Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivac sa vodenim filterom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 343073 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dovla435158
tanasic vlada
student
novi sad

Član broj: 163669
Poruke: 4
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom21.11.2007. u 10:48 - pre 199 meseci
a evo i slike na koju sam mislio a koja je vec prikazana na jednoj od prethodnih stranica:
http://www.bestvacuum.com/karcher-water-vac-5500.html
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom21.11.2007. u 11:45 - pre 199 meseci
@dovla435158:

http://www.sporilek.cz/vysavace/viceucelove/liv-trivac-1500 da li je ovo taj tvoj usisivac? Ne smem sa sigurnoscu da tvrdim, ali mi se cini da postoje dve vrste usisivaca kod kojih se spominje voda. Kod jednih se kaze da mogu da usisavaju vodu i mislim da tvoj spada u takve. Obicno se tada ukloni kesa, ako je usisivac sa kesom, pa voda pada na dno posude. Pretpostavljam da takvi usisivaci mogu usisati mnogo vise vode, kod tebe se konkretno spominje neka brojka 7 litara, ali ne znam o cemu se radi

Druga vrsta usisivaca sa vodom koristi vodu kao filter, dakle vec unapred je na dnu specijalne posude. I takvi mogu da usisavaju vodu, ali u uputstvu pise da onda u usisivac treba sipati manje vode, tako da ukupna kolicina nalivene i usisane vode ne predje oznaceni maksimum, koji je uzgred receno, relativno mali, kod mog modela nesto malo iznad pola litra.

Mislim da se tvoj usisivac bitno razlikuje od onoga na citiranoj slici.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dovla435158
tanasic vlada
student
novi sad

Član broj: 163669
Poruke: 4
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom21.11.2007. u 12:27 - pre 199 meseci
Da to je taj, znaci pogresna kupovina :( !! A koji je onda najbolji (cena-kvalitet) sa vodenim filterom??
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom21.11.2007. u 13:23 - pre 199 meseci
Citat:
dovla435158: Da to je taj, znaci pogresna kupovina :( !! A koji je onda najbolji (cena-kvalitet) sa vodenim filterom??
To ne znam da ti kazem. Ja sam sticajem okolnosti kupio neki jeftiniji, ne secam se tacno cene, oko 6.000? a posle sam video da na *** reklamiraju neki drugi, doduse sa jos nekim dodatnim delovima, ali sistem tog "vodenog kupatila" za prasinu je bio potpuno identican a cena nesto preko 10.000 dinara.

[Ovu poruku je menjao momsab dana 21.11.2007. u 20:30 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dovla435158
tanasic vlada
student
novi sad

Član broj: 163669
Poruke: 4
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom21.11.2007. u 14:17 - pre 199 meseci
Ako saznas, ti, ili bilo ko drugi, kakav je ovaj liv 1500, sto se tice filtriranja, tj. cistoce izduvnih gasova, neka javi - na kraju, mozda se i nisam prevario sto sam ga kupio!!
 
