Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209984 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:06 - pre 230 meseci
@bobzilla, matrix

Slušajte deco, nemojte da smarate ovde i da postujete neke gluposti na nivou bubuljičavih trinaestogodišnjaka. Kompajliranje kernela, editovanje conf fajlova, jebavanje u konzoli nije cool, ma koliko vi mislili da jeste. Čak je i Windows 3.11 pre više od deset godina imao u totalu više korisnika nego što Linux ima danas. MS je konačnu tranziciju ka GUI-ju izvršio pre deset godina, kada je izdao Windows 95, dok je u Linux-u i danas konzola sve i svja.

Sunny, vidiš ti to, dođu klinci sa po desetak postova i počnu da prosipaju raznorazna s***** sve u uverenju da su instalacijom Linux-a pokupili svu pamet ovog sveta. I još počnu da se hvale kako Linux ima superiornu podršku za drajvere. Nedojebane i nedograđene budale, ako već moram tako da se izrazim.


[Ovu poruku je menjao Palma dana 24.06.2005. u 18:13 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:06 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: A ti se baviš pisanjem drajvera?


Pa ne baš drivera za uređaje...ali recimo prčkam po kernelu iz dosade

Citat:
I šta će Windowsu novi drajveri, kada i stari sasvim lepo rade?


A ne znam kakvo je stanje unutar temporalnog vorteksa u kojem se linuxaši nalaze, vamo u the real world (TM) tehnologija samo napreduje.....bude to i na linuxu za par godina, bez brige....

Neću sad puno pametovat (jer mi se ne da i krivo ćeš me shvatit), pogle samo recimo ovaj link:

http://techreport.com/etc/2005q2/winhec/index.x?pg=2

Citat:
NVIDIA didn’t have a booth this year, but we were able to meet with them to discuss x64 driver plans. Interestingly, 32- and 64-bit ForceWare drivers share 95% of their code, allowing NVIDIA's x64 drivers to support graphics cards all the way down to the ancient TNT2.


Zamisli sve je to moguće bez rekompajla

Citat:
Samsung was showing off its upcoming mobile hybrid hard drives, which combine NAND flash memory with standard rotating platters. The new hybrid hard drive is being designed for Longhorn in cooperation with Microsoft, and will apparently lower boot times for mobile devices. Currently in the prototype stage, demo drives have 128MB of OneNAND flash memory as a write and boot buffer with a claimed read speed of 100MB/s.

The Samsung drive uses a hybrid write mode that keeps the mechanical drive spun down while data is written to the OneNAND buffer. When the buffer is full, the drive spins up and the contents of the flash buffer are emptied onto the disk. Samsung says this design offers lower drive temperatures and power consumption, better resistance to shock or impact damage, and faster boot times. However, integrating OneNAND flash memory will cost extra. Samsung hopes the benefits will outweigh the drive's higher price.

Although the technology is interesting, don't expect hybrid disk drives to arrive before Longhorn. The drives are designed for Longhorn and require proper OS and driver support. Samsung didn't comment on whether a desktop version of the drive is in the works, either.


Inače driveri za ovaj gornji model za LH su već gotovi...

Bude to i na ljinuxu sve jednog dana.....možda
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:11 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Nema Windows problema sa drajverima, ali zato Sunčica izgleda ima problema.. savetuje FreeBSD, ali još uvek koristi XP..valjda ne ume da ga instalira, pa je malo neurozan


Indolentna nakupino ganglija prestani me zvati Sunč..!

FreeBSD je za servere daleko bolje rješenje nego linux, zato ga i savjetujem, ne vjerujem da je baš mkdsl sposoban administrirati nešto tako ozbiljno poput IIS 6.0 na win2k3
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:15 - pre 230 meseci
Citat:
MS je konačnu tranziciju ka GUI-ju izvršio pre deset godina, kada je izdao Windows 95, dok je u Linux-u i danas konzola sve i svja.


Not correct. :D Prvenstveno onaj prvi deo. Windowsi 9x su vukli DOS sve do pojave XPa. Pa recimo, ako editujes msdos.sys i postavis vrednost BOOTGUI na 0, videces jedan lepi DOS prompt u kome je perfektno slagano da je u pitanju "Microsoft Windows 9x" ili "Windows me"... :D Inace u pitanju je cisti dos... Ovaj DOS mod Windowsa 9x je poznat i kao MS DOS 7.x. ;)

A onaj drugi deo necu ni da komenarisem. Pa ja sam i u Windowsu stalno koristio DOS prompt. Tako da to i ne stoji. :D
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:18 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Inače driveri za ovaj gornji model za LH su već gotovi...

Bude to i na ljinuxu sve jednog dana.....možda


Da, svašta je moguće kupiti za novce prikupljene od neukih Windows korisnika

Citat:

Citat:

MatrixxX: A ti se baviš pisanjem drajvera?


Pa ne baš drivera za uređaje...ali recimo prčkam po kernelu iz dosade



Aaaa!.. pa sada je jasno zašto je Win kernel tako loš..nije ni čudo, kada vidiš ko sve prčka po njemu


Citat:
Palma: @bobzilla, matrix

Slušajte deco, nemojte da smarate ovde i da postujete neke gluposti na nivou



Eh palmice, tebi samo kokos fali, pa da budeš kompletan

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:21 - pre 230 meseci
skoro da mi nedostaju leka i drogisa...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:23 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Indolentna nakupino ganglija prestani me zvati Sunč..!



Da se ti nisi malo iznervirao?

