SPISAK USTANOVA I ORGANIZACIJA U KOJIMA SE MOŽE
VRŠITI CIVILNO SLUŽENJE VOJNOG ROKA
NA TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE
ZDRAVSTVENE USTANOVE
1. Dom zdravlja "Dr Janoš Hadži", Bačka Topola,
2. Dom zdravlja "Dr Marton Šandor", Mali Iđoš,
3. Zdravstveni centar Subotica, Subotica,
4. Dom zdravlja Žitište, Žitište,
5. Dom zdravlja Srpska Crnja, Srpska Crnja,
6. Dom zdravlja Novi Bečej, Novi Bečej,
7. Dom zdravlja Sečanj, Sečanj,
8. Zdravstvenn centar Zrenjanin, Zrenjanin,
9. Specijalna bolnica za plućne bolesti "Dr Vasa Savić", Zrenjanin,
10. Specijalna bolnica za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju "Rusanda", Melenci,
11. Dom zdravlja Ada, Ada,
12. Dom zdravlja Kanjiža, Kanjiža,
13. Dom zdravlja Čoka, Čoka,
14. Zdravstveni centar "Dr Gere Ištvan", Senta,
15. Zdravstveni centar "Kosta Sredojev-Šljuka", Kikinda,
16. Specijalna bolnica za neuropsihijatrijska oboljenja "Sveti Vračevi", Novi Kneževac,
17. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Banja Kanjiža", Kanjiža,
18. Dom zdravlja Alibunar, Alibunar,
19. Dom zdravlja "Bela Crkva", Bela Crkva,
20. Dom zdravlja Kovačica, Kovačica,
21. Dom zdravlja Opovo, Opovo,
22. Dom zdravlja ''1 .oktobar", Plandište,
23. Zdravstveni centar "Vršac", Vršac,
24. Zdravstveni centar "Južni Banat". Pančevo.
25. Specijalna bolnica za plućne oolesti "Dr Budislav Babić", Bela Crkva,
26. Specijalna neuropsihijatrijska bolnica ''Dr Slavoljub Bakalović", Vršac,
27. Specijalna neuropsihijatrijska bolnica "Kovin", Kovin,
28. Dom zdravlja Apatin, Apatin,
29. Dom zdravlja Kula. Kula,
30. Dom zdravlja Odžaci, Odžaci,
31. Zdravstveni centar "Dr Radivoj Simonović", Sombor,
32. Dom zdravlja Bač, Bač,
33. Dom zdravlja "Dr Mladen Stojanović", Bačka Palanka,
34. Dom zdravlja "Bački Petrovac", Bačkn Petrovac,
35. Dom zdravlja "Dr Dušan Savić-Doda", Beočin,
36. Dom zdravlja "Bečej", Bečej,
37. Dom zdravlja Žabalj. Žabalj,
38. Dom zdravlja "Dr Đorđe Bastić", Srbobran,
39. Dom zdravlja "Temerin", Temerin,
40. Dom zdravlja Titel, Titel,
41. Zavod za zdravstvenu zaštitu radnika Novi Sad, Novi Sad,
42. Zavod za zdravstvenu zaštitu studenata Novi Sad, Novi Sad,
43. Zavod za reumatizam Novi Sad, Novi Sad,
44. Zavod za transfuziju krvi Novi Sad. Novi Sad,
45. Institut za zaštitu zdravlja Novi Sad, Novi Sad,
46. Klinički centar Novi Sad, Novi Sad,
47. Pasterov zavod Novi Sad. Novi Sad,
48. Klinika za stomatologiju Novi Sad, Novi Sad,
49. Institut za onkologiju Sremska Kamenica, Sremska Kamenica,
50. Institut za plućne bolesti Sremska Kamenica, Sremska Kamenica,
51. Institut za kardiovaskularne bolesti Sremska Kamenica, Sremska Kamenica,
52. Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine - Novi Sad, Novi Sad,
53. Zdravstveni centar "Veljko Vlahović", Vrbas,
54. Dom zdravlja "Dr Milorad Mika Pavlović", Inđija,
55. Dom zdravlja "Dr Dragan Funduk", Pećinci,
56. Dom zdravlja "Ruma", Ruma,
57. Dom zdravlja "Dr Jovan Jovanović Zmaj", Stara Pazova,
58. Dom zdravlja "Šid" Šid,
59. Zdravstveni centar Sremska Mitrovica, Sremska Mitrovica,
60. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Termal", Vrdnik,
61. Specijalna bolnica "Dr Borivoje Gnjatić", Stari Slankamen,
62. Zdravstveni centar "Dr Milenko Marin", Loznica,
63. Dom zdravlja Ljubovija, Ljubovija,
64. Zdravstveni centar "Dr Laza Lazarević", Šabac,
65. Dom zdravlja "Bogatić", Bogatić,
66. Specijalna bolnica za rehabilitaciju Banja Koviljača, Banja Koviljača,
67. Zdravstveni centar "Valjevo", Valjevo,
68. Dom zdravlja "Ub", Ub,
69. Dom zdravlja Lajkovac, Lajkovac,
70. Zdravstveni centar "Sveti Luka", Smederevo,
71. Dom zdravlja Velika Plana. Velika Plana,
72. Opšta bolnica ''Stefan Visoki", Smederevska Palanka,
73. Zdravstveni centar "Požarevac", Požarevac,
74. Zdravstveni centar Petrovac na Mlavi, Petrovac na Mlavi,
75. Dom zdravlja Veliko Gradište, Veliko Gradište,
76. Dom zdravlja Žagubica, Žagubica.
77. Dom zdravlja "Dr Vojislav Dulić", Knić,
78. Kliničko bolnički centar "Kragujevac", Kragujevac,
79. Dom zdravlja "Batočina", Batočina,
80. Dom zdravlja "Miloje Hadžić - Šule", Rača,
81. Dom zdravlja "Lapovo", Lapovo,
82. Zdravstveni centar "Aranđelovac", Aranđelovac,
83. Specijalna bolnica Bukovička Banja, Aranđelovac,
84. Dom zdravlja "Darinka Radović", Topola,
85. Zdravstveni centar "Ćuprija", Ćuprija,
86. Zdravstveni centar "Jagodina", Jagodina,
87. Dom zdravlja "Despotovac", Despotovac,
88. Dom zdravlja "Svilajnac", Svnlajnac,
89. Zdravstveni centar Paraćin, Paraćin,
90. Zdravstveni centar Bor, Bor,
91. Zavod za onkologiju i radiologiju Kladovo, Kladovo,
92. Zdravstveni centar Negotin, Negotin,
93. Zdravstveni centar Kladovo, Kladovo,
94. Zdravstveni centar "Zaječar'', Zaječar,
95. Zdravstveni centar Knjaževac, Knjaževac,
96. Dom zdravlja Boljevac, Boljevac,
97. Specijalna bolnica "Sokobanja", Sokobanja,
98. Specijalna bolnica "Ozren", Sokobanja,
99. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Gamzigrad", Gamzigradska Banja, Zaječar,
100. Zdravstveni centar "Užice", Užice,
101. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Zlatar", Nova Varoš,
102. Institut za štitastu žlezdu i metabolizam "Čigota", Čajetina,
103. Zdravstveni centar "Dr Dragiša Mišović", Čačak,
104. Zdravstveni centar Gornji Milanovac, Gornji Milanovac,
105. Zavod za prevenciju, lečenje i rehabilitaciju bolesti krvi, Ivanjica,
106. Zdravstveni centar Novi Pazar, Novi Pazar,
107. Zdravstveni centar "Studenica", Kraljevo,
108. Dom zdravlja "Raška", Raška,
109. Dom zdravlja "Tutin", Tutin,
110. Specijalna bolnica za lečenje progresivnih mišićnih i neuromišićnih bolesti, Novi Pazar,
111. Specijalna bolnica za lečenje i rehabilitaciju "Vrnjačka Banja", Vrnjačka Banja,
112. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Agens", Mataruška Banja,
113. Dom zdravlja Ražanj, Ražanj,
114. Zdravstveni centar Kruševac, Kruševac,
115. Specijalna bolnica "Ribarska Banja", Ribarska Banja,
116. Dom zdravlja "Dr Sava Stanojević", Trstenik,
117. Dom zdravlja Brus, Brus,
118. Dom zdravlja "Gadžin Han", Gacin Han,
119. Dom zdravlja "Doljevac", Doljevac,
120. Dom zdravlja "Dr Ljubinko Đorđević", Svrljig,
