Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212068 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 08:32 - pre 230 meseci
Opet krenusmo po starom. Dakle, psihološki fenomen zvan linux zealotizam se manifestira na načine:

Citat:
Aman dete, da li si ti ikada u životu zaradio 1 dinar..pardon, kunu?


1) Ad-hominem napadima kad se ostane bez argumenata.

Citat:
Kakvi crni filmovi, kodeci, web kamere..?


2) Bježanje od teme (Desktop) u mračni srednji vijek dark computinga gdje linux još može konkurirati.

3) Obično je začinjeno nekim debilinim slahdot-c/p-ed pokušajem pravdanja tipa kako je separacija GUI/kernel odlična sa stajališta performansi, a što je naravno common misconseption held by all truly stupid people, te nekakvim pamfletima o "slobodi", konfigurabilnosti dovedene do te mjere da ljudi moraju kompajlirati LKM-ove da instaliraju jebenu grafičku kartu, naučiti detalje hw-a toliko da saznaju da imaju nešto što nisu ni znali da postoji (što dečko, ti bi auto-hibernate podršku na laptopu koja je na win OOTB, da li ti dsdt ACPI bios tablica ima podršku za d29udn239dp8n, ne zaboravi rekompajlirat kernel sa podrškokm za d023d0nf i sd20fni 23ff2f) te inim oblicima umne retardiranosti koju običavaju projicirati na svoju okolinu.

Citat:
BTW, printeri/skeneri sasvim lepo rade pod linuxom..out of box..samo treba paziti pa ne kupovati đubre koje (još) nema podršku za linux, i to je sve.


4) Hipernaglašenost riječica poput "ako", "samo ako", "vjerujem", "paziti", "RMS", "RMS je moj bog", "volim RMS-a"....

Citat:
Pošto nisi odgovorio na konkretno pitanje, zna se gde ti je mesto..marš u ćošak!


5) Zastranjivanje u offtopic kojima pokušavaju oprati svoje nebulozne izjave, obično kombinirano sa onim pod 1).

Citat:
No, napaljeni balavci tipa Sunčice, koji još uvek tuđim novcima kupuju ulta-mega-giga-anti..alias potrošačko đubre, edabi poterali svoj najnoviji, najomiljeniji OS, nemaju "osećaj za meru umerenosti"


6) Fasciniranje zločinačkom ideologijom komunizma, slijepo "vjerovanje" da je konzumerizam najveće zlo od svih, da je smisao korporacija "kontrola svijeta", ubijanje civila, rat u Iraku, AIDS, ebola i kokošja gripa, mali zeleni i Watergate..odcijepljenost od real-world mindseta i propagiranje ekonomski, društveno i povijesno-potvrđeno neuspješnih ideologija i njihovih varijacija.

7) Obavezno uključen reality distrosion shield, druženje sa istomišljenicima na IRC-u, forumima i ostalim opskurnim socijalno-retardiranim mjestima pošto istomišljenika IRL obično baš i nema, napumpavanje ega na na slashdotu i newsforge gdje se sa Mac fanaticima prepucavaju da li veću karu ima Stevie ili Linus, smisao života je postati "*nix admin", premda je obično linux jedini unix-wannabe kojeg su u životu pokrenuli ("administrirali" u njihovom žargonu), potpuna otuđenost od svih oblika napretka IT-a kao najbrže rastuće industrije na svijetu pošto su sve te nove tehnologije u biti "rekompajlirane stare" [(tm) by Slobodan M] ili "sa izmjenjenim UI-em [(tm) by Dejan L.], što se u konačnici manifestira bolesno opsesivnim ponašanjem i uvredama kad god netko spomene njihov voljeni wannabe-OS u nekom negativnom kontekstu.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 08:48 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Opet krenusmo po starom. Dakle, psihološki fenomen zvan linux zealotizam se manifestira na načine:



6) Fasciniranje zločinačkom ideologijom komunizma, slijepo "vjerovanje" da je konzumerizam najveće zlo od svih, da je smisao korporacija "kontrola svijeta", ubijanje civila, rat u Iraku, AIDS, ebola i kokošja gripa, mali zeleni i Watergate..odcijepljenost od real-world mindseta i propagiranje ekonomski, društveno i povijesno-potvrđeno neuspješnih ideologija i njihovih varijacija.

7) Obavezno uključen reality distrosion shield, druženje sa istomišljenicima na IRC-u, forumima i ostalim opskurnim socijalno-retardiranim mjestima pošto istomišljenika IRL obično baš i nema, napumpavanje ega na na slashdotu i newsforge gdje se sa Mac fanaticima prepucavaju da li veću karu ima Stevie ili Linus, smisao života je postati "*nix admin", premda je obično linux jedini unix-wannabe kojeg su u životu pokrenuli ("administrirali" u njihovom žargonu), potpuna otuđenost od svih oblika napretka IT-a kao najbrže rastuće industrije na svijetu pošto su sve te nove tehnologije u biti "rekompajlirane stare" [(tm) by Slobodan M] ili "sa izmjenjenim UI-em [(tm) by Dejan L.], što se u konačnici manifestira bolesno opsesivnim ponašanjem i uvredama kad god netko spomene njihov voljeni wannabe-OS u nekom negativnom kontekstu.