Odgovor na temu

MonteCarlo
Bor

Član broj: 40656
Poruke: 94
91.150.120.*



+18 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom30.11.2007. u 16:04 - pre 198 meseci
Svi ovi usisivaci koje pominjete [sem ovih preko 500 e] su cista nula.
Sve su to samo sarene laze i bafl roba po mega marketima.Ako hocete zaista da imate ekoloski usisivac sa vodenom filtracijom i hepa filterima za mikro prasinu i izduvne gasove,onda sigurno necete naci ispod 250 eura minimum.Oni lepo kazu na reklami ali vi izgleda ne slusate.Citiram reklamu:"ovaj usisivac zadrzava do 95% prasine" e tu je stvar.Pa i obican usisivac zadrzava 93% prasine,ali problem je u tih 5% gde i jeste ta najopasnija mikro prasina sa svim ostalim.Znaci vi kupujete te usisivace da bi zadrzali 2% prasine i da se nebi mucili prilikom tresenja kesa.Ali problem niste resili i dalje vam je vazduh pun mikro prasine i grinja[pogotovo u meblu]. Zato se ne isplati kupovati takav usisivac koji kosta od 5000 do 15000 dinara jer vam nije resio problem za koji ste u zabludi da vam resava.Druga stvar to koliko usisivac ima vati je totalno nebitno.Sem toga sto napisu nesto sto nije istina.Snaga motora nema veze sa usisnom moci.Jedan od najjacih usisivaca na svetu Kirbi ima samo 500 W.Usisna moc se meri kilo paskalima i samo proizvodjaci koji imaju kvalitetne uredjaje to i navode.Primera radi usisivac koji pise da ima 2000 w ima duplo manju usisnu moc od usisivaca koji recimo ima 1200 w ali je mnogo bolje i kvalitetnije koncipiran raspored.
Nemojte kupovati jeftino jer su to bacene pare.Prvo niste resili problem koji ste zeleli a drugo vek trajanja,garantni rok i servis sa orginalnim delovima u sledecih min.10 godina za takve krseve ne postoji.

Trazite usisivac koji ima minimum 20 kilo paskala usisne moci,Da nema vise od 1400 w jer nije potrebno sem sto ce trositi vise struje i vise se grejati i biti bucniji.Obavezno da ima dva hepa filtera,jedan za mikro prasinu i drugi na izlazu da zaustavlja opiljke grafita od cetkica motora koje se vremenom lizu.Da posuda za vodu prima min.1,5l vode [ne zapremina posude ona treba da bude mnogo veca nego da max vode koji smete da sipate u posudu ne bude manji od 1.5l-1.8l].Garantni rok za takve usisivace je min. 2 godine.I obavezno trazite da vam se garantuje servis u sledecih min. 10 godina sa orginalnim rezervnim delovima.[Jer sta cete raditi kad usisivac koji debelo platite stane posle garantnog roka a prodavac vam nije garantovao servis i rezervne delove,zbog nekog sitnog delica koji se polomio i ne kosta vise od 1000 dinara vi ce te baciti usisivac od nekoliko stotina eura jer prodavac vise ne uvozi taj tip usisivaca.Takvi usisivaci mogu se naci za 300 eura.Sve drugo sto kupujete po tele shopovima i mega marketima.... za duplo manji iznos je samo bacen novac.
"Mislim da na svetu moze da se proda maksimalno pet kompjutera.
- Tomas Vatson, predsednik IBMa, 1943
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom30.11.2007. u 17:04 - pre 198 meseci
Citat:
MonteCarlo: Znaci vi kupujete te usisivace da bi zadrzali 2% prasine i da se nebi mucili prilikom tresenja kesa.
Tacno. I sta sad? Ti pricas kao da svi imaju idealne uslove zivota, pa im samo smeta tih 2% prasine. Ko ima idealne uslove - svaka cast, neka se pobrine i o tih 2%, uz garanciju i obezbedjene rezervne delove za sledecih 10 godina, ja se ne ljutim. Malo me brine jedino to - ko ce im obezbediti te rezervne delove ako fabrika propadne, a propadaju u zadnje vreme i na zapadu. Mislim da si malkicu preterao u zahtevima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom30.11.2007. u 17:57 - pre 198 meseci
Citat:
MonteCarlo: Jer sta cete raditi kad usisivac koji debelo platite stane posle garantnog roka a prodavac vam nije garantovao servis i rezervne delove,zbog nekog sitnog delica koji se polomio i ne kosta vise od 1000 dinara ....

Pa sva poenta ove teme i jeste da usisivac bude sto jeftiniji a da cisti sto bolje, a ako nesto platite 5-6000 dinara, ne verujem da ce mnogo kukati zbog slomljene plastike od 1000 dinara i zapomagati za servisom.
To rade oni sto su naseli i kupili usisivace od vise stotina eura.