121. Dom zdravlja "Merošina", Merošina,
122. Zdravstveni centar "Aleksinac", Aleksinac,
123. Zavod za hitnu medicinsku pomoć, Niš,
124. Zavod za zdravstvenu zaštitu radnika "Niš", Niš,
125. Specijalna psihijatrijska bolnica Gornja Toponica, Gornja Toponica,
126. Institut za prevenciju, lečenje i rehabilitaciju reumatičkih i kardiovaskularnnh bolesti "Niška
Banja", Niška Banja,
127. Zavod za transfuziju krvi Niš, Niš,
128. Zavod za plućne bolesti Niš, Niš,
129. Klinički centar Niš, Niš,
130. Zavod za sudsku medicinu Niš, Niš,
131. Zdravstveni centar "Toplica", Prokuplje,
132. Dom zdravlja "Kuršumlija", Kuršumlija,
133. Zavod za rehabilitaciju "Žubor", Kuršumlijska Banja,
134. Dom zdravlja Blace, Blace,
135. Dom zdravlja Bela Palanka, Bela Palanka,
136. Zdravstveni centar "Pirot", Pirot,
137. Dom zdravlja Babušnica, Babušnica,
138. Zdravstveni centar "Leskovac", Leskovac,
139. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju "Gejzir", Sijerinska Banja,
140. Dom zdravlja Bojnik, Bojnik,
141. Dom zdravlja Lebane, Lebane,
142. Zdravstveni centar "Vranje", Vranje,
143. Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju, "Holding-Vrelo", Bujanovačka Banja, Bujanovac,
144. Zavod za reumatizam "Vranjska Banja", Vranjska Banja,
145. Zdravstveni centar "Surdulica", Surdulica,
146. Specijalna bolnica za plućne bolesti i tuberkulozu Surdulica, Surdulica,
147. Dom zdravlja Bujanovac, Bujanovac,
148. Dom zdravlja Vladičin Han, Vladičin Han,
149. Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć, Beograd,
150. Gradski zavod za kožne i venerične bolesti. Beograd,
151. Gradski zavod za gerontologiju, kućno lečenje i negu, Beograd,
152. Gradski zavod za zaštitu zdravlja, Beograd,
153. Gradski zavod za bolesti pluća i zaštitu od tuberkuloze, Beograd,
154. Zavod za endemsku nefropatiju, Lazarevac,
155. Specijalna bolnica za interne bolesti, Mladenovac,
156. Zavod za protetiku, Beograd,
157. Institut za serume, virusologiju i vakcine "Torlak", Beograd,
158. Zavod za bolesti zavisnosti, Beograd,
159. Specijalna bolnica za cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju, Beograd,
160. Zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju "Prof.dr Cvetko Brajović",
Beograd,
161. Klinika za rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotović", Beograd,
162. Institut za neonatologiju, Beograd,
163. KBC "Bežanijska Kosa", Zemun,
164. KBC "Dr Dragiša Mišović", Dedinje, Beograd,
165. KBC "Zemun", Zemun,
166. KBC "Zvezdara", Beograd,
167. Specijalna bolnica "Sveti Sava", Beograd,
168. Institut za ortopedsko hirurške bolesti "Banjica", Beograd,
169. Institut za neuropsihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević", Beograd,
170. Klinika za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu, Beograd,
171. Univerzitetska dečja klinika, Beograd,
172. Ginekološko-akušerska klinpka "Narodni front", Beograd,
173. Institut za kardiovaskularne bolesti "Dedinje", Beograd,
174. Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije "Dr Vukan Čupić", Novi Beograd,
