Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566158 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr.Wolf
Beograd

Član broj: 316093
Poruke: 1
95.180.106.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.07.2013. u 21:24 - pre 130 meseci
Drugari potrebna mi je mala pomoć. Ugrađen mi je Gealan PVC profil pa me interesuje kako da utvrdim uz pomoć oznaka na profilu koji je model u pitanju ?
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 06:06 - pre 129 meseci
Molim za mišljenje: ulazni otvor u kuću 210 x 218 (šir-vis) u pvc-u, Roloplast 6-komorni (nemački??) ili Winhaus (turski) uski svetlarnik i "dvokrilna vrata"?? Sve će to biti prilično izloženo svim vremenskim nepogodama sunce, kiša, sneg, prašina. Da li je 218 visoko i da li će biti slaba vrata? da li će se uvijati? izbledeti? matirati? Na šta obratiti pažnju? šta tražiti od majstora. Molim Vas za hitan odgovor.Pozzz.
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 06:07 - pre 129 meseci
Odmori su u toku? Tema malo dremka?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 07:42 - pre 129 meseci
Manje-vise normalne dimenzije, nije problem napraviti ! Za mehaniku nije problem izbor plasticnih profila, oni ne nose. Bitno je koji je celik ubacen a to ces tesko kontrolisati. Ovde bi neki normalan proracun trazio celicnu kutiju 65 x 45 x 3 mm a moze ti se lako desi da dobijes lim debljine 1.5 mm savijen u C. Takodje, kod ovih opterecenja var nije dovoljan da nosi i u uglove se ubacuju specijalni umeci koji prenose opterecenje na celik ... tesko ces i to kontrolisati ... Recimo da trebas da biras vrata koja su teza, bas ozbiljno teska.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 08:34 - pre 129 meseci
Majstor mi reče kad sam ga pitao za to ojačanje, 1,5 mm, o c profilu, o ćoškovima mi ništa nije govorio.opredelio sam se za Roplast, kako što teža krila?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 09:32 - pre 129 meseci
Recimo da zdravo dobra vrata ovih dimenzija sa staklom nisu ispod 150kg. To ces kod nas tesko naci. Ali ako mozes da biras, diraj ona teza - ima vise celika!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 11:51 - pre 129 meseci
Ja ulazna vrata nebih nikada radio u Pvc-u nego aluminijumu. Automatski poništavaš bezbroj problema koje odmah i kasnije imaš sa pvc stolarijom i svi ti kažu da je to normalno. Čim je malo veća površina vrata - eto savijanja i uvijanja, reakcije na temperaturu i večnih problema. Staviš aluminijum i miran si zauvek. A to dal će neki da uštedi na čeličnom profilu unutra... Užas
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 11:58 - pre 129 meseci
Ali, ljudi, ništa mi nije jasno, pa ako je to nemački profil roplast, pa zar u njemu već nije stavljen i taj lim, flah ili štali je već. Zšto su to ostavili majstorima da oni stavljaju?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 12:07 - pre 129 meseci
Roloplast je domaći profil, proizvodi se kod nas u Srbiji i u principu je najbolji odnos cene/kvaliteta, ima odličnu izdržljivost na vremenske uticaje, super je za prozore i balkonska vrata ali nikako za veće otvore ifrekventne prolaze - za ulazna vrata po meni uvek aluminijum. Na moru imam jedno i drugo pa zato napominjem.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 13:13 - pre 129 meseci
Čelik je po prirodi mnogo bolji od Al kad pricamo o momentu inercije. A ako mislis da je tesko napraviti kilava Al vrata ... sta da ti kazem, znas ono iz crtanih - gresis sinak, mnogo gresis ....

Kod savremene stolarije ne dominira jedan materijal vec je to mesavina kompozitnih materijala. U toj prici je za mehaniku zaduzen celik.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2013. u 13:40 - pre 129 meseci
Koja gomila izraza na jednom mestu a šarke poispadaju iz tog čelika tj nakrive se, vrata padnu i voila. Onda stručnjak dodaje još jednu ili 2 šarke, katkad menja većim i opet se dešava isto posle izvesnog vremena. Onda ide sledeća varijanta sa nabijanjem...
Ko je u Beogradu, može da pogleda pvc vrata na piceriji Alo-alo u S. Markovica i da se sam uveri.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.08.2013. u 11:13 - pre 129 meseci
Citat:
Koja gomila izraza na jednom mestu ...

OK, moja greska - nezna svako sta je momenat inercije.

Mada, iskreno, ni ja tebe nisam razumeo. Ako sam shvatio, ova vrat na piceriji su sa toliko izlomljen PVC profil da ti vidis da se unutra nalazi masivan i tezak celicni profil? Moze slika za nas koji smo van Beograda - cisto da procenimo koji je to celik i kako su odradili uglove ...

Za ZUJO1 - taj savijeni lim je cisto da se zakunes da ima neki celik unutra ... ali ipak bolje od onih sto ne stave ni to! A kao sto vidis ima i toga!

Celik se ne stavlja fabricki zato sto neznas gde ces koristiti taj profil. Ne treba isti presek celika za prozor 50 x 50 cm i za ova tvoja ulazna vrata. Opterecenje zavisi i od toga dali ce ova vrata biti na tvojoj kuci ili na piceriji ...

Postoje pvc profili koji su ekstrudirani sa aluminijumskim ojacanjem u sebi - vec u fabrici. Ali oni su ograniceni na proizvodnju prozora. Nemozas sa njima praviti balkonce ili vesto jos vece.

