Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acronis True Image

[es] :: Windows aplikacije :: Acronis True Image

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 35153 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin71.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 17:54 - pre 214 meseci
Citat:
Max Payne: Kako da napravim butabilni cd?


U Norton Ghost 2003 treba da se potvrdi:
Create a disaster recovery disk.
Verovatno i u Norton Ghost 9 postoji ta stavka.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 18:28 - pre 214 meseci
@ Max Payne

Pretragom potrazi jednu temu u kojoj sam pisao kako napraviti butabilan CD Ghost-a verzije 9.0. Mene zaista mrzi i da trazim i da pisem ponovo. Svakao je to neka tema o Ghost-u ili Acronis-u...

@ zoran_dojkic

Ne, nema. Od verzije 9.0 Symantec je napustio butabilne diskete i okrenuo se butabilnom CD-u. Ustvari, instalacioni CD je butabilan. Na zalost, takav CD kada ide iz ruke u ruku neminovno izgubi butabilnost.

Moje iskustvo.

I Ghost (2003 ili 9.0) i True Image su odlicni alati, i jedan i drugi imaju svoje mane i prednosti. I kod jednog i drugog "slika" sa normalin stepenom kompresije iznosi oko 60% zauzetosti particije. Mane su im zaista zanemarljive, jedino ih treba biti svestan da posle ne bi kukali zasto ovo moze ili ne moze...
Acronis rado koristim na serverima, dok Ghost 2003 ostavljan za radne stanice.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 19:34 - pre 214 meseci
@ Max Payne

Evo, nasao sam tu temu. Procitaj dobro.
http://www.elitesecurity.org/t142390-0#941939

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 20:24 - pre 214 meseci
Hvala na pomoci, procitao sam i ako sam dobro razumeo treba mi neka varijatna butabilnog cd-a da bi preko njega pokrenuo restore imidza. E sad, ja imam dve varijante norton ghost 9, to je samo instalacija, i norton ghost 2003, to je iso fajl. Nisam ni video do sada da su to razlicite stvari, jel tako? Ja sam bio instalirao ghost 9, i sa njim napravio na dvd-ju imidz.
E sad, ovaj iso fajl, norton ghost 2003, je butabilan, ali kad se pokrene i ucita, zavrsim sa komandnom linijom, kao u dosu: a>: ili tako nekako. Samo sto ovo nije ms-dos nego pc-dos. Da li je to dobra situacija? Mogu li sada odatle nekom komandom da pokrenem ghost? Probao sam da ukucam samo ghost i nece. Inace, ovaj iso fajl ima 110 mb.
Jos jedna stvar, na pocetku me pita da li hocu da ucitam neke drajvere, za usb i jos nesto, ima nekih pet opcija, ja sam izabrao prvu, bez drajvera, jer koristim samo dvd.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 21:34 - pre 214 meseci
Citat:
proximus1212: Prekopiram sve unutar c particije,na D particiju u neki folder,
posle formatiranja harda kada instaliram windows samo prekopiram sve sa particije D u C i trebao bi da imam sve programe koje sam imao i pre formatiranja i sve to da radi bez ikakvih probelma? (ukoliko ne koristim ni jedan program namenjen za te radnje) cist posao copy/paste?
Citat:
mmwc: @proximus1212
To kako ti hoćeš copy/paste je mnogo naporan posao. Da bi napravio sa Norton Ghost-om image i da bi ga vratio treba ti max 20 minuta. Koliko ti treba vremena da prekopiraš sadržaj jedne particije na drugu, instaliraš windows i kasnije opet vratiš sve na intu particiju? (Ne zaboraci da kopiranje moraš raditi pod dosom ili iz drugog windowsa).
To ne može tako, moglo je na Win 9x i starijim, na NTolikim ne može. Jednostavno, postoji nešto što ne može da se kopira a važno je pa će rezultat da bude neupotrebljiv. Sa Win9x je bilo lako, uradi se jedan sys na hard i iskopira ostalo, ovde mora gostovanje ili koji program već izaberete. Inače ne bi bio naporan posao, samo se startuje TC, selektuje sve i kopira uz par potvrda ... u svakom slučaju bi bilo jednostavnije od ghosta.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.90.*



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image14.09.2006. u 21:56 - pre 214 meseci
@ Max Payne