175. Institut za mentalno zdravlje, Beograd,
176. Institut za onkologiju i radiologiju Srbije, Beograd,
177. Institut za reumatologiju Beograd,
178. Institut za rehabilitaciju Beograd,
179. Klinički centar Srbije, Beograd,
180. Institut za zaštitu zdravlja Srbije "Dr Milan Jovanović-Batut", Beograd.
USTANOVE SOCIJALNE ZAŠTITE
1. Dom za decu i omladinu Sombor, Sombor,
2. Dom za decu i omladinu "Petar Radovanović", Užice,
3. Dom za decu i omladinu "Spomenak", Pančevo,
4. Dom za decu i omladinu "Vera Blagojević'', Banja Koviljača,
5. Dom za decu i omladinu "Vera Radivojević", Bela Crkva,
6. Dom za decu i omladinu "Duško Radović", Niš,
7. Dom za decu i omladinu "Jefimija", Kruševac,
8. Dom za decu i omladinu "Stanko Paunović", Negotin,
9. Dom za decu i omladinu "Olivera Verica Đorđević'', Vranje,
10. Centar za zaštitu odojčadi, dece i omladine, Beograd,
11. Ustanova za decu i omladinu SOS "Dr Milorad Pavlović", Sremska Kamenica,
12. Dom za decu "Kolevka", Subotica,
13. Centar za porodični smeštaj, Miloševac.
USTANOVE ZA SMEŠTAJ LICA OMETENIH U MENTALNOM RAZVOJU,
INVALIDNIH I DUŠEVNO OBOLELIH
1. Centar za smeštaj lica i dnevni boravak dece i omladine ometene u razvoju, Beograd,
2. Specijalna ustanova za lica ometena u razvoju "Gvozden Jovančićević", Veliki Popovac,
3. Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju, Veternik,
4. Dom za lica ometena u mentalnom razvoju "Srce u Jabuci", Jabuka,
5. Zavid za zbrinjavanje odraslih lica "Male pčelice", Kragujevac,
6. Dom za lica ometena u razvoju Kuline, Aleksinac,
7. Dom slepih "Zbrinjavanje", Pančevo,
8. Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju, Sremčica,
9. Specijalni zavod za decu i omladinu "Dr Nikola Šumenković", Stamnica , Petrovac,
10.Dom za lica ometena u mentalnom razvoju "Otthon", Stara Moravica, Bačka Topola,
11. Dom za duševno obolela lica "1. oktobar", Stari Lec, Plandište,
12. Dom za lica ometena u mentalnom razvoju, Tutin,
13. Dom za duševno obolela lica "Čurug", Čurug.
DOMOVI ZA STARE I PENZIONERE
1. Dom za stare i penzionere, Apatin,
2. Dom za stare i penzionere, Dimitrovgrad,
3. Dom za stare i penzionere, Kula,
4. Dom za stare i penzionere, Mol, Ada,
5. Dom za smeštaj i negu starih lica, Prokuplje,
6. Dom za stare i penzionere, Smederevo,
7. Dom za penzionere i druga stara lica, Surdulica.
DOMSKA ODELJENJA ZA SMEŠTAJ STARIH U OKVIRU CENTRA ZA SOCIJALNI
RAD
1. Blace,
2. Brus,
3. "Kucura", Vrbas i Srbobran,
4. Novi Kneževac,
5. Krupanj,
6. Kučevo,
7. Požega.
GERONTOLOŠKI CENTRI
1. "Jelenac", Aleksinac,
2. Bačka Palanka,
3. Beograd,
4. Bečej,
5. Vršac,
6. Zrenjanin,
7. Jagodina,
8. Kanjiža,
9. Kikinda,
10. Knjaževac,
11. Kragujevac,
12. Kruševac,
13. "Leskovac", Leskovac,
14. Mataruška Banja,
15. Mladenovac,
16. Niš,
17. Novi Bečej,
18. "Novi Sad", Novi Sad,
19. Obrenovac,
20. Pančevo,
21. "Srem", Ruma,
22. "Sombor", Sombor,
23. Subotica,
24. Šabac.
