Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u odabiru Canon XM2

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pomoc u odabiru Canon XM2

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mstarc17
posao aaaaaa
zemlja

Član broj: 22841
Poruke: 87
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Pomoc u odabiru Canon XM227.02.2005. u 18:14 - pre 233 meseci
planiram kupiti video kameru izbor je pao na Canon XM2.
Imali tko kakvih iskustava sa njom ili neka druga .
Ja sam ja
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u odabiru Canon XM228.02.2005. u 10:11 - pre 233 meseci
naravno da ima....

to je kamera visoke klase.Koristio sam je kod jednog poznanika,koji je doveo svog poznanika koji ima XM2.
Nisam ga koristio nesto dugo ali za tih par desetina minuta je bilo dovoljno da se stekne neki utisak.

Prvo sto mi je palo u oci da ona i nije toliko velika kako izgleda na slikama.To moze biti dobro ali i lose,posto time malo gubi "profesionalnu notu".LCD je dobar 200K pixela,vidljiv i po danu.
White balance je besprekoran,to sam proverio snimajuci pri vestackom svetlu i naglim okretanjem kamere ka prozoru odnosno kroz prozor,tj,dnevnom svetlu,period prilagodjavanja white balance-a je bio jako kratak.Sigurno dosta kraci nego kod moje kamere.Sistem menija je malo drugaciji od onog na koji sam ja navikao,posto sam ja navikao na touch screen kod Sony-a ali je potpuno pregledan i lagan za upotrebu(mozda ne bas najlaksi ali dobro).Probali smo da snimamo i u low light ulovima koliko su mogucnosti dozvoljavale,tj.nasli smo mracan hodnik(posto je bio dan a nismo mogli da cimamo vlasnika XM2 da ostaje do mraka),snimak je u svakom slucaju bolji nego kod moje kamere,vidi se da shuma ima manje i da je snimak po mraku generalno svetliji.

Iznad Canona XM2 u prosumer klasi imas i XL1 i XL2,kao i Sony-a VX2000/2100.
Pazi one su skuplje 1000 eur od XM2,a nisam siguran koliko je za prosecnog korisnika isplativo ici na recimo VX2100
Eto to je nesto sto mi prvo pada napamet...pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pomoc u odabiru Canon XM2

[ Pregleda: 2460 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.