Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44641 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 14:25 - pre 224 meseci
@nibleri

Pazi Golf II nije toliko neudoban ako su mu dobri amortizwer. Mozda je taj model kojim si se ti vozila bio sj***n, ali nije tacno da je toliko tvrd.
Naravno da su Nemcki automobili tvrdji, jer su pravljeni za ravne i glatke puteve, a ne za Mesecevu povrsinu po kojoj se vozimo mi na Balkanu !!!
Slazem se da su Francuzi udobniji, ali znas li koliko kosta poipravka bombi na Citroenima ? Ljudima kda riknu amortizeri na Citroenu, gledaju kako ce da prodaju kola jer za te pare koliko kosta popravka mogu da kupe solidan polovnjak !!!

Citat:
Za kilometrazu francuza Pezo 406 HDi presao 300 000km i radi,ali eto ako ces mozda reci da je to novije auto,Renault 25 presao blizu 400 000km i zamisli radi,a bio je drzavno auto,pa je otkupljen za 500dm,a svi znamo kako se voze i paze drzavna auta,tako da ima shita svugdje!!!


To sto je taj Renault 25 presao 400000 km je pravo cudo !!!
Moj drug ima Peugeot 405 i mogu ti reci da je neopisivi krs. Dakle kada predeje preko bare, auto se gasi !!! Menjo mu je covek kablove, svecice, bobinu, jednostavno ne pomaze !!! 307ca isto s***** !!!
Francuzi imaju generalno problem sa elektricnim delom cak i sa novijim serijamadok kod Svaba to nije slucaj !!!


Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 15:43 - pre 224 meseci
Citat:
Bartman: @nibleri

Pazi Golf II nije toliko neudoban ako su mu dobri amortizwer. Mozda je taj model kojim si se ti vozila bio sj***n, ali nije tacno da je toliko tvrd.
Naravno da su Nemcki automobili tvrdji, jer su pravljeni za ravne i glatke puteve, a ne za Mesecevu povrsinu po kojoj se vozimo mi na Balkanu !!!


A čiji je opel ako nije Njemački? Isto tako imaš i veoma udobne audi!


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 16:21 - pre 224 meseci
Opel je americki, samo se "pravi" da je nemac ;)

PS:it`s funny `cause it`s true.
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 18:54 - pre 224 meseci
Pa Nibleri i ja sam iz RS!?

Pa vidicemo jos za ovu Lagunu,pa kaze da je regularna,ne znam sto bi me lagao,ali ko zna!?

A ovaj sto je otvorio temu izgleda kupio auto i sad kulira!!!

pozdrav
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 19:06 - pre 224 meseci
Nisam znala da u RS ima Subotica! Sorry!

P.S. jel' lagunu treba lakirati?
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili19.11.2005. u 19:20 - pre 224 meseci
Ne ne treba lagunu,laguna je a ako je kupim nadam se da ce i ostati zdrava kao boca!!!
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili21.11.2005. u 17:45 - pre 224 meseci
@nibleri

Šta je netačno u onome što sam napisao? Golf jeste ružan auto (ne po dizajnu, nego "ružan" uopšte ;), a što se udobnosti tiče, stojim iza toga da je Aleko udobniji 35 puta (odnosno, najozbiljnije rečeno, barem 5 puta). To što je nemački auto, apsolutno ne znači da je "namenjen isključivo za savršene puteve, pa je zato tvrd", jer i Audi je nemački i Mercedes, a i BMW, pa su svi mekani. Tačno je da nisu u klasi, ali je to čisto kao poređenje da zapadni proizvođači ne prave isključivo tvrde automobile zbog odličnih puteva, jer to nije tačno.

Kvalitet Golfa ne može niko da ospori, ali je udobnost čista 0! Amortizeri mogu da nešto malo poboljšaju utisak, ali ako bi stavili neke namenjene terencima ;)

Golf trojka, nasuprot tome, totalni preokret - barem 5 puta je udobnija od dvojke.

