Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

elitemadzone.org :: MadZone :: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 27885 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 20:31 - pre 219 meseci
Nirvana u sustini nije svirala nista drugacije nego vecina bendova sa kojima je svirala, a plus su sve njihove pesme poprilicno jednostavne (par akorda koji svaki pocetnik vrlo lako moze da savlada). Medjutim, Kobejn je za razliku od ostalih muzicara, imao neverovatnu harizmu i dar da uz pomoc tako jednostavne forme stvori fenomenalne pesme.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 20:36 - pre 219 meseci
Citat:
branchy: Ipak je Kurt bio jedan veliki fan Azre, i Branimir je to znao.
Da, da, kako da ne... A onda je mrmot uvio čokoladu u foliju.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 22:14 - pre 219 meseci
Citat:
branchy: Izvini molim te, ali koji je tvoj problem? Tvrdim da sam citala nekoliko puta po raznim novinama kako Stulic okrivljuje Nirvanu za kradju pesama. Ja ne znam da li je to istina, i ne kazem da jeste, ali to je rekao Branimir Stulic a ne neko NN lice. Mislim da nema svrhe da se raspravljamo oko toga. A tebe ako toliko zanima ta prica, pretrazi TI Internet, pa saznaj vise.

Ako ti nesto nije jasno pitaj Stulica da ti pojasni stvar, kako i zasto trvdi da mu je Kris krao pesme. Nece ti biti tesko da pronadjes link na net-u. Pozuri!!!!!!!!!!!


super si odgovorila, nemam sta vise da dodam na tako nesto....

A ko malo bolje zna Branimira Stulica, zna da je on covek koji je maksimalno bio iskren i bez dlake na jeziku da to kaze, a nikada nije bio neko ko se nekim stvarima hvalio ili da bi dobio neki publicitet (samo da se zna da je covek sam otisao i pobegao od sve popularnosti sa ovih prostora)


Citat:
random: Koje su to tačno nove ideje i standardi koje su postavili Doorsi, i šta je to revolucionarno u njihovom pristupu?


Au coveceeeeee..... kakvo pitanje? ko je takvu muziku pre Doors-a svirao? Nisu revolucionarni kao Beatles-i ali ipak.....
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 22:18 - pre 219 meseci
Citat:
branchy:Izvini molim te, ali koji je tvoj problem? Tvrdim da sam
citala nekoliko puta po raznim novinama kako Stulic okrivljuje Nirvanu za
kradju pesama. Ja ne znam da li je to istina, i ne kazem da jeste, ali to je
rekao Branimir Stulic a ne neko NN lice. Mislim da nema svrhe da se
raspravljamo oko toga. A tebe ako toliko zanima ta prica, pretrazi TI
Internet, pa saznaj vise.

Ako ti nesto nije jasno pitaj Stulica da ti pojasni stvar, kako i zasto
trvdi da mu je Kris krao pesme. Nece ti biti tesko da pronadjes link na
net-u. Pozuri!!!!!!!!!!!

Ej, devojko, pa nisam tebe ni pomenuo u tom postu, već sam replicirao
milanchetu i rebalza-i. Tebe sam u potpuno drugoj poruci pitao da li imaš
neki link da potvrdiš tvoju tvrdnju da je Kurt bio veliki fan Azre. I
odgovorila si da nemaš. I na tome se završilo. Ne znam sa kojim pravom se
ovde „jediš“ kada tebe nisam ni pomenuo?

Sem toga kada izneseš neku tvrdnju na forumu, i uopšte u razgovoru, osnovna
pristojnost nalaže da se to potkrepi nekim činjenicama. Ti to nisi uradila.

A o nekim krađama pesama si počela da pričaš tek u ovom poslednjem postu.
Pošto si veliki fan i Nirvane i Azre, verovatno ti je poznat opus i jednih i
drugih. Jel'da? Pa koju su to pesmu iz Nirvane pozajmili od Štuliča? A?
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 22:26 - pre 219 meseci
Citat:
rebalza:super si odgovorila, nemam sta vise da dodam na tako nesto....

A ko malo bolje zna Branimira Stulica, zna da je on covek koji je maksimalno bio iskren i bez dlake na jeziku da to kaze, a nikada nije bio neko ko se nekim stvarima hvalio ili da bi dobio neki publicitet (samo da se zna da je covek sam otisao i pobegao od sve popularnosti sa ovih prostora)

Na šta je dala odgovor? Nije dala nikakav odgovor. Samo običan flame.

Srećom, albumi Azre i Nirvane su lako dostupni. Pa ako neko želi da tvrdi kako je Nirvana krala pesme od Štulića, neka izvoli i neka navede koje su to pesme ukradene.

Ili neka ćuti...



PS. A Štulić nije otišao zbog popularnosti, već zato što su ga zapalili za kintu. I jer mu je bilo malo muka od nacionalizma i šovinizma. Informiši se malo pre nego što počneš da iznosiš neke tvrdnje.

