Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina problem...ko se razume

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina problem...ko se razume

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 255548 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume24.09.2012. u 20:36 - pre 140 meseci
Ne vidim baš najbolje na slici, ali čini mi se da ta mašina ima frikcione amortizere, pa je moguće da su ili pločice ili nalegajuća površina zamazani nekom masnoćom tokom montaže/demontaže, pa sad amortizeri zbog toga gube svoju funkciju, ILI dobijaju malo vode od onoga što ti kaplje sa kazana.
Ako je masnoća u pitanju treba to sve oprati nekim razređivačem, e sad, to je najbolje uraditi kad je sve demontirano, jer ovako nećeš moći da opereš frikcione pločice.
Jel stavljao majstor silikon na dihtung gumu pre spajanja kazana?
Da li je podmazao semering?
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume24.09.2012. u 22:37 - pre 140 meseci
Ta masina ima gurtne a ne amortizere.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

sima21
Ivan Simic
Beograd

Član broj: 271748
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume25.09.2012. u 00:08 - pre 140 meseci
Majstor je nosio ceo bubanj sa kazanom kod sebe i doneo ga za dva dana. Kaze morao je da greje plastiku da bi izvadio lezajeve, a dva dana je bilo kod njega jer je rekao da mora da stavlja silikon pa dok se on osusi (nekih 24 h) i onda je vratio. Kad je dosao pitao sam ga da li je lepio spoj silikonom, posto mi je dolovalo kao da je ponegde stavio silikon, on kaze da nije?!?! Ko je lud ovde?!?! Ne znam, evo bas sad radi masina centrifugu i nista ne lupa... Misterija... Prva centrifuga - opet je lupalo, sad je trenutno druga i nista.. Sve ok, tiho.. Ne znam dal je stavljao kakvu mast, ali posto je sklapao ovde kod mene, nikakvu mast nije nosio ili bar ja nisam video u koferu sa alatom, a bubanj je doneo zajedno sa kazanom sklopljen tako da ne znam dal je podmazivao semering. Da, u pravu si imenjak, ta masina ima gurtne. Video sam danas. To sto kaplje sa kazana, sliva se tacno na teg i sa njega na pod..Voda nista vise ne dodiruje, a masina je u kupatilu gde su plocice i ima slinik na podu tako da opusteno...Hvala vam ljudi na brzom odgovoru, ali ako ova masina (tj. ovo italijansko s..nje) nastavi da me zeza letece ona meni...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume25.09.2012. u 06:53 - pre 140 meseci
Citat:
ivan_sim: Ta masina ima gurtne a ne amortizere.

Pa to je to što sam i ja gore rekao, jer to JESU amortizeri samo što rade na principu frikcije(trenja), a ne sabijanja ulja/vazduha.
Dakle, ako ti i dalje učestano mnogo skače kazan,moraćeš da iznađeš mogućnost pranja tog sklopa.
Konačno šta prvo radiš kada ti proklizavaju gurtne na kočnicama auta?
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume02.10.2012. u 14:17 - pre 139 meseci
aj da pitam ovde da neotvaeam temu indesit will 85 ves masina cuje se lezaj na bubnju. jel taj lezaj uliven u bubanj ili nije moze da se izvadi,ili mora da se kupuje ceo bubanj.bubanj je mislim plastican ako se nevaram.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume02.10.2012. u 22:57 - pre 139 meseci
Dobar serviser ti resava problem
Bubanj se sece i lezajevi se menjaju.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume04.10.2012. u 15:45 - pre 139 meseci
neznas mozda koliko to sve kosta otprilike
 
Odgovor na temu

sima21
Ivan Simic
Beograd

Član broj: 271748
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume04.10.2012. u 16:48 - pre 139 meseci
Novi peh sa masinom Candy :D
E ovako stvari stoje: stala je odjednom i ne dobija struju. Otvorim poklopac , i posle malo razgledanja vidim da je naponski kabal (tacnije samo braon zica nagorela, ugljenisala se) u prekidu. E sad, to i nije toliki problem, skratim kabal, stavim buksnicu i teram dalje, nego me interesuje da li neko zna kako se zove "ono" gde se strujni kabal kaci. Naime, jedna nozica od "toga" se nekako razvalila, kao da se topilo oko nje i ispada rekao bih...Ja sam to malo izolirao, vratio nozicu, skratio kabal, ali hocu da kupim "to", ali ne znam sta je tacno :D
Nadam se da necu morati da skidam poklopac ponovo da bi slikao, valjda znate na sta mislim :D. Na taj "djavo" se kaci sve tri zice naponskog kabla (plava, braon, zeleno-zuta) i jos tri zice (takodje iste boje) koje idu dalje u ves masinu.
I da, mislim da sam otkrio zasto mi lupa (cekica) masina na centrifugi. Mislim da su se opruge isteglile, jer kada gledam od pozadi ves masine, osovina na kojoj je remenica stoji nesto nize od rupe koja je probusena na limu a i dosta je blizu lima pa mislim da to udara jedno u drugo. Bar takav zvuk se cuje, kao da nesto iznutra udara u konstrukciju (lim) od ves masine.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume04.10.2012. u 18:58 - pre 139 meseci
Citat:
pedjolino1976: neznas mozda koliko to sve kosta otprilike

Od 60-80 evra.
Citat:

"TO" izbaci iz mašine(RS filter), jer taj "đavo" kako si ga opisao trebalo bi da bude upravo RS filter, bez koga mašina 'ladno može da radi.
Da bismo bili 100% sigurni,bolje bi bilo da to slikaš i okačiš ovde.
Ajde, ne budi lenj.
Za opruge proveri da li su pravilno zakačene.
 