Ujeee!! sad mora da si u sopstvenim očima porastao na bar 2 i 20

"Ala sam mu skresao, tamo nekom seljaku sa brdovitog Balkana"

Dete, nema ništa ad-hominem kada je reč o iskoristivosti (oh, kakva divna srpska reč )

Pazi, desktop iskoristivost i u EKONOMSKOM smislu, a ne samo onako kako mali IT perica zamišlja KORIŠĆENJE računara.
Nešto se sastoji i od realnih životnih/poslovnih okolnosti, a ne samo od IT reklama..da se, kojom slučajnom tragedijom, ti pitaš nešto u auto-industriji, verovatno bi retardirani bili svi oni koji ne voze najnoviji BMW/Audi/MB/dopiši po želji..

Srećom, niti se ti šta pitaš u auto-industriji, a bogami ni ovde..prema tome.. sedi dole, kec!


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 09:17 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Ujeee!! sad mora da si u sopstvenim očima porastao na bar 2 i 20


Vidjeti pod 1)

Citat:
Dete, nema ništa ad-hominem kada je reč o iskoristivosti (oh, kakva divna srpska reč )


Iskoristivost?

Citat:
Pazi, desktop iskoristivost i u EKONOMSKOM smislu, a ne samo onako kako mali IT perica zamišlja KORIŠĆENJE računara.


Ono što si ti pisao bi se opisalo kao jako limitirana definicija desktop računala. Možda na planetu Linux desktopi sve što rade jest vrte ORACLE na SMP mašinama, ne znam, ovamo na planeti Zemlja je malo drugačije.

Citat:
Nešto se sastoji i od realnih životnih/poslovnih okolnosti, a ne samo od IT reklama..


Vidjeti pod 2)

Citat:
da se, kojom slučajnom tragedijom, ti pitaš nešto u auto-industriji, verovatno bi retardirani bili svi oni koji ne voze najnoviji BMW/Audi/MB/dopiši po želji..


linux verzija auto-industrije.....hm....još bi vozili svi bicikle

I to bi ih kupovali u komponentama i sami sastavljali

Citat:
Srećom, niti se ti šta pitaš u auto-industriji, a bogami ni ovde..prema tome.. sedi dole, kec!


Hm....hajdmo ovako...Prihvaćam da je linux najdivniji i najbolji OS na svijetu, a ti znaš sve o tom divnom OS-u, tako divnom da je instalacija komadića hadrvera pravi rocket science...mi ostali u susjednom planetarnom sustavu smo malo glupi pa to sve ne kužimo i koristimo windoze pošto smo glupi.

Happy now?
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 09:37 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Hm....hajdmo ovako...Prihvaćam da je linux najdivniji i najbolji OS na svijetu, a ti znaš sve o tom divnom OS-u, tako divnom da je instalacija komadića hadrvera pravi rocket science...mi ostali u susjednom planetarnom sustavu smo malo glupi pa to sve ne kužimo i koristimo windoze pošto smo glupi.

Happy now?


Ne još

Nijednog trenutka nisam tvrdio, niti ću, da je "Linux naj..itd", ali je za moje POTREBE sasvim odgovarajući OS...ključna reč "potrebe".
Nisam tvrdio ni da znam sve, ali znam sasvim dovoljno da mogu da ga koristim bez ikakvih problema, što uključuje i instalaciju novog hardvera.

Nisam tvrdio ni da su svi Windows korisnici glupi...glupi su samo oni koji pokušavaju da sve ostale, koji ne koriste Windows na svim mašinama koje imaju, proglase mazohistima, zealotima, retardima itd..

Kada/ako budeš konačno shvatio tako prostu činjenicu, to će biti siguran znak da odrastaš

Dotle..tu sam, da te polako prevaspitavam u normalnog čoveka


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 09:59 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Nijednog trenutka nisam tvrdio, niti ću, da je "Linux naj..itd"


Dakle, linux sux. Drago nam je da si konačno shvatio

Citat:
ali je za moje POTREBE sasvim odgovarajući OS...ključna reč "potrebe".


Ne znam baš koliko ovdje ima za svoje tipične desktop (hint: vidjeti naziv teme) "potrebe" vrtjeti simetrično multiprocesiranu Oracle bazu, ali valjda ti spadaš u onu kategoriju "power user".

O guru.

Citat:
Nisam tvrdio ni da znam sve, ali znam sasvim dovoljno da mogu da ga koristim bez ikakvih problema, što uključuje i instalaciju novog hardvera.


E vidi ovdje nije riječ o tebi. Riječ je o drugima. A ti drugi imaju puno problema koji se na win ne manifestiraju, i čije je rješenje extremno problematično ukoliko uopće postoji.

Citat:
Nisam tvrdio ni da su svi Windows korisnici glupi...


Pa lijep dio njih i je, i baš zato koristi windoze.

Citat:
glupi su samo oni koji pokušavaju da sve ostale, koji ne koriste Windows na svim mašinama koje imaju, proglase mazohistima, zealotima, retardima itd..


Blago meni

Citat:
Kada/ako budeš konačno shvatio tako prostu činjenicu, to će biti siguran znak da odrastaš


Pogledati pod 1)

Citat:
Dotle..tu sam, da te polako prevaspitavam u normalnog čoveka


Imaš li ti nekih problema?
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 10:17 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Imaš li ti nekih problema?


Taman posla!..ali čini mi se da ti itekako imaš


Citat:


E vidi ovdje nije riječ o tebi. Riječ je o drugima. A ti drugi imaju puno problema koji se na win ne manifestiraju, i čije je rješenje extremno problematično ukoliko uopće postoji.



Pa o tome ti i pričam, nego ti izgleda slabo pereš uši

Koji su to "drugi"?
Desktop daktilografkinje, računovođe etc po firmama?

