Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivac sa vodenim filterom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 343114 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nbanzic
Nemanja Banzic
Beograd

Član broj: 19859
Poruke: 58
*.politika.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.12.2007. u 13:12 - pre 197 meseci
Dyson je defintivno moj izbor, ali da li ima da se kupi kod nas i gde?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.12.2007. u 13:28 - pre 197 meseci
Šta su grinje ? To su velika i opasna mitska bića koje žive u simbiozi sa prodavcima kirbi i rainbow usisivača.

Naravno, obavezno na početku pokažu sliku grinje uvećanu oko 300 puta !

Ali brate, računica je prosta. Neka jedan primerak pomenutih usisivača košta oko 1.900,00. A evo sada cena obične, standardne svakodnevne bele tehnike:

Šporet: 250 €
Frižider: 300 €
Veš mašina: 350 €
Sudo mašina: 350 €
TV: 250 €
Sitni kućni aparati (fen, mikser, toster, sokovnik ...): 200 €
Ukupno: 1.700,00 €

I brate, ostane ti 200 € da kupiš usisivač do jaja. Da daš ženi da se silno obraduje !

E sad, ko je lud da punu kuću bele tehnike trampi za jedan jedini usisivač ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.12.2007. u 13:40 - pre 197 meseci
Citat:
Java Beograd
E sad, ko je lud da punu kuću bele tehnike trampi za jedan jedini usisivač ?

Upravo to...
Za 2000e imas da menjas tepihe na 6 meseci
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MonteCarlo
Bor

Član broj: 40656
Poruke: 94
79.101.137.*



+18 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2007. u 02:03 - pre 197 meseci
Dace onaj ko ima.Jel tako? Svi se slazemo da je dobar.I voleli bi da ga imamo.Ali necemo ga kupiti jer je to za nas puno novca koji nemozemo da odvojimo za usisivac.Onaj ko ima para da ga kupi sigurno ne kupuje po tvojoj racunici sve el.aparate u domacinstvu za 1800 e, vec skoro svaki od njih placa toliko.Naravno da ima plazma televizor i naravno da ima sporet na indukciju i naravno da ima ves masinu sa susarom i sest racunara u sebi.....

U svim normalnim drzavama na prvom mestu prioriteta u zivotu kod gradjana je zdravlje i zdravlje njihove dece.To sto ta neka kirbi teta price o grinjama i alergijama jeste naucila na nekom kursu ili obuci,ali tu ima itekako istine,i vise nego sto si cuo od nje.A valjda nam je do sada doprlo do mozga da nam i te kako kvalitet zivota i zdravlja cine hrana,voda,vazduh.Zamisli da svom detetu dajes da jede paradajz za koji znas da je prskan pesticidima jedno 30-puta ili mu dajes da pije vodu koja nije bakterioloski ispravna.Pa naravno da ces ga zastiti,i sebe sigurno.Ako je neko svestan da su nam stanovi puni mikroprasine,grinja,alergenata.....a ima mogucnost tj. dovoljno novca pa naravno da ce platiti 1 800 e za aparat koji ce njemu i njegovoj deci pruziti cistiji vazduh i zdraviji zivot.
"Mislim da na svetu moze da se proda maksimalno pet kompjutera.
- Tomas Vatson, predsednik IBMa, 1943
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2007. u 09:49 - pre 197 meseci
@Monte Karlo
Pažljivo sam pročitao tvoj post. U principu si u pravu, ali ...

Reč "zdravlje" si ponovio nekoliko puta, a u afirmativnom smislu si i nekoliko puta upotrebio zvučne reči "deca", "život", "vazduh". Naravno tu je grupa zvučnih reči u negativnom kontekstu koje su nekoliko puta pominjane "grinje", "alergije", "bakterije". Sve u svemu, deluješ mi (izvini, biću iskren) kao neki lik iz crtaća, koji je podvrgnut hipnozi - i onako ima neke sprale u očima koje se vrte a on kao omađijan ponavlja jedno te isto.

Šta je prava istina?