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 04.08.2013. u 12:25 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.08.2013. u 20:48 - pre 129 meseci
Citat:
whitie2004: taj savijeni lim je cisto da se zakunes da ima neki celik unutra ... ali ipak bolje od onih sto ne stave ni to! A kao sto vidis ima i toga!

Celik se ne stavlja fabricki zato sto neznas gde ces koristiti taj profil. Ne treba isti presek celika za prozor 50 x 50 cm i za ova tvoja ulazna vrata. Opterecenje zavisi i od toga dali ce ova vrata biti na tvojoj kuci ili na piceriji ...

Nikad nisam video profil bez celicnog ojacanja, pa cak i onaj najjeftiniji.

Ti si to negde video (mislim cuo sam i ja ali video nisam) ili samo teoretises?

Evo na forumu ima i ljudi koji se bave proizvodnjom pa neka se jave.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.08.2013. u 21:27 - pre 129 meseci
Proizvođači Pvc stolarije su skloni izmišljanju, samo da bi uzeli posao i imali što veću zaradu a posle kada nastanu problemi, seci uši krpi dupe... napravili bi na airbusu krila ako treba, sve kod njih može.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.08.2013. u 22:24 - pre 129 meseci
jao, da znate u kakvom sam košmaru, noćas sanjao : doneli vrata o ona se uvijaju kad ih zadrmaš,a oni temperama napisali made in Germani.
Kako da vidim taj lim u profilu?
Kd sm ih pitao za to gledajju me, a pošto se odavno znamo i meštani smo, oni kažu, pa šta ti misliš, da bi mi tebe prešli. Ne brini ništa.
Rekoše mi da kad završe, zvaće me da odaberem umetke u staklu.
Šta da radim?
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.08.2013. u 23:23 - pre 129 meseci
Iskljucivo aluminijumska ulazna vrata.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 07:37 - pre 129 meseci
Citat:
Evo na forumu ima i ljudi koji se bave proizvodnjom pa neka se jave.

Ja radim u takvoj firmi i u praksi u 80% slucajeva nema istovara stolarije iz kamiona dok gazda ne 'omirise' prozore sa magnetom. Jeste malo smesno, a bogme i dugo traje, ali tako je ... Taj lim od 1 ili 1.5 mm prakticno ne znaci nista i sluzi samo za taj magnetni test.

A teorijski ... svi veliki nemacki proizvodjaci profila ce ti reci da ram do nekih 1 - 1.3 m ne treba armirati, a za krilo je mera obicno 0.6 - 0.8m. Kada bi ih poslusao na nasem trzistu bi izvrsio samoubistvo! A opet svi kvalitetni profili potrebni za pasiv haus sertifikat nemaju celika u sebi - sve vece komore su zauzete stiroporom. Ide se dotle da se staklo lepi za krilo da bi i ono preuzelo opterecenje na sebe.

Mislim da je vise puta ovde receno da je ova prica o PVC vratima samo za one sto trose tudje pare. Vrlo su skupa i vrlo se retko prave pa za nase uslove treba prihvatiti ovo ...
Citat:
Iskljucivo aluminijumska ulazna vrata.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bockoboda
GSP

Član broj: 212867
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 19:36 - pre 129 meseci
Prelistah celu temu, i ne nadjoh ono sto me zanima, pa sam eto, odlucio da pitam iskusne. Na kucu sam resio staviti alu prozore, u pitanju je profil Etem E40, i kad sam pokusao naci nesto vise o istome, nigde ne nadjoh nista, niti iskustva o istom proizvodjacu, niti komentare.
Na svih 30 i kusur stranica se samo pominje Alumil M11000 profil, pa me zanima, da li je, i ako jeste koliko bolji, te da li valja pomenuti E40 (ili E45 koji sam nasao googlajuci) ili se opredeliti za M11000?
Koje su prednosti, mane ili sta slicno? I da, da li igra ulogu u kvalitetu prozora,to jest spoju to sto se pravi Turskim masinama, koliko sam zapamtio imena iz radionice Ozcelik i Yilmaz, na netu vidim da su Turske, nesto mi to ne uliva poverenje ,uz profil o kome ima toliko malo, skoro ni malo napisanog?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 22:00 - pre 129 meseci
Pazi, budi realan, ko bi još išao da piše nešto o nečemu što je dobro i funkcioniše perfektno? Uglavnom ćeš na internetu da pričitaš muke i jauke ljudi sa pvc stolarijom, ponajviše onih koji kupuju one gotove kineske prozore i balkonce u metrou ili sličnih preprodavaca. Pvc stolarija koja je po meri nema takvih problema ali obavezno vidi koji su okovi i koja je tačno garancija za svaku stavku ponaosob!

Što se tiče mašina, ger mora da bude perfektan, znači da nema nikakvog lufta inače cepka aluminijum po ivicama tj plastifikaciju i ubrzo dolazi do oksidacije spojeva. Ljudi sa lošim gerom mogu da rade Pvc ali en i aluminijum. Meni je alumil nekako dopadljiviji od Etema.

Kod ovog Etema možeš okapnicu da biraš pa je i vizuelno prozor drugačiji koliko sam ja shvatio:
Konstrukcijski je vrlo sličan alumilu


Više imaš na njihovom oficialnom sajtu:
http://www.etem.com/en/doors-windows
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 22:42 - pre 129 meseci
Ima i Etem zaobljen stok i krilo i okapnice i ravne i oble i jedni i drugi imaju... i treci :) isto je to sve u sustini, samo svaka firma ima par razlicitih serija profila, koje su slicne, ali nisu iste (po karakteristikama, ne izgledu), e tu treba paziti sta se uzima...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566158 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.