Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209974 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 10:26 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle: Vala i vise volim da budem nesposoban nego da citavu noc visim na netu i jurim drajvere za "voljeni OS"...
BTW, drajveri se instaliraju, ali g**** od linuxa nikako da shvati sta mu je ciniti sa njima... Daj da svratis do mene da mi to namestis (for free, naravno, to je ipak linux) pa da vidimo sta imas posle da kazes, o ti sposobni korisnice...
Ako ti drajver baca video signal uvek van opsega koji monitor moze da prikaze, mislim da to bas i nije u domenu "basic computer usage..."
Moracu da proprchkam malo po source-u za nVidia drivere... to ce resiti problem, zar ne?


Mislim da neće. Da li si siguran da si u X.org.conf fajlu, ili kako se već zove, "rekao" X-u da koristi drajvere?? Moguće da je tu problem.

To što to uopšte mora da se radi i što instalacioni program drajvera to ne radi, je druga priča i ne bih se sada upuštao u nju.

I ovo je free naravno...as in beer AND speech.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 10:38 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle: Daj da svratis do mene da mi to namestis (for free, naravno, to je ipak linux) pa da vidimo sta imas posle da kazes, o ti sposobni korisnice...


OS je free, znanje se placa... Ili sedi pa nauchi...

Citat:
Moracu da proprchkam malo po source-u za nVidia drivere... to ce resiti problem, zar ne?


nVidia ne daje source za svoje drajvere, vec WYSIWYG.
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 10:53 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: nVidia ne daje source za svoje drajvere, vec WYSIWYG.

Joj... nije valjda??? Pa sta cu sad?!?! Ma znao sam da je i ta nVidia EVIL!!! Sram ih bilo... :))))

WYSIWYG = What You See Is What You Get, je l'? Problem je sto I SEE NOTHING! Pa mi pricajte posle o podrsci hardveru i svemu ostalom...

Znam da je topic: "Windows rapidly approaching desktop usability...:)", ali mislim da bu ga trebalo promeniti u:

Will Linux ever approach desktop usability? ;)

[Ovu poruku je menjao cubicle dana 24.06.2005. u 11:59 GMT+1]
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 10:53 - pre 230 meseci
Citat:

OS je free, znanje se placa... Ili sedi pa nauchi...


;-) Ili lepo kupis OS gde su ljudi ulozili znanje (i dobili pare) da to funkcionise bez da se ti zamajavas sa tim, sa auto detekcijom kad ubodes karticu u slot, i.. radi :-)

A, po Velikoj GNU Teoriji - svi bi mi trebali da budemo pomalo administratori, pomalo mrezni inzenjeri, pomalo programeri, pomalo Q&A testeri i pomalo korisnici... :-)

Bojim se da GNU svet ima neku svoju internu definiciju pojma "usability" - koja se krsi sa zdravim razumom ostatka sveta (cca. 99.9% ljudi)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 24.06.2005. u 11:58 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 10:57 - pre 230 meseci
Citat:
dwarf: Mislim da neće. Da li si siguran da si u X.org.conf fajlu, ili kako se već zove, "rekao" X-u da koristi drajvere?? Moguće da je tu problem.

To što to uopšte mora da se radi i što instalacioni program drajvera to ne radi, je druga priča i ne bih se sada upuštao u nju.

I ovo je free naravno...as in beer AND speech.

Naravno da sam prchkao... imam backup originalnog fajla koji koristim ukoliko hocu da udjem u konzolni rezim... onda samo restartujem linux i viola! - sve cari konzolnog rezima su tu... X je doduse bez HW akceleracije, ali tu je ovaj drugi config file, koji mi, opet, omogucava da koristim HW akceleraciju (bez mogucnosti da udjem u konzolu, naravno)... divota!
E, tek sad mi je jasno koliko je ovaj Linux mazohizam dobra fora!!
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:05 - pre 230 meseci
Kada smo vec kod podrske, da li je iko ko cita ovaj forum zvao Microsoft podrsku u Beogradu?

Ako jeste, kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:17 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle: Joj... nije valjda??? Pa sta cu sad?!?! Ma znao sam da je i ta nVidia EVIL!!! Sram ih bilo... )))


Calm down, boy, calm down... Niko nije rekao da je zatvoren kod drajvera neshto loshe... Smanji flame-bait, nije nam u interesu da i ova tema ode pod lock...