CENTRI ZA SOCIJALNI RAD
1. Ada,
2. Aleksandrovac,
3. Aleksinac (Ražanj),
4. Alibunar (Plandište),
5. Apatin,
6. Aranđelovac (Topola)
7. Arilje,
8. Bajina Bašta,
9. Batočina (Rača, Lapovo),
10. Bač,
11. Bačka Palanka (Bački Petrovac),
12. Bačka Topola (Mali Iđoš),
13. BelaPalanka,
14. Bela Crkva, 15-Beograd,
16. Bečej,
17. Blace,
18. Bogatić,
19. Bojnik,
20. Boljevac,
21. Bor,
22. Brus,
23. Bujanovac,
24. Valjevo, 25.VelikaPlana,
26. Veliko Gradište (Golubac),
27. Vladimirci,
28. Vladičin Han,
29. Vlasotince (Crna Trava),
30. Vranje,
31. Vrbas (Srbobran),
32. Vrnjačka Banja,
33. Vršac,
34. Gacin Han,
35. Gornji Milanovac,
36. Despotovac,
37. Doljevac,
38. Žabalj (Titel),
39. Žabari,
40. Žitište (Nova Crnja),
41. Žitorađa,
42. Zaječar,
43. Zrenjanin,
44. Ivanjica,
45. Inđija,
46. Jagodina (Rekovac),
47. Kanjiža,
48. Kikinda,
49. Kladovo,
50. Knić,
51. Knjaževac,
52. Kovačica (Opovo),
53. Kovin,
54. Kosjerić,
55. Koceljeva,
56. Kragujevac,
57. Kraljevo,
58. Krupanj,
59. Kruševac,
60. Kula,
61. Kuršumlija,
62. Kučevo,
63. Lebane,
64. Leskovac
65. Loznica,
66. Lučani,
67. Ljig (Lajkovac, Mionica),
68. Ljubovija,
69. Majdanpek,
70. Mali Zvornik,
71. Malo Crniće,
72. Medveđa,
73. Merošina,
74. Negotin,
75. Niš,
76. Nova Varoš,
77. Novi Bečej,
78. Novi Kneževac,
79. Novi Pazar,
80. Novi Sad (Beočin, Sremski Karlovci),
81. Osečina,
82. Odžaci,
83. Pančevo,
84. Paraćin,
85. Petrovac (Žagubica),
86. Pećinci,
87. Pirot (Dimitrovgrad, Babušnica),
88. Požarevac,
89. Požega,
90. Preševo,
91. Priboj,
92. Prijepolje,
93. Prokuplje,
94. Raška,
95. Ruma (Irig),
96. Svilajnac,
97. Svrljig,
98. Senta,
99. Sečanj,
100. Sjenica,
101. Smederevo,
102. Smederevska Palanka,
103. Sokobanja,
104. Sombor,
105. Sremska Mitrovica,
106. Stara Pazova,
107. Subotica,
108. Surdulica (Bosilegrad),
109. Temerin,
110. Trgovište,
111. Trstenik,
112. Tutin,
113. Ćićevac (Varvarin),
114. Ćuprija,
115. Ub,
116. Užice,
117. Čajetina,
118. Čačak,
119. Čoka,
120. Šabac,
121. Šid
DRUGE USTANOVE I ORGANIZACIJE
1. Društvo Crvenog krsta Srbije i Crne Gore,
2. Narodno pozorište, Beograd,
3. Beogradska filharmonija, Beograd,
4. Zadužbina Svetog manastira Hilandara, Beograd.
NA TERITORIJI REPUBLIKE CRNE GORE
JAVNE ZDRAVSTVENE USTANOVE
1. Dom zdravlja Podgorica, Podgorica,
2. Dom zdravlja Budva, Budva,
3. Dom zdravlja Danilovgrad, Danilovgrad,
4. Dom zdravlja Kolašin, Kolašin,
5. Dom zdravlja Mojkovac, Mojkovac,
6. Dom zdravlja Plav, Plav,
7. Dom zdravlja Rožaje, Rožaje,
8. Dom zdravlja Tivat, Tivat,
9. Dom zdravlja Ulcinj, Ulcinj,
10. Dom zdravlja Herceg Novi, Herceg Novi,
11. Dom zdravlja Andrijevica, Andrijevica,
12. Opšta bolnica Bar, Bar,
13. Opšta bolnica Bijelo Polje, Bijelo Polje,
14. Opšta bolnica Kotor, Kotor,
