Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566121 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.06.2010. u 11:14 - pre 168 meseci
To sam lupio otprilike, ali ako stavis jednu sesticu i dve cetvorke i dodatni lepak... izadje sve 35% teze.
Nebitno totalno. Teže je.




matsuvOPP

Malo je problem sto nemate "Alumil" u ponudi, jer ja radim iskljucivo sa njima. Mozes da pogledas i "Elvial", ako ima- nije loš.

Kod kliznih sistema imas lift-and-slide sistem.
On dobro zaptiva, jer kada je zatvoren krila leze na stoku i zaptivanje je gumama, a ne četkicom, kao kod obicnog kliznog.
Ali mislim da na kraju cena bude ista kao kombi sistem.
Jedino sto ovde krila mogu biti veća i višlja, jer te ne ogranicava okov i tezina..

Kombi sistem (otklopno-klizni) je dobra stvar, radio sam ga iskljucivo u aluminijumu, bas zbog toga sto se kod pvc-a sve tako trese.
Tu je dosta bitan okov. Ja sam koristio "G-U" i nisam imao problema. Otvori su bili dimenzija 200x250.. i sl.

ALI ako imas mesta unutra da se otvore krila normalno, mozes da stavis obična dvokrilna vrata sa fiksnim delom, sa tim sto ce se jedno krilo kad se otvori preklapati preko tog fiksa, a drugo ce ici na zid, ako me razumes sta hocu da kazem.
To ti je jeftinija varijanta i moze da se uradi u pvc-u bez problema.

Nadji samo kvalitetan profil (citaj: nemacki) i kvalitetan okov (citaj: nemacki) i dobre majstore :)

Biraj firmu sa tradicijom i kvalitetom, a ne neke sto su poceli raditi juce.
Koji god prozor da ugradis, on ce morati da se našteluje posle odredjenog vremena, aluminijum malo kasnije, pvc malo pre :)
pa gledaj da nadjes nekoga ko ce odma doci kad zatreba, a ne nekog ko vise nece postojati :)

Jedino, ali jedino sto meni smesta kod plastike je ružan sastav ugla
(vremenom se onaj kanalić napuni prasinom i isprlja se, a i kod oblih profila spoljni spoj ne moze lepo da se obradi, pa bude ruzan)
i ta - glindžavost- , ne znam kako drugacije da kazem.

A evo i nekih podataka sa alumil-ovog sajta:
M11000 to je klasicni termo most - Uf = 2,3 - 2,9 Skuplji je oko 30% od pvc-a.
M11500 sa sirokim termo prekidom Uf = 1,9 - 2,1 Ima ga u bg-u na stanju. Skuplji je oko 30% od obicnog.
M11600 sa sirokim termo prekidom i penom u komorama Uf= 1,5 - 2,0 Ovo nema na stanju i narucuje se iz grcke. Skuplji je 50% od obicnog.

 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.06.2010. u 14:10 - pre 168 meseci
Očito se kod nas ne prodaje toliko dobro pa još nema generalnog uvoznika al inače ima ljudi koji se i ovdje bave sa njime.

Mjesta imam ali upravo hoću dobit još više na prostoru pa ću sigurno uzet kombi sistem. Prvo sam mislio samo na običan klizni ali sam na par mjesta čuo da ti obični klizni ne dihtaju dobro pa sam zato pitao.. (ti sa četkicama koje se samo priljube uz štok)

Što se tiče okova svi ovi top 5 proizvođači nude Siegeniu, GU, Maco, Roto, Winkhaus pa nema brige ni oko toga..

Estetski, meni nisu samo spojevi (uglovi) ružni nego cijeli prozor kada uspoređujem sa aluminijem.

Citat:
A evo i nekih podataka sa alumil-ovog sajta:
M11000 to je klasicni termo most - Uf = 2,3 - 2,9 Skuplji je oko 30% od pvc-a.
M11500 sa sirokim termo prekidom Uf = 1,9 - 2,1 Ima ga u bg-u na stanju. Skuplji je oko 30% od obicnog.
M11600 sa sirokim termo prekidom i penom u komorama Uf= 1,5 - 2,0 Ovo nema na stanju i narucuje se iz grcke. Skuplji je 50% od obicnog.


