Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCG će još čekati na bezvizni režim

elitemadzone.org :: MadZone :: SCG će još čekati na bezvizni režim

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15260 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 12:45 - pre 231 meseci
bez vize
jedino u Andoru mozemo da udjemo bez vize sa obicnim pasosem i da ostanemo koliko hocemo...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 14:16 - pre 231 meseci
a do andore mozemo doci iskljucivo helikopterom.Mislim to nam nazalost sada nista ne znaci,posto nam za Spaniju treba viza,a koliko znam u Andori nema aerodroma.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 18:36 - pre 231 meseci
Ovoj listi na SMIP sajtu nedostaje (bar) Indonezija - koja SCG drzavljanima daje 60-dana entry permit na aerodromu.

Drugo, nije mi najjasnije kako u Grckoj moze da se boravi sa sluzbenim pasosima "bez ogranicenja" (tako pise na sajtu) kada to nije EU pravilo... mislim, udjes u Grcku sa sluzbenim pasosem, i sednes na avion u Atini i odes u Pariz ili Berlin, recimo... ?!

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 19:15 - pre 231 meseci
da mozes ali pretpostavljam da ako bi to uradio,postoji varijanta da sam sebi napravis medvedju uslugu prilikom bilo kakvog proveravanja identiteta,recimo u hotelu kad das pasos ili slicno.Posto nam za te drzave idalje treba viza.
Slican "problem" imaju i Hrvati,posto oni mogu u Italiju da udju samo sa licnom kartom,pa sam na njihovom forumu procitao slicnu temu,da li je bezbedno da iz Italije onda po EU setaju bez pasosa.Naravno-nije.

Inace mene interesuje na koji nacin se dobijaju sluzbeni pasosi,i sta su oni uopste
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
85.222.131.*



+6 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 19:19 - pre 231 meseci
Citat:
darko: Pa nisi ga birao licno TI vec gomila tvojih istomisljenika koji su nazalost imali pravo glasa. Zanimljivo stvarno kako razmisljas. Fino, ti lepo idi u Strazbur i reci im ja nisam glasao za Slobu i necu da snosim odgovornost za ono sto je on radio i hocu da mi date EU pasos i hocu sve privilegije koje ima npr. jedan DE drzavljanin. Osvesti se covece...


Odakle znaš na osnovu toga što hejtujem po forumima ko su moji istomišljenici? Da se razumemo: ja mrzim svakoga bez obzira na versku, nacionalnu, rasnu ili političku pripadnost i to pogotovo onih dana kada naletim na neki zadatak koji me interesuje a ne mogu da ga rešim ili kada prethodno veče odgledam poslednju epizodu Robotecha i izbedačim se.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 19:21 - pre 231 meseci
Sluzbeni pasos je dokument koji se izdaje drzavnim radnicima u inostranstvu, a koji nemaju diplomatski imunitet - recimo, osoblje po ambasadama, ili drzavnim sluzbenicima koji putuju u inostranstvo radi obavljanja drzavnih poslova itd...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim28.04.2005. u 20:24 - pre 231 meseci
Iz dana u dan ,sve vise i vise....napredujemo....iz dana u dan , sve vise i vise....
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 16:37 - pre 231 meseci
Citat:
Jedan od ključnih uslova Evropske Unije da ukine vize građanima SCG je da državnu granicu umesto vojske obezbeđuje policija.

Kako sada stvari stoje, Srbiji će biti potrebno više do dve godine da ispuni ovaj zahtev. Evropska unija je jasna- granice se moraju prepustiti policiji. Vojska i MUP Srbije potpisali su sporazum o preuzimanju nadležnosti počekom godine, ali je taj posao, iako je započeo s mađarskom granicom, na tome stao.

http://www.b92.net/info/vesti/...05&dd=05&nav_id=167830
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.sissa.it.



+11 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 16:50 - pre 231 meseci
Ja imam neku svoju teoriju da nasa Vlada NAMERNO i svesno zanemaruje ispunjavanje uslova za dolazak na belu Sengen listu sto znaci: slobodan boravak do 90 dana u okviru od 6 meseci u Sengenlendu za vise ulaza.

Razlog ovome je sto se verovatno VRS plasi masovnijeg egzodusa radno sposobnog stanovnistva na Zapad. Ovo se nije desilo u RO i BG ali treba znati da su to narodi koji nemaju bas razvijenu mrezu po EU, za razliku od Srba. Nema Srbina da nema nekog svog ili neku semu...

Mi smo zato najkriticnija zemlja, a da negovorim o tome da imamo i 1.5 milion Albanaca koji su isti slucaj kao i mi. EU i VRS su jednoglasne u igri "pravljenja engleza". Ko zeli da putuje bolje nek ne ceka...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 17:38 - pre 231 meseci
Slazem se 90% sa gore navedenim!