Ćurke koje ukucavaju podatke u nekom Ofisu, potpuno su irelevantne za priču..njima je jednako svejedno da li je to Lin+OOorg, ili Win+MSOffice..ne poznaju ni jedan OS, niti ih briga uopšte za njega..često uopšte ne mogu ni da shvate o čemu se tu radi, što naravno ne podrazumeva da ono što rade, ne rade kako treba

Koliko uspevam da vidim, ćurke u mojoj firmi, za sada, nemaju nikakvih problema..valjda je ipak nešto i do mene

Citat:


O guru.



Guram, guram, a ti, kako god se okreneš, dupe ti pozadi

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 10:49 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX:Koji su to "drugi"?
Desktop daktilografkinje, računovođe etc po firmama?


Za početak svi na ovoj temi koji iznijeli svoja negativna iskustva sa ljinuxom, te većina ljudi na linuxu forumu koji ne znaju recimo kako "vidjeti windows particiju" ili "omogućuti 3D akceleraciju" ili "vidjeti p'n'p hardver" (na ljinuxu je to plug and pray) što je dimenzija problema koju je taj loše dizajnirani wannabe-OS uveo na desktop, i koji prije nisu postojali.

Citat:
Ćurke koje ukucavaju podatke u nekom Ofisu, potpuno su irelevantne za priču..njima je jednako svejedno da li je to Lin+OOorg, ili Win+MSOffice..ne poznaju ni jedan OS, niti ih briga uopšte za njega..često uopšte ne mogu ni da shvate o čemu se tu radi, što naravno ne podrazumeva da ono što rade, ne rade kako treba

Koliko uspevam da vidim, ćurke u mojoj firmi, za sada, nemaju nikakvih problema..valjda je ipak nešto i do mene


Shvati više, ne radi se o tebi i tvojoj firmi, ovo su ljudi sa real-world tehničkim problemima koji ne postoje na win. A najbliže što im vi zealoti pomažete jest "tješi se, jednom kad podesiš nećeš trebat mijenjat ništa 2 godine" ili "pa to je glupo, samo pročitaj to, to, to i to, apsolviraj par stotina KB materije i try your luck again" ili "pa to je prednost, ne nedostatak". Mislim jadno sve u svemu.



[Ovu poruku je menjao Sundance dana 25.06.2005. u 11:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.yubc.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 10:52 - pre 230 meseci
Citat:

Ćurke koje ukucavaju podatke u nekom Ofisu, potpuno su irelevantne za priču..njima je jednako svejedno da li je to Lin+OOorg, ili Win+MSOffice..ne poznaju ni jedan OS, niti ih briga uopšte za njega..često uopšte ne mogu ni da shvate o čemu se tu radi, što naravno ne podrazumeva da ono što rade, ne rade kako treba


Jea jea.. pogotovu kad tom smecu od pokusaja kloniranja MS Office-a treba jedno pola sata da parsira .doc dokument od 15-tak MB (sorry, .doc je standard - ili ga citajte kako valja, ili ne smarajte - koristi ga ceo svet osim RMS sledbenika), kad nema zajednicki objektni clipboard sa mailerom pa ne mozes pisati aktivne mailove, i sl...

Ili kad treba da ubodu USB stick u masinu i iskopiraju taj dokument kako bi ga odnele negde... moze da se desi da ga Linux makina i ne prepozna, ili da moraju negde nesto da konfigurisu.

Ja sam se jednom zaludjivao mislju da koristim OO na jednoj masini na kojoj nisam imao MSO - kakav je to pakao bio, svaki put kad sam ucitavao neki veci dokument, ili prebacivao neke grafikone u mailer... odmah te vrati u 1994.

Cela prica se zavrsila tako sto sam morao da paintom vadim screenshot grafikona, i ubacujem ga u mail :(

1994.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 11:15 - pre 230 meseci
Krsenje pravilnika 1:
Citat:
Sundance:

bobzilla je retardirani troll koji nije vrijedan ni spomena, a kamoli konstruktivnog komentara. Nađi si malo tvrđe uporište od fantazija nekog priglupog zealota koji naganja mačka u crnoj vreći, pa ćemo ozbiljnije pričat.


Krsenje pravilnika 2:

Citat:
Sundance:

Vjeruj ti u šta hoćeš commie zealotu. Ostatak svijeta vjeruje u jednog jedinog boga, "$"


Krsenje pravilnika 3:

Citat:
Sundance:

Možda da imaš nešto ganglija u toj praznoj lubanji shvatio bi da pitanje nije bilo da li se može nego koji k**** nije postavljeno po defaulutu.


Krsenje pravilnika 4:

Citat:
Sundance:

Vau, znaš podesiti alias, kako si ti pametan...


Krsenje pravilnika 5:

Citat:
Sundance:

Ili onaj monkey mkdsl pokazuje dijalog za mountovanje...



Krsenje pravilnika 6:

Citat:
Sundance:


U toj si rečenici spomenuo windows, ne windows 9x. To što je kod tebe godina na kalendaru '98 je tvoj problem...


Mrzi me vise da te citiram, ali ima toga jos. Mislis da si zasluzio ban?


Citat:
Nagradno pitanje broj 5: Zašto je OS/2 propao kad je bio 3 god tehnički superiorniji u svakom pogledu?

