Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hilti busilica odrzavanje

elitemadzone.org :: TechZone :: hilti busilica odrzavanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 55011 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnnn
c.g

Član broj: 70860
Poruke: 61
213.149.123.*



Profil

icon hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 05:57 - pre 220 meseci
Zna li neko kako se odrzavaju hiliti busilice.Ja imam bosh"5",koristim je vise od godinu dana,pa me zanima treba li kakvo podmazivanje ili sl.?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 08:41 - pre 220 meseci
Hilti i Bosh su dve različite mashine!!!
Da bi održava ts. podmazivao moraš biti stručan u rasklapljanju/sklapanju iste!!!
Može eventualno izduvavanje prašine na mestu gde je prekidač i sl.U slučaju nekog kvara,potrebe za menjanjem četkica,podmazivanjem najbolje se obrati servisu za mašine.
pozdrav


 
Odgovor na temu

nnnn
c.g

Član broj: 70860
Poruke: 61
213.149.123.*



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 09:01 - pre 220 meseci
Znam da su to dvije razlicite marke,ali kod nas ono narodski receno,za sve busilice takvog tipa se kaze hiltovka.Samo me zanima za ovu bosovu gdje ima ovlascen servis jer je nebih nosio kod bilo koga.Hvala!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 10:59 - pre 220 meseci
Svaki servis za mašine/alate verujem da ljudi znaju da odrade kvarove/servisiranje...e sada delovi i ostalo ne znam da li baš svi imaju...treba zato uzimati mašine za koje se delovi lako nalaze ts. serviseri ih imaju...ili se retko kvare!!!
Ovlašćen serviser/zastupnik bosha i dr. alata...zavisi od mesta u kojem živiš!!!Ako si u CG onda verujem da će ti neko uputiti ko je iz CG!!!
Moje Hilti mashine rade 10h dnevno i menjao sam za 3god. samo kabal i prekidač(ako se tako zove).Ipak po meni Bosh je za male kućne potrebe,nemože se porediti sa Hilti-em,kao i sa Makitom...


 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 17:33 - pre 220 meseci
Citat:
deki77: Moje Hilti mashine rade 10h dnevno...

Na koliko menjas ulje?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje19.02.2006. u 23:03 - pre 220 meseci
kada se upali servisna lampica

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje20.02.2006. u 14:55 - pre 220 meseci
Hilti je majka svih alata, Makita nije losa ali ipak zaostaje. Sve ostalo je boranija.
 
