Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44718 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 21:55 - pre 224 meseci
Citat:
Koliko su nova auta u Srbiji (YUGO, SKALA)?


Cene imas na www.zastava-promet-nis.co.yu/cenovnik_vozila.htm

Zastava KORAL 1,1 (TEMPO) - 262400 din (3087 EUR)
Zastava KORAL IN 1,1 - 306770 din (3609 EUR)
Zastava KORAL IN L 1,1 (Peugeot motor) - 344300 din (4050 EUR)
Zastava KORAL 1,3 CW - 269750 din (3173 EUR)
Zastava 101 SKALA 55 - 272100 din (3201 EUR)
Zastava FLORIDA IN 1,3 CW - 375800 din (4421 EUR)
Zastava FLORIDA IN L 1,6 (Peugeot motor) - 446250 din (5250 EUR)

Sve cene su bez PDV-a 18 %

Cene su po kursu EVRA od 85 din=1 EUR

Na sajtu imas i cene dodatne opreme.
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 22:07 - pre 224 meseci
Citat:
To je ista stvar sa amortizerima. Mi smo na suzu stavili najskuplje amortizere komad 20 eura i razlika u odnosu na stare nikakva. To auto fabrički nema dobru amortizaciju i gotovo.



Da ste stavili MONROE Reflex amortizere ne bi bilo tako.
Malo su skuplji od obicnih, a mnogo bolji. (dvostruki gasni)


Citat:
A Golf dvojka je najružniji i najodvratniji auto koji sam vozio. Aleko/Moskvič je 35 puta udobniji auto od Golfa II.


Ne volim nesto narocito Golfa, ali ti ga pretera...

POZDRAV
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 22:09 - pre 224 meseci
Ja upadam samo na trenutak da se zahvalim svim ucesnicima rasprave.

Hvala.

Samo tako nastavite, pomazete mi puno.

Puno pozdrava od Ivana!
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 22:30 - pre 224 meseci
De ti nama reci jes šta odlučio!

Citat:
miljan nis: Da ste stavili MONROE Reflex amortizere ne bi bilo tako.
Malo su skuplji od obicnih, a mnogo bolji. (dvostruki gasni)


Baš su ti i stavljeni ali vjeruj mi nema razlike jer jednostavno to auto nema amortizaciju za naše ceste. Inače na skoro svim autima mjenjam amortizere, eventualno lafete, jer prva stvar u auta koja me nervira je lupanje i neudobnost.


Pozdrav!

 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 22:36 - pre 224 meseci
Zaboravio sam da napisem cene polovnih vozila koje sam upravo saznao iz oglasa:

-VW Golf II '87. god. 2400 EUR
-RENAULT 11 GTD '89. god. 2000 EUR
-RENAULT 5 CAMPUS '91. god. 1800 EUR

Ima jos, ali me mrzi da kucam.
Mislim da je najbolji izbor Renaul 5, za te pare mozes naci dobar primerak, a i limarija im ne propada brzo.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 22:42 - pre 224 meseci
Citat:
nibleri: De ti nama reci jes šta odlučio!



Baš su ti i stavljeni ali vjeruj mi nema razlike jer jednostavno to auto nema amortizaciju za naše ceste. Inače na skoro svim autima mjenjam amortizere, eventualno lafete, jer prva stvar u auta koja me nervira je lupanje i neudobnost.


Pozdrav!


Bas me cudi... prijatelj ih je stavio na "stojadina" i odlicni su.
Nije valjda da stojadin ima bolju amortizaciju od Opela ???

Mozda je ogibljenje pravljeno za nemacke puteve gde nema nijedna rupa.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 23:08 - pre 224 meseci
Pa to ti je zato što su suze jednostavno takve na našim cestama i kad su bile nove!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 23:22 - pre 224 meseci
Pa mozda zato sto u poredjenju sa starim kod zastave ima ogromne razlike,a kod Suze ne!?