Dobro sam reko onda, ako bi gledali samo indeks termoizolacije cijena alu profila bi bila skuplja skoro 100% u odnosu na pvc. Dobro, teško da se tako može gledati jer ipak dobiješ materijal koji je puno čvršći, ne uvija se na suncu... Budući da smo se odlučili za bijelu boju opet ide u prilog pvc jer je kod njih bijela jeftinija dok kod alu. bijela poskupljuje stvar.

Možda neki savjet oko roletnih kutija... aluminijske?? lamele punjene sa nečim unutra?? :)

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija09.06.2010. u 00:41 - pre 168 meseci
Beli aluminijum ti je najjeftiniji. Bar je ovde tako. (posle sirovog) beli i braon, pa onda siva eloksaza.. sve ostalo se narucuje i skuplje je nesto malo.

Za roletnu moze i plasticna kutija, ali lamela obavezno aluminijumska. I ovako velike otvore raditi iz dva dela roletnu.


Bas sam danas davao ponudu kombinacija pvc-aluminijum.
U stvari pvc rehau petokomorni profil sa aluminijumskim pokrivnim lajsnama sa spolje strane. i nije uopste lose, samo je skupo i ne isplati se nikako :)
Deru na tim al profilima i jos ti ih daju u sirovom stanju, pa da ih sam farbas/eloksiras. glupost. na kraju sve izadje skuplje od aluminijuma.
 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija09.06.2010. u 07:53 - pre 168 meseci
Isto sam čuo za tu kombinaciju pvc-aluminij da izađe skuplje nego sam aluminij.

Možete li mi napravit ponudu, čisto informativo radi usporedbe cijena ako imate vremena?
mjere na pp


edit: ne mogu slat pp jer nisam registriran 7 dana :))
imate email?
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija10.06.2010. u 22:27 - pre 168 meseci
Imam par pitanja, dosta mi je hitno jer bi sutra najkasnije prekosutra trebao da porucim prozore i vrata. Prvo sam hteo PVC, ali na kraju je izasao skuplje od Alu, barem sa Salamander i Brugmann profilima, za 5 prozora i 2 vrata ulaznih, jedna sa panelom druga bez, razlika je 400 eur. Resio sam onda Alu, radi se o grckim profilima, Doral i Elvial, majstor kaze da su isti, kako po ceni tako i po kvalitetu, pa bih potvrdu toga, okovi su Maco. Interesujem me sledece, kakvi su ovo profili, okovi i da li je ok da Alu bude jeftiniji za toliko? Jos jedna stvar, prozori su 140x140 i hteo bi jedno krilo, kazu da moze, ali sta kazete Vi, jel moze da izdrzi tezinu a da se sav ne rasklima sa normalnom upotrebom, uglavnom na kipu? Hteo bih jednu objektivnu ocenu nekog ko se razume, a da mi odmah ne nudi neku varijantu, jer to vec onda prelazi u subjektivnu ocenu :).
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija11.06.2010. u 09:32 - pre 167 meseci
Meni se dizaj dorala jako svidja, u sustini oba profila nisu losa.

Ne moze nikako aluminijum biti jeftiniji od pvc-a, tu se neko debelo zaebo.

Ili ti je dao hladni profil, ili je stavio neku jadniju light verziju terma.

Trazi da ti kaze od koje serije pravi, pa pogledaj na sajtu, ili napisi ovde, pa cemo videti.

Veliki je to otvor za jedno krilo, aluminijum jos tu i tamo (neka jaca, masivnija serija), ali pvc nikako.

Maco je dobar okov, pod uslovom da je originalan.