Ne slazem se jedino sa tvrdnjom da se Bugari i Rumuni nisu razmileli po Evropi. U Londonu Rumuna ima kao pleve!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8256.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 20:51 - pre 231 meseci
neverovatno ! Samnom se svi slazu 90% kao i Mobtel na temi: http://www.elitesecurity.org/tema/109600/6 -lol !
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.26.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 21:25 - pre 231 meseci
Naravno, da nece da nas puste bez viza u EU, sve dok ne budu bili spremni da prime makar jos pola miliona do milion radno sposobnog stanovnista SCG.
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 21:37 - pre 231 meseci
Citat:
Beltrammi: Razlog ovome je sto se verovatno VRS plasi masovnijeg egzodusa radno sposobnog stanovnistva na Zapad.

Prvi put nekom na forumu kazem "pricas gluposti!", nadam se da se ne ljutis, ali znas li ti uopste da Srbija ima MILION radno sposobnih nezaposlenih ljudi sa kojima ne zna sta ce? Kladim se da bi vlada bila puna srece da polovina od toga ode negde da radi...


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.13.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 21:45 - pre 231 meseci
U igri je vise faktora... Neki od njih:

Sama Vlada RS s jedne strane, ipak ne zeli da ostane bez tog radno sposobnog stanovnistva. I ovo sto je za poslednjih 15 god. otislo iz zemlje je previse.

S druge strane, nije joj u interesu da se to dalje nastavi, jer i ovako vlada bela kuga, a s druge strane, sto manje postoji radne snage, to je vise mogucnosti za eksploataciju (tipa "ako ti neces, posto ima milion nezaposlenih, ima ko ce da radi za te iste (mizerne) pare"). Tako da i clanovi VRS bliski privrednicima (a neki od njih su i sami iz privrede) lobiraju da ne dodje do bezviznog rezima. Barem, ne tako brzo.

Postoji i treca opcija, da VRS, misli kako ce u buducnosti moci da uposli tih milion nezaposlenih.

Pazi, Vlada RS, bi beviznim rezimom, i posledicnim odlaskom kratkorocno resila svoj problem nezaposlenosti (makar do odredjene granice), ali dugorocno gledano, ovo nije najbolje resenje za nju, jer retko ko bi se u buducnosti vratio u zemlju, cime bi bila skoro bespovratno izgubljena radna snaga (jedna vrsta kapitala, koja se jako tesko formira i stice).

Uzmi u obzir, da ce i svako ko makar zna jedan od jezika koji se govori u EU (da ne govorim jos i o preostaloj (visoko)kvalifikovanoj radnoj snazi) otici odavde glavom bez obzira, jer smo ubedljivo najgori u Evropi. Vise nije fora samo da odes u zapadne delove EU, vec i u Madjarsku, Cesku, Poljsku... Svuda je bolje, nego u Srbiji. Znam neke koji su otisli u Budimpestu i Prag, i koji nemaju nameru da se vracaju. Sta tek da kazemo o ovima koji su otisli u jos bogatije zemlje?
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 22:11 - pre 231 meseci
30 milijardi evra nije stvoreno odlaskom mladih do 2000-te.
plus direktan gubitak od 10 milijardi. (skolovanje, osiguranje i tako
dalje).

vest je sa b92, nemam trenutno link.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8256.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 22:22 - pre 231 meseci
pctel nisi svestan sta si izvalio !

U Srbiji vlada logika (koju i ja podrzavam): Bolje mi je badava lezati nego badava raditi. Zato su nam kafici puni mladih prepodne. Covek razmislja ovako: pa sta da radim za 100-120€ kad sa tom lovom mogu samo da prezivim. Bolje da kuliram, mozda cujem neku dobru ideju, malo da studiram da ulazem u sebe, ili da palim preko...

Nisu to lenstine. Ti ljudi bi jos kako radili kao sto i rade ali za pristojnu sumu. Njihov odlazak izmenio bi demografsku sliku Srbije i VRS to zna. Za par godina morali bi uvoziti bracu iz bratskih zemlja subsaharske afrike i afganistansko, iracke izbeglice.