Kao prvo, do sada jos nisam uradio "restore" verzijom 2003 nekog "imige-a" koji je uradjen verzijom 9.0, ali pretpostavljam da nece biti problema (pogledao bih u helpu verzije 9.0).
Kao drugo, cudi me da je iso fajl "tezak" 110MB jer moja instalacija verzije 2003 (koja nije iso) je svega 52MB.
Kako god, ako nakon butovanja dobijes odzivnu liniju A:\>, to znaci da sistem simulira butovanje sa flopija. Zasto se i sam Ghost nije pokrenuo, to ne znam, ali probaj kroz odzivnu liniju da dodjes do fajla GHOST.EXE (na butabilnom flopiju on se ne nalazi u rutu, vec na putanji A:\GHOST\GHOST.EXE).
Ako imas flopi (drajv), mozda je najjednostavnije da ti posaljem imidz moje diskete ili butuj svima nama dragog i poznatog H....sa! :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Acronis True Image15.09.2006. u 17:04 - pre 214 meseci
Ja sam instalirao norton ghost 2003 i preko opcije backup/backup your computer to a ghost image file,napravio image na d particiju u neki folder.bez ikakvog smanjivanja windows-a i bez ikakvih disketa uspeo da odradim sve.i sada sam probao da restorujem komp iz ghosta i uspeo.obrisao sam neke ikonice sa desktopa da proverim hoce li ih vratiti i sve je proslo bez problema.
da li sam dobro odradio posao?Mislim nece biti nekih problema u radu windowsa zato sto sam isao ovom procedurom?tj da li je ova procedura ispravna?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image15.09.2006. u 17:41 - pre 214 meseci
Tako je. To je normalna procedura ako Windows moze da se podigne. Npr. nesto ti ne radi bas najbolje... ili si instalirao neke programe, a neces samo da ih deinstaliras vec hoces sve da vratis u prethodno stanje... ili imas neki virus, a ne mozes da se izboris sa njim... U tom slucaju pokrenes instalirani Ghost i uradis "restore".
Ali ako Windows ne moze da se podigne, tada na scenu stupa butabilna disketa. U tom slucaju racunar podignes sa flopija, ucita se Ghost i kroz graficko okruzenje uradis "restore" particije/diska (ne moras unapred formatirati tu particiju/disk, Ghost ce sve lepo sam da sredi). Zato disketu odmah napravi (Ghost Utilities -> Norton Ghost Boot Wizard -> Standard Ghost Boot Disk -> Next, Next, Next...) i proveri da li je funkcionalna. Sa ovom disketom mozes da napravis i "backup", a ne samo "restore", pa je zakljucak da kad jednom imas tu disketu, program ni ne moras instalirati na racunar/racunare.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin68.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Acronis True Image15.09.2006. u 18:14 - pre 214 meseci
Kada imaš snimljenu C particiju dodaj i te programe, pa ako su ti mnogo važni, kada isteknu lepo vrati Windows u početno stanje i ponovo ih instaliraj, radiće opet 15 dana. Prebaci dokumente i desktop na drugu particiju da ih ne bi obrisao prilikom vraćanja C particije. Jedan snimak na DVD, a drugi na drugu particiju, pa ako Windows neće nikako da krene i zato ne možeš da pokreneš Norton Ghost 2003 (meni je on najbolji) pokreni oporavak C particije sa te druge particije iz DOS-a pomoću diskete. Tako je brže (oko 5 minuta), a ukoliko iz nekih razloga nestanu svi podaci sa hard diska, tek onda koristi DVD snimak. Ja povremeno dodajem neke nove programe i uvek napravim novi snimak na DVD. Ne sećam se kada sam poslednji put radio čistu instalaciju.
Trenutno imam ovo istalirano:
http://i101.photobucket.com/albums/m51/zorand/Desktop.jpg


[Goran Mijailovic: Izmenjen deo suprotan Clanu 14 Pravilnika za korisnike]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 17.09.2006. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Acronis True Image16.09.2006. u 13:30 - pre 214 meseci
Flopi disk nije resenje, jer mnogi noviji racunari danas nemaju flopi, posebno laptopovi, a i jasno je da je flopi vec stvar za muzej. Moze li neko da postavi neki link odakle se moze skinuti neka verzija nortona koja je butabilna sa cd-a?
Situacija je trenutno ovakva:
1. Acronis se lepo butuje sa cd-a, ali nema podrsku za dvd, tako da imidz mora da se napravi na x cd-ova (opcija da pravim imidz na hardu mi nije interesantna, treba mi dvd verzija)
2. Norton ima podrsku za dvd, ali je problem nabaviti butabilni cd. Ja imam norton ghost 2003, iso , on jeste nesto kao butabilan, ali kad se podigne ne moze nista dalje da se radi. Podize se neki pc dos, i to je to.
Dakle nisam resio problem, ima li neko neki predlog?
 
