Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79887 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!12.03.2006. u 17:37 - pre 219 meseci
Slažem se sa svima koji kažu da je trka u Bahreinu bila fantastična, pa toliko preticanja nisam skoro video kao danas. Šumaher se pokazao boljim nego što sam to pretpostavljao, ali videće se tek posle 5-6 trka ko se izdvojio a ko ne.

Meklaren me je, moram da priznam, prijatno iznenadio, uzeli su 10 poena. Izgleda da će oni ove godine biti mnogo pouzdaniji nego prošle, a samim tim i Kimi će biti daleko ozbiljniji kandidat Alonsu za titulu, uz Šumahera, na žalost.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!12.03.2006. u 17:58 - pre 219 meseci
Navodno bi Ferrari početkom europskog dijela prvenstva trebao pokazati još više nego danas - vidjet ćemo. Najveće razočarenje današnje utrke je katastrofalna Toyota - ista ona koja je na sav glas vikala kako je došlo njihovo vrijeme i da će se aktivno uključiti u borbe za pobjede. Očito je razlog to što su prešli na Bridgestone gume na koje nisu prilagodili bolid (dok Ferrari to radi sa lijepim programom već podosta) i to što bolid nije tako dobar kako se prema izjava iz Toyote moglo zaključiti. Dakle, Toyota može računati na bolje rezultate dolaskom novih bolida (prvi u San Marinu i drugi mislim u Italiji) - ovako je to sux.

Moramo za neke dugoročnije procjene odgledati utrke bar do San Marina (dakle Bahrain, Malezija i Australija) - onda ćemo vidjeti kako koja momčad stoji sa performansama i pouzdanošću.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!12.03.2006. u 21:25 - pre 219 meseci
@IceImpact

Hvala na iscrpnom odgovoru u vezi Ferrari-ja.
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
213.137.102.*



+2 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!12.03.2006. u 22:39 - pre 219 meseci
Krasna utrka :).
Na pisti sam ocekivao da vidim superioran bolid Ferrarija, ali posle direktnog duela Alonsa&Shumija ocigledno je da nije tako, jer je bilo jasno da je Alonso rutinski bez mnogo napora ostavljao Sumahera kad je hteo (videlo se iz komunikacije sa boxom i uporednog prikaza voznje).
Bravo za Kimija, i nadam se da ce ostale trke biti ovoliko interesantne, najvise bih voleo da se i ostali vozaci (sem movih 3-4) prikljuce borbi za vrh i da kidisu na svakoj trci.

p.s. sta bi sa onim nasim Pavlovicem i njgovom F1 pricmo, ima li nesto od toga ?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!12.03.2006. u 23:06 - pre 219 meseci
Čekaj malo, nek mi neko kaže sledeće. Tojota bi, kao, trebalo da predstavi B varijantu svog bolida TF106, TF106B.

Inače, kako je najavljivala napad na vrh, Tojota je izuztetno loše počela sezonu.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 07:31 - pre 219 meseci
I Honda najavljuje pobede i titule svake godine.. pa još nema ništa od toga.. A za Tojotu, i ne možeš očekivati previše s obzirom na to ko su im vozači.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 08:17 - pre 219 meseci
Citat:
Goran Cvijanovic: "Honda pokazuje veliku snagu, jaci su od Mercedesa-Webber je 2 puta prestizao Montoyu i to na pravcu gde se snaga ocito vidi."


Veber vozi za vilijams.


Citat:
AcaNDr "Ja mislim da se Alonso provuku za dlaku,kad se Massa okreno.Ne znam koliko će mu ta sreća još trajati."


Ako si malo bolje gledao, jeste on imao srecu ali je majstorski zakocio i snasao se u trenutku kada je Masa samo proleteo pored njega, to bi retko ko uspeo da izbegne.



Citat:
veseliz: "Hoće li biti prenosa, ili ko živi u Srbiji, a nema hrt2 da se oprosti od F1 ove godine :( "


Ne znam da li ti ista znaci ali trebalo bi da RTCG prenosi trke. Pa ako slucajno njih hvatas eto ti da znas.



