Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako doci do poznatih radi intervjua?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako doci do poznatih radi intervjua?

[ Pregleda: 9509 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kako doci do poznatih radi intervjua?13.08.2005. u 21:51 - pre 226 meseci
Nisi novinar i nemas 'veze'.

Kako onda doci do licnosti domace estrade
kad nemaju zvanicne web sajtove, ili ih imaju ali nema kontakt mejla ili na njih niko ne obraca paznju ...???

Kako uopste neko nov (nije novinarski vuk koji zna sve zive) moze uci u taj krug i dogovoriti intervju?

Nemoguce ili ja na nesto zaboravljam....
 
Odgovor na temu

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 1029
194.106.171.*



+2 Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?14.08.2005. u 15:23 - pre 226 meseci
Pa potrebno je da znaš nekog ko zna tu ličnost koju želiš da intervjuišeš. Srbija je "mala" zemlja. Svako svakog zna, tako da ćeš verovatno i uspeti da intervjuišeš neku ličnost. Možda neko od tvojih poznanika radi tezge s tim ličnostima pa da tako stupiš u kontakt s njima...
pOz
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?14.08.2005. u 17:05 - pre 226 meseci
Pitanje je gde bi taj intervju objavio. Na snajkama?

Miloje
 
Odgovor na temu

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?14.08.2005. u 17:47 - pre 226 meseci
Hehe, nemojte gledati sta pise u profilu :)

Znam kada bi intervju bio na necemu kao sto je snajke.com onda bi to bio jos jedan otezavajuci faktor jer i oni do kojih mozemo doci ne bi hteli da govore o "onim temama", kao i za Playboy uostalom. Ne bi svako govorio za Playboy.

Pitao sam uopsteno.
Uz pitanje ide i konstatacija da na zalost vecina "poznatog sveta" koji imaju web sajtove njih ne smatra relevantnim sredstvom poslovne komunikacije!
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

zerostyle
Član broj: 10633
Poruke: 260
195.222.35.*



Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?15.08.2005. u 07:56 - pre 226 meseci
Ja sam pokusao doci do nekih poznatih osoba i nikad nisam uspio preko web stranice, maila ili tako, uvjek sam dolazio preko svojih jarana koji imaju recimo izravne kontakte s tim osobama ili recimo u mene od druga cura zna se sa Ninom Badric pa preko nje bi mogao doci MOZDA do tog intervijua.

Mozda naci broj menadzera, ponuditi neku sumu novca pa ce i pricati
 
Odgovor na temu

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?16.08.2005. u 09:56 - pre 226 meseci
Citat:
Mozda naci broj menadzera, ponuditi neku sumu novca pa ce i pricati


Jel to generalno pravilo, mislim da platim da bih radio intervju?
Koje su najcesce cifre za tako nesto?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?16.08.2005. u 10:10 - pre 226 meseci
HEhe smesno... Ma mozes lako da dodjes do njih. A to sto se tice menadzera trazili bi sumu koju ti sigurno nebi dobio kao novinar. Lepo sednes pokupis macu i odete do elitnih restorana gde oni veceraju, smislis neku zvaku i uzivas!
 
Odgovor na temu

komentator
Srbija

Član broj: 59147
Poruke: 105
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?16.08.2005. u 10:24 - pre 226 meseci
Haha odlican fazon.

Na pecanje sa mrezom sam potpuno zaboravio
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Dejan Bizinger
Član broj: 10102
Poruke: 291
*.EUnet.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Kako doci do poznatih radi intervjua?16.08.2005. u 12:53 - pre 226 meseci
Kada zelis da napravis intervju sa poznatom licnoscu iz neke oblasti vrlo je preporucljivo da si i sam poznat u toj oblasti. Super je ako neko znas licno, ali je dobro i ako je poznata licnost cula za tebe. Do sada sam napravio nekoliko intervjua sa vrlo poznatim licnostima iz oblasti kojom se bavim a to je e-marketing i e-business uopste. Kada kazem "vrlo poznatim licnostima" ne mislim poznatim u Srbiji nego u svetu. Sa nekim sam napravio intervju zato sto me znaju a sa nekima zbog toga sto su videli cime se bavim ili su culi za mene. Dobro je i ako ti se prezime lako pamti :-).

Vrlo je bitno da ako vec nekog ne poznajes da radis nesto iz te oblasti po mogucnosti duze vreme na osnovu cega oni mogu zakljuciti da imas kredibilitet. Po definiciji, ako je neko poznat, puno ljudi bi hteli da dobiju intervjue od njih a oni obicno nemaju vremena i ne zele svima da izadju u susret, sto je i razumljivo.

Sto se tice domacih poznatih i "poznatih" licnosti pogotovo na nasoj estradi, tu nisam previse upoznat ali mislim da je verovatno teze dobiti intervju od neke umisljene "zvezde" nego neke prave zvezde u inostranstvu. Naravno ima i ovde profesionalaca pa kada im objasnis cime se bavis i oni zakljuce da je to dobro vrlo je verovatno da ce ti dati intervju.

A sto se tice placanja menadzerima za intervju, ne volim da kazem nikad, ali to ne bih nikad radio. Za domace poznate licnosti sigurno ne bih.


[Ovu poruku je menjao Dejan Bizinger dana 16.08.2005. u 14:01 GMT+1]
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako doci do poznatih radi intervjua?

[ Pregleda: 9509 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.