1. Rođeni smo i živimo sa bakterijama u nama i oko nas. Naše telo je spremno da raste i razvija se u okruženju u kome ima prašine i raznih mikroorganizama, pa tako i grinja. 99,99% ljudi za nesrećne grinje (opasna, mitska bića) ne bi nikad ni saznali da nije prodavaca kirbi i rainbow usisivača. Bez prašine i mikroba možemo da živimo samo ako smo u staklenom zvonu. Laž i prevara je da će nas taj usisivač stoprocentno zaštititi od grinja i prašine, čak i kad bi bio u pogonu 23 sata dnevno.

2. Cena koštanja (cena proizvodnje) tog jednog jedinog usisivača nikako ne može biti jednaka ceni koštanja ukupne kućne bele tehnike (obične, prosečne - slažem se sa tvojom konstatacijom). Šta to ima u ususuvaču ? Elektromotor, filter i kućište. Ništa više ! Neka je elektromotor bog zna kako dobar, u savremenoj produkciji njegova proizvodnja ne može koštati više od 50€. Kućište usisivača oko 20€ (neka ekstra plastika i sve ostalo) i neka je neki High Tech filter (nano čestice, ovo - ono ) još 30€. Dakle, po mojoj skromnoj proceni ukupna cena proizvodnje ne prelazi 100€. Ali ajde, diskusije radi, neka bude i 200 pa i 300€. I kako onda ostvariti eksta profit ? PRIČOM !

Dakle, dobro poznate tehnike psihološke manipulacije. Frka, panika, opasnost, život ili smrt - i onda kontrast - "rešenje problema". Isticanje i buđenje iskonskih ljudskih strahova: za život, za zdravlje, za decu, 300 puta uvećane slike mitskih bića - i onda kontrast - "čistoća, belina miris, zdravlje". Dakle, klasično "ispiranje" mozga: postavljanje nekoliko pogrešnih premisa i onda zaključak koji sledi izgleda logičan, a u stvari nije.

Dakle, taj usisivač jeste dobar, ali je cena od 2.000 € pljačka izmanipulisanih naivaca.

PRAVI LOGIČAN I ZDRAVORAZUMSKI ZAKLJUČAK

1. Usisivač služi da pokupi prašinu i mrve sa tepiha.
2. Nikakav usisivač ti ne može čuvati zdravlje.
3. U savremenoj hiperprodukciji industrijski proizvodi treba da se plaćaju onoliko koliko vrede.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
81.93.87.*



+10 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2007. u 21:33 - pre 197 meseci
Ma smjesno je pricati o isplativosti kupovine ovakvih stvari. Das 2000€ za rainbow i za nepunu godinu ti dva puta bude na servisu zbog prekidaca, a usto i pusta vodu na sastavima cijevi i kucista. A jos se sjecam tipa koji je za vrijeme prezentacije nalozio moju staru da prospe mljevenu kafu po bez tepihu... I sad da ga uhvatim, izmlatio bih ga.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

DAX_
Darko Karac
TEHNOMOTOR s.p. elektro-viklerski servis
Brcko +387 65 548 238

DAX_
Član broj: 115834
Poruke: 167
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2007. u 23:12 - pre 197 meseci
Pozdrav
Nisam mogao da odolim a da se ne javim... :)
Prije nekoliko dana donese mi nas Svicarac gastarbajter na popravak neki usisivac (vlasnik sam elektro servisa), cudo tehnike, samo sto ne leti u svemir, spominje 4 cifre franaka da je platio u CH pa sad kao pokvario se da ga ne nosi u Svicarsku da mi to pogledamo. Meni zanimljivo sta to ima u njemu kad toliko kosta odmah uzmemo da otvaramo. Malo je potrajalo dok nismo nasli sve plasticne "zakacke" (cca 30 min) otvorimo mi taj svemirski brod kad imas sta i da vidis... Dovodni kabal, prekidac, motor solidan, klasicni turbinski sistem kao i kod ostalih usisivaca i semering na izlazu osovine prema onom cudu koje vrti vodu kako li se zove, separator valjda (da zastiti da voda ne udje prema motoru). Nas trojica smo sat vremena zavirivali oko njega da vidimo sta tu ima da kosta 4 cifre franaka ali nismo mogli da sracunamo. Kao sto neko rece za te pare sam bih ga tesao od aluminijuma :) Izgorio rotor na motoru, premotamo ga, naplatimo masno (cca 70 eura) i covjek ode sav zadovoljan, kaze to bi me u Svicarskoj kostalo blizu 600 franaka.