Citat:
WYSIWYG = What You See Is What You Get, je l'? Problem je sto I SEE NOTHING! Pa mi pricajte posle o podrsci hardveru i svemu ostalom...


Citat:
To download and install the drivers, follow the steps below:

STEP 1: Review the NVIDIA Software License.

You will need to accept this license prior to downloading any files.

STEP 2: Download the Driver File
Download - NVIDIA-Linux-x86-1.0-7667-pkg1.run

STEP 3: Install
Type "sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7667-pkg1.run" to install the driver, then edit your X config file as appropriate.


Wow, complicated... Even without reboot...

Citat:
Znam da je topic...


Suzdrzhi se od komentara takvog tipa, ako nemash nishta pametno da kazhesh, idi na linux forum pa pitaj kako da instalirash fakin drajver...

Citat:
Ivan Dimkovic: ;-) Ili lepo kupis OS gde su ljudi ulozili znanje (i dobili pare) da to funkcionise bez da se ti zamajavas sa tim, sa auto detekcijom kad ubodes karticu u slot, i.. radi


Ili to. Mada i meni kad dodje neko da mu dignem XP (a dolaze), ja to naplatim - Srbija (bez ulaska u temu da li je OS legalan ili ne, oni donesu cd - ja instaliram...)

Citat:
A, po Velikoj GNU Teoriji - svi bi mi trebali da budemo pomalo administratori, pomalo mrezni inzenjeri, pomalo programeri, pomalo Q&A testeri i pomalo korisnici...


A po Velikoj MS Teoriji - svi bi trebali da budemo pomalo debili, pomalo retardi, pomalo slepi - a po najmanje korisnici . Zhiveo levi klik . Ko josh chita u 21. veku na shta klikce, bitno je samo OK -> OK -> OK -> FINISH -> REBOOT

Citat:
Bojim se da GNU svet ima neku svoju internu definiciju pojma "usability" - koja se krsi sa zdravim razumom ostatka sveta (cca. 99.9% ljudi)


Necemo sad da budemo i psiholozi...
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:30 - pre 230 meseci
Citat:
mkdslWow, complicated... Even without reboot...

Citat:
Suzdrzhi se od komentara takvog tipa, ako nemash nishta pametno da kazhesh, idi na linux forum pa pitaj kako da instalirash fakin drajver...

Da l' ti ne znas da citas ili ne mozes razumes to sto procitas? MENI NE RADI J**ENI DRAJVER!!! GET IT???
Sve pise, sve je "prosto", sve odradi "kako treba" ... i?
=> "VIDEO SIGNAL OUT OF RANGE"

A hardver tesko da je neuobicajen: Compaq monitor i FX5200 kartica...

Sta to znaci? Da kupim novi monitor? I don't think so...

Stalno me takvi kao ti loze da je to prosto, samo skinem novu verziju drajvera i nakucam te gluposti koje si i ti poslao, ali to je user friendly koliko i motika (poluautomatska poljoprivredna alatka - ti je samo dignes, ona se sama spusti). Ja sve to odradim ali ta FANTASTICNA I SVE BOLJA HW PODRSKA nikako da se desi i ovom mom jadnom racunaru...

BTW, dao sam Linuxu rok do veceras. Ako me niko od vas ne ubedi ga ostavim u zivotu, leti sa makine...

[Ovu poruku je menjao cubicle dana 24.06.2005. u 12:33 GMT+1]
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:32 - pre 230 meseci
BTW:
Citat:
STEP 3: Install
Type "sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7667-pkg1.run" to install the driver, then edit your X config file as appropriate.

no comment
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:40 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle: Sve pise, sve je "prosto", sve odradi "kako treba" ... i?
=> "VIDEO SIGNAL OUT OF RANGE"


Vertical & horizontal sync... Baci pogled na manual od monitora, kad ti drajver ne radi. Meni je radio iz prve...

Citat:
BTW, dao sam Linuxu rok do veceras. Ako me niko od vas ne ubedi ga ostavim u zivotu, leti sa makine...


Shto mu dajesh uopshte shansu, baci ga odmah... Bar te necemo chitati na linux forumu...

Citat:
cubicle: then edit your X config file as appropriate.


Da, bash tu treba da unesesh v & horizontal sync... Izuzetno je teshko instalirati walk-through xorg.conf, pogotovo kad ne znash da chitash...