Inace tesko da kod nekih auta i malo novije generacije,da moze da proguta rupe na nasim putevima,doduse malo sam se vise razocarao u puteve u Vojvodini sve ravno,a auto ttrucka li trucka,da poludis!?

Nibleri,pa ti si bas ozbiljan vozac,drago mi je da jos neko odrzava auto!?

Pozdrav

P.S. pa reno 5 Campus ti uopste nije losa varijanta pogotovo za grad!!!
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili17.11.2005. u 23:37 - pre 224 meseci
Pa da znate da su amortizeri veoma bitni za stabilnos a ne sa mo za udobnost jer ako su slabi (naročito kada je auto pod teretom) malo jača krivina i veća brzina dovodi do ne baš finog osjećaja - još malo pa prevrćanja.
Auto koristim za posao i mnogo putujem tako da mi je veoma bitno ispravno auto.
Što se tiče renola 5 prije neki dan sam se prvi put uopšte vozila u jednom 1988 i mogu vam reći da je auto stvarno dobro u svim pogledima i pravo mi se sviđa.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 09:13 - pre 224 meseci
Citat:

Bas me cudi... prijatelj ih je stavio na "stojadina" i odlicni su.
Nije valjda da stojadin ima bolju amortizaciju od Opela ???


Zato sto je odlicno relativan pojam, koliko sam primetio spomenuo si jednom da je stojadin udoban za krupnije ljude, a i to je isto relativno, kad kupis neki veci strani auto videces u kakvoj si zabludi ziveo ;)

Sto se naslova teme tice, ipak bih ti preporucio da sacekas jos malo i skupis bar jos 500eur, jer je 2500eur neki minimum za relativno pouzdan auto.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 12:03 - pre 224 meseci
Sto se tice Renault-a 5 najvece zamerke ljudi imaju na menjac i motor koji nisu bas najdugotrajniji. Ja licno ne bih nikada kupio Francuza ili Italijana starog vise od 10 godina, jer njihovi automobili (cast izuzecima) nisu takvog kvaliteta da mogu da izdrze velike kilometraze. Pri tome mislim na utomobile napravljene pre 1995.
Inace sva japanska i zapadno evropska vozila koja su napravljena posle 1990. godine imaju odlicnu limariju u odnosu na ona iz 80-tih godina, jer od 90te gotovo svi proizvodjaci krecu sa pocinovavanjem karoserije.
Nemci su stvarno dobri kada je u pitanju kvalitet mehanike i motora, a sto se tice cena rezervnih delova, Golf i/II familija je jako povoljna dok su GolfIII/IV familija u rangu sa ostalima.
Sto se tice kvaliteta delova za Golf I/II familiju ima i djubreta ali ima i dobrih delova koji su malo skuplji od djubreta, a opet dosta povoljniji od konkurencije, pa je verovatno to ono cemu ovi automobili duguju uspeh.
Inace da se razumemo Golf II koji je presao preko 300000 km je djubre, dok dobro odrzavan Golf II koji je presao do 150000 km je savim pristojan auto koji ne trazi veliko i skupo odrzavanje.
Sto se tice cena po oglasima, slazem se da su u Srbiji Golfovi II nerazumno skupi, ali da imaju imidz dobrih i pouzdanih automobila koji imaju jeftno odrzavanje i koji mogu da predju do 300000 km bez vecih problema, to je nesumnjivo.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 12:16 - pre 224 meseci
Pa ne bih se bas slozio da su svi radili pocinkovane verzije poslije '90,jer recimo imas primjer Audi 80 CC diesel '85 godiste pocinkovana sasija,ali ima problema,jer kod njega ta sasija ne moze da se iskucava,pa ako te neko tukne,moras da uzimas citav recimo blatobran,a kod Opela su zvanicno priznali da im je lim bio s*****,kada su poceli da stavljaju u Omegu II drugi lim,a godinu dana kasnije i u ostale modele!?