Mora da je majušni MS sve odreda vezao za sebe i radio agresivan marketing protiv IBM-a


Nisi daleko od istine. U stvari sustina je u pogresno poslovnom potezu IBMa. Oni su popustili na navaljivanje Microsofta da DOS ostane u vlasnistvu MSa. To je omogucilio ne samo da se razvije trziste "IBM kompatibilnih" racunara (sto je u principu bila pozitivna stvar), nego i da Microsoft tim istima prodaje onaj isti DOS koji je prodao IBMu.

Ali u svakom slucaju su ti "IBM kompatiblni" racunari bili vezani za MS DOS, kako bi stvarno bili "IBM kompatiblni".

Citat:
Glupost. U MS-u rade i experti za GUI i oni koji "kuže kako ljudi komuniciraju sa kompom" i sl. gluposti. Daleko od toga.


To je druga stvar. To je GUI Design i podrazumeva samo jedan mali deo aktivnosti bilo koje softverske kompanije. Vecina je okrenuta ka marketingu i podfunkcijama marketinga, kao i prodaji. Zasto je Microsoft tek sada poceo da slusa ljude po pitanju sigurnosti? napr. O tome pricam. Velike kompanije mogu da ignorisu jedan deo zahteva trzista, bas zato sto imaju ili monopolisticki polozaj ili su clanovi kartela proizvodjaca koji ima oligopolsku poziciju na trzistu.

Citat:
Najbolja potvrda kvalitete windows GUI-ja jest da sve linux desktop distribucija doslovno kloniraju njegov look'n'feel.


A ti mislis da je to Windows GUI? Pa, to je MacOS GUI. Sve vaznije elemente Windowsa od 95ice pa nadalje, Microsoft je "pozajmio" od Appleovog OSa. Imao sam prilike da radim na Macovima iz '87me koji vrte jedan vrlo slican GUI. Kako je MS tek 94 dosao na "istu" tu ideju.

Ali kad bi gledali istorijski, u stvari jedan deo tih elemenata je u stvari nastao u Istrazivackom centru Xeroxa. Tako da to nikako nije "windows GUI".

Citat:
A jedno 90% svijeta je vezana jednostavnom činjenicom da ne postoji alternativa.


A od tih 90%, bar 75% imaju pojma o racunarima, koliko ja o astronomiji.

Citat:
Ako hoćeš možemo organizirati IRC sesiju, ja tebe propitkivati linux internals, a ti mene win, pa da vidmo tko više zna


Nema potrebe. Verujem ti na rec. haha Salim se. Koji djavo ti mene imas propitivati bilo sta?

Citat:
U toj si rečenici spomenuo windows, ne windows 9x. To što je kod tebe godina na kalendaru '98 je tvoj problem..


Ali sam prethodno govorio o Win98 koji je pomenut u ranijem primeru.





 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 11:25 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Shvati više, ne radi se o tebi i tvojoj firmi, ovo su ljudi sa real-world tehničkim problemima koji ne postoje na win. A najbliže što im vi zealoti pomažete jest "tješi se, jednom kad podesiš nećeš trebat mijenjat ništa 2 godine" ili "pa to je glupo, samo pročitaj to, to, to i to, apsolviraj par stotina KB materije i try your luck again" ili "pa to je prednost, ne nedostatak". Mislim jadno sve u svemu.



A ne, zajebi.. ja, sa mojom firmom, upravo predstavljam deo tog real world-a.
Da te podsetim..real world ne čini samo IT industrija, pretežni deo čini proizvodnja, trgovina, usluge, etc..to što 99,99% balavaca koristi Win, ne podrazumeva da ga svi ostali, koji koriste računare u ozbiljne poslovne svrhe, moraju pod obavezno stavljati na svoje mašine.
Nekolicina ljudi odavde, koja ne ume da reši svoj Linux-problem, ne podrazumeva da je i nerešiv generalno.
Održavanje par desetina, ili par stotina, računara sigurno ne znači da to treba da radi neuki komšijin mali, a ako je možda nešto od toga sa Windowsom i lakše uraditi, sasvim sigurno je sa Linuxom to jeftinije uraditi

Znači, TCO je meni kao vlasniku firme itekako bitan, a koliko vidim i mnogima diljem planete..prema tome, dupe ti je opet pozadi

Citat:
Ivan Dimkovic: Jea jea.. pogotovu kad tom smecu od pokusaja kloniranja MS Office-a treba jedno pola sata da parsira .doc dokument od 15-tak MB (sorry, .doc je standard - ili ga citajte kako valja, ili ne smarajte - koristi ga ceo svet osim RMS sledbenika), kad nema zajednicki objektni clipboard sa mailerom pa ne mozes pisati aktivne mailove, i sl...

Ili kad treba da ubodu USB stick u masinu i iskopiraju taj dokument kako bi ga odnele negde... moze da se desi da ga Linux makina i ne prepozna, ili da moraju negde nesto da konfigurisu.

Ja sam se jednom zaludjivao mislju da koristim OO na jednoj masini na kojoj nisam imao MSO - kakav je to pakao bio, svaki put kad sam ucitavao neki veci dokument, ili prebacivao neke grafikone u mailer... odmah te vrati u 1994.

Cela prica se zavrsila tako sto sam morao da paintom vadim screenshot grafikona, i ubacujem ga u mail

1994.


Alo? ovo je 2005. godina
Pusti tu demagogiju od "parsiranja .doc fajla od 15 MB"..export directly to PDF, i vozi Miško , koga još boli uvo za .doc, kodne rasporede, instalirane fontove i slično..ceo svet čita PDF najnormalnije.