Po meni je stvarno najvece iznenadjenje Rozberg, i neko je ovde rekao da je miljenik ovih sa Hrt-a, ja mislim da su bas kasno i primetili kako vozi. Gledao sam uporedo sa snimkom i vremena po krugovima na sajtu, i ne samo sto je Rozberg odvezao dva najbrza vremena na startu nego su i tokom trke njegova vremena uvek bila kao ovih na celu trke (i to u trenucima dok je imao guzvu oko sebe) a kada je jurio neke ispred sebe, imao je za pola sekunde brze vreme od svih na stazi konstantno, a to je u f1 rerkost, a na prvoj trci prosto neverovatno. Izgleda da je Vilijamsov bolid dobro spreman sto pokazuje i dobar plasman Vebera ali ipak mnogo bolja voznja Rozberga. Klin mislim da je izvukao maksimum iz bolida i mislim da je steta sto ne vozi za neki konkurentniji tim, a juce ga ovi Hrvati bas nahvalise. A ja sam jos mnooooogo ranije pricao i da ima kvaliteta i eto onako iz drugog plana navijao za njega.

Ove sezone ce izgleda biti tesko ponoviti taktiku iz prethodne, i izgleda da nista nece menjati na stvar ako se kasnije ode u boks ne bi li se na stazi u medjuvremenu napravilo bolje vreme. A za sve to su zasluzne gume koje se istrose pa onda iako je bolid prazan zbog guma ne uspeva da pravi vrhunska vremena. Cini mi se da je ferari jako konkurentan, kao sto nije bio ni u jednoj trci prosle sezone a ako tako nastave mislim da ce biti vrlo blizu osvajanja titule konstruktora, ako ne da su i favoriti. Jos da dodam da ovu pobedu danas ne bi mogli da ostvare mnogi drugi vozaci i da stvarno Alonsu treba skinuti kapu.
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 08:22 - pre 219 meseci
Seate se pre nekoliko godina kada RTS nije isto otkupio prava za F1 pa je negde posle 2-3 trke Pink uskocio. Da da znam da su prekidali trke na pola da bi se ukljucivali u fudbalske utakmice ali opet i to je bolje nego nista. Tako da to ostaje jedina nada za sve one koji nemaju kablovsku.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 09:29 - pre 219 meseci
Citat:
EagleOne: Na pisti sam ocekivao da vidim superioran bolid Ferrarija, ali posle direktnog duela Alonsa&Shumija ocigledno je da nije tako, jer je bilo jasno da je Alonso rutinski bez mnogo napora ostavljao Sumahera kad je hteo (videlo se iz komunikacije sa boxom i uporednog prikaza voznje).
Bravo za Kimija, i nadam se da ce ostale trke biti ovoliko interesantne, najvise bih voleo da se i ostali vozaci (sem movih 3-4) prikljuce borbi za vrh i da kidisu na svakoj trci.

p.s. sta bi sa onim nasim Pavlovicem i njgovom F1 pricmo, ima li nesto od toga ?


Nije to bilo odrađeno rutinski za Alonsa. Iako su mu iz boksa javljali da drži toliki i toliki razmak između sebe i schumija - moglo se primjetiti da mu to nije uvijek lako išlo jer se schumi znao odlijepiti (iako je razlika i dalje bila mala).

Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Čekaj malo, nek mi neko kaže sledeće. Tojota bi, kao, trebalo da predstavi B varijantu svog bolida TF106, TF106B.

Inače, kako je najavljivala napad na vrh, Tojota je izuztetno loše počela sezonu.


Toyota je skužila da je ključ uspjeha u današnjoj F1 leži u predstavljanju nekoliko verzija bolida tijekom sezone. Dosada je taj razvoj tekao tako da bi se skoro prije svake utrke prestavljala nova manja poboljšanja bolida koja bi trebala pridonijeti brzini bolida za još koju stotinku. Tako su oni odlučili taj "novi sustav" izvesti predstavljanjem verzija bolida B i C koji bi trebali ipak donijeti značajnija poboljšanja.

Kao što rekoh, gume i ne naručito dobar bolid (zasad).

Citat:
voka_gsw: I Honda najavljuje pobede i titule svake godine.. pa još nema ništa od toga.. A za Tojotu, i ne možeš očekivati previše s obzirom na to ko su im vozači.


