vladd
Član broj: 37217 Poruke: 12060 *.dynamic.isp.telekom.rs.
|
Ima ti nejasnoca, kada zapad nekoga promovise u diktatora. Samo pogledam srecnu Libiju koja se resila diktatora koji je imao specificnu socijalnu politiku, a sada imaju demokratiju sa kalasnjikovima, i eventualno M16, zavisno od snabdevaca.
Problem je sto Srbije tranutno radi na stetu sopstvenih gradjana, robi ih, ponizava, onemogucava da napreduju, satire ih nebuloznom birokratijom i propisima.
Vidim da su, npr, provukli propis da se i bicikli sa motorom koji je do 250W, i koji je "pomoc za pedale", proglasili skuterom, koji mora da se registuje, i gomila troskova i papirologije, tehnicki, osiguranje, homologacije.., sto je za potrebe Srbije vise socijalni nego neki drugi aspekt, a protivno i krajnje neusaglaseno zakonima evropske unije, kojoj se navodno u silnim pricama tezi, gde je jasno definisano sta je sta i sta se registruje placa a sta ne.
Kazne su drakonske..a namere prema gradjanima vise zlikovacke nego dobronamerne. Gradjaninu moze da se duguje i ne placa, ali drzavni aparat je sebe drakonski zastitio..
Srbija nema privredu, nema industiju, poljoprivreda je udrobljena, sa tendencijom monopolizovanja. Mladi ljudi ako ne zele da napreduju, a i to je ograniceno, sa skolovanjem, jednostavno nemaju gde da se zaposle.
Ma kako veselo to izgledalo, to je dugorocni i ozbiljan problem. S tim sto establisment ne planira nista dugorocno po pitanju razvoja drzave, vec samo dugorocno po pitanju opstanka na vlasti.
I tu lezi dramaticna razlika Srbije i Belorusije, svaki rezim je autokratski, samo je pitanje kolike se sanse daju gradjaninu, kakvi su kriterijumi, i da li ti kriterijumi obecavaju prosperitet u buducnosti.
A sa laznim doktorima, sa instant ekspertima, bez temeljnih edukacija, sigurno nema prosperiteta, ma kolike kredite establisment dizao..
Pride se gusi sloboda stampe, zabranjuju se manifestacije i desavanja koja se ne dopadaju establismentu..i to sve u vecem nivou nego u Belorusiji..
Nivo brige o gradjanstvu je jedan znacajan aspekt povoljnosti zivljenja za gradjane. Srbija je duze vremena na dnu tih lestvica..
A vrlo intenzivna losa situacije je od pocetka svetske krize, koja je bila nekakva "sansa" kako dilberi nalupetase..
|