Odgovor na temu

nnnn
c.g

Član broj: 70860
Poruke: 61
213.149.123.*



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje21.02.2006. u 05:52 - pre 220 meseci
Ja na ovu moju jos nista nijesam mijenjao a skoro dvije godine je kod mene,znaci treba zamijeniti ulje ili mas?
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje14.02.2007. u 19:54 - pre 208 meseci
Pre par meseci rastavio sam Makitinu vibracionu bušilicu, s namerom da promenim ulje ili mast šta li se već stavlja.
U međuvremenu video sam ovde na forumu da postoje dve teme sa istim naslovom ali nigde ne piše konkretno gde se može naći mast i kakvu treba stavljati. Bilo mi je mrsko da nosim bušilicu u servis, jer je inače dosta stara, nabavljena je kao polovna, pitaj boga od koga, a pored svega toga koristio je ko je stigo. Tako da nisam hteo da se na meni sve prelomi, pa da je ja servisiram, između ostalog nije ni moja, ali je koristim kao da je moja...al' sam ga zakomplikovao :).... i da vas ne smaram sa nepotrebnim detaljima da pređem na stvar...
Dakle, ja sam je lepo rastavio, naravno samo onaj deo gde ulazi burgija, tako što sam skinuo prvo gumeni prsten, a onda se sve samo rastavilo, doduše nema mnogo delova, pored gumenog prstena tu je i onaj plastični prsten koji se povlači da bi se stavila burgija sa žlebovima (mislim da se ona zove SDS burgija), jedan feder i dva parčeta metala koji služe za učvrščivanje burgije tako što upadaju u žlebove. Prosto je za rastavljanje i sastavljanje.
Danas sam obišo celu Sarajevsku da bi našao odgovarajuće ulje. Ulazio sam u prodavnice alata, pola njih ne zna o čemu pričam, a pola me upućuje u servis. I tako sam naleteo na nekog lika koji se slučajno zadesio u radnji, i čovek me lepo uputi. Reče mi da nabavim grafitnu mast, jer je ona najbolja za te stvari. Ukoliko bih stavio tovatnu to bi zapeklo, a ukoliko bih stavio obično motorno ulje ono bi iscurelo. Ima logike, zar ne? A inače, u par navrata curelo mi je ulje iz bušilice, i to nakon pozajmljivanja jednom liku, on je najverovatnije stavio motorno ulje, doduše i ja bih to isto uradio da se u međuvremenu nisam raspitao. Onda sam sišao iz Sarajevske u S. Penezića i otišo u Wobihaus prodavnicu alata (ona se nalazi odmah iznad one policijske stanice), i tu sam tražio grafitnu mast. Fini prodavac me je upitao za šta mi treba, ja mu lepo objasnim i on mi dade neku Metabovu mast (tuba od 100ml košta oko 300 din.) i ja sav happy izađoh iz prodavnice i dođoh kući.
E sada sam u dilemi.... Ova mast koju sam kupio je žućkasto-bela, ne znam da li je to grafitna mast, negde sam ovde na forumu pročitao da grafitna mast ne mora da bude crna. Ali to mi je opet manje bitno, upotrebiću ovu mast koju sam kupio jer sam uveren da je ona prava mast za bušilicu, mislim da nije bitno to što je Metabova mast a Makitina bušilica, na deklaraciji piše mast za SDS glave, a ne piše za koju je bušilicu, valjda to nije bitno. Nego mene muči da li pre nego što upotrebim ovu mast skinem ostatke prethodne masti koja je bila nanesena na glavu bušilice, pitaj boga kada i od strane koga. Ova mast koja je bila na bušilici je crne boje (najverovatnije to je ta grafitna) a ova koju sam kupio je žućkasto-bela, ne znam koliko su te masti slične, da li da skidam staru ili da preko nje nanesem novu?
Unapred sam zahvalan svakom ko mi da savet a naročito bih voleo da mi pomogne neko ko se baš razume u ove stvari. Izvinjavam se što sam bio ovako opširan, ali eto sada barem znate gde da nabavite mast za vibracionu bušilicu ako vam zatreba :)
Evo još da dodam ovo, kao odgovor na prethodni post, podmazivanje se vrši nako 100 radnih sati. Tako mi je rekao lik na kojeg sam naleteo u radnji. U ruke štopericu pa meri :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje15.02.2007. u 00:14 - pre 208 meseci
Ja još nisam video žutu grafitnu mast. Grafitna mast nije crna zbog "dezena"... valjda. To ne bi trebalo da Te brine, jer Metabova mast se za to koristi, pa je valjda zato i prodaju.

A inače bi, bez obzira da li se radi o bušilici ili motoru, bilo poželjno da ukloniš sve ostatke prethodne masti. To se kod motora sasvim jednostavno radi benzinom. Kod bušilica... e to već ne znam. Nisam ih dosad popravljao i ne znam kakvi su sve materijali uključeni u priču.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje15.02.2007. u 00:23 - pre 208 meseci
Ma ovde benzin nije ni potreban, može se i krpom obrisati, tj. nije ova prethodna mast ni zapekla niti je toliko masna. Mislim da si u pravu. Najbolje da ja očistim pre nego što podmažem. U svakom slučaju hvala ti na mišljenju.
 
Odgovor na temu

deizop
Panjkov Zoran
Sid

Član broj: 25485
Poruke: 10
217.169.219.*



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje15.02.2007. u 17:12 - pre 208 meseci
Pre svakog bušenja treba ubosti u mast onaj kraj burgije koji ide u futer, tako se futer podmazuje i sprečava se habanje. Ili oni koji imaju Hilti vibracionu bušilicu mogu da skinu futer (to je jako jednostavno) pa onda podmažu.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.nasamreza.com.



+288 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje15.02.2007. u 18:39 - pre 208 meseci
A hitachi?
Video sam neke bas dobre brusilice i busilice te marke.
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje15.02.2007. u 20:38 - pre 208 meseci
Citat:
deizop: Pre svakog bušenja treba ubosti u mast onaj kraj burgije koji ide u futer, tako se futer podmazuje i sprečava se habanje. Ili oni koji imaju Hilti vibracionu bušilicu mogu da skinu futer (to je jako jednostavno) pa onda podmažu.