Ralf Schumacher je tek prosječan vozač koji previše priča umjesto da se skoncentrira na sebe. Plaćen je puno previše za svoj mali doprinos momčadi. Trulli, dobar, samo što nije konstantan u rezultatima - ili suxa ili odvozi fenomenalno.

Citat:
rebalza: Cini mi se da je ferari jako konkurentan, kao sto nije bio ni u jednoj trci prosle sezone...


Nije istina. Recimo San Marino (drugi iza Alosna unatoč napadima zadnjih 10-15 krugova), Bahrain (bio odmah iza Alonsa dok nije riknula hidraulika)...ne mogu se sjetiti da li je koja još - uglavnom tu je Ferrari bio bolji/isti sa Renaultom.

Rosberg/Klien su dva super vozača. Iznenadio sam se pogotovo kod Rosberga koji je vozio fantastično u Williamsu koji dobar rezultat može ponajviše zahvaliti Cosworthovim motorima.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 10:27 - pre 219 meseci
Citat:
Nije istina. Recimo San Marino (drugi iza Alosna unatoč napadima zadnjih 10-15 krugova), Bahrain (bio odmah iza Alonsa dok nije riknula hidraulika)...ne mogu se sjetiti da li je koja još - uglavnom tu je Ferrari bio bolji/isti sa Renaultom.

mogu ti priznati samo San Marino, i jeste bilo uzbudljivo tih poslednjih 10-9 krugova, ali to je jedina trka prosle sezone i ako se ne varam bila je negde treca-cetvrta po redu, a ovo je prva trka i vec se Ferari dobro pokazao i cini mi se da nije slucajnost samo ova trka, a i kvalifikacije to u neku ruku dokazuju. Imali su dva coveka napred
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 11:39 - pre 219 meseci
Ferari je osuđen na propast sa Felipeom. Mihajlo je standardno dobar, mada kao MATORAC taktizira i procenjuje dal' će mu ovo biti zadnja sezona.

Montoya je samo malo jači prosek.
Alonso će uvek, ako Reno izdrži, biti prvi. Inače, on najviše liči na pokojnog HEROJA! Ko razume, shvatiće.
Gadan klinja je Rosberg, a i Klien se kurchi opako. Onu dvojicu japanaca treba tretirati kao potencijalne smetače i "pain in the ass".
Button i Kimi su NASPELI da pokidaju i zaista, imaćemo SPEKTAKL sezonu!

Samo da neko ne pogine od njih, u tom žaru borbe!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 12:48 - pre 219 meseci
Citat:
Ferari je osuđen na propast sa Felipeom.


Što tako misliš? Pa nisu oni njega doveli da bi im on osvajao pobede. On je tu da se vozika malo po stazi, izleti, pa ako uspe da skuca Alonsa dok izleće utoliko bolje za Ferrari ;)

Citat:
Alonso će uvek, ako Reno izdrži, biti prvi.


Videćemo.. prošle godine je važilo pravilo - Alonso će biti prvi samo ako Mercedes ne izdrži..
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 19:35 - pre 219 meseci
Citat:
rebalza: ...a ovo je prva trka i vec se Ferari dobro pokazao i cini mi se da nije slucajnost samo ova trka, a i kvalifikacije to u neku ruku dokazuju. Imali su dva coveka napred


Apsolutno da nije slučajnost. Jedino što me može plašiti oko ferrarijeve konkurentnosti u narednim utrkama je; što su imali opsežne testove u Bahrainu sredinom veljače (sad koliko je to pomoglo u jučerašnjoj utrci - dalo bi se diskutirati) te činjenica da je u Bahrainu bilo relativno hladno (što pogoduje Bridgestone gumama)... sigurno je da će Malezija biti pakleno vruća i toga se najviše bojim.

Citat:
ton_majstor: Ferari je osuđen na propast sa Felipeom. Mihajlo je standardno dobar, mada kao MATORAC taktizira i procenjuje dal' će mu ovo biti zadnja sezona.


Pretjerao si! Massa je vrlo dobar vozač, a i mogao si vidjeti u utrci kako se približio Alonsu prije nego što se okrenuo zbog kvačila. Da se nije tada okrenuo, gotovo sam siguran da bi bio na postolju - točnije 3. mjesto, a schumi bi vjerojatno odnio pobjedu...