Ova sirotinja sto je kupila jeftine usisivace, bace taj i kupe drugi
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-4.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom09.12.2007. u 14:29 - pre 198 meseci
Meni su se smucili jefini usisivaci koji se bacaju kad crknu i rade se promenljivom srecom. Za poslednjih sedamnaest godina smo ih promenili 4 u kuci. Najbolje je radio Hitachi donet iz Bugarske za vreme inflacije, koji smo imali sedam - osam godina i poklonili ga ispravnog. Kupili smo nesto "bolje" i novije - uglavnom zato sto nas je mrzelo da praznimo kesu svaki put. Najnormalnije, tu smo se presli i od tada svakih nekoliko godina kupimo po usisicac.

Danas nam je bila Kirby-teta i ponudila nam pravo resenje za tricavih soma i devetsto evrica (1.900) za bazni model, a dva i po (2.450) za model sa svim sokocalima bez kojih jednostavno ne mozete da zivite. Bre, toliko mi skoro kosta auto. Da ne spominjem to sto dve HEPA kese za njega kostaju oko 1.500 dinara, a koristi samo sampon za tepihe od ekstrakta Himalajske ruze, koju beru Jetiji, i to samo po mesecini...

E, posto sam se sada lepo i ko covek izjadao, i kako sam cvrsto resen da kupim Karcher DS 5500, moze li neko da mi kaze koja je njegova povoljna cena kod nas? (cuo sam da je oko 300 evra, ali nisam nasao po toj ceni). Jos me zanima i da li ima faulova tipa filtera od 5.000 dinara koji traju tri meseca - znaci sta je kod njega potrosno i koliko je isplativ u eksploataciji?

Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom09.12.2007. u 15:07 - pre 198 meseci
Moja preporuka ti je Liv Aqua Filter 1500, za 11.000 din. Procitaj na istom ovom forumu malo vise o njemu. Fabrika u Sloveniji, i 2 godine kompletne garancije.

Eto
GOX
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom09.12.2007. u 15:12 - pre 198 meseci
Citat:
Zandor: Kupili smo nesto "bolje" i novije - uglavnom zato sto nas je mrzelo da praznimo kesu svaki put. Najnormalnije, tu smo se presli i od tada svakih nekoliko godina kupimo po usisicac.
Nisi elaborirao zasto ste se presli, odnosno koji su to usisivaci koji propadnu za nekoliko godina. Sa druge strane, tehnika ide napred, proizvodi se usavrsavaju, nije bas ni potrebno da nesto bude super kvalitetno napravljeno kad ce kroz 3 - 4 godine biti zastarelo u principu.

Osnovni kvalitet usisivaca sa vodenim filterom je sam princip. Ostalo je takvo kakvo je, a poplava jeftinih aparata je snizila kvalitet i nekim do juce neprikosnovenim firmama. Vidim da ovaj tvoj Karcher DS 5500 ima priblizno isti sistem kao moj no-name Vox - ulazni vazduh prolazi kroz vodeno kupatilo, zatim nailazi na neke suve filtere i izlazi napolje i to je sve. Izvor: http://66.102.9.104/search?q=c...amp;hl=en&ct=clnk&cd=2
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-4.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom09.12.2007. u 18:18 - pre 198 meseci
Presli smo se, jer nijedan nije ni izbliza tako "vukao" kao taj Hitachi od 1100 vati. Dalje, dva su nam crkla u rekordno kratkom roku od dve - tri godine. Prvi (Clatronic) sam odneo u servis gde su mi rekli da se popravka ne isplati, pa sa sledecim nisam ni pokusavao. Poslednji smo kupili kod Neckermana i nije bio bas jeftin. Od samog starta je prilicno kilav, a posle svakog usisavanja moramo da mu peremo filtere. Kad god udjem u kupatilo u njemu su delovi usisivaca, pa to pocinje da me nervira.

Bez uvrede, od firme Vox mogu da kupim samo gitarsko pojacalo - imao sam jedno u svoje vreme i bio sam zaodovljan...