Usput, 94. OO nije ni postojao

BTW, samo idioti kucaju mailove u Wordu, pored toliko lepih open-source mail klijenata




MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 11:38 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Mrzi me vise da te citiram, ali ima toga jos. Mislis da si zasluzio ban?


Jedan je već probao. Finale je bio pravi fireworks. Probaj i ti.

Citat:
U stvari sustina je u pogresno poslovnom potezu IBMa.


Ovo je točno.

Citat:
Oni su popustili na navaljivanje Microsofta da DOS ostane u vlasnistvu MSa.


Ovo je pogrešno. Odakle samo vadiš ove bisere?

Citat:
To je omogucilio ne samo da se razvije trziste "IBM kompatibilnih" racunara (sto je u principu bila pozitivna stvar), nego i da Microsoft tim istima prodaje onaj isti DOS koji je prodao IBMu.


Dakle, gdje je tu "monopol", "prisiljavanje ovisnosti partnera" i sl. nebuloze koje si nabrojao? Pitam te, u razdoblju ranih '90-ih, gdje je to sve?

Citat:
To je druga stvar. To je GUI Design i podrazumeva samo jedan mali deo aktivnosti bilo koje softverske kompanije.


Ne, to je točno odgovor na tvoje lupetanje da je "MS nebriga za krajnjeg korisnika". GUI experti rade baš to, optimiziraju grafičke elemente i funkcionalnost programa kako bi napravili streamline korisničkog ugođaja.

Kako recimo to, da većina ljudi, recimo na ovom forumu, smatra win daleko komformnijim OS-om za rad?

Citat:
Vecina je okrenuta ka marketingu i podfunkcijama marketinga, kao i prodaji.


Ma nemoj. Znači 50 000 developera u Redmondu su svi odreda neki glupavi ekonomisti?

Mnogo lupetaš dečko, mnogo.

Citat:
Zasto je Microsoft tek sada poceo da slusa ljude po pitanju sigurnosti? napr. O tome pricam.


Nemaš ti pojma o čemu pričaš. MS-a je uvijek bilo briga za sigurnost, to što si ti, blago rečeno, neupućen, je tvoj zatucani problem.

Citat:
Velike kompanije mogu da ignorisu jedan deo zahteva trzista, bas zato sto imaju ili monopolisticki polozaj ili su clanovi kartela proizvodjaca koji ima oligopolsku poziciju na trzistu.


Oligopolska pozicija....xaxaxaxaxaaxxaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Care for a glass of kool-aid?

Citat:
A ti mislis da je to Windows GUI? Pa, to je MacOS GUI. Sve vaznije elemente Windowsa od 95ice pa nadalje, Microsoft je "pozajmio" od Appleovog OSa. Imao sam prilike da radim na Macovima iz '87me koji vrte jedan vrlo slican GUI. Kako je MS tek 94 dosao na "istu" tu ideju.


A koji je Stevie kopirao sa Xerox Alto strojeva kad je prvi put posjetio PARC, te ga klonirao u vidu Lisa-e.

Uostalom, MS je platio Apple-u za GUI, ljinux nije, a pošto je Linux GUI (KDE, GNOME etc) nastali znatno nakon onoga od wina, može se reći da ga je kopirao.

Citat:
A od tih 90%, bar 75% imaju pojma o racunarima, koliko ja o astronomiji.


Koji elitizam, strašno. Nije sve u životu nabrijavanje na CLI za ružnom nekonzistentnom sintaksom u transparentnom terminalu.

Citat:
Nema potrebe. Verujem ti na rec. haha Salim se. Koji djavo ti mene imas propitivati bilo sta?


Lijepo si rekao da glumim "kao da nešto znam". Ajd lijepo na IRC pa da to riješimo, inače se okani vrijeđanja sugovornika.

Citat:
Ali sam prethodno govorio o Win98 koji je pomenut u ranijem primeru.


Mda naravno, MS-DOS i win98 su vam uvijek "ultimativni argument". Patetično.

1994.


[Ovu poruku je menjao Sundance dana 25.06.2005. u 12:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 11:46 - pre 230 meseci
Ok razumem ja tebe za TCO ,ali
Citat:
..a koliko vidim i mnogima diljem planete..


kojima drugim diljem planete ,jel ti mozes da navedes jos nekog ko svoj rad i obradu informacija u svojoj firmi bazira na linuxu.

A ovo za PDF,hm, jos nisam video nekog ,da kuca nesto u pdf dokumentu i da ga salje na dalju upotrebu drugim korisnicima,jednostavno pdf formatu to nije namena kao sto je doc formatu.

PS : jos mi nisi odgovorio kojim se poslom bavi tvoja firma

[Ovu poruku je menjao Walker dana 25.06.2005. u 12:49 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 11:46 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: mojom firmom, upravo predstavljam deo tog real world-a.


Po n-ti put ti govorim: Tvoja firma ne predstavlja krajnjeg korisnika vulgaris. To što vi imate x administratora (mkdsl) da vam dozlabola nadrkavaju po conf datoteka je, well, pohvalno, neki će samo platiti to get the job done, uz garanciju da će moći kupiti parče hardvera bez da tjedan dana ganjaju po forumima da li je linux-friendly.

Desktop je tema. Stick to it. Sve ostalo je offtopic

Capish?

Citat:
Alo? ovo je 2005. godina
Pusti tu demagogiju od "parsiranja .doc fajla od 15 MB"..export directly to PDF, i vozi Miško , koga još boli uvo za .doc, kodne rasporede, instalirane fontove i slično..ceo svet čita PDF najnormalnije.