E sad ne lezi vraze, za sedam dana kaze mi zena zvala neka firma doci ce njihovi promoteri, da odrze prezentaciju nekog usisivaca. OK kazem ja neka dodju. Idu oni nose svoje skalamerije, vade iz kutije kad ono... RAINBOW... Isti onaj E series koji sam ja prije para dana popravljao... E sad mi dodjite na propitivanje (kao sto rece moj profesor matematike). Pricaju oni meni, GRINJE strasne azdaje koje prozdiru djecu po noci, pa prasina pa trljaju po tepihu mojim usisivacem od 80-ak eura pa onda svojim i pokazuju koliko je prasine ostalo iza mog usisivaca. Ja ih natjeram da poslije po onom istom mjestu gdje su usisavali svojim usisivacem ponovo usisavaju kad ono opet ima prasine (mozda malo manje ali ima poprilicno) Vade se oni pa nisam ja dovoljno usisavao itd. Kazem ja da je moj djed spavao na slamarici sa ko zna kakvim zivotinjama pa zivio sa grinjama i bez tog njihovog RAINBOW-a i umro u poznoj starosti... :) Kao da cemo sutra svi pomrijeti od grinja ako momentalno ne kupimo taj njihov usisivac.
Nakon svega toga kazu oni cijenu (negdje oko 2000 €) ja kazem ne vrijedi toliko. A koliko vrijedi zdravlje-pitaju oni. Niste vi ljekar da procjenjujete zdravlje. I kazem im da sam prije neki dan popravljao taj usisivac. Ma nemoguce neki elektro inzinjer je htio da otvori taj usisvac da nesto kopira i poslije nije mogao da sklopi vec su morali da nose u njihov servis (bla bla uci tatu kako se djeca prave). Ja njima opet nema u njemu nista da vrijedi toliko, a oni opet zdravlje. Na kraju sam ih toliko isprovocirao da su cak poceli i da se ljute pa sam im onda lijepo pokazao vrata.

Evo par "bisera" sa prezentacije...

- Sipa cetiri tecnosti kao osvjezivac u posudu i tvrdi se osjeti samo miris poslednje sipane. Moj odgovor -Nema fizicke podloge za to da se u istoj posudi samo jedan miris osjeti ako su sipana cetiri.
- U usisivacu ima sto cuda tehnike izmedju ostalog i mini kompjuter koji mjeri radne sate (mozda je bas tako MINI da ga ja nisam vidio kad sam otvarao). He he pa nije to bager da cu kopati na sat sa njim :)
- Pred kraj pitaju da li sam odlucio da kupim usisivac. Zar misle da se investicija od 2000+€ odlucuje u 5 minuta???
- Na kraju najbolje je bilo kad gospodja kaze: Sa RAINBOW-om vi u svojoj kuci dobijate cist OZON !!!? Koliko ja znam ozon je otrovan-kazem ja i ne pada mi na pamet da djeci u kucu donosim otrov...

Moje misljenje... RAINBOW realno vrijedi cca 400-500€ zbog kvaliteta plastike, motora, i dodatnih dijelova. Sve ostalo je PRAZNA PRICA i prodavanje "m..da pod bubrege"
Eto toliko izvinjavam se na DUUUGACKOM postu ali morao sam da opisem sve...