Muka mi je vishe da se raspravljam sa ljudima kojima je OK i levi klik osnovna alatka. Kad budete reshili da ukljuchite mozak u to shto radite, mozhete da mi se obratite, odgovaram na sve privatne poruke.
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:51 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: Da, bash tu treba da unesesh v & horizontal sync... Izuzetno je teshko instalirati walk-through xorg.conf, pogotovo kad ne znash da chitash...

Ma u pravu si... samo ne znam kako u ovom stupidnom windowsu sve to radi bez problema i citanja svakojakih gluposti...

Citat:
mkdsl:Muka mi je vishe da se raspravljam sa ljudima kojima je OK i levi klik osnovna alatka. Kad budete reshili da ukljuchite mozak u to shto radite, mozhete da mi se obratite, odgovaram na sve privatne poruke.

Ma jok... daj bolje da svi sednemo i napisemo novi OS kad god dobijemo novi projekat i novog klijenta. To je tako cool... reusability sucks... Daj mi bilo kog lin developera ili desktop korisnika... ako za makar 2 puta duze vreme urade ono sto ja mogu u windowsu, obrisacu windows i instalirati BeOS ili QNX! Ili jos bolje, kupicu motiku...

Citat:
mkdsl: Shto mu dajesh uopshte shansu, baci ga odmah... Bar te necemo chitati na linux forumu...

Pa kao to je OS buducnosti koji je toliko dobar da bi ga trebalo znati i tako to ... a? Nije? ... pa daj onda da ga odmah brisem.. u pravu si ti... i onako zena hoce da me izbaci iz kuce sto vec nekoliko dana po ceo dan buljim u tu glupost od OS-a i pokusavam da nadjem neko psihijatrijsko opravdanje za slucajeve koji ga zastupaju...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:58 - pre 230 meseci
Citat:
cubiclekupicu motiku...


molim te.. ucini to... nema cak ni OK ni desni klik.... ne treba nista da se instalira... ne trazi ni struju... ni drajvere... ma NE TRAZI MOZAK!!!

jednom i za sva vremena Linux IS NOT Windows !!

ko hoce da ima ono sto mu nudi windows.. neka kupi i koristi isti.... i neka ne zvera "preko ograde" u Linux ... jer mu ionako nece nista biti jasno.

Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 11:59 - pre 230 meseci
Auh kako se ovde mnoze poruke :))
Nego da predjem na stvar :
Da vidimo sta kaze ona tema on WW sto nije hteo da se instalira kaze ovako

Citat:
Molim Vas da mi odgovorite da li je za program World Wind neophodan i program Microsoft NET Framework..


dalje
Citat:
i ja imam isti problem, imam potpuno update-ovan XP sa najnovijim DX-om,...itd


e pajz sad

Citat:
Momci , ovo sto cu reci ne verujem da ce biti od neke pomoci , jer sam laik za kompjutere i posecujem forum da bih nesto naucila .Ali ovaj program sam instalirala pre 7 dana i to potpuno sama (zamislite uspeha za mene ), jednostavno sam pratila sve sto mi je trazio i to i instalirala .Program sada radi bez ikakvih problema.


Oho ho.Sta li ovo znaci?!?!?!

Znaci da su ova dvojica gore sa 'problemom' jedni od onih sto kukaju kako im windows 'pun virusa i crva i neznaju kako da ih se oslobode' tj. prckarosi koji nemaju pojma ili su neki preruseni linuxovci koji su hteli da sa WW probaju da vide svoje rodno mesto ,pa ih mesto conf fajlova docekalo next dugme,pa se zbunili ;)))

PS: ovo sto je doticna g-dja ili g-djica je ono sto svi korisnici traze - lakocu koriscenja,a to linux nema,znaci ne mora svako da bude sysadmin ili programer da bi koristio neki program kojim je hteo nesto da uradi.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 12:07 - pre 230 meseci
Citat:
malisha: molim te.. ucini to... nema cak ni OK ni desni klik.... ne treba nista da se instalira... ne trazi ni struju... ni drajvere... ma NE TRAZI MOZAK!!!


Da, mozak imaju samo mazohisti...

Citat:
malisha: jednom i za sva vremena Linux IS NOT Windows !!

ko hoce da ima ono sto mu nudi windows.. neka kupi i koristi isti.... i neka ne zvera "preko ograde" u Linux ... jer mu ionako nece nista biti jasno.


A kad cete vi, o ugnjetavana manjino, da shvatite da OS ne bi trebalo da bude sam sebi svrha?