Blago tvojoj firmi kad sve podatke razmjenjujete preko PDF-a....

Citat:
BTW, samo idioti kucaju mailove u Wordu, pored toliko lepih open-source mail klijenata


Zealotu zatucani. Strašno. .doc je standard, a ti se nadrkavaj sa oni OASIS koliko hoćeš. Znamo na koliko je %-taka
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 12:11 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Zealotu zatucani. Strašno. .doc je standard, a ti se nadrkavaj sa oni OASIS koliko hoćeš. Znamo na koliko je %-taka


Opet si se iznervirao

.doc je standard gde? u MSOffice- okruženju..u OOorg okruženju postoje neki drugi, otvoreniji standardi
Kada nam se javi neka MS-olika firma, frknemo im lepo dokument u PDF-u, pa nek se snalaze..nemam ja vremena da se zajebavam sa raznim platformama, i prilagođavam svakoj, samo zato što je neki Win admin zamislio tako.
.doc je možda standard, ali je PDF ipak malo standardniji, za slanje van firme..naglasak je na "van firme", a unutar firme nam .doc i ne treba, klada imamo bolje

Citat:

Desktop je tema. Stick to it. Sve ostalo je offtopic


Ja ga krstim a on prdi
Pa ja sve vreme i pričam o desktop okruženju, ne o SMP serverima

Šta je korišćenje Ofisa, ako ne desktop?

Hint: pogledaj se u guzicu

Citat:
Walker: Ok razumem ja tebe za TCO ,ali

kojima drugim diljem planete ,jel ti mozes da navedes jos nekog ko svoj rad i obradu informacija u svojoj firmi bazira na linuxu.



Prepun je internet takvih primera..traži pa nađi
hint1: probaj Google
hint2: ako ne uspe hint1, pogledaj se pozadi

Citat:

A ovo za PDF,hm, jos nisam video nekog ,da kuca nesto u pdf dokumentu i da ga salje na dalju upotrebu drugim korisnicima,jednostavno pdf formatu to nije namena kao sto je doc formatu.


Jel? e da sam juče umro, život bi mi prošao u neznanju

hint2..


Citat:

PS : jos mi nisi odgovorio kojim se poslom bavi tvoja firma


A to tebe muči? e zini da ti kažem
Strpljenja dete, strpljenja..saznaćeš sve u svoje vreme


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.yubc.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 12:16 - pre 230 meseci
Citat:

Alo? ovo je 2005. godina
Pusti tu demagogiju od "parsiranja .doc fajla od 15 MB"..export directly to PDF, i vozi Miško , koga još boli uvo za .doc, kodne rasporede, instalirane fontove i slično..ceo svet čita PDF najnormalnije.


Bullshit detektor ocitava visoko merenje ovde - draft dokumenta treba i editovati i embedovati ih u druge dokumente, za to postoje text procesori i object linking & embedding. Medjunarodne ISO standare edituje vise od jednog coveka, znas. Ajd, pogodi u kom su formatu pre nego sto se finalno publikuju kao PDF ;-))

U stvari vrlo verovatno ne znas ;-)

Citat:
Usput, 94. OO nije ni postojao


Ali 2004 (kad sam ga probao koristiti) je imao funkcionalnost MS Worda 6.0 iz 1994, ako i toliku. O tome se i radi.

Nije dovoljno dobar za heavy duty office-work ocekivanja - sorry. Mozda jeste za screenshotove na Linux Desktop sajtovima (uz obaveznog pingvina)

Citat:
BTW, samo idioti kucaju mailove u Wordu, pored toliko lepih open-source mail klijenata


Mail nije pisan u wordu, vec je aktivni mail (HTML) koji podrzava embedovanje objekata iz drugih aplikacija, zato sto je tako lakse visem menadzmentu (to su oni ciji je posao pravljenje love a ne podesavanje konzole) da ga procita i isprati grafikone i tabele - a i pisanje je jednostavno - brze, 2-3 klika, copy/paste i to je to - bez smaranja sa attachmentima, editovanjem i sl...

Mailovi koji su pisani su sadrzali podatke iz mailova nekih fortune-500 kompanija isto pisanih u DOC formatu - za tebe su oni idioti, za mene i ostatak civilzovanog sveta su to industrijski lideri i kompanije na kojima drugi isto prave pare.

Jbg, miljama je to daleko od planete Linux ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 25.06.2005. u 13:20 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 12:17 - pre 230 meseci
>
>
Citat:
Citat:
*bobzilla*: Mrzi me vise da te citiram, ali ima toga jos.
Mislis da si zasluzio ban? :D
Jedan je već probao. Finale je bio
pravi fireworks. Probaj i ti.


Boli me uvo da li ces biti banovan ili ne. Time sam samo hteo reci da
malo obratis paznju na nacin kako se obracas drugima. ;)

>
Citat:
Citat:
Oni su popustili na navaljivanje Microsofta da DOS ostane u vlasnistvu MSa.

>Ovo je pogrešno. Odakle samo vadiš ove bisere?

>
Nazovi to kako god hoces. Ja ga zovem navaljivanje. U principu si u
pravu da nije tacno. IBM je navaljivao da otkupi licencu za DOS, a
Microsoft nije dao. Ali lepse zvuci onako. :D

Citat:
Citat:
Vecina je okrenuta ka marketingu i podfunkcijama
marketinga, kao i prodaji.


Ma nemoj. Znači 50 000 developera u Redmondu su svi odreda neki glupavi ekonomisti?