[Ovu poruku je menjao skriven.iza.laznih.imena dana 11.04.2006. u 23:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 02:21 - pre 219 meseci
Citat:
rebalza: Au coveceeeeee..... kakvo pitanje? ko je takvu muziku pre Doors-a svirao? Nisu revolucionarni kao Beatles-i ali ipak.....


Ipak šta? Doorsi su bili samo jedan od mnogih bendova sa zapadne obale iz perioda psihodelije. Pojavili su se gotovo istovremeno sa još nekim dosta velikim bendovima koji su svirali sličnu muziku (da pomenem samo The Grateful Dead i Jefferson Airplane) -- ne može se reći da su oni napravili zvuk koji su drugi pratili, jednostavno su bili u trendu sa vremenom. Njihov prvi album je bio odličan debi, zanimljiva mešavina svega i svačega, ali to je bilo to -- nijedan sledeći koji su objavili mu nije bio ni prineti. Dosta brzo su izgubili originalne ideje i krenuli da se okreću bluz zvuku (poslušati Morrison Hotel), što je opet daleko od inovacije i postavljanja novih standarda. Čak i slušajući odlični prvi album, pre bih Doorse nazvao kompilatorima nego inovatorima.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 02:27 - pre 219 meseci
Kao što braker reče, na sličan način ni Nirvana nije donela ništa novo, samo je probila alternativnu muziku u mainstream. Ne znam ko je pomenuo Nirvanu i Doorse zajedno u rečenici, ali zanimljivo je da i Doorsi i Nirvana duguju dobar deo svog komercijalnog uspeha harizmatičnosti i dobrom izgledu pevača. Zli jezici bi rekli da su se probili više "na kitu" nego na originalnost ;o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 07:22 - pre 219 meseci
Citat:
random: Kao što braker reče, na sličan način ni Nirvana nije donela ništa novo, samo je probila alternativnu muziku u mainstream. Ne znam ko je pomenuo Nirvanu i Doorse zajedno u rečenici, ali zanimljivo je da i Doorsi i Nirvana duguju dobar deo svog komercijalnog uspeha harizmatičnosti i dobrom izgledu pevača. Zli jezici bi rekli da su se probili više "na kitu" nego na originalnost ;o).

ma bolje reci da uopste i ne vrede !!! O ukusima je tesko raspravljati i sve vreme se trudim da se oko toga ne petljam, ali ne moze se tako nekome lako oduzeti zasluga samo jer ti tako mislis..... Spomenuo sam vec Beatles-e, pa njih ljudi u drugom delu karijere gotovo da nisu ni slusali, nego je to samo bila manija..... pa sad bi neko mogao da kaze da oni tad nisu pravili dobru muziku?
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: Na šta je dala odgovor? Nije dala nikakav odgovor. Samo običan flame.

Srećom, albumi Azre i Nirvane su lako dostupni. Pa ako neko želi da tvrdi kako je Nirvana krala pesme od Štulića, neka izvoli i neka navede koje su to pesme ukradene.

Ili neka ćuti...




[Ovu poruku je menjao skriven.iza.laznih.imena dana 11.04.2006. u 23:29 GMT+1]

evo ovako, posto si ti ili neko drugi trazio odgovor na netu da ti se da link, ja sam pretpostavio da si gledao na netu i da nisi nasao, ali sam ipak i ja malo pregledao i iskreno nigde na netu nema sajt koji to pominje. U mnogo cemu se oslanjam na internet ali za ovu informaciju potvrdu nisam nasao na njemu. Samo ono sto znam i sto sam pokupio iz vise razlicitih izvora (ne znam tacno kad i kojih, da li sa tv-a, casopisa i kako vec) to je da se lozio na njega i da je neke njegove ideje uzimao. Kako nisam neki muzicki ekspert tesko mi je da uporedim i strucno bilo sta iznesem za to se obrati samom Branimiru Stulicu.


Citat:
skriven.iza.laznih.imena

PS. A Štulić nije otišao zbog popularnosti, već zato što su ga zapalili za kintu. I jer mu je bilo malo muka od nacionalizma i šovinizma. Informiši se malo pre nego što počneš da iznosiš neke tvrdnje.

[Ovu poruku je menjao skriven.iza.laznih.imena dana 11.04.2006. u 23:29 GMT+1]

e covece informisan san ja sasvim dovoljno. I niko tacno ne zna njegov razlog odlaska, sam Dzoni prica kako je to zbog toga sto je hteo da se skloni kad je na vrhu i da ga niko drugi ne skloni i da ta njegova muzika zivi i bez njega i da joj on ostavi prostora da dise, i zato sto niko do tada nije sam sisao sa scene kada je bio na vrhu. Al nije sve to tacno jedan razlog, nego samo jedno vidjenje. A ja sam rekao da je pobegao od popularnosti, ne da je zbog nje pobegao nego u kontekstu da mu popularnost nije potrebna (tu sam cinjenicu hteo da objasnim) pa sam rekao da je imao muda da pobegne od nje.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 09:48 - pre 219 meseci
Citat:
random:više "na kitu" nego na originalnost ;o).