Z
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija11.06.2010. u 12:18 - pre 167 meseci
Vidi, to je na 2 razlicita mesta, kod istog je PVC jeftiniji od Alu, ali ovaj sto pravi PVC ima ove nemacke profile, pa okove sigenia, pa sarke doktor hans ako se secam, znaci sve naj, naj, kako kaze, pa je zato verovatno presisao Alu. Kad kazes da mi kaze koja je serija, mislis na Alu profile? Inace dao je ponudu sa termo prekidom, ne hladni profil. Evo ovako, cena prozora 140x140 jednokrilni sa doral ili elvial profilom sa termoprekidom, maco okovi i stublina nase domace brave, kvake i cilindri 180 eur, a bez termoprekida 155 eur. Za ovo nabrojano, da li je ovo jeftino? Mislim u smislu ako je jeftino, onda nije sve tako kao sto kaze. Kad saznam seriju, napisacu, pa mi kazite jel to Ok. Kazi mi jos samo sta mislis pod jadnijom light verzijom terma? Mislis staklo ili...
Hvala na odgovoru, pozdrav!

Cuo sam se sa majstorom, sto se tice Doral profila rekao je da je u pitanju neka 70-setica, ali pod tim nazivom nisam nista nasao na sajtu, a za Elvial je serija Multilock 4600, kaze da oba imaju po 24mm termomost i pitao sam ga da li koristi neke druge profile za vrata, kaze da koristi iste te. Zar ne bi trebalo za vrata da idu veci profili, ili je to za PVC praksa? Molim za savet i misljenje, jer sam stvarno u nedoumici.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao bravosx1616 dana 11.06.2010. u 17:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija11.06.2010. u 18:32 - pre 167 meseci
Kod mene je 140x140 jednokrilni sa termo prekidom, "alumil" profil 270 eura.

Odma mogu da ti izracunam stavke:

Stok 1 kom 6 metara = 52e
Krilo prozora 1 kom 6 metara = 47e
Lajsna 1 kom 6 metara = 10e
Okov draj kip stublina 1 komad = 25e
Gume (srednja+dve zaptivne+staklo) 6 metara svake = 1,7 e/m = 10e
Staklo obicno dvoslojno 1,3 x 1,3 = 1,69 m2 x 20e = 34e
Ankeri, purpen = 3e

Ukupno = 181 e +
Izrada (ruke majstora) + ugradnja = bar 20-30 i ostane ti zarada 50 evrica


Ovo je sa "ALUMIL" M11000, mozes da proveris u "ALUMIL" SRB

Aluterm light kod alumila je M9650 - manje je masivan (manje kila - manja cena - manja cvrstoca - manja nosivost - manji termo prekid)
Za jednokrilni prozor 140x140 - ne bih se usudio.

Pogledaj na sajtu alumil.gr pa pod fabricators, pa imas kataloge u pdf-u, pa vidi razliku.
Ja ne radim sa doralom i elvialom, a i sajtovi su im jadni, nema kataloga nikakvih, pa ne mogu da prokomentarisem.
Ovo sto sam gledao po casopisima i prospektima, ima jos jedna jaca serija od te 4600, a to je 5600 (sve mi lici da je ta 5600 ista kao alumil 11000, a onda ova 4600 ispada ta light verzija, ali ovo samo nagadjam posto nemam ceo katalog)
Ako ti nije bas hitno videcu veceras da nadjem negde po fiokama i doralov i elvial katalog, pa da ti sve tacno opisem i napisem.

Al ne kontam kako mu se isplati da radi za te pare. Tebi je to dobro u svakom slucaju.
Mozda da odes kod jos nekog da ti pokaze uzorke profila, ili gotovog prozora, da ti da garanciju obavezno.. pa uporedi...
gledaj da skontas da nece puci firma posle mesec dana i da posle nece imati ko da dodje da nasteluje prozore kad zatreba
(a trebace sigurno na tu velicinu krila)
Na aluminijum obavezno 10 godina garancija.

Postoji samo jedna zackoljica oko te cene, a to je da je to radionicka cena. Znaci bez ugradnje.
Tako bi nekako i moglo to da se uradi za 180 evrica, ali opet sa nekim od tih jeftinijih profila.