P.S. Sad ocekujem napade onih koji prodaju RAINBOW :)
 
Odgovor na temu

MonteCarlo
Bor

Član broj: 40656
Poruke: 94
79.101.137.*



+18 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2007. u 23:39 - pre 197 meseci
@Java Beograd


Upravu si da je najveci deo cene mozes to nazvati i "prica" ili neko relativno novo tehnolosko resenje koje nudi mali broj proizvodjaca.Nemozes tako specificirati cenu proizvodnje.Tom logikom bi Nokia N95 kostala max. 50 e ??? A ne 500e. Sta placamo?Sigurno ne antenu,kuciste ili bateriju.Placamo stari proizvod [mobilni telefon] sa nekim poboljsanjima i novinama koje na trzistu ima vrlo malo u ponudi.A u stvari placamo "Pricu".Placamo stil zivota koji zelimo da zivimo i osecamo.
Ako pogledamo realno,jel ludji onaj koji plati mobilni telefon 400-500 eura ili onaj koji toliko plati usisivac koji ce bar nekim delom imati uticaja na zdravlja njegove porodice ili bar na higijenu okoline u kojoj zivi?

Inace nisam podvrgnut hipnozi kao lik iz crtaca,samo nabrajam argumente zasto bi neko platio toliku sumu za takav proizvod a ima dovoljno novca.Tacno je da nemozes eliminisati pomenute cestice,mikrobe...u potpunosti ali da eliminises bar neki deo svesces rizik na manju mogucu meru.To je slicno kad bi rekao -e u svakom slucaju ce se u hrani stvoriti bakterije i ona ce se pokvariti,zasto bi je onda stavljao u frizider,da bi trajala samo tri dana duze.Neka je pokvarice se u svakom slucaju-. Pa naravno da cu da je stavim u frizider i u zamrzivac i da cu da je vakumiram,ako imam uslova ili finansije za tako nesto.Jer mi je bitno da hrani produzim svezinu i vek trajanja i da ja i moja porodica cuvajuci namirnice na pravi nacin cuvamo i svoje zdravlje.Isto tako cu ako postoji mogucnost ukloniti bar jedan deo stetnih cestica iz vazduha u domu gde mi porodica provodi najveci deo vremena.Sigurno je da nemogu da uklonim sve niti najveci deo,i sigurno nemogu da nas stavim pod stakleno zvono jer se krecemo svuda van kuce,ali cu bar deo eliminisati.

Inace nemam pomenuti usisivac jer nemam toliko novca.Ali pokusavam da objasnim filozofiju ljudi koji imaju i kupuju tako nesto.Ako bi gledali shvatanja iz nekih predhodnih postova onda bi vrlo lako mogli da postavimo stvari recimo ovako: -I fica je auto i mercedes SL je auto.Onom ko ima ficu i placa kiriju za neku kucicu na kraju grada mora da izgleda lud onaj koji je platio 50 000 e za mercedesa jer je za taj novac mogao da kupi stan (predhodna prica o usisivacu=komplet tehnika u kuci).A kako to izgleda iz ugla onog koji je kupio mercedes?Naravno da nije zalio novac i da nije lud.A vozi se i ovaj u fici i ovaj u mercedesu.
E tako usisivac je i onaj od 20 e i isto tako je usisivac i onaj od 2000e.Isto se zovu ista im je namena,sto ti rece za usisavanje prasine i mrvica po podu.
"Mislim da na svetu moze da se proda maksimalno pet kompjutera.
- Tomas Vatson, predsednik IBMa, 1943
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom26.12.2007. u 11:35 - pre 197 meseci
@ MonteCarlo
Ma, ko što rekoh, u pravu si. Nekome 2k€ stvarno nije mnogo.