Uostalom, koliko vas zna uopste kako je Linus dosao na ideju da napravi to s*****?
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 12:16 - pre 230 meseci
Hehe shto mi je ovo slatko... Chovek trazhi razlog da zadrzhi linux na svom kompjuteru jer

Citat:
vec nekoliko dana po ceo dan buljim u tu glupost od OS-a


Mislim, ti si dechko sam po sebi apsurd. Daj mani se flejmovanja vishe, i idi smiruj zhenu. Ne daj joj da se nervira zbog tebe...

@ Walker

Ta riba je tipichan primer windows korisnika:

Citat:
Ali ovaj program sam instalirala pre 7 dana i to potpuno sama (zamislite uspeha za mene )


Wow... Uspeha, choveche... Sad josh samo da nauchi da ga koristi (koristeci opcije...) i eto nam buduceg IT experta...

Btw, ti ostali likovi bar znaju neshto... Momci redovno update-uju svoje windowse, pa opet ne radi... Valjda WW treba da radi na nepatchovanoj verziji windowsa (shto je pretpostavljam sluchaj kod ove devojke, jer je neuka...), a to je bash plus i za WW i za MS...
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 12:27 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl:Mislim, ti si dechko sam po sebi apsurd. Daj mani se flejmovanja vishe, i idi smiruj zhenu. Ne daj joj da se nervira zbog tebe...

Ma u pravu si... ponekad zaboravim zasto mi se ne svidja linux i volim taj cuveni MS klik. A to je da mi skracuje vreme koje bacam na podesavanje stvari koje bi prosto morale da rade i jednostavno zivim zivot koji nije vezan za racunare, nesto sto je mnogima na ovome forumu strano...

Pozdrav momci, bili ste fin Eye Opener. Linux ce upravo da leti...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 13:03 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle:
Pozdrav momci, bili ste fin Eye Opener. Linux ce upravo da leti...



bye, bye.....jedan retard manje koji cvili kako ne ume da instalira nVidia drajvere...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 13:14 - pre 230 meseci
Dečaci, ukapirajte jednu stvar: Linux ne zahteva MOZAK (jaka mi je nauka čitati HOWTO i koristiti komandnu liniju) već VREME. Ako vi mislite da ste nešto mnogo pametni jer koristite te praistorijske tehnologije, mogu vam reći da ste u grdnoj zabludi. Jednostavno imate višak vremena ili manjak pametnih stvari na koje biste mogli da ga potrošite. Kad se budete bavili stvarima kojima se bavi npr Dimković, onda pričajte kako ste mnogo pametni. Radio sam na Unixu preko VT100 terminala cca 1992-1996 i sve je to bilo lepo, ali svet ide dalje. OS je alat i neću da se bavim njime. Ne da ne mogu, nego neću. Mnogo kompleksniji i zanimljiviji problemi čekaju da ih rešim, nemam vremena za nvidia drajvere.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 13:28 - pre 230 meseci
Lakse mi da procitam .conf ceo i namestim sve od jednom.. nego da dva sata trazim po ne znam koliko podmenua, advanced optionsa, klikni tamo.. klikni onamo.. trazi sta koji option znaci na internetu, izaberi to.. izaberi ono..

lepo procitas.. ima prvo tekst sta nesto radi i onda samo popravis 0 u 1 ili ukucas par reci .. i is prvog sve namesteno.
al ako neko ni ne pogleda .confa (sto mu i pise u readmeju da mora da uradi (nvidia)) .. ni ne proba xorgconfig.. 'step by step wizard' .. e onda.. njegov problem
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)24.06.2005. u 13:32 - pre 230 meseci
Citat:
Dragi Tata: Dečaci, ukapirajte jednu stvar: Linux ne zahteva MOZAK...


Dechko koji danima sedi za svojim linuxom i pokushava da namesti nVidi-ine drajvere ochigledno ima vreme... Zakljuchi shta nema...

U svom zhivotu sam digao mnooogo linux mashina, shto servera, shto klijenata (prvenstveno sebi), i nisam naishao ni na jedan problem koji mi je trajao duzhe od par sati (chak ni efektivno...). Pre par nedelja sam imao problem sa tv out-om na tv-u (hocu desktop na monitoru, a film na tv-u). Ta tema se nalazi ovde, a sve je zavrsheno u par koraka. Taj problem i dan danas imaju ljudi na windows-ima...

@ mulaz

Pusti... Otegnuce se tema na josh 30 strana... Presipamo iz shupljeg u prazno, mada sad i razumem zashto (chitaj prve dve rechenice)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209974 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.