Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18441 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )03.12.2005. u 00:36 - pre 224 meseci
RADIUS se, u slucaju "naseg" ADSL-a, nalazi i kod provajdera i kod Telekoma Srbija, ne pitajte zasto

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )05.12.2005. u 20:29 - pre 223 meseci
I dobro ljudi kad smo ustanovili sta je radijus ili gde se nalaze,jel ima neko resenje za nas na Neobee-ju.Ja sam na Zvezdari i imam isti problem.Zvao sam tehn.podrsku ,naravno ne znaju nista,kaze da im se jos niko nije javljao sa ovim problemom(ili lazu ili se stvarno niko ne javlja).Meni se svasta desava,od problema sa konektovanjem,preko pucanja veze ali ne i linka na modemu.Znaci koristim 2 meseca i pre jedno 15 dana je pocelo.
Daj ljudi zovite tehn.podrsku da ne misle da ih zezam.Kazite da ima svuda problema pa da se uvate da resavaju to.
Inace kad radi ,super je veza ,nonstop 27 kb/s.Znaci sasvim ok,koliko to moze da bude u Srbiji!Pozdrav svima!
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
80.93.240.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )05.12.2005. u 20:34 - pre 223 meseci
welcome to the club nisi jedini...
Zvezdara je cuvena po tom konstantnom pucanju veze... tu ti neobee slabo moze pomoci... bolje nabavi router koji ce sam da se rekonktuje...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )06.12.2005. u 02:54 - pre 223 meseci

Ako je kao sto mislim (a mislim da jeste ) onda postoje 2 RADIUS servera .

prvi se nalazi u telekomu i on sluzi za preautorizaciju (na osnovu realma, tj. domena, iza @ on odredjuje u koji L2TP tunel ce da terminise korisnika). on samo terminise korisnika (ne proverava pasword i sl.).

drugi se nalazi na strani ISPa i on radi autorizaciju / accounting (ako to zeli provajder).
 
0

TiSiPiAjPi
Vladimir I.
Beograd

Član broj: 40015
Poruke: 5
213.244.222.*

Sajt: thuggie.2ya.com


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )27.12.2005. u 17:49 - pre 223 meseci
...ja nemam adsl :)

nego...kum kaze ajde brate postavi pitanje DA LI JE NEKO NASAO RESENJE GORE SPOMENUTOM PROBLEMU

pozdrav svima

special greetz 4 djricky ;)
<no.hard.feelingz>
 
0

dule_ppx

Član broj: 66804
Poruke: 12
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )27.12.2005. u 18:21 - pre 223 meseci
Evo malo i ja da se javim.

I dalje isti problem, stim sto sam nakon konsultacije sa teh. podrskom prestao da besomucno reinstaliram modem, ispostavilo se da je dovoljno da restartujem kompjuter par puta, stim da se modem pokrece sa windowsom.

Recimo, prvi put kad ukljucim kompjuter, u 99% slucajeva se ne konektuje, nego se zaustavi na poznatom "verifying username....". Kad kliknem cancel, onda se zaustavi na "Dialing P8,35" , ili connecting to P8,35, zaboravio sam vec (kompjuter inace ne gasim danima)

Tako da sam vreme konektovanja sa 3 sata sveo na svega 15 minuta, sto je par metara istrosenih zivaca manje

Onu drugu predlozenu mogucnost da odnesem modem kod nekog drugog sa dsl vezom nisam isprobao jer jednostavno nemam vremena

Eto toliko.... moje resenje za sve ostale sa slicnim problemom - Promenite modem, kupite router ili se pomirite sa sudbinom
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.041net.co.yu.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )27.12.2005. u 23:38 - pre 223 meseci
dobro je nisam lud

apsolutno identican problem, danas sam uzeo actiontec modem i potpisao ugovor (NS) sa neobeejem i imam istih problem, e sad sreca pa sam naleteo na ovaj forum jer mi je sledeca ideja bila da reinstaliram win