Ali samo da se nadovežem na DAX-ov post: I za mnoge druge proizvode (jastuci, uloške za cipele ...) sam čuo taj glupi komentar: A koliko košta zdravlje ... Jebote, pa onda bi pet bočica penicilina ili par kutija nekog tetraciklina trebalo da se prodaje po 10.000 €. Onda bi bolniči dan trebalo da košta 100.000€ a operacija slepog creva svih 100.000.000 €. Jer, zaboga, Koliko košta život ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom26.12.2007. u 13:46 - pre 197 meseci
Treba biti opasan snob pa kupovati takve stvari. Tacno da imam toliko novca da mi cena nista ne znaci ne bih dao pare za nesto sto ne vredi. Sam sebi bi izgledao kao budala. Ima takvih usisivaca i za realne pare a na kraju krajeva nije ni neophodan. Deca odgajena u sterilnoj sredini imaju velikih problema sa alergijama. Standardni metodi odrzavanja higijene daju sasvim zadovoljavajuce rezultate. Zapravo vecina onih za koje znam da su podlegli dosadnim prodavcima magle i kupili te ultra mega usisivace ih i ne pale. Stoje negde kao spomenik gluposti.
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom26.12.2007. u 14:31 - pre 197 meseci
Posto niko ne odgovara na posebnoj temi, da li neko zna vredi li ovaj usisivac 300e, kao kompresuje prasinu u kocku www.lgcompressor.com.
 
Odgovor na temu

Shetach

Član broj: 157518
Poruke: 2
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom27.12.2007. u 18:44 - pre 197 meseci
Moram priznati da je i mene zainteresovao taj LG (model sa vibrirajucom cetkom) ali se plasim da ne prodjem kao sa Rovus-om [quote]oggie:
Ako ga je neko kupio neka podeli iskustva sa nama
 
Odgovor na temu

arsa12

Član broj: 154417
Poruke: 3
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom29.12.2007. u 10:40 - pre 197 meseci
Imam Kirbi i Sekuru i slažem se da su nenormalno preplaćeni. Ali to je igra multilevl prezentacija, psiholoških trikova, navlačenja, šibicarenja,specijalnih popusta, otplate u ratama i da ne nabrajam već dosta toga rečenog.Kirbi sem cene nema mane, retko ga koristimo pa eto dođe mu kao doživotna investicija, jer je za dubinsko čišćenje nezamenljiv mada je logičnije menjati stare dušeke i fotelje novim.I Sekura je sem cene zadovoljavajuća uz napomenu da održavanje nije jednostavno i ko nije spreman na ozbiljno tretiranje filtera i senzora bolje da sebi ne komplikuje život. Komšije su uzele jeftin usisivač sa vodenim filterom i mislim da je to besmislica.Sve u svemu da nije bilo razrađene tehnike kućnih "silovanja" u prodavnici ih nikada nebih kupio ni za upola manje para
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom03.01.2008. u 20:25 - pre 197 meseci
Meni je 31. decembra stigao Karcher DS 5500, kao sto mi je uvoznik i obećao.

Usisivač me je koštao dvadeset tri hiljade i još nešto sitno. Pored usisivača, kupio sam i "turbo četku", koja košta dodatnih 3000 dinara. U cenu je uračunata i kućna dostava.

Momak iz firme koja ih prodaje se pojavio u dogovoreno vreme, vukući ogromnu kutiju. Žena i ja smo bili prilično zbunjeni, sve dok je nije otvorio i izvadio ogroman usisivač. Onda smo bili još više zbunjeni. Dimenzije su 48 x 30,5 x52 cm, (kako piše u specifikaciji). Na licu mesta smo sipali vodu i sredstvo koje sprečava da voda peni (koje nam niko nije spomenuo dok usisivač nije stigao) i proverili usisivač. A onda je grinjama došao crni petak...

Prvo što sam primetio je da sa svojih maksimalnih 1400 vati vuče kao blesav, (za razliku od prethodnog Kineza kupljenog kod Nekermana, na kome piše da ima 1800). Dalje, sve na njemu je veoma solidno i masivno - istina ne kao kod Kirbija. Karcher nije od aluminijuma od koga se pravi spejs šatl, ali se zato za razliku od Kirbija i ne dere kao spejs šatl. Buka mu je na nivou normalnog usisivača. Veoma je jednostavan za upotrebu i veoma se lako "vozi" po kući. Komora za vodu se vadi vrlo lako, jednim pokretom i ima ručicu za nošenje - podseća na korpu u samoposluzi. Kad prospete iz nje prljavu vodu, dovoljno je da je samo ovlaš isperete, da bi bila potpuno čista. Negde (možda čak i na ovom forumu) sam čuo ili pročitao da usisivač sa vodenim filterom širi za sobom neprijatan miris. To kod Karchera nije slučaj. Kad radi ne oseća se baš ništa. Do sada smo ga dva puta koristili - jednom pre Nove godine i jednom posle dočeka. Oba puta smo temeljno usisali ceo stan i bacili solidnu količinu grinja u klozetsku šolju.