Za kilometrazu francuza Pezo 406 HDi presao 300 000km i radi,ali eto ako ces mozda reci da je to novije auto,Renault 25 presao blizu 400 000km i zamisli radi,a bio je drzavno auto,pa je otkupljen za 500dm,a svi znamo kako se voze i paze drzavna auta,tako da ima shita svugdje!!!

jedino sto se recimo Pezo mlo proserava posto za neke radove trebaju posebni kljucevi,pa kod 205 GTI je motor tako stavljen lose kad su u pitanju neki zahvati da je to strasno!?
Ali auto kao auto je dobro!?

Prema tome Reno 5 je po meni sasvim razumna varijanta za te pare naravno!

A u potpunosti se slazem sa Nibleri po pitanju amortizera,ja bi tu dodao i gume!!!

'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 12:28 - pre 224 meseci
Citat:
Bartman: Inace da se razumemo Golf II koji je presao preko 300000 km je djubre, dok dobro odrzavan Golf II koji je presao do 150000 km je savim pristojan auto koji ne trazi veliko i skupo odrzavanje.

Vec sam vise puta rekao da ne treba gledati kilometrazu pa ovog puta necu ponavljati zasto.
Inace da se razumemo, Golf II veoma cesto predje 300.000 km do prve generalne, sto znaci da uz odgovarajuce odrzavanje 500.000 nije nikakav problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 17:59 - pre 224 meseci
Sigurna sam da sa golfom možeš preći puno kilometara samo je pitanje koliko će ti izdržati bubrezi i kičma i ostalo. Imala sam priliku jednom (i nikad više) da putujem u golfu na zadnjem sjedištu oko 250 km (u dva pravca) i mogu vam reći da je to prava "robija" za čovjeka jer se bolje osjećam poslije nekog cjelodnevnog težeg rada nego što mi je bilo poslije te vožnje. Nije stvar koliko može neko auto trajati već kakvo je to auto u globalu.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 21:36 - pre 224 meseci
Citat:
nibleri: Sigurna sam da sa golfom možeš preći puno kilometara samo je pitanje koliko će ti izdržati bubrezi i kičma i ostalo. Imala sam priliku jednom (i nikad više) da putujem u golfu na zadnjem sjedištu oko 250 km (u dva pravca) i mogu vam reći da je to prava "robija" za čovjeka jer se bolje osjećam poslije nekog cjelodnevnog težeg rada nego što mi je bilo poslije te vožnje. Nije stvar koliko može neko auto trajati već kakvo je to auto u globalu.


Pozdrav!


Ja bih to mogao da kazem za Ladu 111, a za Golfa nisam primetio da je tako strasno.
Vozio sam Golfa, a i vozio sam se pozadi i sasvim je solidno, osim sto je malo tesno.
I da napomenem da je bio prilicno star Golf. (presao 400000 km)


Uostalom, prijatelju, najbolje ti je da kupis jednog FICU za 200 Evra i vozis dok ne stane (dok ima gorivo).

(dobar je umesto kisobrana)

POZDRAV
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 22:12 - pre 224 meseci
Citat:
miljan nis: Ja bih to mogao da kazem za Ladu 111, a za Golfa nisam primetio da je tako strasno.
Vozio sam Golfa, a i vozio sam se pozadi i sasvim je solidno, osim sto je malo tesno.
I da napomenem da je bio prilicno star Golf. (presao 400000 km)


E pa ja milim da bi svaka lada poderala bar 3 golfa samo što stari modeli lade nisu bili rentabilni po potrošnji ali je sigurno i kvalitetnije i udobnije auto 3 puta od golfa!


A evo pošto vidim da si ti veliki pobornik golfa ja ti priznajem GOLF JE NAJBOLJI! (da oslobodimo ljude od natezanja)


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 22:44 - pre 224 meseci
Citat:
E pa ja milim da bi svaka lada poderala bar 3 golfa samo što stari modeli lade nisu bili rentabilni po potrošnji ali je sigurno i kvalitetnije i udobnije auto 3 puta od golfa!