Dobro, neću više da te zovem Sunčica..doćićeš ti sam
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:32 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Not correct. Prvenstveno onaj prvi deo. Windowsi 9x su vukli DOS sve do pojave XPa. Pa recimo, ako editujes msdos.sys i postavis vrednost BOOTGUI na 0, videces jedan lepi DOS prompt u kome je perfektno slagano da je u pitanju "Microsoft Windows 9x" ili "Windows me"... Inace u pitanju je cisti dos... Ovaj DOS mod Windowsa 9x je poznat i kao MS DOS 7.x.


E vidiš, čak i u win9x je separacija kernel <-> GUI tako nevidljiva, da je čak i on komforniji za rad od linuxa.

Citat:
A onaj drugi deo necu ni da komenarisem. Pa ja sam i u Windowsu stalno koristio DOS prompt. Tako da to i ne stoji.


NT serija s druge strane nema veze sa DOS-om.

Citat:
MatrixxX: Da, svašta je moguće kupiti za novce prikupljene od neukih Windows korisnika


Ne plaća MS Samsungu da piše drivere za svoje revolucionarne diskove sa flashom na kojem će se LH bootati za 15 sec, Samsung to radi jer je to razuman poslovni potez.

Citat:
Aaaa!.. pa sada je jasno zašto je Win kernel tako loš..nije ni čudo, kada vidiš ko sve prčka po njemu


Kakav je da je, 100 puta je sigurniji, stabilniji i konzistentniji od onog linux đubreta, sors je 100 puta kvalitetniji, bolje komentiran...

 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:33 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: Yeah, jeste bolje, bolje i od w2k3 Hint: whois zmajevi.net ili koristi neki registrar


Jest, al Sunčica se nije izjasnila da li ume dotični da instalira

Ne bi bilo loše da ga dovedem kod mene, da mu pokažem uživo četvoro-procesorsku mašinu sa SMP Linux kernelom, pa zajedno da mu tražimo rupe..mislim ne Sunčici, nego kernelu

Ups! opet mi se omaklo po Sunčici..neće valjda da se naljuti
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:35 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: Y no sam prestao josh od verzije 5, kad sam shvatio what a waste of time that is...


Bože oprosti mu ne zna što priča...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:36 - pre 230 meseci
Daj random više započni taj novi režim, jedva čekam da ovi retardi dobiju ban..
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:38 - pre 230 meseci
Da bre, ovo je prevršilo svaku meru. Nekad je Advocacy bio tako lepo mesto.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:38 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: .. bolje komentiran...


Nije ni čudo..koliko si komentara poslao

Citat:

Ne plaća MS Samsungu da piše drivere za svoje revolucionarne diskove sa flashom na kojem će se LH bootati za 15 sec, Samsung to radi jer je to razuman poslovni potez.


Naravno..M$ to plaća Samsungu, inače će se LH podizati do sutra na postojećoj tehnologiji
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Daj random više započni taj novi režim, jedva čekam da ovi retardi dobiju ban..


O da, poznato mi je to vashe pravilo. Beshe skoro da sam bio banovan sa #ugs zbog komentara na ES-u? Pa da, time vi reshavate probleme, banovanjem. Nemoj prenositi to sad ovde, vec mushki se ispravi i reci shta te muchi
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
Citat:
NT serija s druge strane nema veze sa DOS-om.


Ok. Ali ko je uopste pominjao NT. Ja govorim o win9x.

E, da... I to o tome "ja znam o Windowsu vise nego vi/ti o Linuxu"... Pfff... Prvo ne znam da li je to tacno. Drugo moze se desiti i obrnuto... Da neki od nas "znaju vise o windowsu, nego ti sam o njemu".

Ja priznajem da XP ne poznajem bas uzduz i popreko, ali nisam ni neko ko pricao na osnovu necega o cemu nema blage veze (kao vecina vas MS zealota, iskljucujuci Ivana koji svoje znanje koristi u pogresne svrhe). Ipak imam dosta iskustva sa koriscenjem XPa na desktopu. A Win9x sam koristio godinama u razlicitm varijantama i mislim da ipak mogu reci da znam dosta o tom djubretu.

 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:45 - pre 230 meseci
A da... I ono da "ne postoji BSOD u Win 98".

Mogu da ti pokazem trik kako za dva minuta da dobijes jedan lepi BSOD na 98ici. ;)
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:46 - pre 230 meseci
A ako lepo patchujesh tu 98-icu, dobicesh i lepshi BSOD
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:47 - pre 230 meseci
Citat:
Palma: Da bre, ovo je prevršilo svaku meru. Nekad je Advocacy bio tako lepo mesto.


Dok nisu došli oni koje ne možete tako lako da oterate

Balavko, ja imam godina da mogu da te napravim , proizvodnu firmu sa xx zaposlenih, sveukupno 10-ak računara, koristimo i Linux i Windows, i to za vrlo ozbiljne stvari.

Zato sebe smatram itekako kvalifikovanim za upoređenje iskoristivosti obe platforme, kao i pouzdanosti.

Čime ti možeš da se pohvališ?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 17:48 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:

Daj random više započni taj novi režim, jedva čekam da ovi retardi dobiju ban...


Well, ja se secam da je neko krsio pravila foruma na temi koju sam ja postavio pre par dana. Da li je i to za ban? :D Direktno sam postovao izvode iz pravilnika u kojima lepo pise da to ne sme...

Ccc...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 18:06 - pre 230 meseci
Privremeno izlazim iz svih Advocacy rasprava zbog premalog IQ-a sugovornika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209984 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.