Posle Golfa II, najveće razočaranje sam doživeo sa Pežoom 307 (vožnja pozadi izgleda kao da se vozite na panjevima - ko preživi, priča okolo ;)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 21.11.2005. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili21.11.2005. u 17:51 - pre 224 meseci
Pozdrav,
pogrešnu osobu si prozvao, ja se slažem u pogledu za golfa 2!

Stvarno me zanima po čemu se može zaključiti da je golf 2 kvalitetan a rezervni djelovi se prodaju ko halva!

[Ovu poruku je menjao nibleri dana 21.11.2005. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili22.11.2005. u 19:00 - pre 224 meseci
Sta ste se toliko uhvatili za Golfa II, auto nije los samo sto kosta kao da je zlatan
87. god 3000 €.

Nego nema ga kupac da se javi.
Sta odluci ?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili22.11.2005. u 19:45 - pre 224 meseci
Nisam čitao gornje postove (možda je neko i pomenuo), ali budi siguran da
NE SMEŠ KUPOVATI AUTO ZA 2000 E, A U DŽEPU NEMATI BAREM JOŠ 500 E za
početak :)

Doći ćeš u situaciju da imaš auto, a nemaš za održavanje... Auto ti je kao da
izdržavaš člana porodice...

Yugo je auto koji se lako popravlja, kvari mu se ponešto svaki dan, ali ništa nije
PRESKUPO. Yugo ti dozira izdatke.

Doduše, možda te i "usere" pa kupiš neku Corsa-u čak i 88 godište, pa da bude
100 puta bolja od Yuga. To ti se nikad ne zna...


 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili22.11.2005. u 23:27 - pre 224 meseci
Ma ljudi vidite da nam se dotični evil_angel_yu nije u stanju javiti a mi se ovde raskidamo da mu pomognemo. Isto ko da mu je bilo dosadno pa aj da nešto upita!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili23.11.2005. u 13:50 - pre 224 meseci
@nibleri

Izvini, pogrešio sam :(
Jedan post sam čitao, a na drugi odgovarao. Senilnost :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili23.11.2005. u 20:11 - pre 224 meseci
Citat:
nibleri: Ma ljudi vidite da nam se dotični evil_angel_yu nije u stanju javiti a mi se ovde raskidamo da mu pomognemo. Isto ko da mu je bilo dosadno pa aj da nešto upita!

Pozdrav!


Nemoj da se ljutite.... Jeste li procitali gornji post???

Citat:
Ja upadam samo na trenutak da se zahvalim svim ucesnicima rasprave.

Hvala.

Samo tako nastavite, pomazete mi puno.

Puno pozdrava od Ivana!


Ne cooliram, citam sta pisete, ja se ne razumem u automobile (za sada) pa sam samo citao ovu raspavu.

Jedna stvar me je zagolicala, ali videcu... Neko je spomenuo da je bolje skupiti jos 500e i za 2500e kupiti pristojan auto... Ali mislim da necu moci to trenutno da uradim.... Osim ako se u narednih par nedelja ne desi neko cudo... Ili mi deda mraz ne posalje... :)

Puno pomazete, mozete nastaviti, ko zna kome ovo zatreba, ja sam se odlucio za kadett suzu (za sada i za ove pare koje imam), tako da evo bukvalno od veceras pocinjem da zovem automobile i da se raspitujem.

E da, jel imao neko ili zna nekoga ko ima doticni GSI model?

Cisto da se razumemo, ja sam skoro svaki dan dolazio na forum i citao (pitajte moderatore, imaju log), ali nisam hteo da se mesam u raspravu.

Nego imam jos dva pitanja...

Da li ste za kupovinu na auto pijacama? (kazu tamo samo preprodavci - ne preporucuju mi ljudi...)