Odgovor na temu

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Acronis True Image16.09.2006. u 13:30 - pre 214 meseci
@plavigor
@zoran_dojkic

Ljudi carevi ste,hvala lepo.Odradio sam sve i spasio se muka oko formatiranja (uvek izgubim bar 3-4 sata dok instaliram sve drivere i cuda)
Pozdravljam
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin86.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Acronis True Image16.09.2006. u 17:21 - pre 214 meseci
Norton je butabilan sa CD-a.

PC DOS na Nortonovom disku se koristi ovako:

Podesi u BIOS-u but sa DVD-a, pre hard diska. Ubaci DVD sa Norton Ghost 2003 snimkom tvoje C particije. Restartuj računar i kada se pojavi tekst u dnu ekrana:
Press eny key to boot from CD or DVD.
pritisni enter.
Ponovo enter da se pojavi nešto kao Windows-ov start meni.
Treba da je izabrana gornja stavka:
Local
strelicom na tastaturi na desno, pa na dole dođi do stavke:
Partition
ponovo strelicom na desno, pa na dole dođi do stavke:
From image
i tu pritisni enter.
Sada u dobijenom Open dijalogu, pritisni Tab na tastaturi osam puta, pa enter, tako da dobiješ padajuću listu sa uređajima u računaru, strelicom na dole dođi do DVD uređaja i pritisni enter.
Treba da se vidi u plavom polju:
Ghost CD/DVD Image
Pritisni enter tri puta dok se ne pojavi spisak particija na hard disku. Treba da je izabrana prva (C). Pritisni enter i na pitanje da li hoćeš da prepišeš postojeći Windows, idi strelicom na levo na yes i pritisni enter.


Disketa služi za opravak C particije sa snimka na drugoj particiji hard diska.
Znači može sa CD-a (DVD-a) i sa hard diska. Sa hard diska je nekoliko puta brže.
Da zaključimo, kome nije jasno ovo sa disketom, neka koristi samo CD (DVD), to je sasvim dovoljno.



Citat:
proximus1212: @plavigor
@zoran_dojkic

Ljudi carevi ste,hvala lepo.

Aferim i mašala i živ bio i oženio se. Kada sam otkrio Norton Ghost 2003 takođe sam bio oduševljen, to je za mene otkriće na nivou otkrića vatre, točka i trofazne struje.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.90.*



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image16.09.2006. u 22:26 - pre 214 meseci
@ Max Payne

Da, diskete odlaze u istoriju. Pretpostavljam da tvoj iso-fajl verovatno nije skroz funkcionalan, jer Ghost mora! odmah da se podigne. Sa druge strane, uz pomoc osnovne verzije Nera mozemo na osnovu te butabilne diskete napraviti butabilni CD istovetnog sadrzaja kao i ta disketa (ipak Ghost 2003 je izasao davne 2002. godine, pa je razumljivo sto Symantec tada nije koristio butabilni CD). Pored toga, Ghost 2003 je redovan program na bilo kom kompilacijskom botabilnom CD-u namenjen za testiranje i oporavak hardvera i sistema.
Dalje, koristim Acronis True Image Server 8.0 i ima podrsku za DVD. Butabilni medij moze biti CD-R/RW ili set od pet disketa. Program se ceo ucitava u memoriju tako da se nakon ucitavanja programa CD moze izvaditi i zameniti DVD-om na kome se nalazi slika particije. Ali... Ako se slika pravi na DVD-u, to mora biti DVD-RW formatiran UDF sistemom. Kako je na ranijim verzijama True Imige-a? Ne znam. Sta se desava sa verzijama namenjenim za desktop operativne sisteme? Takodje ne znam.

Ako zelis, poslaci ti "image" butabilne diskete ili butabilnog CD-a za Ghost 2003 (~1MB).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Acronis True Image25.09.2006. u 18:45 - pre 214 meseci
Pa, cekajte, sad mi nije jasno:

Citat:
zoran_dojkic: Norton je butabilan sa CD-a.

PC DOS na Nortonovom disku se koristi ovako:

Podesi u BIOS-u but sa DVD-a, pre hard diska. Ubaci DVD sa Norton Ghost 2003 snimkom tvoje C particije. Restartuj računar i kada s....