Ovako, VRS zna da je tesko otici, jos teze srediti papire, pa ako neko i ode neka mu je srecan put. Mislim da bi EU lako i progutala tih MILION, ali Srbija bez njih hm...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim05.05.2005. u 22:32 - pre 231 meseci
Citat:
neo01: Pazi, Vlada RS, bi beviznim rezimom, i posledicnim odlaskom kratkorocno resila svoj problem nezaposlenosti (makar do odredjene granice), ali dugorocno gledano, ovo nije najbolje resenje za nju, jer retko ko bi se u buducnosti vratio u zemlju, cime bi bila skoro bespovratno izgubljena radna snaga (jedna vrsta kapitala, koja se jako tesko formira i stice).
Tesko?! Mozda ako se postavi uslov da u Srbiji MORA ziveti i raditi sto vise srba a sto manje ostalih, sto je valjda nacin razmisljanja prevazidjen krajem proslog veka. Sada nikom iole pametnom ne bi trebalo da padaju na pamet takve stvari. Kako je sada situacija takva da imamo visak radnika, u interesu nam je da ih "ustupimo" evropskoj uniji. Kad (citaj:AKO) budemo imali manjak radnika, tada samo "uvezemo" potreban broj kineza i problem resen! za drzavu je u principu totalno nebitno da ji je njen proizvoljan gradjanin Srbin ili Kinez, vazno je da postuje zakon i placa porez!
Drugim recima, migracija stanovnistva UVEK zavisi od toga da li drzava u koju idete zeli da vas primi, a ne da li drzava iz koje odlazite zeli da vas zadrzi! da smo mi tamo stvarno neophodni, za cas posla bi se zaboravili svi postavljeni uslovi, a posto nismo, onda, jelte, treba stvar sto vise zakomplikovati!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim06.05.2005. u 00:08 - pre 231 meseci
Citat:
Za par godina morali bi uvoziti bracu iz bratskih zemlja subsaharske afrike i afganistansko, iracke izbeglice.


Šta misliš gde sada idu sva ta Braća!!! Mađarska,Češka,Slovačka,Slovenija,Poljska...itd....tako da nam to i negine za koju godinu...."Zakon o Azilu"!!!!


 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.99.eunet.yu.



Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim06.05.2005. u 00:13 - pre 231 meseci
Citat:
Tesko?! Mozda ako se postavi uslov da u Srbiji MORA ziveti i raditi sto vise srba a sto manje ostalih, sto je valjda nacin razmisljanja prevazidjen krajem proslog veka. Sada nikom iole pametnom ne bi trebalo da padaju na pamet takve stvari.Kako je sada situacija takva da imamo visak radnika, u interesu nam je da ih "ustupimo" evropskoj uniji. Kad (citaj:AKO) budemo imali manjak radnika, tada samo "uvezemo" potreban broj kineza i problem resen! za drzavu je u principu totalno nebitno da ji je njen proizvoljan gradjanin Srbin ili Kinez, vazno je da postuje zakon i placa porez!


Da ne bih odstupio od pravilnika es foruma, reci cu ti ovo na drugaciji nacin, ali znaces o kojoj se populaciji radi. Reci i (jos gore) objasni ti ovo jednom, ne tako malom broju glasaca desnicarskih opcija.

Ajmo da uzmemo i da ovo sve prodje kod nasih gradjana. Drugo, pitanje ko bi tim istim, Azijatima i Afrikancima, garantovao ljudska prava? Recimo na veroispovest? Zatim, na broj dece (oni imaju vecu stopu nataliteta u odnosu na Evropljane), i time promenu demografske strukture?

Ok, ti zagovaras, SAD model koji se i meni licno dopada, ali SCG je daleko od toga. Mada, videcemo sta ce i EU model da donese na ovom planu... I kod njih se i dalje vaga izmedju zakona trzista i interesa nacionalnih drzava. Sta ce da prevagne? Zakoni trzista ili ocuvanje nacionalnih (struktura) drzava (makar u nekoj meri, a opet u dovoljnoj da osnovne nacionalnosti drze glavne poluge sistema u maticnim drzavama)?

Citat:
Drugim recima, migracija stanovnistva UVEK zavisi od toga da li drzava u koju idete zeli da vas primi, a ne da li drzava iz koje odlazite zeli da vas zadrzi! da smo mi tamo stvarno neophodni, za cas posla bi se zaboravili svi postavljeni uslovi, a posto nismo, onda, jelte, treba stvar sto vise zakomplikovati!


Obe strane su u igri. I nasa drzava zeli da nas zadrzi, a EU zeli da uzima radnu snagu kad joj zafali (ciljano), i to uveliko rade uglavnom sa visokokvalifikovanom radnom snagom (koja je ujedno i najvredniji kapital jedne nacije) koja je njima u deficitu, mada rade i sa svim ostalim deficitarnim zanimanjima.

A sa trece strane, ti je i ova prica o povezanosti i mnostvu Srba u dijaspori. Svako od nas zna barem nekog ko je otisao (ili nekoga ko tamo vec zivi decenijama), i kad bi se uveo bezvizni rezim, mogao bi mnogo lakse, da ode, makar turisticki prvo, da izvidi situaciju, a time i mnogo lakse da ostane (tj. da sredi papire i za radnu vizu). Hint: Nisu bezveze na ceni hrvatski pasosi.