Slazem se, svet se promenio za ovih petnaestak godina, tehnika napreduje, Kinezi su poslali coveka u svemir, Dacia je postala auto, a Mercedes je na dobrom putu da prestane da bude, ali Karcher i dalje proizvodi profesionalnu opremu. I ako taj usisivac bude zastareo za pet ili deset godina, i dalje ce raditi onako kako pise na kutiji i imace ozbiljan servis.

Hvala na preporuci za Liv, ali ja sam vec odlucio da to bude Karcher.
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom10.12.2007. u 08:30 - pre 198 meseci
Ok, javi utiske i cenu
GOX
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom10.12.2007. u 09:29 - pre 198 meseci
Okrenuo sam vise telefona, i evo sta sam saznao:

Cene su prilicno sarene. Najjeftinije je u Borci . Cena je 300 evra po kursu NBS na dan kupovine. Filteri kostaju 2400 odnosno 3200 dinara, i ako se cesto koriste traju godinu i po dana. Trenutno ih nema, ali stizu krajem nedelje.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 10.12.2007. u 15:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom10.12.2007. u 16:45 - pre 198 meseci
Citat:
MonteCarlo: Svi ovi usisivaci koje pominjete [sem ovih preko 500 e] su cista nula.
Sve su to samo sarene laze i bafl roba po mega marketima.Ako hocete zaista da imate ekoloski usisivac sa vodenom filtracijom i hepa filterima za mikro prasinu i izduvne gasove,onda sigurno necete naci ispod 250 eura minimum.Oni lepo kazu na reklami ali vi izgleda ne slusate.Citiram reklamu:"ovaj usisivac zadrzava do 95% prasine" e tu je stvar.Pa i obican usisivac zadrzava 93% prasine,ali problem je u tih 5% gde i jeste ta najopasnija mikro prasina sa svim ostalim.Znaci vi kupujete te usisivace da bi zadrzali 2% prasine i da se nebi mucili prilikom tresenja kesa.Ali problem niste resili i dalje vam je vazduh pun mikro prasine i grinja[pogotovo u meblu]. Zato se ne isplati kupovati takav usisivac koji kosta od 5000 do 15000 dinara jer vam nije resio problem za koji ste u zabludi da vam resava.Druga stvar to koliko usisivac ima vati je totalno nebitno.Sem toga sto napisu nesto sto nije istina.Snaga motora nema veze sa usisnom moci.Jedan od najjacih usisivaca na svetu Kirbi ima samo 500 W.Usisna moc se meri kilo paskalima i samo proizvodjaci koji imaju kvalitetne uredjaje to i navode.Primera radi usisivac koji pise da ima 2000 w ima duplo manju usisnu moc od usisivaca koji recimo ima 1200 w ali je mnogo bolje i kvalitetnije koncipiran raspored.
Nemojte kupovati jeftino jer su to bacene pare.Prvo niste resili problem koji ste zeleli a drugo vek trajanja,garantni rok i servis sa orginalnim delovima u sledecih min.10 godina za takve krseve ne postoji.

Trazite usisivac koji ima minimum 20 kilo paskala usisne moci,Da nema vise od 1400 w jer nije potrebno sem sto ce trositi vise struje i vise se grejati i biti bucniji.Obavezno da ima dva hepa filtera,jedan za mikro prasinu i drugi na izlazu da zaustavlja opiljke grafita od cetkica motora koje se vremenom lizu.Da posuda za vodu prima min.1,5l vode [ne zapremina posude ona treba da bude mnogo veca nego da max vode koji smete da sipate u posudu ne bude manji od 1.5l-1.8l].Garantni rok za takve usisivace je min. 2 godine.I obavezno trazite da vam se garantuje servis u sledecih min. 10 godina sa orginalnim rezervnim delovima.[Jer sta cete raditi kad usisivac koji debelo platite stane posle garantnog roka a prodavac vam nije garantovao servis i rezervne delove,zbog nekog sitnog delica koji se polomio i ne kosta vise od 1000 dinara vi ce te baciti usisivac od nekoliko stotina eura jer prodavac vise ne uvozi taj tip usisivaca.Takvi usisivaci mogu se naci za 300 eura.Sve drugo sto kupujete po tele shopovima i mega marketima.... za duplo manji iznos je samo bacen novac.