15. Opšta bolnica Berane, Berane,
16. Opšta bolnica Nikšić, Nikšić,
17. Opšta bolnica Pljevlja, Pljevlja,
18. Opšta bolnica Cetinje, Cetinje.
OBRAZOVNE USTANOVE - OSNOVNE ŠKOLE
1. JU OŠ "Bajo Jojić", Andrijevica,
2. JU OŠ "M.Keljanović", Konjuhe, Andrijevica
3. JU OŠ "Meksiko", Bar,
4. JU OŠ "Blažo J.Orlandić", Bar,
5. JU OŠ "Anto Đedović", Bar,
6. JU OŠ "Jugoslavija'' Bar,
7. JU OŠ "Srbija", Stari Bar, Bar,
8. JU OŠ "Kekec" Sutomore. Bar,
9. JU OŠ "Jovan Tomašević", Virpazar, Bar,
10. JU OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Bar
11. JU OŠ Mrkojevići, Pečurice, Bar,
12. JU OŠ "Đerđ K.Skenderbeg". Bar,
13. JU OŠ "Radomir Mitrović". Berane,
14. JU OŠ "V.Korać", Štitarn. Berane,
15. JU OŠ "Vukajlo Kukal", Šekular, Berane,
16. JU OŠ "Vuk Karadžić", Berane,
17. JU OŠ Polica, Berane,
18. JU OŠ Lubnice, Berane,
19. JO OŠ Trpezi, Berane,
20. JU OŠ Donja Ržanica. Berane,
21. JU OŠ Savin Bor, Berane,
22. JU OŠ "25. maj" Vrbica, Berane,
23. JU OŠ "V.Radunović", Berane,
24. JU OŠ "M.Adrović" Petnjica, Berane,
25. JU OŠ Tucanje, Berane,
26. JU OŠ "9.maj" Sutivan, Bijelo Polje,
27. JU OŠ "Aleksa Bećo Đilas", Ravna Rijeka, Bijelo Polje,
28. JU OŠ Nedakusi, Bijelo Polje,
29. JU OŠ "Dušan Korać". Bijelo Polje,
30. JU OŠ Goduša, Bijelo Polje,
31. JU OŠ "Braća Ribar", Zaton, Bijelo Polje,
32. JU OŠ "Krsto Radojević", Tomaševo, Bijelo Polje,
33. JU OŠ "R. Briović-Tršo", Lozna, Bijelo Polje,
34. JU OŠ "P. Žnžić" Njegnjevo, Bijelo Polje,
35. JU OŠ "Mladost" Kanje, Bijelo Polje,
36. JU OŠ ''Milovan Jelić", Pavino Polje, Bijelo Polje,
37. JU OŠ "Marko Miljanov", Bijelo Polje,
38. JU OŠ "Šukrija Međedović". Bijelo Polje,
39. JU OŠ "V.Ribnikar", Rasovo, Bijelo Polje,
40. JO OŠ "Vuk Karadžić", Bistrica, Bijelo Polje,
41. JU OŠ "Risto Ratković", Bijelo Polje,
42. JU OŠ "M. Đalović" Sušica, Bijelo Polje,
43. JU OŠ "Stefan Mitrov Ljubiša", Budva,
44. JU OŠ "Mirko Srzentić", Petrovac, Budva,
45. JU OŠ "Šunjo Pešikan", Trešnjevo, Cetinje,
46. JU OŠ "Lovćenski Partizanski Odred", Cetinje,
47. JU OŠ "Njegoš", Cetinje,
48. JU OŠ "Boro Vukmirović" Rijeka Crnojevića, Cetinje,
49. JU OŠ "Vuko Jovović", Danilovgrad,
50. JU OŠ "Njegoš", Spuž, Danilovgrad
51. JO OŠ "M. Koljenšić", Slap, Dapilovgrad,
52. JU OŠ "B.Marković", Donji Zagarač, Danilovgrad,
53. JU OŠ "Milan Vuković", Herceg Novi,
54. JU OŠ "Dašo Pavičić", Herceg-Novi,
55. JU OŠ "Ilija Kišić", Zelenika, Herceg-Novi,
56. JU OŠ "Orjenski bataljon", Bijela, Herceg-Novi,
57. JU OŠ "Risto Manojlović", Kolašin,
58. JU OŠ "Vojin Čepić", Kolašin,
59. JU OŠ Međuriječje, Kolašin,
60. JU OŠ "M.Stefanović", Manastir Morača, Kolašin,
61. JU OŠ "Jagoš Vešović", Bare Kraljske, Kolašin,
62. JU OŠ "Njegoš", Kotor,