za razliku od nekih nisam uspeo NI jednom da se vezem, link dioda je upaljena ali veryf. usr. pass stoji dok ga ne cancelujem a posle toga je paralisan i ne radi dok ne restartujem (sto je u celoj ovoj proceduri usporeno)

zvao sam teh podrsku i oni su mi rekli da je problem sa telekomom valjda (oni moj zahtev za logovanje uopste ne vide na njihovom sistemu ). rekli su mi da ce zvati telekom da iskopaju te logove mog broja da se utvrdi o cemu se radi. (mosh misliti kolko ce to trajati)

pitao sam dal je jos neko u NS imao taj problem oni su mi rekli da ovakvog tipa nije imao niko (?!?) sto me je malo nasekiralo.

sta da radim ja sam bez ideja, ne poznajem nikog ko ima ADSL modem, niti znam sta su ruteri i gde se oni kupuju.

sustanje linije takodje cujem mada kada sagovornika pitam kako oni mene cuju oni kazu bez problema

jel ima neko ideju?
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

s_nenad0210
Nenad Stojanovic
Novi Beograd

Član broj: 7482
Poruke: 21
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 01:41 - pre 223 meseci
Ja sam imao slican problem. Reinstalirao sam modem i win par puta... Isto su mi iz tehnicke podrske rekli da se niko nije javio sa slicnim problemom. Dosli su posle nedelju dana cimanja kod mene. Sramota me je sto ovo pricam ali greska je bila u tome sto sam ja dok sam reinstalirao modem par puta umesto [email protected] napisao samo username:) Mada su mi ovi iz neobee promenili i modem. Sad sve radi fino osim sto po nekad javlja istu gresku, stane na verifing...Pozdrav!
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.222.EUnet.yu.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 01:46 - pre 223 meseci
to sam naravno isprobao, sve moguce varijante koje se ticu tih glpuavih "sitnica" koje zivot znace sam kombinovao. Nema sanse da mi je nesto promaklo.

mislim nije instalacija rocket science

sto se vise drndam oko ovoga vise mi se cini da ti je promena modema pomogla a ne promena username-a....

ajmo drugari dajte neke ideje sta da radim pre nego sto sutra pocnem da masiram tech podrsku...
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

dule_ppx

Član broj: 66804
Poruke: 12
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 08:06 - pre 223 meseci
Promeni modem.
Ta prica da je do Telekoma je bezveze, ja sam u BG, centrala Vozdovac, pa imam isti problem. Da je to Telekoma onda bi svi korisnici redom imali ovakve probleme.

Konflikt modema i tovje konfiguracije.. nista vise
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.nspoint.net.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 12:55 - pre 223 meseci
nema veze sa tim

isprobao sam na 3 razlicita racunara...
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

p.r.l.e.
Voždovac, Beograd

Član broj: 77034
Poruke: 9
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 13:34 - pre 223 meseci
UZMI RUTER!!!

Imao sam IDENTIČAN problem pre nekih dvadesetak dana kad mi je stigo modem (Actiontec) iz Novog Sada.
Btw, centrala je VOŽDOVAC. Ta opskurna centrala...
Proveo sam prvo veče sa momcima iz teh. podrške Neobee-a nekih čuku i po do dve na telefonu.
Fini momci, kažu imali su slične upite, ali kao jebiga - ne znamo.
Dslclean nekih par puta, reinstall - i ništa.
Onda sam mu provalio fazon. Neka 3-4 reboota mašine i onda se konektuje.
Život ne bi mogao biti jednostavniji.

Ipak sam odlučio da batalim taj modem koji sam dobio od njih.
Uzeo sam RUTER i ni u jednom trenutku nije pravio problem da se zakači.

Neobee hoće i da pukne (sad da li je do njih ili telekoma??), a ruter za razliku od tih buđavih modema osvežava svoju konekciju stalno, što je dosta značajno ako niste u blizini a ide vam neki download ili nešto.

Ti ruteri nisu bogznakako skupi, a rade posao djj.
I instaliraju se čas posla, a bez da moraš da reinstaliraš Windows (!?!?!?) ako nešto zajebeš (što pak ne može da ti se desi)
tihi sucks
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.159.EUnet.yu.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 13:47 - pre 223 meseci
A koji si ruter konkretno ti uzeo, gde si uzeo i koliko si platio.