Odlicno, sve si rekao samo nisi rekao KOJI su to usisivaci?
I gde da nadjem koliko koji ima kilopaskala usisne moci kad to niko ne zna? Kad bi mi rekao koji to usisivac usisava kao Kirby a kosta 300 evra.

btw, i ja sam danas imao prezentaciju Kirby-ja i bilo me je sramota koliko je prljavo u mom stanu, a juce smo usisavali jer smo znali da ce danas biti prezentacija. Nisam ni znao u kakvom "grinjarniku" zivim. Kirby yb kvu, to je pravi usisivac, ali ima i pravu cenu. Mnogo je 1990 evra, vidim, ima ga po oglasima i po 1100-1500 evra ali verujem da ih i ovi sto ih prodaju otkupljuju pa posle preprodaju po visoj ceni.

Ne razumem kako Kinezi do sada nisu kopirali Kirby, po meni ovo je jedini usisivac koji vredi.


Par opazanja o mom Voxu 2000W sa vodenim filterom od 4800 din:

usisna moc mu je duplo manja od prethodnog klasinog Neo kineza od 1700W, znaci, usisivac ne vuce, usisava finu prasinu sa onoliko snage koliko ima ali ne usisava dubinski i ne usisava nista teze od tresnjice koshchice. Naravno nigde ne mogu da procitam koliko ima kilopaskala. Verovatno sam bacio 4800 din jer sve moram da usisavam i klasicnim.



[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 10.12.2007. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-2.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.12.2007. u 02:03 - pre 198 meseci
Kirbi jeste dobar usisivac, ali u celom svemiru nema usisivaca za koji bih dao tu lovu. Bre, za soma i devetsto evra bih ga sam deljao od bloka aluminijuma. Inace, tebi je nudjen za 1990, a meni za 1900...

Sada bih rekao nesto o prezentaciji i tome "u kakvom grinjaku zivis". Pretpostavljam da ti stan nije nista prljaviji od mog ili bilo kog prosecnog stana u Beogradu.

I meni je isto tako tetka-Kirbi nasla da smo svi u kuci na najboljem putu da dobijemo astmu, alergije i ostale bolesti od kojih neminovno stradaju oni koji nemaju usisivac Kirbi. Jedva sam uspeo da je sprecim da ode u kcerkinu sobu da joj usisava dusek. E, ako si malo obratio paznju verovatno si primetio da je tacno znala kuda ide i sta trazi - mesta na kojima se skuplja prasina, a koja se u normalnim domacinstvima retko ciste. To su ramovi slika, vrhovi plakara, tapacirani namestaj i slicno. Nama je usisala potpuno nove fotelje, kupljene pre tri nedelje i nasla u njima haos... verovatno su to fabricke grinje. Naravno, mebl-stof, sundjer, i sta je vec u foteljama, ima sitne dlacice i cestice koje jak usisivac lepo izvuce. Onda je uhvatila da nam usisava televizor i uredjaje oko njega - naravno i oni su prasnjavi jer privlace prasinu statickim elektricitetom... Posle skoro dva sata (prezentacija je trebalo da potraje pola sata), nakon sto sam cetvrti ili peti put pitao za cenu, potegla je brosuru i rekla da joj je stalo da zakljuci prodaju, jer joj treba za bonus, da bi otisla u Barselonu na kongres, pa ce nam dati posebne uslove otplate. Onda je pozvala "direktora" koji mi je dao "neverovatne" uslove: trista trideset evra 'odma, a ostatak na rate od devedeset evra mesecno, bez kamate...

