Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PINK - kupujte original

elitemadzone.org :: MadZone :: PINK - kupujte original

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17387 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: PINK - kupujte original13.07.2005. u 19:45 - pre 227 meseci
Citat:
Pirossi:
Što se mojih 0.10€ tiče, ja kao budući programer/projektant/menadžer spas vidim u korišćenju i kreiranju open source softvera. Posle se zarađuje na pisanju knjiga/manuala (što još i može da se ispiratuje) ili konsultantskih usluga (što se ne može piratovati).


Ako se kao budući programer/projektant/menadžer budeš oslanjao na open source rešenja nećeš daleko dogurati... To ti govori sadašnji project manager...

Opensource je fina igračka za studente, za eksperimentisanje u firmama gde softver i ne igra tako bitnu ulogu, banalizujem, ali tipa kafić, gde recimo konobarica moze u svakom trenutku napisati račun rukom ako je potrebno...

Koristiti opensource kao osnovnu platformu za neko ozbiljno komercijalno rešenja predstavlja ludost, i project manager koji bi se na to odlučio, isto mu je kao kad bi sebi pucao u glavu... Opensource nema apsolutno nikakve garancije, bilo tehnicke, bilo komercijalne... Zato Linux i mogu da koriste samo firme poput Google-a ili IBM-a koji imaju 200-300 programera na raspolaganju samo za odrzavanje tog Linuxa... Svi ostali koji ne mogu sebi to da priušte, ili neće da se zajebavaju sa studentskim poluproizvodom, treba da se okrenu jeftinijem i isplatljivijem rešenju, a to je MS Windows...

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: PINK - kupujte original13.07.2005. u 23:21 - pre 227 meseci
Uuuuu, hoce li to sad Linux-Windows klanje....
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: PINK - kupujte original13.07.2005. u 23:48 - pre 227 meseci
To je ono sto sam i govorio. Neka vrse pritisak na ljude koji se profi bave piraterijom, a ne da nabijaju krivicu nekom nesretniku koji ni ne zna sta je kupio. Naucice, ima vremena, kada ne bude imao gde da kupi, kada samo nekolicina usamljenih revolverasa bude znala gde se mogu naci pirati.

Ali opet ponavljam da ce piraterija postojati dokle god bude postojala znacajna razlika u ceni. Prodavanjem softwera fizickim licima po maloj ceni, ce doneti kakav takav profit, neka ga daju u humanitarne svrhe, ali je kljucna stvar da ce se izgubiti navika zvana pirat. Pa nek onda proveravaju i po kucama.

A sto se tice drzave i njenih zakona, drzava moze doneti zakon da je zabranjeno da se prica o platama u skupstini. Treba li ja posle toga da osecam krivicu sto pricam o tome? Mi jesmo izabrali vlast, ali se vlast ponasa kao da je izabrala nas. Tako je uvek i bilo, tako ce i biti, barem dok se ne ostvari neki utopijski sistem iz star treka :)
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8252.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: PINK - kupujte original14.07.2005. u 00:41 - pre 227 meseci
Opensource je najbrzi i najjednostavniji nacin za pravljenje najjeftinijeg softvera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: PINK - kupujte original14.07.2005. u 09:20 - pre 227 meseci
Citat:
To je ono sto sam i govorio. Neka vrse pritisak na ljude koji se profi bave piraterijom, a ne da nabijaju krivicu nekom nesretniku koji ni ne zna sta je kupio. Naucice, ima vremena, kada ne bude imao gde da kupi, kada samo nekolicina usamljenih revolverasa bude znala gde se mogu naci pirati.


U pitanju je dvostruka akcija - jure se i pirati (oni koji prodaju) i edukuje raja... nista bolje od toga da nekom liku koji valja pirate prolaznik kaze da je lopov.

Citat:
Ali opet ponavljam da ce piraterija postojati dokle god bude postojala znacajna razlika u ceni. Prodavanjem softwera fizickim licima po maloj ceni, ce doneti kakav takav profit, neka ga daju u humanitarne svrhe, ali je kljucna stvar da ce se izgubiti navika zvana pirat. Pa nek onda proveravaju i po kucama.