Za sada mi deluje ozbiljnije od bilo kog usisivača koji smo imali do sada. Turbo četka stvarno odlično radi i može se bez problema koristiti na bilo kom usisivaču. Od potrošnog materijala ima filter motora, HEPA filter i sredstvo za sprečavanje stvaranja pene. Uputstvo je na srpskom. Naravno, u njemu je i neizbežna informacija o alergenima, grinajma, sunčevim pegama, ozonskim rupama. Naravno, štampana je na recikliranom papiru...
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom03.01.2008. u 20:43 - pre 197 meseci
E, još bih se nadovezao na prethodnu diskusiju. Nije normalno dati 2000 € za usisivač. Nije normalno dati ni 340 €, (ali sam morao da učinim ženi bar to, da ne bih otplaćivao Kirbi sledeće dve godine). Kirbi je prevara na kojoj su hohštapleri uzeli ogromnu lovu, kao Herbalajf, kao Amway i slične stvari. Ne kažem da je to loš usisivač, ali ga ni Ameri ne kupuju zbog nenormalne cene i tamo uživa otprilike isti ugled kao Hare Krišna ili Jehovini svedoci. Ko sumnja, neka gugluje kirby vacuum ili kirby vacuum cleaner, pa će naći veoma zanimljive stvari.

Zdravlje moje dece? Kirbi će tu nešto pomoći? Svi smo se mi kao klinci vukli po podovima u vreme dok su se usisivači zvali "Sloboda" i imali po 200 - 300 vati, a nisu bile retke i porodice koje to uopšte nisu ni imale. Za grinje se nije ni znalo...

Dalje, kod mene je pre oko mesec dana bila baba koja prodaje Kirbi i održala mi prezentaciju od 3 (tri) sata. Veoma sam joj strpljivo objasnio da nema šanse da dam dve i po hiljade za usisivač, a da se vozim u autu koji jedva da vredi četiri. Došla je ponovo desetak dana kasnije, da me pita šta sam odlučio, jer sam u obavezi prema njoj. Nisam mogao da verujem u toliku drskost. Naravno, smesta sam je poslao u mesto rođenja. Deset minuta kasnije me je neko pozvao telefonom i predstavio se kao direktor firme koja zastupa Kirbi i opomenuo me da sam dužan da kupim usisivač, jer sam tako obećao. Spominjao je još i "usmeni ugovor" "koji važi pred sudom kao i pismeni". I njega sam uputio tamo gde i babu, uz obećanje da ću se žaliti Telekomu ako me pozove još jednom. Sreća, više nije zvao...

Ako neko baš želi da kupi Kirbi, to može da uradi preko nemačkog eBay-a za mnogo manje para. Trenutno, potpuno nov može da se nađe za 1200 € (sofort kaufen), a korišćeni i za 150 €.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2008. u 03:35 - pre 197 meseci
Citat:
Zandor: Negde (možda čak i na ovom forumu) sam čuo ili pročitao da usisivač sa vodenim filterom širi za sobom neprijatan miris.
Nisi dobro cuo ili procitao. Ne siri, nego se voda u njemu usmrdi ako je ostavis tamo nekoliko dana. Dakle, nakon usisavanja vodu treba prosuti sto pre. To je sve.

Drago mi je da si zadovoljan.