Potpuno si u pravu, na tubi ove masti koju sam kupio ima sličica koja govori da treba namastiti žleb burgije pre njenog ubacivanja u futer. Ali ja to nisam znao kada sam rastavio bušilicu (do juče nisam ni znao šta je to "futer"), čuo sam da se bušilica mora podmazivati a kako i čime to nisam znao, a pošto sam je pet godina upotrebljavao bez podmazivanja mislim da je krajnje vreme da se podmaže :)

Citat:
AstralPro: A hitachi?
Video sam neke bas dobre brusilice i busilice te marke.


Ja mislim da se sve vibracione bušilice (neki kažu i čekič-bušilice) podmazuju bez obzira na marku. Ove obične bušilice ne podmazuju se a mislim da se i brusilice ne podmazuju. Ja imam brusilicu i akumulatorsku bušilicu, njih nisam podmazivao, možda eventualno trebaju da se podmazuju neki lageri ukoliko ih imaju, mada ja mislim da se lageri obično menjaju kada riknu. Ali sve je ovo moje mišljenje, sada jedino treba neko da to potvrdi :)
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.co.yu.



+81 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje16.02.2007. u 19:50 - pre 208 meseci
Dakle, nisam bas neki majstor, ali koliko znam, ta Metabo zuckasta mast (imam je i ja) koja se stavlja u zleb burgije ima za cilj da spreci da ulazi prasina u busilicu. Imam druga koji je majstor, i ima 2 Bosch "hilti" busilice, od kojih je jedna velicine omanjeg automobila i nisam nikada cuo da ih je podmazivao...
 
Odgovor na temu

deizop
Panjkov Zoran
Sid

Član broj: 25485
Poruke: 10
217.169.219.*



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje18.02.2007. u 17:09 - pre 208 meseci
Neznam šta piše na toj metabo-voj masti i za čega služi, ja imam orginal hilti mast i na njoj piše da služi za podmazivanje, svako ko ima hilti bušilicu i skine futer sa nje moze da vidi da je ispod puno masti.
Takodje imam i DeWalt vibracionu bušilicu i uz nju sam takodje dobio mast za podmazivanje.
 
Odgovor na temu

radeg
Beograd

Član broj: 98310
Poruke: 26
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje23.02.2007. u 19:16 - pre 208 meseci
Ukoliko imate Makitu, Bosch, DeWalt, Hitachi,... ili neku drugu vibracionu bušilicu osim Hilti obavezno posetite sledeće sajtove:
http://www.toolpartsdirect.com/
http://www.ereplacementparts.com/index.php
Ovde ćete naći detaljne šeme sa kataloškim brojevima rezervnih delova, omogućeno je i naručivanje preko neta (ali izgleda samo za USA) pa čak i uputstva kako da rastavite bušilicu, kako da je podmažete i naravno ponovo sastavite. Posebno je interesantan prvi link jer ima detaljnija uputstva.

P.S. Nadam se da ovoj poruci ovde mesto, ukoliko moderatori smatraju drugačije neka je premeste.
 
Odgovor na temu

deizop
Panjkov Zoran
Sid

Član broj: 25485
Poruke: 10
217.169.219.*



Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje23.02.2007. u 22:32 - pre 208 meseci
Odlcne stranice, to mi je bas trebalo
@radeg svaka cast.
 
Odgovor na temu

danne
Negotin

Član broj: 19208
Poruke: 326
77.46.250.*



+1 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje06.10.2007. u 13:03 - pre 200 meseci
super, jos kad imalo i za Hilti, konkretno T24, bilo bi extra

pozz
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: hilti busilica odrzavanje26.05.2023. u 22:21 - pre 10 meseci
Na ovom kratkom videu se vidi veliki luft u nosacu alata na ovom bosch-u pa ko moze da pogleda i da mi kaze dal je to normalno? Imao sam tri sds+ udarne busilice pre ove i ne secam se da je i na jednoj bilo ovoliko setanja burgije. Kad stavim burgiju od 30cm landara kao propeler, seta nekih 5 cm levo desno. Jel bi novi futer to resio? Koliko je "lufta" normalno i prihvatljivo za polovnu sds+ busilicu?
I da napomenem da se malo teze stavlja burgija u futer sto se i vidi na snimku.

https://www.instagram.com/reel...nk&igshid=MzRlODBiNWFlZA==
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: hilti busilica odrzavanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 55011 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.