Da daju profit u humanitarne svrhe?! A kako ce da zive reci mi molim te - i da isplate plate... verujem da bi bio jako iznerviran da ti sef prestane da isplacuje platu, a sta mislis da se drugi ne osecaju isto?

To sto pricas je nemoguce - pirat nema cenu, osim proizvodne i zarade onog ko ga stancuje - dok original mora da otplati na stotine (nekad i hiljade) ljudi prodajom. Samim tim, original ce uvek biti skuplji od pirata.

To je kao kada bi pricao da ce kradja automobila prestati kada legalni auto bude kostao kao onaj skinut sa osiguranja. Mislim... koliko kosta ukrasti automobil? A koliko kosta napraviti isti? E tako je isto i sa sadrzajem.

Citat:
A sto se tice drzave i njenih zakona, drzava moze doneti zakon da je zabranjeno da se prica o platama u skupstini. Treba li ja posle toga da osecam krivicu sto pricam o tome? Mi jesmo izabrali vlast, ali se vlast ponasa kao da je izabrala nas. Tako je uvek i bilo, tako ce i biti, barem dok se ne ostvari neki utopijski sistem iz star treka :)


Totalno besmislen primer ako mene pitas - zakon o intelektualnoj svojini je standard za ceo svet, tj. onaj deo koji je u UN. Kako Srbija zeli da postane deo razvijenog sveta - ukljucujuci i WTO (ako bude htela ista da proda tom svetu a da bude konkurentna), zakoni moraju biti kompatibilni sa svetskim.

Do tada, zbog nasih kauboja koji svercuju i piratuju svako ko zeli da se bavi proizvodnjom ce biti penaliziran pre svega "konkurencijom" u zemlji (kaubojimaa) a onda i razno-raznim kvotama, zastitnim carinama zemlje u koju izvozi, preferencijalima drugih zemalja koje postuju zakone koji nisu zakoni dzungle i sl...

Ako je vama to normalno... onda neka nam je bog u pomoci.

Citat:
Beltrammi
Opensource je najbrzi i najjednostavniji nacin za pravljenje najjeftinijeg softvera.


Da, samo ima jednu sitnu manu da onaj ko ga razvija ima najmanje sanse da zaradi ;-) Pa se ti bavi takvim razvojem :-) No to je vec off-topic, postoji Advocacy forum ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.07.2005. u 10:24 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: PINK - kupujte original14.07.2005. u 22:49 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A kako ce da zive reci mi molim te - i da isplate plate...


Pa ne kupuju samo fizicka lica software. Onaj ko kupi software da bi od njega zaradio, neka ga i plati. Postoje razne varijacije na ovu temu u vidu lite opcija programa, koje su ili besplatne ili kostaju visestruko manje, a i software-a koji je besplatan za kucnu upotrebu. A to bi sve moglo da se primeni na celokupan software.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Totalno besmislen primer ako mene pitas


Ovo je samo moje razmisljanje na konto toga da drzava moze da radi sta hoce, pa i da ukine pirate, kad bude htela.

[Ovu poruku je menjao ghost2k3 dana 14.07.2005. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: PINK - kupujte original15.07.2005. u 01:14 - pre 227 meseci
piraterija ce uvek postojati ne samo u Srbiji vec i svuda na svetu. Mozda ce u nasoj miloj zemlji ona biti sklonjena sa ulice ali i dalje ce se odrzavati kontakti ljudi koji nemaju para za original. Piraterija je siroka oblast tako da ce biti veoma tesko smanjiti je na neku "svetsku" meru bar jos neko duze vreme. Iskreno ja cu koristiti pirate dok god mogu da ih nabavljam na lak nacin, ne zato sto to smatram pametnim niti dobrim vec zato sto to mogu . Naravno ukoliko bi nekada imao firmu i sl i morao da koristim legalane programe i OS, presao bih na linix i uzivao. Ako vec neko moze projekat uradjen u autocad-u da naplati preko 2k eura moze i mora da taj program i plati.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: PINK - kupujte original

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17387 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.