Citat:
plavigor: @ Max Payne

uz pomoc osnovne verzije Nera mozemo na osnovu te butabilne diskete napraviti butabilni CD istovetnog sadrzaja kao i ta disketa (ipak Ghost 2003 je izasao davne 2002. godine, pa je razumljivo sto Symantec tada nije koristio butabilni CD). Pored toga, Ghost 2003 je redovan program na bilo kom kompilacijskom botabilnom CD-u namenjen za testiranje i oporavak hardvera i sistema.



Mislim, ako je ghost-image na dvd-ju sa Norton 2003 butabilan, onda mi ne treba butabilan cd? Samo napravim image na dvd-ju pomocu nortona 2003 i taj image je butabilan?

Hvala svima na pomoci!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image26.09.2006. u 11:04 - pre 214 meseci
Moras da procitas Help tog programa :)

U svakom slucaju sve je moguce uraditi ali na nacin koji su osmislili njihovi programeri, a to se u svakoj verziji ipak malo razlikuje.

Ja ti mogu pomoci oko ne-butabilne verzije Ghosta 2003, Ghosta 9.0 i True Imagea 8.0 i novije. But verziju 2003 nikada nisam imao (ona prethodna me sasvim zadovoljavala), pa ne smem nista da pricam, mozda se nesto razlikuje. Pored ovoga, postoji i verzija Ghosta koja dolazi sa Norton System Works, a one se razlikuju u verzijama NSW2004 i NSW2005...

Zato, Help u ruke :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin85.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Acronis True Image26.09.2006. u 16:46 - pre 214 meseci
Citat:
Max Payne: Pa, cekajte, sad mi nije jasno:
Mislim, ako je ghost-image na dvd-ju sa Norton 2003 butabilan, onda mi ne treba butabilan cd? Samo napravim image na dvd-ju pomocu nortona 2003 i taj image je butabilan?


Jasno ti je.
Što se tiče verzije Ghost­­­­a na NSW 2005, to je ta ista, znači Norton Ghost 2003 i ne samo na NSW 2005, nego je uključena i u Norton Ghost 10, zato što Norton Ghost 10 ne valja, pa su uradili nešto što nikada niko nije; priznali su da je najnovoja verzija programa loša i da je stara neprevaziđena, ali besplatna, ali to nama nije ni važno.
Sada da nešto pitam: da li ja nisam uspeo da pronađem u Acronisu rezanje slike na DVD, ili Acronis (Acronis True Image 9.1 Workstation) može da snima samo na CD?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Acronis True Image26.09.2006. u 18:07 - pre 214 meseci
@zoran_dojkic

Sad sam skinuo Manual za True Image Workstation 9.1 i jasno pise da je moguce rezati Image na DVD-R/W, DVD+R/W i DVD-RAM, opet uz neka ogranicenja. I ne samo to, vec za to vise nije potrebno koristiti neki od nezavisnih programa za UDF formatiranje DVD-RW-ova.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Acronis True Image28.09.2006. u 19:00 - pre 214 meseci
USPEO SAM!
Napravio sam za pocetak imidz na hard disku, i iskoristio sam Hirens boot cd 8, na njemu ima verzija Norton Ghost 8. Ja sam imidz napravio u Nortonu 2003., sve je lepo proslo. Zaista ovo je mnogo dobra stvar, vredelo je pomuciti se da ovo naucim.

PUNO HVALA NA POMOCI.

Jos jedno pitanjce: sad ja napravim imidz na mom racunaru, celog sistema, sa sve programima itd., sta se desava kada taj imidz kopiram na nekom drugom kompjuteru, dakle sa drugom konfiguracijom, druga ploca, procesor, chipset itd, da li vindovs prilikom podizanja prijavi samo drajvere koji mu fale i to je to? Ili postoje neka ogranicenja u ovom pogledu?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Acronis True Image28.09.2006. u 19:11 - pre 214 meseci
To nemoj da radiš jer možeš imati dosta problema u radu sistema.
Nije preporučljivo, više izgubiš nego što dobiješ.
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Acronis True Image10.10.2006. u 13:03 - pre 213 meseci
Da li stvarno mogu bekap sistemske particije da prebacim na računar koji ima drugačiji hardver?
Citat:
Complete system restoration can be performed to an existing system, to a new system with different hardware or to a virtual machine.

Šta je sa drajverima i sa podešavanjima samog XP-a koji se u toku instalacije prilagođava hardveru? Ništa od toga neće odgovarati drugom sistemu.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Acronis True Image

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 35153 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.