Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...

elitemadzone.org :: MotoZone :: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 68789 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SerIgor
NS

Član broj: 106612
Poruke: 21
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...14.09.2006. u 00:27 - pre 214 meseci
Kako bih mogao da napravim oklop za BT. Nesto sam cuo od lika koji ima ZX-10 da napravim kalup od gipsa i da naspem poliester.
 
Odgovor na temu

Petar_013

Član broj: 125205
Poruke: 3
195.252.64.*



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...13.12.2006. u 01:09 - pre 211 meseci
Ne znam da li ste primetili ali ramovi kod Atx-a i Bt-a su potpuno identicni. Razlika je sto Atx ima drugacuju prednju vili, blatobran, prednju masku, drugacije tockove, nazad je vise podignut za razliku od Bt-a, cilindar koji ima izduv kao Bt ali mu je usis kao kod apn-a takodje ima i drugaciji karburator. Kada ovo uporedimo dobijamo dva slicna motora. Pa ko vise voli kros varijante neka uzme Atx-a ko vise voli nesto na fazon brzinke neka uzme Bt-a.Ja sam na primer uzeo Bt-a zato sto mi se nekako vise svideo ima par sitnica zbog kojih nadmasuje Atx-a.Lepsi je na izgled zbog petokrakih felni takodje je i brzi motor.Atx radi sa 5500 obrtaja i ima 2,2 konja. Dok Bt radi sa 8000 obrtaja u i ima 5,5 konja.Pa mislim sta dalje pricati:)
 
Odgovor na temu

Petar_013

Član broj: 125205
Poruke: 3
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...14.12.2006. u 01:44 - pre 211 meseci
Ima da se nadju oklopi za Bt-a. Moj ortak je skoru uzeo znaci motor mu sada izgleda ekstra sa tim oklopom. Njega je taj oklop izasao 70 evra. Pitacu ga gde je uzeo pa ako nesto saznam pisacu.
 
Odgovor na temu

-STANLEY-

Član broj: 95168
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...08.01.2007. u 18:10 - pre 210 meseci
mozda ce ti ovo nesto pomoci

Atx je motor za laki off-road tj. divljanje po poljskim putevima ,
serijski nejde mnogo oko 60 km/h ,zavisi od tvoje tezine ;-) ,
medjutim ako se malo nafrizira ,L klip ,rezonantni auspuh ,ako hoces
mozes da busis cilindar na 39mm (ne preporucujem vise) tu ces dobiti
na snazi , mozda veci karburator(dellorto) , moze da ide i 80km/h ,
sto je sasvim dovoljno za ovakav cross moped .
Prednost koju ima ATX ispred CTX-a je u tome sto Atx-a mozes trajno
registrirati (na malu tablicu) i za Ctx-a sa teze nabavljaju delovi .
nadam se da sam ti pomogao
Jesus is coming , devil is here
 
Odgovor na temu

Buki2007
Miljan Bunijevac
Srbija

Član broj: 141779
Poruke: 2
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...30.07.2007. u 15:21 - pre 203 meseci
I ja se raspitujem u vezi atx-a... Pa me zanima koliko brzo moze da izvuce, po ranvom naravno??? Ja sam se pre par dana vratio od druga i tamo smo vozili atx... On kaze da njega moze da vuce 80. Nije ga budzio nikako. I gledam po ovim komentarima i vidim da nije bas dobar motor. Koji drugi, od 50 ccm, biste preporucili? (naravno kros motor prvenstveno) Moze i slican BT-u, neki kao trkacki...
 