A evo pošto vidim da si ti veliki pobornik golfa ja ti priznajem GOLF JE NAJBOLJI! (da oslobodimo ljude od natezanja)


Tacno je to za Lade, ali nije tacno da sam pobornik Golfa.

Ovo za udobnost sam samo rekao iz iskustva, a sto se tice voznje Golf je katastrofa (ili je to bio samo ovaj sto sam ja vozio).

POZDRAV
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili18.11.2005. u 23:13 - pre 224 meseci
Pa ja sam mislila da si i ti kao ghetto superstar počeo ubjeđivati o kvaliteti golfa pa reko da skratimo, mada nam se "kupac" ne javlja a stvarno bi trebao javiti šta je odlućio i da li mu je naše naklapanje pomoglo ili ga još više dalo u nedoumicu!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 11:32 - pre 224 meseci
Pa prije bi se moglo rec da sam pobornik Vectre,ali nibleri,evo ja se izvinjavam,posto sam se uvjerio da si neko ko do auta bas drzi,ali ne kada su u pitanju naljepnice i ostala sranja,vec oko bitnih stvari,a kod takvih vozaca,auto je neuporedivo bolje i sigurnje za voziti!!!

Sto se tice golfova,ima razlike,posto sam vozio 4 Golfa II i nijedan nije imao ista sjedista,odnosno ,kod jednoga su bila bas meka,a kod jedne 1.6 su bila kao daske i to je stvarno malo otezavajuca okolnost pri voznji!?

Dok kod Vectre su bila bas dobra meka,ali ne previse,taman,a kod Renoa,pa mislim kod francuza o udobnosti je suvisno govorit!?

Nibleri nasao sam Renault lagunu 1997 godiste dizel, za 7 000 maraka!?
Ja sam mislio da je to dzaba,ali evo kazu mi da je to ok cijena,samo ako je sa full opremom,a gledam ovdje kod vas u Srbiji toliko kosta,malo bolji golf,koji je konzerva u poredjenju sa lagunom!!!

Pozdrav
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 12:27 - pre 224 meseci


Citat:
ghetto superstar
Sto se tice golfova,ima razlike,posto sam vozio 4 Golfa II i nijedan nije imao ista sjedista,odnosno ,kod jednoga su bila bas meka,a kod jedne 1.6 su bila kao daske i to je stvarno malo otezavajuca okolnost pri voznji!?



Evo jednog primjera: prije otprilike 3 godine kupili smo astru karavan "95 a prijatelj golfa 3 "97, kojeg je naravno skuplje platio. Oba auta su bila izuzetno očuvana ali kada je prijatelj išao sa nama na put nije se mogao načuditi koliko je naša astra udobnija i lakša za voziti. O tome ja pričam! Jednostavno golf, po meni, nije udobno auto ni kad te voze ni kada ti voziš.

Citat:
ghetto superstar:
Nibleri nasao sam Renault lagunu 1997 godiste dizel, za 7 000 maraka!?
Ja sam mislio da je to dzaba,ali evo kazu mi da je to ok cijena,samo ako je sa full opremom,


Ja sam svoju lagunu karavan 1,8 b 1998 (registrovana) nedavno platila 5500 eura. Onda je te laguna džaba ako je regularna! Auto je u solidnom stanju ima klimu a kažu da nije skupa. Za dizele ti ne bih znala reći ali ovo je auto po karakteristikama odlično. Kakva je ova naša znat će mo za izvjesno vrijeme jer iz mog dosadašnjeg iskustva auto kada dođe na naše ceste mora malo da odradi pa da se tek onda vidi kakvo je. Lako je održavati auto kad ti na putevima nema prepreka kao kod nas (nadam se da razumijete o čemu govorim).

Citat:
ghetto superstar:a gledam ovdje kod vas u Srbiji toliko kosta,malo bolji golf,koji je konzerva u poredjenju sa lagunom!!!


Koliko ja vidim ti si iz Srbije a ja iz BiH!


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44718 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.