Da li ste za kupovinu putem oglasa, tj. kupovinu od ljudi koji imaju vise automobila pa jedan prodaju itd... Znaci da se naleti na dobar autic... (kazu ovde nije lose traziti)

Hvala za to sto mi pomazete, i niste u pravu kad napisete da ne ucestvujem u raspravi. Ne mogu da posle svakog posta napisem "da, razumem". Bolje da vi koji se razumete raspravljate, a ja postrance ucim.

Citat:
X Files: Nisam čitao gornje postove (možda je neko i pomenuo), ali
budi siguran da
NE SMEŠ KUPOVATI AUTO ZA 2000 E, A U DŽEPU NEMATI BAREM JOŠ 500 E za
početak :)


Razume se, polovna je to stvar.

Razmisljao sam da podignem KES kredit u nekoj banci da uzmem neki bolji auto, ali kao bas to sto si spomenuo ili sto je neko gore spomenuo, imacu vece rashode od kada budem kupio auto.
Npr. ja uzmem kredit i otplacujem ~80e mesecno... A te pare ce i auto da trosi i sta ce ostati meni??

Puno pozdrava svima!
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili23.11.2005. u 21:13 - pre 224 meseci
Pa vidiš da imaš šta da kažeš!
Što se potrošnje goriva tiče moj ti je savjet da jedino razmatraš suzu 1,3 benzin, nikako dizel, mada bi ti ja opet prije preporučila corsu jer je udobnija od suze a cijene bi trebale biti približne kao i rezervni dijelovi.
Za kupovinu ti je naj bolje ako ima kakva auto-kuća ili nešto slično ko će ti dati kakvu-takvu garanciju. Na kraju sve je to sreća na kakvo auto naletiš jer se ne može sve uočiti za jedan dan (pa čak ni za 3-4).


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili24.11.2005. u 07:35 - pre 224 meseci
Nikako ne nekakve GSI i slične modele, prethodni vlasnici se (skoro uvek) iživljavaju sa njima, tako da bolje uzmi neki 'običan'. Ako imaš dovoljno vremena, idi i na pijacu i čitaj oglase, nikad se ne zna gde će nešto da se pojavi što ti odgovara :)
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili24.11.2005. u 17:58 - pre 224 meseci
Hm, razmisljao sam i ja o tome da su se izivljavali na njima jer jelte da GSI, verovatno za to i sluze, a tesko cu da nadjem nekog dekicu koji vozi GSI...

Hvala puno na odgovorima, sada se samo nadam da cu naleteti na nesto zanimljivo da kupim u dogledno vreme.

U sustini vi ste mi pomogli da odaberem auto.

Javicu se cim se nesto dogodi... Kad god to bilo.

Pozdrav svima!

Ivan.
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili26.11.2005. u 19:16 - pre 223 meseci
Vrlo je tesko naci dobar auto koji nije mnogo star za 2000 € (strani)
Drug kupio Renault 5 1991. god za 2400 €, stvarno dobar, ocuvan, 80000 km presao, jedino treba da se prefarba prednje levo krilo jer je vec farbano, ali nije dobra boja.
Da sam ne tvom mestu pogledao bih neki Fiat Uno ili Tipo, mnogo su bolji od Suze.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili26.11.2005. u 19:29 - pre 223 meseci
Tek si polozio,a hoces da vozis GSI!?

Pa ne zna sta bi ti rekao,ali ako hoces slobodno,samo polako!?

Pozdrav
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili27.11.2005. u 16:14 - pre 223 meseci
Evo nesto o Zastavinim automobilima sa sajta www.carsurvey.org

Citat:

--------------------------------------------------------------------------------

Search for Used Yugo 101s available in the UK

Get a UK Insurance Quote for a Yugo 101

21st Dec 2000, 18:00 I am from Yugoslavia and when I lived there before we moved to New Zealand we owned a Yugo 101 and it went fine!

It went perfectly fine and I give the car 8 out of 10.