Mnogo lupetaš dečko, mnogo.


Ko je pominjao developere? Ko upravlja kompanijom? Developeri ili Menadzment?

Rekao bih da ipak ti lupetas, Sunny. :D

Citat:
Uostalom, MS je platio Apple-u za GUI, ljinux nije, a pošto je Linux GUI (KDE, GNOME etc) nastali znatno *nakon* onoga od wina, može se reći da ga je kopirao


Posle koliko tuzbi? :D Odakle ti to da su Linux GUI kopirali Windows? Zasto mislis da i oni nisu kopirali MacOS. Uopsteno se moze reci da svi kopiraju rezultate Xeroxovog Parca, tako da ni to ne stoji.

Citat:
Citat:
To je druga stvar. To je GUI Design i podrazumeva samo jedan mali deo aktivnosti bilo koje softverske kompanije.



Ne, to je točno odgovor na tvoje lupetanje da je "MS nebriga za krajnjeg
korisnika". GUI experti rade baš to, optimiziraju grafičke elemente i
funkcionalnost programa kako bi napravili streamline korisničkog
ugođaja.


Osvesti se covece. Programeri ne kreiraju nastup na trzistu vec
menadzment. Na trzistu glavnu rec imaju trzisne funkcije, ne
proizvodne. Naravno, proizvodne funkcije doprinose poziciji na trzistu,
ali ih ne odredjuju.

Citat:
Citat:
Zasto je Microsoft tek sada poceo da slusa ljude po
pitanju sigurnosti? napr. O tome pricam.


Nemaš ti pojma o čemu pričaš. MS-a je uvijek bilo briga za sigurnost, to što si ti, blago rečeno, neupućen, je tvoj zatucani problem.


Ma nemoj. Pazi u Windowsu 9x je akcenat bio na lako umrezavanje u okviru radnih grupa. Bas to je dovelo do velikih propusta pri pristupu internetu, jer su te opcije po defaultu bile ukljucene. U to vreme svako ti je mogao uci u komp. Mada je isto po default installu i podesavanjima XPa (verovatno je to vazilo do SP2, za kasnije ne znam).

Citat:
Citat:
To je omogucilio ne samo da se razvije trziste "IBM kompatibilnih" racunara (sto je u principu bila pozitivna stvar), nego i da Microsoft tim istima prodaje onaj isti DOS koji je prodao IBMu.


Dakle, gdje je tu "monopol", "prisiljavanje ovisnosti partnera" i sl.
nebuloze koje si nabrojao? Pitam te, u razdoblju ranih '90-ih, gdje je
to sve?


Microsoft je uspeo da napravi standard sa DOSom. To ga je automatski
dovelo u monopolisticku poziciju, jer su svi zeleli da budu "IBM
kompatibilni". A samim tim je (doduse kao efekat svega toga) doslo do
ovisnosti o DOSu (Microsoftu). No, ne kazem da u tom periodu ima nesto
preterano da se zameri MSu. Tek kasnije su oni poceli sa time. A da...
Nije u pitanju period ranih 90tih, vec ranih 80tih...

Citat:
Mda naravno, MS-DOS i win98 su vam uvijek "ultimativni argument".
Patetično.


Pa cekaj... Zar se Win98 nije intezivno koristio sve do druge polovine
2002? Win Xp je na vrhu tek 3 godine... Tako da Win98 (pogotovo ako
racunamo u to Win98se) i nije tako daleka proslost kao sto ti pokusavas
da prikazes.

Citat:
Citat:
Nema potrebe. Verujem ti na rec. haha Salim se. Koji djavo
ti mene imas propitivati bilo sta?


Lijepo si rekao da glumim "kao da nešto znam". Ajd lijepo na IRC pa da to riješimo, inače se okani vrijeđanja sugovornika.


Pazi... Ti sve gledas sa programerskog aspekta. You're not the top seed in the firm. Menadzment pokrece firmu, ne progameri. Ja ne kazem da ti nemas znanja o sistemskom programiranju. Ali sta mene boli uvo za to. Ja ne studiram tehnicke nauke, vec sam apsolvent menadzmenta. Doduse znam nesto malo o programiranju, ali to nije dovoljno da bi ulazio u bilo koju smislenu raspravu na tom polju.

Ako bas hoces da se dokazujes, nadji nekog linuxasa koji se i bavi time pa se sa njime dokazuj.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 12:41 - pre 230 meseci
E da: to sto poznajes srce sistema, ne znaci da poznajes i sistem. Napr: Kad bi kardiohirurga postavili da operise pluca, mislis da mu ne bi zadrhtale ruke? I da. Mozda sistemski poziv za BSOD vise ne postoji u '98ici, ali objasni mi onda kako sam ja uspevao da ga dobijam?

Evo ti primera kako da dobijes mali BSOD u 98ici.

bootuj 98 u DOS modu (F8 pri boot, izaberes command line only iz menija)
otkucaj cd c:\windows\system i obrisi bilo koji fajl virtuelnog uredjaja (vxd). Najbolje bi bilo za modem, da ne srusis setup Windowsa.
rebootuj sistem
I eto: ceka te nesto veoma slicno BSOD. A sam BSOD se javlja pri pokusaju pristupu tom uredjaju.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 13:03 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Boli me uvo da li ces biti banovan ili ne. Time sam samo hteo reci da malo obratis paznju na nacin kako se obracas drugima.


Ništa manje nego tvoj prijatelj Matrixxx koji svoje osobne frustracije kompenzira plejadom vulgarizama, i koji je po ponašanju vrlo sličan izvjesnom fly... (bolje bi mu bilo da nije on, jer ako jest....)