Odgovor na temu

sima21
Ivan Simic
Beograd

Član broj: 271748
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume04.10.2012. u 20:51 - pre 139 meseci
gledao sam i po drugim forumima, to je problem-- RSO filter..mada bi ja uzeo drugi (ako nije skup), da ne prespajam zice, ali neko je hteo isto da kupi a covek mu je odgovorio da ne kupuje jer to radi mala privreda i da je otvarao RSO filter i da apsolutno nema nista u njemu sem sto je metal gde se kace buksne samo zaliven u plastiku. Ako bi prespajao zice , nije problem, izolir trak i udri, ali gde bi stavio uzemljenje?! Pod koji sraf, ili?! Slikacu sutra, nemam sad vremena posto ucim jer mi sutra ispit u 9 h. Hvala na brzom odgovoru.
I da, kako da znam da li su opruge pravilno zakacene?! Slikacu i to sutra, pa ces videti... :D
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 14:41 - pre 139 meseci
a kako se sece taj plastican bubanj ima neko neke slike tutorial da se to odradi u kucnoj varijanti
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 16:22 - pre 139 meseci
Ima to ovde sa sve slikama, neko je vec okačio samo ga treba naci, procackaj malo.
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 19:55 - pre 139 meseci
uh trazio nemogu da nadjem jel moze enko dam i pomogne gde se nalazi ta tema sa slikama secenja bubnja
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
109.175.53.*



+17 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 20:59 - pre 139 meseci
Može li ovo pomoći: http://www.youtube.com/watch?v=8zzy4d9uE5Q,



[Ovu poruku je menjao edi maj dana 09.10.2012. u 22:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pedjolino1976
novi sad

Član broj: 293745
Poruke: 183
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 21:09 - pre 139 meseci
to sam nasao al moja indesit nema te srafove da se otvori nego je sve zaliveno
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
109.175.53.*



+17 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume09.10.2012. u 21:24 - pre 139 meseci
http://www.data-chip.ru/viewtopic.php?t=8123

http://www.goandsee.ru/content...va-indesit-zamena-podshipnikov
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume12.10.2012. u 10:30 - pre 139 meseci
Mora li ovaj silko biti neki baš termootporan ili može ovaj za prozore odnosno sanitarni?? NEKO KO JE IMAO ISKUSTVA STIM.....
 
Odgovor na temu

miomir51
miomir stevanović
penzioner
penzioner
Smederevska Palanka, RS

Član broj: 307853
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume17.10.2012. u 21:07 - pre 139 meseci
Da bi proverio da li je RSO filter u pitanju, jednostavno ga prespoji. Skini žice koje dolaze od naponskog kabla, braon i plavu, takođe skini žice koje odlaze sa RSO filtera isto braon i plavu i spoji ih. Naravno braon sa braon a plavu sa plavom. Ako je RSO filter neispravan, posle ove operacije mašina će ponovo raditi. Nema potrebe da kupuješ novi, jer je njegova uloga da zaštiti radio i TV uređaje u kući od eventualniih smetnji kada je istovremeno uključena i mašina i radio i TV uređaji. I bez njega nećeš imati nikakve smetnje na radiju ili tv-u. Ne zaboravi da nove spojeve žica dobro izoluješ.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume18.10.2012. u 06:44 - pre 139 meseci
Citat:
mugi junuzovic: Mora li ovaj silko biti neki baš termootporan ili može ovaj za prozore odnosno sanitarni?? NEKO KO JE IMAO ISKUSTVA STIM.....

Dok sam ja uočio tvoje pitanje, ti si već verovetno posao i završio, no, nema veze, može sanitarni silikon, jer je njegov temperaturni opseg postojanosti od -40 - +180°C.
Krpio sam pločicama alu lima i tim silikonom i emajlirane kazane, tako da što se iskustva tiče, vozi miško!
Garant duže traje takvo krpljenje nego bilo kakvo varenje.
Prilikom rada sa plastičnim kazanima takođe se taj silikon pokazao neprikosnovenim, tako da sada ni novu godinu više ne dočekujem, a da ga nemam bar jednu tubu u rezervi.
Koristim uglavnom acetatni.
 
Odgovor na temu

miomir51
miomir stevanović
penzioner
penzioner
Smederevska Palanka, RS

Član broj: 307853
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina problem...ko se razume24.10.2012. u 22:41 - pre 139 meseci
KOSCHAVO, što ne videh ranije koji si problem imao. Na mojoj Eudori sparmajster 1100 ECO, se javio isti slučaj. ne okreće kada prima vodu. i ne radi dalje ništa. i u programatoru ne okreće motorče. Mogao sam samo okrenuti programator na izbacivanje vode, i pumpa bi to odradila. Dam je majstoru i on to sredi, ( nisam bio pametan kao ti da se prvo raspitam na Forumu), ali sada ne radi grejač. Majstor kaže da je sve ispitao i da nezna da to popravi,tj. nezna šta joj fali. Ako neko može da mi pomogne lepo molim. A tebe KOSCHAVO pitam: kada si sredio četkice na motoru, da li je mašina normalno proradila. Nisam video da si to posle na forumu napisao, pa bih zamolio napiši.

Još jedanputa molim, ako neko zna zašto na mojoj Eudori sparmajster 1100 ECO ne radi grejač iako je ispravan, neka mi pomogne savetom, bio bih mu veoma zahvalan, a još bi mu zahvalnija bila moja mala penzija.



[Ovu poruku je menjao miomir51 dana 24.10.2012. u 23:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina problem...ko se razume

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 255548 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.