Zastava/Yugo make good cars.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

7th Aug 2001, 09:30 I still drive Z101 confort from 1979. The car is in perfect condition, with 90% original parts, and original engine and gearbox. Engine compression is still 9.5:1 after 172.096 km, and all mechanical things are O.K! I'm very satisfied with gearbox and sound of the engine.

I also drive an OPEL KADETT from 1991, and this car is very problematic. After seven years I must buy a new engine, and 50% of the other mechanical things. Plastic in the Zastava is not very good, but in the KADETT it's terrible!

Zastava's engine and sporty feeling make this car better than Opel, which is a car for old people!

Krojf, Bremen.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

10th Aug 2001, 18:05 I have Zastava 101 Lux 1978 and 210000 with the same motor. It's a good car.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

Search for Used Yugo 101s available in the UK

Get a UK Insurance Quote for a Yugo 101

28th Feb 2002, 06:18 I also have a Z 101 Lux manufactured in the year of 1979, and I must say that the quality of this car has already saved my life in critical situations. It's an excellent vehicle!

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

3rd Aug 2002, 14:01 FYI

All Zastava/Yugo cars built in the 70's came with FIAT drivetrain, and had to adhere to Fiat quality policy.

After Zastava factory started doing things on their own...

Well the rest is history... *thinking about the yugo that flew of off Mackinak bridge...*

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

8th May 2003, 12:27 I have Yugo Sana, in Serbia called Florida and I must say that is very good car.

With Fiat engine 1.4 liters it's quite fast and car for whole family.

Plastic is a problem, but everything else it's OK.

Florida is same class whit Golf 2,Renault 19,Opel Kadett.

It is much more space in cabin and in the boot too.

I hope so that the new model 'Yugo Florida In' with Peugeot engine 1.4 and 1.6 will be much better and have a better future!

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

24th Oct 2003, 19:23 The "Zastava 101" Also known as the "STOJADIN", is a fun great little car. I use to own one when I lived in Yugoslavia (Serbia) and it always ran fine. Now that I'm in Canada my car is much bigger and better. I enjoyed the "STOJADIN" when I owned it and did not have too many problems. I did not especially like the shifter, it doesn't look sporty enough.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

Search for Used Yugo 101s available in the UK

Get a UK Insurance Quote for a Yugo 101

10th Nov 2003, 12:29 ZASTAVA 101 is not the best car on this planet, but it is very nice, doesn't have a bad engine, but also it is not so beautiful. Eats to much fuel.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

2nd Jul 2005, 01:43 First reviewer comments that the compression is "Still 9.5:1"

This comment doesn't make any sense.

The compression ratio never changes.

If the car had covered a million miles, it would still be 9.5:1.

(Actually, in reality, with some carbon build-up, and some cylinder wear, the compression ratio actually increases over the years by a tiny amount over what it was when new.)

This is because compression ratio is the ratio of swept volume to combustion chamber volume.

Swept volume is determined by piston stroke and cylinder diameter. So with a little cylinder wear, bore will increase and swept volume will increase.

Combustion chamber volume will decrease with carbon build-up.

However, as piston rings wear, they may not seal so effectively after a few years, allowing some piston blow-by and a reduction of BMEP and consequent reduction in power.

Lesson over.

Request deletion of this comment

--------------------------------------------------------------------------------

4th Oct 2005, 06:05 I drive Zastava 101 Confort from 1978. for almost a year now. I've got it as a present from my grandfather who still thinks it's a best car ever built. I must admit, I was surprised by quality & strenght of it's engine. After almost 30 years this car looks amazing, a real old timer!

But I'm planning to buy myself a new car anyway

 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili05.12.2005. u 13:13 - pre 223 meseci
Nema ga kupac da se javi, mozda je kupio auto.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nisam verovao da cu u narednih nekoliko godina da pitam ovo, ali dodje vreme... - Automobili

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 44641 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.