Na kitu care, nego kako.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 09:54 - pre 219 meseci
Citat:
rebalza: ma bolje reci da uopste i ne vrede !!! O ukusima je tesko raspravljati i sve vreme se trudim da se oko toga ne petljam, ali ne moze se tako nekome lako oduzeti zasluga samo jer ti tako mislis..... Spomenuo sam vec Beatles-e, pa njih ljudi u drugom delu karijere gotovo da nisu ni slusali, nego je to samo bila manija..... pa sad bi neko mogao da kaze da oni tad nisu pravili dobru muziku?


Nije ovo rasprava o ukusima, već je krenula priča o tome ko je bio inovativan i donosio sveže ideje. Zasluge postoje -- probijanje alternativnog muzičkog žanra u široku javnost, pravljenje dobrih pesama, itd. -- i to niko nije osporio. A što se Beatlesa tiče, u drugom delu karijere (ako misliš na period pre i posle albuma Revolver?) nisu ni pravili koncerte, samo su radili studijski. A albumi su se prodavali. I muzika je bila dobra.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 10:15 - pre 219 meseci
A Džoni Štulić se često u intervjuima žalio kako mu drugi muzičari kradu pesme, tako da me uopšte ne bi iznenadilo ako je izjavio tako nešto za Nirvanu.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 10:20 - pre 219 meseci
Džoni je poznat po blagoj (?) paranoji, jedinu verodostojnu informaciju o uticaju Azre na Nirvanu mogli bi dati preostali članovi potonje grupe i eventualno ljudi koji su s njima sarađivali na pravljenju pesama. Ili da se u nekoj pesmi baš primeti sličnost sa nekom pesmom (ili periodom) Azre, što se dosad nije desilo.
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 10:58 - pre 219 meseci
Citat:
reject:
Citat:
random: Zli jezici bi rekli da su se probili više "na kitu" nego na originalnost ;o).
Na kitu care, nego kako.

Morison je na koncertima i pokazivao svoju „kitu“. Tako da se ovo može shvatiti bukvalno.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 11:13 - pre 219 meseci
Hehe, sviđa mi se što si to „kitu“ napisao pod navodnicima. Prozivaš pokojnika, ccc... :o)
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 11:37 - pre 219 meseci
Citat:
braker:Mozda greshim ali chini mi se da je sa "Smells Like Teen Spirit" ovaj pravac postao poznat dosta shirem krugu,nego shto je to pre bio sluchaj.

Jeste, ali nisu oni nista novo izmislili. Evo recimo, poslusaj Too Far Down od HuskerDu i cuces pretecu i Nirvane i PearlJam-a.

Sto se tice "kicenja", nisam previse upucen u razvoj scenskog nastupa, tako
da Doorsi mozda i nisu kompilatori.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 15:51 - pre 219 meseci
Ili poslušati Pixies-e koji su očigledno dosta uticali na Nirvanu.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 15:59 - pre 219 meseci
Ne bih sebe nazvao fanom, ali svidjaju mi se neke pesme. Takodje mi se svidja njegova izjava: " I'd rather be hated for who I am then loved for who I'm not"
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

branchy

Član broj: 72924
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 21:22 - pre 219 meseci
Na netu postoji izjava Stulica, okrivljuje Krisa da mu je krao pesme.

Evo http://www.budva.com/cafe/index.php?whtz=news&id=73

Iskreno, nisam ni znala da ovo postoji na netu, ali posto zelite da za sve imam dokaz, evo vam jedan.

Ja sam ovo davno citala po novinama koje su se zvale Teen, hrvatsko izdanje. Nazalost taj primerak nemam da vam i to pokazem, ali mislim da sam svoju pricu ovim opravdala.
I did, what I had to do
And if there was a reason
Oh, there wasn't no reason, no
And if, there's something you'd like to do
Just let me continue, to blame you!
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 22:02 - pre 219 meseci
Citat:
Džoni Štulić:"Novoselić je iz Privlake, a ja iz Nina kraj Zadra.
On je odrastao na mojim pjesmama. Kurt Kobejn se furao na mene, to se vidi po
njegovim pokretima, a posebno po pjesmama na drugom albumu
(`Nevermind', 1991). Čak je i frizura ista", rekao je Štulić

Bravo Džoni. Provalio si ih. I to sve potkrepljeno neoborivim dokazima.

Citat:
random:Hehe, sviđa mi se što si to „kitu“ napisao pod
navodnicima. Prozivaš pokojnika, ccc... :o)

Siguran sam da je pokojnik odužio dug pomenutom „kitu“... i ostalim ribama ;)
Tako da mu moje prozivanje neće teško pasti...
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?12.04.2006. u 22:07 - pre 219 meseci
Nadam se da se niko neće naljutiti zbog mog prozivanja Štulića.

Ja zaista cenim i volim njegovu muziku. Više nego na primer Nirvaninu. Ali meni to nije dovoljno da mu poverujem na reč da mu je muzika kradena. Barem je za tako nešto lako navesti dokaze i činjenice. A on to ipak nije uradio u pomenutom intervjuu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 27885 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.