Kod ovoga je pvc sigurno skuplji, zato sto je stavio neki najnoviji, najveci, najmoderniji profil i najskuplji moguci okov (sigenija), ali opet to ne bi trebalo da bude puno skuplje od "pravog" alu termo profila. Jos ako su vrata sa ukrasnim panelom, pvc nikako ne mogu biti skuplja od aluminijumskih, jer je aluminijumski panel dosta skuplji od pvc panela.

ALU balkonska vrata mogu da se rade sa prozorskim profilom, a ulazna vrata iskljucivo sa profilom za vrata.. bar je tako pravilo.


Na kraju, sve je onako kao sto ti je i rekao, samo sto ima i bolji i skuplji aluminijum, koji bi ti ja toplo preporucio :)
Moze i varijanta da ti prozore odradi od pvc (5-6 komora, nemacki profil i okov i to), a vrata obavezno od aluminijuma. Po meni najbolje.

i sto se vise budemo ovde raspisivali teze ces se odluciti. zato se mani foruma i idi kod jos par ljudi, ili im posalji zahtev za ponudu, pa sakupi sve i vidi kako i sta.
A najbolje da odes i da pogledas uzorke profila i da uporedis.
Ne znam vise sta da ti napisem. Pozdrav!

 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija11.06.2010. u 18:58 - pre 167 meseci
Hvala ti puno na ovako iscrpnom odgovoru, ali kao sto kazes, sto se vise pise to je sve teze resiti :). Inace firma radi vec 7 godina, bio sam juce kod njih, video prozore, profile, okove, na polici i sklopljeno i mogu reci da sklopljeno izgleda ok, spojevi itd. Video ugradjene prozore kod kolege kome je ugradio na celu kucu, inace mu je komsija preko puta. Posto nije u pitanju jedan prozor, dao je malo popusta. Posto vidim da cene smeju da se pisu, evo nabrojacu sta koliko kosta.
prozor 140x140 1 krilo, gore pomenjen 4 kom po 180 eur
prozor 120x160 1 kom x 230 eur
vrata ulazna 100x200 sa panelom 515 eur
vrata 90x200 bez panela, za letnju kuhinju, do pola puna i gore sa 2 stakla 300 eur

Cene su sve sa ugradnjom, profili su lepi zaobljeni, na kraju razlog zasto sam pisao je taj da cisto dobijem misljenje o profilima, da li ce profili izdrzati tezinu, kaze da su 70mm sirine, 24mm termo prekid, e sada koliki je koeficient je barem meni manje bitno, bitno je da ima termo prekid, da ne dolazi do curenja kondenza na stoku. Jedino me malo brine sto za vrata koristi isti profil od 70mm. Mozes da prokomentarises ove cene?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija12.06.2010. u 14:44 - pre 167 meseci
Ma uzimaj onda i ne razmisljaj :)

Cene vrata su normalne, prozori su jeftini. I to sto kazes bitno je da je termo da nema kondenza.

Ako je tako sirok profil moze da se koristi i za vrata, vrata sa panelom nisu teska i nema problema nikakvih.

Sto se tice jednokrilnog prozora 140x140:
Gledaj da ga sto manje otvaras redovno, a ako ga otvoris da sto krace bude otvoren skroz.
Na kipu mozes opusteno.
I nece biti problema.
Mada taj prozor mora da padne vremenom i da se dosteluje (podigne krilo), to ces moci i sam sa jednim imbus kljucicem na gornjoj sarki.
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija12.06.2010. u 16:52 - pre 167 meseci
Hvala jos jednom, samo da kazem da je doslo do male promene, ipak cu prozore raditi dvokrilne PVC bez srednjeg stuba, kako bih mogao unositi stvari, jer kroz vrata i uske hodnike je tesko. Uzecu ovo dvoje ulaznih vrata Alu gore pomenute, posto kazes da je OK profil 70mm za vrata, a prozore PVC radi od panorama 5-komornog profila, isto stavlja maco okove i stublina kvake, sarke, brave... Dvokrilni prozor 140x140 PVC daje mi za 205eur, pa ako mozes samo da mi kazes ocenu ovog PVC profila i krajnju cenu 2-krilnog prozora.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija13.06.2010. u 02:22 - pre 167 meseci
E pa to je vec normalna cena. Tako je i kod mene. Taj panorama profil je madjarski. Nije los, u klasi je domaceg pestana i recimo nekih srednjih nemackih.
To ti je to, pvc prozori i alu vrata, najpametnija kombinacija :)
I bolje je dvokrilni, kako god okrenes.
Srecno!
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija13.06.2010. u 17:18 - pre 167 meseci
Hvala druze na savetima i odgovorima, onda ide kombinacija PVC prozori i Alu vrata.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Bimba
Beograd