Da li ti ovo sve zvuci poznato? Meni je bilo smesno, pa sam odmah otisao na net i potvrdio svoje sumnje na:
http://www.cockeyed.com/citizen/kirby/kirby.html
gde je do detalja opisano ono sto sam upravo preziveo, a sto je tetka naucila od reci do reci na kursu.

Usisivac je dobar, ali sve i da imam tu lovu, ne bih je dao. Cak se i Ameri smeju ideji da neko da toliko za usisivac. Dalje, kad mi je rekla da dve kese kostaju 1.600 dinara, a sampon 2.000, samo sto nisam seo... Tetka kaze da se trose dve kese godisnje, ali smo mi saznali da se ipak trosi oko 5 - 6, pa ti vidi...

Da li su Kinezi napravili nesto slicno ili bolje, to necemo skoro saznati. Ovamo jos uvek stize najgora i najjeftinija kineska roba, pa dok se to ne promeni...

Inace, trenutno najefikasniji usisivaci na svetu su Dyson (imaju najbolji odnos snage motora i usisne snage), imaju trajne HEPA filtere i rade na principu vrtlozenja koji Kinezi bezuspesno pokusavaju da kopiraju. Proizvodjac daje pet godina garancije - i ne prodaju se kod nas. Firma je dobila gomilu nagrada za inovacije. Vise se moze videti na http://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_%28company%29

Proucavam ovu temu vec nekih mesec i po dana. Mozda cu na kraju i knjigu da napisem... U petak kupujem Karcher, pa cete dobiti podatke o njemu.

[Ovu poruku je menjao Zandor dana 11.12.2007. u 04:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zandor dana 11.12.2007. u 08:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.12.2007. u 06:58 - pre 198 meseci
Ipak pre kupovine pitaj koliko Karcher ima usisnu moc sto rece MonteCarlo u kilopaskalima i probaj koliko vuce.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.12.2007. u 11:23 - pre 198 meseci
Cena Dyson-a na amazon.com je oko 400US$, model koji sam pogledao je tezak 12-tak kg, prasina se istresa iz njegovog kontejnera u neku kucnu kofu / kontejner / sta bilo. Da li se tom prilikom podize prasina, vise nego kod ovih "vodenjaka"? Imam osecaj da je to tako, a da je usisivac sam po sebi samo ekonomicniji, jer ti ne trebaju kese.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-2.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.12.2007. u 12:55 - pre 198 meseci
U stvari, zbog Dajsona sam i krenuo u citavu operaciju nabavke novog usisivaca. Isla je pre nekih mesec - mesec i po dana na nekom od Diskaverija serija o pronalazacima, pa je jedna emisija bila i o Dajsonu. Odusevilo me je sto je covek napravio tako prost, a tako efikasan sistem, u kome se snaga usisavanja ne gubi u filterima i kesama i sto te niko ne muze za potrosni materijal. Kupio si usisivac i to je sve. Jedini je problem sto je najbliza robna kuca u kojoj se prodaju malo daleko, a na transportu te oderu...

Sinoc (14.12) je isla repriza emisije o Dajsonu na Discovery Science, pa koga zanima, neka prati, bice to sigurno ponovo.

Tamo gde sam nasao Karcher DS 5500, juce je stiglo osam komada. Danas su ostala jos samo dva koja su rezervisana, pa sam ja rezervisao za sledecu turu koja treba da stigne pred Novu godinu. Mislim da ovo prilicno govori o ovom usisivacu.

[Ovu poruku je menjao Zandor dana 15.12.2007. u 14:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_Milos_
Student istorije

Član broj: 164017
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom23.12.2007. u 15:54 - pre 198 meseci
Samo malo da vratim temu na ove usisivace koji nisu bas najjeftiniji, od 10 000 pa nagore kao sto je ovaj Liv Aquafilter itd., zanima me da li ima njihovih filtera kod nas na trzistu i da li uopste to ovde neko servisira?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 343073 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.