63. JU OŠ "Ivo Lola Ribar", Prčanj, Kotor,
64. JU OŠ "V.Drobnjaković", Risan, Kotor,
65. JU OŠ "N.Đurković", Radanovići, Kotor,
66. JU OŠ "Savo Ilić", Dobrota, Kotor,
67. JU OŠ "Aleksa Bećo Đilas", Mojkovac,
68. JU OŠ "Milovan Rakočević", Lepanac, Mojkovac,
69. JU OŠ "Radomir Rakočević", Prošćenje, Mojkovac,
70. JU OŠ "Rade Perović", Velimlje, Nikšić,
71. JU OŠ "Radoje Čizmović", Ozrinići, Nikšić,
72. JU OŠ "Mileva Lajović-Lalatović", Nikšić,
73. JU OŠ "Ratko Žarić", Nikšić,
74. JU OŠ "Milija Nikčević", Kličevo, Nikšić,
75. JU OŠ "Olga Golović", Nikšić,
76. JU OŠ "Pavle Kovačević", Grahovo, Nikšić,
77. JU OŠ "D. Đukanović", Lukovo, Nikšić
78. JU OŠ "Braća Labudović", Nikšić,
79. JU OŠ "Braća Ribar", Nikšić.
80. JU OŠ "Dragan Kovačević", Nudo, Nikšić,
81. JU OŠ "Dobroslav Perunović", Bogetić, Nikšić,
82. JU OŠ "Dušan Bojović", Miolje Polje, Nikšić,
83. JU OŠ "Ivan Vujošević", Vidrovan, Iikšić.
84. JU OŠ "Janko Mićunović", Moštanica. Nikšić,
85. JU OŠ "Jovan Draganić", Petrovići, Nikšić,
86. JU OŠ "Braća Bulajić", Vilusi, Nikšić,
87. JU OŠ "Luka Simonović", Nikšić,
88. JU OŠ "B.Višnjić", Krstac, Nikšić,
89. JU OŠ "Jagoš Kontić", Straševina, Nikšić,
90. JU OŠ "Janko Bjelica", Donje Crkvice, Nikšić,
91. JU OŠ "Jovan Gnjatović", Vračenovići, Nikšić,
92. JU OŠ "Vladimir Nazor", Podgorica,
93. JU OŠ "Vlado Milić", Donja Gorica, Podgorica,
94. JU OŠ "Vuk Karadžić", Podgorica,
95. JU OŠ "Radojica Perović", Podgorica,
96. JO OŠ "Savo Kažić" Barutana, Podgorica,
97. JU OŠ "Vojin Popović" Drezga, Podgorica,
98. JU OŠ "Štampar Makarije", Podgorica,
99. JU OŠ "Šćepan Đukić", Lijeva Rijeka, Podgorica,
100. JU OŠ "Savo Pejanović", Podgorica,
101. JU OŠ "Sutjeska", Podgorica,
102. JU OŠ "Zarija Vujošević", Mataguži, Podgorica,
103. JU OŠ "Ćerđ K. Skenderbeg", Zatrijebač, Podgorica,
104. JU OŠ "Maksim Gorki", Podgorica,
105. JU OŠ "Milan Vukotić", Golubovci, Podgorica,
106. JU OŠ "Milorad M.Burzan", Podgorica,
107. JU OŠ "Niko Maraš", Bijelo Polje, Podgorica,
108. JU OŠ "Pavle Rovinski", Podgorica,
109. JU OŠ "Marko Miljanov", Podgorica,
110. JU OŠ "Otkoih", Podgorica,
111. JU OŠ "Mahmut Lekić", Tuzi, Podgorica,
112. JU OŠ "Branko Božović", Podgorica,
113. JU OŠ "Jedinstvo", Arza, Podgorica,
114. JU OŠ "18. oktobar", Bioče, Podgorica,
115. JU OŠ "Božidar Vuković Podgoričanin", Podgorica,
116. JU OŠ "Boro Ćetković", Podgorica,
117. JU OŠ "29. novembar", Dinoša, Podgorica,
118. JU OŠ "B.Radulović", Gornji Komani, Podgorica,
119. JU OŠ "Đoko Prelević", Ubli, Podgorica,
120. JU OŠ "Dr Dragiša Ivanović", Podgorica,
121. JU OŠ "Petar Dedović", Murino, Plav.
122. JU OŠ "Hajro Šahmanović", Plav,
123. JU OŠ "Džafer Nikočevnć", Gusinje, Plav,
124. JU OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Kovačevići, Pljevlja,
