Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odeljak za clanove na sajtu auto-moto kluba

elitemadzone.org :: AutoZone :: Odeljak za clanove na sajtu auto-moto kluba

[ Pregleda: 3738 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lucky_luke
Beograd

Član broj: 83137
Poruke: 54
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Odeljak za clanove na sajtu auto-moto kluba18.02.2006. u 16:35 - pre 220 meseci
Postovani ES forume,
na sajt auto-moto kluba bih trebalo da dodam odeljak gde bi svaki clan imao stranicu sa svojim podacima. Svi podaci koji bi bili u tom "odeljku za clanove" bi krajem godine trebali biti iskorisceni da se odstampaju u papirnom obliku kao "retrospektiva" za proteklu godinu. Takodje, morala bi postojati i stranica sa obrascem za pretragu za svaku od dvadesetak stavki, koliko bi obrazac-upitnik za clanove imao.
Nesto nalik onome sto ja zelim da postignem sam video na sajtu "www.ljubavni-sastanak.com", ali ne bih zeleo da bude tako "glomazno", a i sajt bi bio bez chata i podatke bih mogao menjati samo ja, a ne logovanjem uz korisnicko ime i lozinku. Svidelo mi se da postoji profil za svakog clana i pretraga gde se lako moze naci ono sto se trazi, a u pretrazi se smanjuje broj rezultata unosenjem vise stavki u poljima za pretragu, a meni sada bas to treba na sajtu auto-moto kluba.
Posto nisam web programer, molio bih vas za pomoc u vidu saveta:
- da li asp ili php?
- da li se tih nekoliko dinamickih stranica mogu ubaciti na sajt gde je sve ostalo staticni HTML, ili sve staticne stranice treba da menjam u asp ili php, u zavisnosti od onoga sto mi predlozite kao bolju opciju?
- koji oblik baze podataka da odaberem, a da se kasnije moze inportovati lako kako bi se podaci pripremili za stampu u papirnom obliku?
- moze li se to uraditi sa Smarty PHP Template enginom? Nisam ga nikada koristio, al' nuzda zakon menja, pa ako treba - naucicu i to.
- da li mozda postoji gotov template koji bih mogao iskoristiti, da se ne bih mucio ucenjem web programiranja zbog nekoliko strana? Ne planiram da se bavim web dizajnom, vec samo "odradjujem" ovo za klub, nesto sto bas i nije u opisu mog radnog mesta, al' ajde... neko mora i to.
Unapred beskrajno hvala svim ljudima dobre volje koji mi budu izasli u susret.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Odeljak za clanove na sajtu auto-moto kluba

[ Pregleda: 3738 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.