Ja ustvari uopste ne znam sta su ruteri, niti znam gde se kupuju. Kada guglujem na temu ruter iskacu mi stvari od po 50 € i vise ja iskreno nemam u ovom momentu gore navedenu sumu.
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

p.r.l.e.
Voždovac, Beograd

Član broj: 77034
Poruke: 9
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )28.12.2005. u 14:51 - pre 223 meseci
Ja sam konkretno uzeo Efficient Networks Speedstream od ovih ortaka http://www.netiks.co.yu/adsl%20ruter.htm
Cena je bila tačno 2,712.50 dinara plus 18% PDV...., znači negde oko 3,250 dindži...

Kažu da je nemački D-Link OK. Ruter 502T (1 LAN port, 1 USB) je tu oko 30 evra.
Ja sam uzeo navedeni jer ima 4 porta (treba mi za 3 kompa)
Pošto je ruter pravljen da opslužuje nekoliko računara istovremeno, on - kao što rekoh, stalno osvežava konekciju. Ti samo pališ-gasiš računar.

D-Link ima i modem koji je negde oko 20 evra..
D-Link DSL-300T Ethernet ADSL Modem.
http://www.adslguide.org.uk/ha...iews/2004/q4/dlink-dsl300t.asp
Ključna reč ovde je Ethernet. Nije neko USB s*****...

Oni se konfigurišu iz web browsera - Firefoxa, Internet Explorera(?), šta već koristiš...,
prostim pozivanjem preko njihove IP adrese (tu informaciju dobiješ uz modem/ruter) i daljnjim unošenjem parametara konekcije preko stranice koja se nalazi na samom modemu/ruteru.

Obzirom na sve navedeno, pretpostavljam da i ovi (ethernet) modemi aktivno održavaju vezu sa internetom i da ona ne zavisi od toga da li je komp upaljen ili ne...
**a to je ono što bi trebalo da tebi radi posao!**

vidi cene i sve na http://www.pcberza.co.yu, u pretragu upiši adsl

tihi sucks
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )29.12.2005. u 02:13 - pre 223 meseci
evo opet mene

malo da kazem sledece, jednostavno mi nije jasno kako da se upustam u kopovinu hardvera kad ni ne znam dal ce resiti problem. Skeptik sam oko rutera iz prostog razloga sto za razliku od ostalih gore navedenih korisnika ja se nisam uspeo povezati ni jednom! Osim toga stvarno je besmisleno da sad kao platis internet 1500 i vise dinara i sad on ne radi zato sto, eto bas ti se zalomilo, treba jos jedna sprava od 30€. To nije prodaja usluge vec prodaja macke u dzaku. Nemam ja nista protiv neobee-ja do sada su iskljucivo korektni bili, videcemo nadalje, ali zasto uopste nuditi adsl ako je infrastruktura nikakva.
Bas sam isfrustiran i morao sam nesto na glas da kazem!

Teh podrska mi je danas rekla da se ni ja uopste ne pojavljujem na njihovom serveru sa zahtevom za logovanje. To mi govori da je problem izmedju mene i ISP (a u medjuvremenu se prolazi kroz TELEKOM!!!)

Da li je neko od vas resio problem bez daljneg placanja dodatnog hardvera? ja jednostavno ne mogu da izbijem iz glave da je problem neka glupava sitnica koju treba shtiklirati u nekim podesavanjima da bi sve to proradilo....
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

Pedja_Jankovic
Predrag Jankovic
Novi Sad

Član broj: 79446
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )30.12.2005. u 20:31 - pre 223 meseci
RESENJE PROBLEMA!!!!!! (Na zalost za EUR 20)

Dakle ovako. Brat je pre par dana (u Novom Sad) dobio modem za ADSL, doneo ga kuci, namestio prema uputstvu i.... nista. Verifying user name/pass.... i to je uglavnom bilo to. Zvao mene, probali da resimo i nista. Vidim posle, imaju ljudi istih problema i ja sta cu, otvorim se za 20 EUR i kupim ADSL modem D-link DSL-302T (isto sto i 300T koji je vec ovde pominjan samo pored ehternet-a ima i USB). I tako, instaliram ga ja, za 3 minuta kad ono radi... 27-29 kB/s download.