125. JU OŠ "Jakub Kubur", Boljanići. Pljevlja,
126. JU OŠ "Dušan Ivović", Kosanica, Pljevlja,
127. JU OŠ "Živko Cuver", Bobovo, Pljevlja,
128. JU OŠ "Radoje Kontić", Gradac, Pljevlja,
129. JU OŠ "Radoje Tošić", Srdanov Grob, Pljevlja,
130. JU OŠ "Mihailo Žugić", Odžak, Pljevlja,
131. JU OŠ "Mile Peruničić", Maoče, Pljevlja,
132. JU OŠ "Vladimir Rolović", Šula, Pljevlja,
133. JU OŠ "Salko Aljković", Pljevlja,
134. JU OŠ "Ristan Pavlović", Pljevlja,
135. JU OŠ Mataruge, Pljevlja,
136. JU OŠ Kruševo, Pljevlja,
137. JU OŠ "Boško Buha", Pljevlja,
138. JU OŠ "Bećko Jovović", Stabna, Plužine,
139. JU OŠ "Bajo Pivljanin", Donja Brezna, Plužine,
140. JU OŠ "Braća Topalović", Plužine,
141. JU OŠ "Bratstvo-Jedinstvo", Skarepača, Rožaje,
142. JU OŠ "Milun Ivanović", Biševo, Rožaje,
143. JU OŠ "M.Đurović", Bašča, Rožaje,
144. JU OŠ "Mustafa Pećanin", Rožaje,
145. JU OŠ "25. maj", Rožaje,
146. JU OŠ Daciće, Rožaje,
147. JU OŠ Bać, Rožaje,
148. JU OŠ Donja Lovnica, Rožaje,
149: JU OŠ Bukovica, Rožaje,
150. JU OŠ Balotiće, Rožaje,
151. JU OŠ D. Milović", Tivat,
152. JU OŠ "B. Brinić", Tivat.
SPECIJALNA ODJELJENJA PRI OSNOVNIM ŠKOLAMA, ZAVODI, CENTRI I
DOMOVI
1. "Boško Buha", Pljevlja,
2. "Dušan Korać", Bijelo Polje,
3. "Vuk Karadžić", Berane,
4. "Mustafa Pećanin", Rožaje,
5. "Olga Golović", Nikšić,
6. "Lovćenski Partizanski Odred", Cetinje,
7. "Ilija Kišić", Zelenika,
8. "Njegoš", Kotor,
9. "Jugoslavija", Bar,
10. "B.Strugar", Ulcinj,
11. JU Zavod za specijalno vaspitanje i obrazovanje omladine (OŠ "Mladost", Podgorica),
12. JU Zavod za školovanje i profesionalnu rehabilitaciju djece i omladine, Podgorica,
13. JU Zavod za školovanje i rehabilizaciju lica sa poremećajima sluha i govora, Kotor,
14. JU Centar za osposobljavanje i obrazovanje "1. jun", Podgorica,
15. JU Dječji dom "Mladost", Bijela,
16. JU Dom za penzionere i druga stara lica Grabovac, Risan.
OBRAZOVNE USTANOVE - PREDŠKOLSKE INSTITUCIJE
1. JPU "Vukosava Mašanović-Ivanović", Bar,
2. JPU "Radmila Nedić", Berane,
3. JPU "Dašo Basakić", Bijelo Polje,
4. JPU "Ljubica Jovanović-Maše", Budva,
5. JPU "'Irena Radović", Danilovgrad,
6. JPU "Sestre Radović", Kolašin,
7. JPU "Radost", Kotor,
8. JPU "Jevrosima Rabrenović-Jevra", Mojkovac,
9. JPU "Dragan Kovačević", Nikšić,
10. JPU Plav, Plav,
11. JPU Pljevlja, Pljevlja,
12. JPU Plužine, Plužine,
13. JPU "Ljubica Popović", Podgorica,
14. JPU "Boško Buha", Rožaje,
15. JPU "Bambi", Tivat,
16. JPU "Solidarnost", Ulcinj,
17. JPU "Naša radost", Herceg-Novi,
18. JPU "Zagorka Ivanović", Cetinje,
OPŠTE SPASILAČKE ORGANIZACIJE
1. Regionalni centar za obuku ronilaca za podvodno razminiranje i pomoć na moru, Bijela,
2. Vatrogasne jedinice.
Esse Quam Videri