Vi ste prvi počeli vrijeđati, samo vraćam milo za drago kad naš voljeni moderator nije bio u stanju odgovoriti na 3 zahtijeva da cenzurira replike sa ad hominem konotacijom.

Citat:
Nazovi to kako god hoces. Ja ga zovem navaljivanje. U principu si u
pravu da nije tacno. IBM je navaljivao da otkupi licencu za DOS, a
Microsoft nije dao. Ali lepse zvuci onako.


Opet si u krivu. Ali ono baš.....totalno u krivu. '93 se za DOS živo yebalo IBM-u (dobro ne baš sasvim, ali puno manje nego što ga je trebalo biti briga), a MS ga je podržavao samo radi kompatibilnosti unazad. Vruća roba su bila GUI-okruženja :>

Potraži malo informacija o "Workplace OS" i educiraj se.

Citat:
Ko je pominjao developere? Ko upravlja kompanijom? Developeri ili Menadzment?


u MS-a su većina managera tehnički _jako_ potokovani, dobar dio su i bivši developeri.

Citat:
Odakle ti to da su Linux GUI kopirali Windows?


Kopiraju ga da je to bezobrazno. Znaju da je to jedini način da privuku win korisnike koji će biti vrlo isfrustirani ako u roku 13 sekundi ne skuže kako minimizirat prozor i sl.

Citat:
Osvesti se covece. Programeri ne kreiraju nastup na trzistu vec
menadzment. Na trzistu glavnu rec imaju trzisne funkcije, ne
proizvodne. Naravno, proizvodne funkcije doprinose poziciji na trzistu,
ali ih ne odredjuju.


Ali praktične implikacije njihovih akcija (recimo Windows OS look'n'feel, sigurnost koda...) ovise ipak o tom krajnjem developeru i njegovoj kvaliteti. Ti kažeš da je MS nebriga za korisnika, da su windowsi "inherentno nesigurni", a to je blago rečeno FUD.

Citat:
Ma nemoj. Pazi u Windowsu 9x je akcenat bio na lako umrezavanje u okviru radnih grupa.


Windows 9x uopće nije zamišljen kao mrežni OS Za to je služila NT serija..

Citat:
Bas to je dovelo do velikih propusta pri pristupu internetu, jer su te opcije po defaultu bile ukljucene. U to vreme svako ti je mogao uci u komp.


Ajd da čujemo, evo reci nam, koji su to dijelovi windowsa 9x (koji btw uopće nema SCM i podršku za servise i koje su to "opcije" dovele do toga da ti bilo tko "može ući u komp"?

Ajd reci da se malo nasmijemo

Citat:
Mada je isto po default installu i podesavanjima XPa (verovatno je to vazilo do SP2, za kasnije ne znam).


A ne, XP SP2 ima po defaultu uključen FW. Ima ga i obični XP, samo nije uključen

Citat:
Microsoft je uspeo da napravi standard sa DOSom. To ga je automatski
dovelo u monopolisticku poziciju, jer su svi zeleli da budu "IBM
kompatibilni".


Dakle konačno priznaješ da si lagao da je u tom "nastojanju da postane monopolist" koristio prljave stragegije? Fino.

Citat:
A samim tim je (doduse kao efekat svega toga) doslo do
ovisnosti o DOSu (Microsoftu). No, ne kazem da u tom periodu ima nesto
preterano da se zameri MSu. Tek kasnije su oni poceli sa time. A da...
Nije u pitanju period ranih 90tih, vec ranih 80tih...


A ne, OS/2 je period ranih 90-ih, a ti opet nemaš suvislo objašnjenje osim puste propagande.

Citat:
Pa cekaj... Zar se Win98 nije intezivno koristio sve do druge polovine
2002? Win Xp je na vrhu tek 3 godine... Tako da Win98 (pogotovo ako
racunamo u to Win98se) i nije tako daleka proslost kao sto ti pokusavas
da prikazes.


Koristio se...koristi se i danas... zanemarivo. win98 je zastario, nepodržan proizvod. Korištenje njega kao reference je jako jadno.

Citat:
...Ako bas hoces da se dokazujes, nadji nekog linuxasa koji se i bavi time pa se sa njime dokazuj.


Čitaj kao: Prije smo nasrali ovog lamera, a sad smo ispali glupi.



 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 13:09 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: E da: to sto poznajes srce sistema, ne znaci da poznajes i sistem.


Hmmm.....možda je i moguće, ali suprotno sigurno ne vrijedi

Citat:
Mozda sistemski poziv za BSOD vise ne postoji u '98ici, ali objasni mi onda kako sam ja uspevao da ga dobijam?


To nije BSOD.

Po tebi je 15-bajtni real mode dos program koji pitura pozadinu u plavo sa 2 BIOS prekida također BSOD, ali jebiga, to nije to

Educiraj se malo bwe, dao sam ti linkove.

Citat:
....I eto: ceka te nesto veoma slicno BSOD.


To tehnički nije BSOD

Ali otkad vas zanimaju tehnički argumenti...

Citat:
A sam BSOD se javlja pri pokusaju pristupu tom uredjaju.


Probaj onaj \con\con trik

win9x sux.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)25.06.2005. u 13:34 - pre 230 meseci
>
>

@Ivan: cisto me zanima koju su distribuciju/distribucije do sada probao?
Nije provokacija. Samo ne znam odakle ti tako losi utisci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212068 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.