Član broj: 46245
Poruke: 57
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija14.06.2010. u 20:13 - pre 167 meseci
Pozdrav svima,
Ima li ko iskustva ili neku informaciju o PlusTec, kazu nemackim, profilima?
Hvala
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.06.2010. u 16:03 - pre 167 meseci
@frenkijevac1,

Stolarija je porucena, imam jos jedno pitanje u vezi okova. Dogovorio sam se za Siegenia okove, ali mi za iste pare nudi G-U okove sa vise mogucnosti da tako kazem. U odnosu na Siegeniu imaju jos neke dodatne zastite, pa neke kocnice kako kaze, npr kad otvoris prozor malo, on tu ostane, ne mora nista da se podmetne poput jastuka da se ne bi zatvorio :), znas na sta mislim. Kaze da su isto dobri, vidim da su nemacki, dace mi 10god. garancije na njih, pa bih voleo da cujem tvoje misljenje koje da izaberem.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.06.2010. u 20:52 - pre 167 meseci
GU je odlican okov, mi iskljucvo njega koristimo, mada sam ja uvek mislio da je Sigenia skuplja i kvalitetnija, ne znam zasto.

Svejedno ti je.


A sto se tice PlusTec profila, nisam se susretao sa njima, po ovome na njihovom sajtu ne bi trebalo da su losi.
Sve je to isto, pogledas cenu i sve ti je jasno. Sto skuplje - to bolje :)
 
Odgovor na temu

Bimba
Beograd

Član broj: 46245
Poruke: 57
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.06.2010. u 21:17 - pre 167 meseci
Hvala frenkijevac1 na odgovoru.

Sa ovim profilima stedim oko 1100 eur za celu kucu u odnosu na Rehau - svakako nije malo. Mada, nisam siguran da li je bolje trenutno ustedeti a posle se kajati na tenane - otuda i postavljam ovo pitanje na forumu.

Nadam se da je neko imao susret I vrste sa ovim profilima....

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.06.2010. u 21:40 - pre 167 meseci
Hvala jos jednom na odgovoru, onda cu uzeti G-U, jer imaju vise mogucnosti.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.06.2010. u 16:28 - pre 167 meseci
Ma uzimaj ti GU, a ti uzimaj PlusTec i opusteno samo :)
Posle ako nesto ne valja, sve na mene svalite hahahahha

Salu na stranu, gu je odlican okov i nece biti problema, pogotovo ako daje 10 godina garancije.
A ovaj plustec mi stvarno ne deluje lose ovako na sajtu, ali nemaju sliku fabrike i ostalo, tako da sumnjam da se izvlaci u nemackoj.
Moj drugar na kuci ima najjeftiniji turski profil (one gotove prozore iz metroa) i evo vec drugu zimu prezimljava normalno, nista im ne fali, nisu menjali boju, deluju jeftino i jesu jeftini, ali rade posao, pa kome je cena bitna i ko hoce da ustedi, neka ne razmislja puno. Uzmi plustec i 1000 evrica ulozi na neku drugu stranu :)

 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija18.06.2010. u 08:24 - pre 167 meseci
@frenkijevac1

Šta mislite o Rehau Geneo profilu sa 4-16-4-16-4 lowe staklom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566121 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.