Citat:
Alonso će uvek, ako Reno izdrži, biti prvi. Inače, on najviše liči na pokojnog HEROJA! Ko razume, shvatiće.


Pa kad se zamisliš, sličnosti ima podosta.

Citat:
Onu dvojicu japanaca treba tretirati kao potencijalne smetače i "pain in the ass".


Oni su u F1 prije svega zbog atrakcije - onaj Sato više nije niti zaslužio jer je očajan vozač.

Citat:
Samo da neko ne pogine od njih, u tom žaru borbe!


Ne brini oko toga. Unazad nekoliko godina primarna stvar u F1 je bila sigurnost vozača pa je sada dovedena do visokog stupnja. Sve sigurniji kokpiti i staze (sve nove staze su napravljene da bi zadovoljavali oštre sigurnosne kriterije. Npr. velike zone izlijetanja) svode smrt (ili tešku ozljedu vozača) na sve manju vjerojatnost. No, taj faktor još ne smijemo isključiti - radi se o tome da vozači upravljaju nevjerojatne monstrume.

Citat:
voka_gsw: Što tako misliš? Pa nisu oni njega doveli da bi im on osvajao pobede. On je tu da se vozika malo po stazi, izleti, pa ako uspe da skuca Alonsa dok izleće utoliko bolje za Ferrari ;)


Uh, nemoj tako više nikad. Uzeli su ga jer je dobar vozač, jer je 2003 bio njihov test vozač - ponajviše da pomogne ferrariju vratiti naslov (tj. osvajati što je više moguće bodova). Glasine naroda govore da je došao da schumiju čuva leđa...
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 19:54 - pre 219 meseci
Pa mogu samo reći da će trka u Maleziji bito značajno drugačija od ove u Bahreinu, pre svega zbog veoma visoke temperature staze, koja će ići i do 53 stepena.

Tu će Ferari ići daleko lošije, siguran sam.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 20:02 - pre 219 meseci
Možda je to prejako rečeno. Bolid je dobar, ali su gume j***** važne, tako da očekujem tek nešto slabiji nastup (što ne znači da neće do postolja ;-))
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!13.03.2006. u 20:21 - pre 219 meseci
Eh da, bilo bi odlično kad bi ova tema ostala TOP tijekom cijele F1 sezone. Samo prijedlog.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
195.252.92.*



+2 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!14.03.2006. u 15:34 - pre 219 meseci
Joj, sto topovaste ovo, sa' ce Kosta da trazi da mu daju moda zato sto ima jos jednu topovanu temu
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!14.03.2006. u 16:24 - pre 219 meseci
Da,da, kako da ne. Posle onog prvog pokušaja, to mi više ne pada na pamet da radim. Na takvo nepoštovanje nisam skoro naišao.

Nego, evo upravo sma pročitao vest sa sajta www.f1racing.net/en da je staza Fuji potpisala višegodišnji ugovor sa Berni Eklestonom o održavanju Japanskog grand prija na toj stazi.




Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!14.03.2006. u 16:27 - pre 219 meseci
Pneumatici nisu problem s obzirom da je vracena mogucnost zamene istih tokom trke.Sto se tice Malezije najpre ce da vrisne motor...McLaren-ima...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!14.03.2006. u 18:37 - pre 219 meseci
Citat:
Andrej Čvoro: Joj, sto topovaste ovo, sa' ce Kosta da trazi da mu daju moda zato sto ima jos jednu topovanu temu


Takvi komentari apsolutno nisu dobrodošli na ovoj temi!

Naravno da su gume i dalje vrlo bitne, iako nešto manje nego prošle sezone - ali i dalje u stručnim krugovima kruže priče da su michelinke brže za pola sekunde po krugu po vrućem vremenu (a temperature u Bahrainu nisu bile nešto jako vruće), a u Maleziji se očekuje (kao i svake godine) - pakao. Tako da će, ako je vjerovati tim govorkanjima, bolidi na michelinkama bi mogli biti značajno brži od ovih na bridgestoneu. Ipak, bridgestone je napravio neke pomake, najbolje da pogledamo utrku.

Vrlo vjerojatno da će McLaren opet imati velikih problema sa kvarovima - u tjedan dana do Malezije - nisu mogli napraviti ikakva veća poboljšanja.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79887 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.