jedne MLM mreze (za sada), ali imam pouzdane informacije o nacinu poslovanja o barem 10-15 MLM kompanija u US, tako da znam sta vam govorim. U US (za ostale zemlje ne znam), postoji zakon o legalnom nacinu poslovanja Network Marketing firmi. Svaka MLM firma mora da ima transparentan cashflow tj. tok novca i sistem raspodele zaradjenog novca u grupi. Za svaki cent se zna gde ide. I svako ima jednake sanse da uspe u biznisu. Ne kazem ni to da i tu nema prevara. Mnoge MLM firme nisu uopste ni registrovane, nego samo postoje na internetu. I naravno, dodje do prevare kad ljudi ne proveravaju makar nesto osnovno o toj firmi... eto, ima website-ova koji objavljuju MLM prevare, pa se zakacis tamo itd. Mada i tu ima mogucnosti za manipulaciju, i siguran sam da se i to koristi da bi se 'uklonila' konkurencija.

Naravno, jasno je da simpatisem taj nacin rada... ko ne bi voleo da radi 10-20 sati nedeljno, sledecih 4-5 godina, a da kao nagradu za trud dobija svakog meseca do kraja zivota par hiljada $ ili eura? Ja bi rekao - SVI! Ali nisu svi spremni da "rizikuju" tj. uloze par stotina ili mozda i manje u svoju buducnost... ista je prica i u bilo kom drugom biznisu, samo sto su mnogo vece sume ulaganja. U oba slucaja preovladava strah od gubitka novca, a jos vise od pomisli da moze neko da vas prevari. Zato i ima ljudi koji umesto priznanja da se plase da izgube novac, pricaju druge price da bi ubedili i druge u to, misleci da ce na taj nacin i sebe ubediti. Zato i ima samo oko 5% bogatih... naravno, znam, nije svima imperativ da budemo bogati i finansijski nezavisni :-). Ja pricam ovo samo zbog onih 'nekoliko' koji zele to.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
213.244.197.*



+3 Profil

icon Re: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?22.07.2005. u 01:25 - pre 228 meseci
Kakva gomila gluposti na jednom mestu
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?22.04.2011. u 01:04 - pre 158 meseci
svaki multi level da bih podmirio svaku strkturu mora najmanje biti 500% skuplji od proizvodjacke cene proizvoda!!! logicno zar ne ???
 
Odgovor na temu

djalminha
djalminha
USA

Član broj: 4931
Poruke: 98
*.126-70.tampabay.res.rr.com.



+7 Profil

icon Re: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?24.04.2011. u 16:42 - pre 158 meseci
Kralju, oziveo si temu staru 6 godina!
Tajna izdrzljivosti Kineskog zida lezi u lepljivom pirinchu!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Network (MLM) marketing: razotkrivanje?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17038 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.