Odgovor na temu

gandalf78
nenad stankovic

Član broj: 128194
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...12.12.2007. u 16:00 - pre 199 meseci
buraz ako ti nije frka pitaj brata gde jos moye da se nadje maska za bt 50 po toj ceni,pusti poruku,pozdrav od djukija iz krusevca.
gandalf
 
Odgovor na temu

456456
Belgrade

Član broj: 95156
Poruke: 13
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: www.maxbot.com


Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...17.03.2008. u 09:57 - pre 195 meseci
Batice,imam ATX friziranog.Ide najmanje 95-100 km/h.
Nemoj da te lazu i mazu oko toga,zato sto su Tomosovi delovi izuzetno jeftini.Nisam imao problema vec 1-2 god.
Radilica od tomos 14. klip sa L-karikom i nemas problema.Motor ima 75-80 kg.
ako kupis ctx-a prvo ces morati da polazes A kategoriju da ne bi imao problema sa murijom.za atx ili bt-a treba ti PSP.






PhOeNiX
 
Odgovor na temu

Pella
slobodni umetnik
Zajecar

Član broj: 176280
Poruke: 21
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...20.03.2008. u 19:56 - pre 195 meseci
Ja sam atx-a 2002.god.platio pre 20ak dana 800 evra...presao je 10700 kilometra,i na njemu je samo karburator zamenjen.No sada cekam vlasnika koji je preganja sa prodavcem firmom Lekic iz Arandjelovca da mu ovj izda papir koji nije kada je trebao pa da ga registruje...I jako mi je zao sto je tako ispalo jer je atx fini motorcic i lepo ide,ja sam pre njega vozio Monti bajs i lanac mi je bio oko 12 evra pa nagore.Kada sam cuo da je lanac za atxa 500 dinra nisam mogao da verujem...delovi su smesno jeftini,svecicu sam platio 100 dinara...Sto se tice brzine uposte me ne zanima meni je dovoljno da dogura do 50 vise ga ni ne bi vozio...ako zurim podjem ranije,atx je stvoren za uzivanje a ne za brzinu...Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

456456
Belgrade

Član broj: 95156
Poruke: 13
212.200.70.*

Sajt: www.maxbot.com


Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...03.05.2008. u 15:29 - pre 194 meseci
Ako bi zeleo da registrujes motor svake godine izvoli.CTX ti je masina 80 ccm,problemi sa polaganjem i registracijom.ja za te pare sto ti registrujes motor kupim gorivo i vozim se celo leto.......

A uostalom imam ATX vec godinu dana i nishta mi se nije pokvarilo ide 95 km/h.....

Po rupama ide kao lud,kocnice su mu doradjene tako da zaustavljanje ne predstavlja nikakav problem...



MAX
PhOeNiX
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...04.05.2008. u 12:39 - pre 194 meseci
ja sad prodajem posle 5 godina voznje ctx, i mogu samo lepe stvari da kazem za taj motor.. jednom sam skoro cim sam ga uzeo radio generalku, i to ne celu, [oko 35,40 jura], i nikakva veca ulaganja nisam imao.. njegova jedina mana je sto mora da se registruje svake godine, ali je neuporedivo bolji od atx-a, ili apeenaca.. siguran je motor, ima veliki [s oprostenjem] rezervoar, jako lepo lezi u krivini sa dobrim gumama, kocnice su solidne, i fabricki projektovane za malo vece brzine [oko 100ke], i tako.. super je motor!
 
Odgovor na temu

Pella
slobodni umetnik
Zajecar

Član broj: 176280
Poruke: 21
212.200.185.*



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...17.07.2008. u 13:31 - pre 191 meseci
Meni se svidja CTX,ali treba da plazem za A,pa onda svake godine za registraciju,a cujem i da je malo teze za delove...Ljudski ego je cudesna masina i stalno nesto zanoveta,ali ja se nedam,zadovoljavam se sa onim sto vec imam i sto je sasvim solidno...za sada uzivam sa ATXom.Pozz
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...28.07.2008. u 14:37 - pre 191 meseci
A ovo..

http://www.orion-kg.com/srpski/motor_gizmo_lux.html
 
Odgovor na temu

Pella
slobodni umetnik
Zajecar

Član broj: 176280
Poruke: 21
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...16.09.2008. u 22:05 - pre 189 meseci
Gde nestadose svi ljubitelji ATXa?Zar ja jedini mucim muku sa oprugama za prednje amortizere?
 