Inace, modem mozete da kupite tako sto odete na www.pcberza.co.yu i udarite pretragu ADSL kao sto je neko vec rekao.

I tako ja srecan sto sve radi, krenem da ukljucim i telefon i....popizdim. Shvatim da modem (D-link) ima SAMO ulaz a ne i izlaz dalje prema obicnim telefonima. Problem sam resio na sledeci nacin. Na izlazu iz zida sam razveo zice na dve strane (ono vulgaris, uzeo dva kabla, ogolio zice, zelenu na zelenu, crvenu na crvenu, pa sve zajedno u zid) Tako sada ide jedan par zica na jednu stranu prema obicnom telefonu, drugi prema ADSL modemu tako da postoje dve grane. Onda sam uzeo microfilter koji sam dobio od neobee-a uz njihov beskorisni modem i umetnuo ga izmedju zida i obicnog telefona koji se nalazi na jednoj od dve grane. I sve radi vrlo lepo. Dok razgovaram cujem vrlo slab sum u pozadini a download je u isto vreme potpuno konstantan. Vrh grafikona koji pokazuje protok je ravan kao staklo.

U principu, sam Internet sada radi dobro i necu da trujem ali treba svi da zovemo neobee i da im kazemo da njihovi modemi jednostavno ne radi. Da li zbog telekoma ili ne nije ni vazno. Trebali su da obezbede neke druge. Inace, neobee modem koji na mojoj centrali (Alcatel) ne radi je tip i neobee-a probao pred mojim bratom na svojoj masini i svojoj centrali i sve je bilo OK.

ajd pa pozdrav, i uzivajte u ADSL-u :)
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )30.12.2005. u 21:16 - pre 223 meseci
Evo opet i mene. Ne bi bilo u redu da sam samo kukao :)

elem problem je resen, kako ?!?!
veze nemam, jednostavno sam dosao kuci i reko ajd da probam kad ono HOP - ADSL

Onda skontam da imam propusten poziv tehnicke podrske, tako da zapravo ne znam sta su uradili ali sta god da su uradili upalilo je, modem, hardver, windows nisam menjao tako da ne verujem da je problem kod mene bio, poslednje sto znam je da su kontaktirali telekom u BG (mada ne znam kakve oni veze imaju sa tim...) i evo drustvo sad vam se javljam sa ADSL-om i super turbo sam zadovoljan...

toliko od mene


zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )30.12.2005. u 21:20 - pre 223 meseci
E da u vezi radijusa

jedan je u telekomu i on vrsi autentifikaciju druge polovine login oznake tj @ISP a drugi radijus ima ISP i on prepoznaje prvu polovinu login oznake tj username

zato username ne radi a username@isp radi

bili su ljubazni iz teh. podrske da mi objasne
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )31.12.2005. u 01:53 - pre 223 meseci
na pocetku ove strane ima jedna poruka

Citat:
perakojot:  poslednje sto znam je da su kontaktirali telekom u BG (mada ne znam kakve oni veze imaju sa tim...)


svake veze... ekipa iz JUPAK-a u Beogradu daljinski sve kontrolise... u NS se samo postavljaju modemi po centralama
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

dule_ppx

Član broj: 66804
Poruke: 12
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )31.12.2005. u 12:34 - pre 223 meseci
Ako procitate pazljivo ugovor sa Neobee, pise da je vrednost modema 20 eur.
Kad uporedim cene, za te pare samo krsh i mozete da dobijete.

Jel zna neko zbog cega se desava ovo sustanje telefona dok radi modem? Izgleda da je i mikrofilter koji se dobija uz modem takodje s*****.. .pardon, s**nje.
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Neobee.net - Nece da se konektuje (stane kod Verifying username... )
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18441 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.