A sada par kontra-argumenata, u korist mog bezveznog usisivaca, placenog nesto oko 70 - 80 eura. Vrlo je mali i kompaktan, pa je zato posuda za vodu veoma mala i komplikovana (kod tebe se sipa 2 litra vode, kod mene mnogo manje - pola litra), jer je sve u njoj - sama voda, cev koja usmerava ulazni vazduh u vodu, neke pregrade i filter na izlazu (kod tebe su svi ti delovi posebni i dosta veci). Ali - meni je glavno da nema kese i da je sva prasina mokra i to je to. Imam 4 brzine obrtanja motora, a najcesce ga koristim na najnizoj. Ustvari, zbog niza okolnosti (starost, bolest, stan gradjevinski ne zavrsen) najcesce ga uopste ne koristim, ma'nem metlom po koji put, ali kad mi bas zatreba usisivac, onda ga veoma rado koristim, jer znam da se necu gusiti sa prasinom.

Steta je, sto ne prave jos i manje od ovog mog, koji je jos uvek veliki.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10246 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2008. u 10:40 - pre 197 meseci
Citat:
Zandor: ... Došla je ponovo desetak dana kasnije, da me pita šta sam odlučio, jer sam u obavezi prema njoj. Nisam mogao da verujem u toliku drskost. Naravno, smesta sam je poslao u mesto rođenja. Deset minuta kasnije me je neko pozvao telefonom i predstavio se kao direktor firme koja zastupa Kirbi i opomenuo me da sam dužan da kupim usisivač, jer sam tako obećao. Spominjao je još i "usmeni ugovor" "koji važi pred sudom kao i pismeni". I njega sam uputio tamo gde i babu, uz obećanje da ću se žaliti Telekomu ako me pozove još jednom. Sreća, više nije zvao...


Brate kakva je ovo stoka ! Pazi "u obavezi da kupiš" , jer si pristao na prezentaciju ! Ja mu ne bih zapretio Telekomom, već motkom!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
*.adsl-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2008. u 11:47 - pre 197 meseci
Citat:
Java Beograd: Brate kakva je ovo stoka ! Pazi "u obavezi da kupiš" , jer si pristao na prezentaciju ! Ja mu ne bih zapretio Telekomom, već motkom!


Nemaš pojma šta mi je sve napričala pre nego što sam je oterao u materinu. Kao, ja sam njoj rekao da sam sigurna mušterija, pa dala mi je posebne uslove, lično se založila za mene kod svog direktora, ona je meni održala kompletnu prezentaciju... A sve to jer sam je smišljeno doveo u zabludu da bi mi usisala tepih!!! Drobila mi je ona tako sigurno pet minuta pred vratima, a onda je izašla komšinica da vidi šta se događa... E, onda je meni pukao film pa sam je tako isp***arao da joj neće skoro pasti na pamet da ponovi takvu akciju.

I "direktoru" sam rekao gde da se tera. Džaba ti da nekome pretiš motkom preko telefona. Vidiš, nisam se setio da ga pozovem da svrati do mene da popričamo.

Ne bi oni bili tako uporni da im to ne prolazi. Ima ljudi koji zaziru od rasprave i od neprijatnosti, koje mogu da uhvate na priču tipa "usmeni ugovor", pa onda siroti otplaćuju usisivač po tri godine.


Sad sam malo šnjurao po forumu, pa sam našao temu Moja baba i usisivac :o), gde su ženi od 78 godina uvalili Kirbi... Zanimljivo je.

[Ovu poruku je menjao Zandor dana 04.01.2008. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10246 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2008. u 16:15 - pre 197 meseci
Ma što neko reče, gori su od Jehovinih svedoka. Ja znam priču, iz prve ruke gde je ortak ortaku, šatro porodični prijatelji uvalio usisvač za oko 2.8 k DM. Prodavac - ni da trepne - sasvim uverljivo je odglumio da je učinio dobro delo i "spustio cenu" ortaku iz mladosti. Ovaj što je kupio se posle oko 2 godine češkao po glavi s pitanjem šta mu je sve to trebalo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mioni
Miodrag Niokolic
nezaposlen

Član broj: 168196
Poruke: 1
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2008. u 20:08 - pre 197 meseci
A sta je bilo sa ROVUSOM razmisljam vec mesec dana da ga narucim?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 343114 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.