<hipoteticki>Pazi, zanimljivo bi bilo videti SCG, sa snizenom stopom nezaposlenosti. To bi mozda i islo u prilog celokupnom radnom stanovnistvu SCG. Morala bi logikom trzista da se povecava vrednost radne snage, pogotovo deficitarne. Drugim recima, odlazak (nezaposlenih) ljudi iz zemlje odgovara ali samo donekle i radno sposobnom stanovnistvu SCG.

S opet neke "pete strane", izrazeni manjak stanovnistva, bela kuga, i taj masovni odlazak radno sposobnog (i pretezno mladog stanovnistva) ne samo sto bi napravio demografsku rupu, vec bi se u sistemu odrazio, prvobitno na rasterecenje budzeta, a kasnije (dugorocno) na njegovu degradaciju. Znaci, VRS bi imala trenutno resen problem, ali bi se javili novi. VRS ne bi morala vise da placa lecenje nezaposlenih lica, ali bi broj penzosa lagano iz godine u godinu prevazilazio broj radno sposobnog stanovnistva, a kako su ti i ovi nezaposleni (mladi ljudi otisli), onda bi se to lose odrazilo recimo na penzije (a i na placanje lecenja) pa i na plate (i uopste standard) i opet bi drzava u cilju "Hleba i igara", morala da vrsi (dodatno) subvencionisanje gradjana (kako bi uopste mogli da prezive). A to subvencionisanje bi opet islo preko ledja onih (sada malobrojnih) koji rade / poreza.
I tako dodjosmo, sa kratkorocnog efekta (i rasterecenja) VRS, do ponovnog arcenja resursa. Naravno, ako bi uspeli da izvedu taj uvoz radne snage, onda bi VRS bolelo uvo, a ovako... Bojim se, tesko.</hipoteticki>

Tako, da VRS realno ipak vise odgovara da zadrzi stanovnistvo.

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 06.05.2005. u 02:14 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: SCG će još čekati na bezvizni režim06.05.2005. u 00:18 - pre 231 meseci
Zakon o azilu kazes, a - prema statistikama top #1 po trazenju azila su upravo drzavljani SCG, tako da price o Avganistancima i sl.. teze prolaze.

Na kraju krajeva, radi se o vrlo malom broju ljudi - a i ti sto idu, svakako biraju zemlje gde nesto i mogu da zarade. Srbija definitivno nije ta zemlja.

Poznato je da Iranci, Avganistanci idu najvise u UK - dok ovi iz Afrike obicno zavrse u NL ili Francuskoj - zaista ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko od njih odlucio da ode u Srbiju.

Potpuno se slazem sa pctelom - moderna drzava je danas jedna velika "farma" radnika i "framework" za poslodavce... i to je to... nacional romanticari ce jednostavno izumrti jer su u sukobima sa zakonima biologije i zakonima trzista - gadno je kad si u sukobu i sa jednim od ova dva... a kad si u sukobu sa oba, onda propadas garant.


Koliko je pogresna ta strategija "zadrzavanja visokostrucnih kadrova" objasnicu na vrlo prostom primeru.

U Srbiji ne postoji moderni know-how za vecinu stvari, niti postoji inicijalni kapital za pocetak biznisa.... Umesto da kao Japan 70-tih i Indija i Kina 90-tih, nasa drzava bukvalno "posalje" strucnjake i studente napolje da pokupe know-how, a onda pametnom strategijom privlacenja investicija tim istim ljudima omoguci da rade za zapadne plate u Srbiji i donesu svo znanje koje su pokupili, Srbija radi sta... Srbija glupim merama drzi ljude zatvorene i tera ih da se bave banalnim poslovima i trunu.

Mislim, kakvi su bre to profesori koji nisu 15 godina presli granicu SCG... kakvi su to ljudi strucnjaci nemaju hands-on iskustvo sa najmodernijim tehnologijama... uzasava me taj socijalisticki stav "izgradicemo sami puteve" - wake up, ni ti socijalisticki putevi se nisu sami izgradili, vec su se izgradili od stranih kredita... i danas nam treba jedan veliki kredit u vidu znanja i skupljanja iskustva u uspesnim sredinama... viznim rezimom se ne postize ama bas nista dobro za Srbiju.

Ovako... 30% nezaposleno, 20% radi na crno... 50% radi posao za koji nisu skolovani da radi - a i ako su skolovani, rade po metodologiji i sa tehnologijom iz 70-tih godina XX veka... i ceka se da nesto padne sa neba i sve to resi :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: SCG će još čekati na bezvizni režim

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15260 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.