Odgovor na temu

knjigor
Novi Sad

Član broj: 82326
Poruke: 18
*.ptt.rs.

ICQ: 324676595


+1 Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...19.04.2009. u 12:10 - pre 182 meseci
Evo da se i ja uključim, upravo planiram, u sredu, da kupim atx, u pitanju je motor od ctx-a, alufelne od honde, nova farba, sređene kočnice i pored svega original mašina od atx-a (motor i karburator), lik ga ceni 500€ pa me zanima da li se isplati, a da, bitan faktor, registrovan je kao atx na male table, ali nema žmigavce. Predlozi, sugestije...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...07.07.2009. u 19:24 - pre 180 meseci
atx je najbolji pricajte vi sta ocete!!!!tako lepo motorce a malo trosi uf dusu dalo za sve terene..
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...23.09.2009. u 18:21 - pre 177 meseci
Sloro sam kupio atx i odlican je motor sad sam uradio generalu i jos ga razradjujem inace ide ko lud sa 39,5 cilindrom moze i do 65km sa dvojcom bez problema. Jednom recju motor je odlican sa hladjenjem od apn-a mozes gde hoces uopste se negreje i malo trosi 2,5l/100km
Motor stovoren za uzivanje i voznju po blazim off-road putevima.
 
Odgovor na temu

sarmagedon
beograd

sarmagedon
Član broj: 233752
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...25.09.2009. u 00:38 - pre 177 meseci
Pre par meseci sam kupio ATX-a starog tačno 20 godina od druga (za 100eur skoro da mi ga je poklonio). Ja sam verovatno četvrti vlasnik po redu. Dve godine nije paljen i sve vreme je proveo u podrumu. Posle malo glancanja i čačkanja da proverimo u kakvom je stanju, upalili smo ga za čas posla. Dotegli šarafe i teraj! Mada, kočnice su mu loše i to sam planirao da sredim na gomili kod majstora ali kad sam počeo da ga vozim navikao sam na njih pa mi sad i nisu problem mada su ipak slabije. Za sledeću sezonu ću možda stavljati disk od CTX-a ali videću još. Naravno imao je gomilu sitnica ( a posle mojih 2000km sad ih je još više:) ) koje iritiraju kao kriv volan, nema prednji blatobran, dere se ko nenormalan a ima laser auspuh za apn-a. A bilo je i krupnijih problema: tipa crkavanje kvačila, sajla kvačila, nepostojanje automata za stop svetlo, otpadanje auspuha u toku vožnje (nekad mi se čini da imitira Dragoljupčetov auto jer sejem šarafe i matice ko žito).... lista je poprilična ali se nadam da ću na zimu imati više vremena da ga sredim i dovedem u mehanički zgravo i pouzdano stanje. Doduše i pored svega toga ide 55km/h a koristim ga za posao od Konjarnika do Pančeva...
Zadnje što je otpalo sa njega je sam vrh auspuha pa sam rešio da ga odmah menjam, ionako je jezivo bučan a kako ga je jedan od genija pre mene postavio na desno gazište tokom vožnje stalno mislim da će mi progoreti patiku. Mislio sam da stavim neki master ili sl. pa me zanima da li neko zna gde može to da se nabavi i koliko košta otprilike?
Pozz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...07.02.2010. u 16:35 - pre 172 meseci
a de mi recite jeli ima dje da se kupi paljenje za apriliju 125 rs,god 96.kilovata 15..ali polovni delovii.jer su novi skupii..
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...04.11.2012. u 20:33 - pre 139 meseci
E Prijatelju ja imam ATX motor je sve u svemu solidan,dobri amortizeri,kocnice solidne,jedina mana koju po meni posjeduje jesu prenosi kao tipa brzo se strga kod naglog starta xD a ostalo sve mi je odlicno paljenje stelanje karburatora itd...A interesuje me sada koji je Cross dobar za nasih terena
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Tomos ATX-karakteristike motora,max. brzina,grafikon snage...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 68789 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.