Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189621 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
91.150.84.*



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2007. u 12:37 - pre 205 meseci
Znaci ustanovili smo da ne valja :)
Zvao sam omega servis da je dopune ili sta vec... Mislim da bacam 20 evra ali sta da se radi ;)
Pozdrav

Ko meni da garantuje 2007 godine da kad platim Mideu MSG-12HR ne dobijem toster ili mikser :)))))
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2007. u 16:11 - pre 205 meseci
Pa, niko xexe..

Toshiba je znala tacno zasto da kupi fabriku, malo su je modernizovali, i onda proizvodnju jeftinih klima ponovo vratili kinezima a svoj sektor ostavili samo na montazi Tadiran klima...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?22.05.2007. u 16:42 - pre 205 meseci
Ove sezone 2007 mi ovce treba Tadiran da kupujemo... A u prolece 2008 ima da
napishes kako Tadiran ne valja?
Dokle ces cozmo da nas farbash? Jesi li ti serviser u struci? Uvoznik? Svake
godine izmislish nesto novo koliko sam procitao na ovom forumu
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.abakusbp.net.



+6 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?29.05.2007. u 21:30 - pre 204 meseci
pa šta sada koji modeli valjaju a koji ne, pročitah ovo prvi put od početka, mogu reći ništa mi nije jasno sem da je tadiran OK, ali je bar 2-3x skuplji.
imao sam pre 5 godina u studenskom iznajmljenom stanu neku ni imena ne mogu da se setim, odlično je radila 3 sezone, tada sam i napustio stan pa ne znam dalju sudbinu, a stan nije mogao biti na goroj geografskoj orijentaciji, na prozore od jutra Sunce, spoljni zid (na koji u budućnosti treba da dođe još jedna zgrada) južna strana, neizolovan i ne obrađen + iznad krov pa je ladila ko samo tako .
Kući nemam potrebe za klimatizovanjem jer je uvek fino, maksimalno u najdužem toplom talasu temperatura bude oko 23-25 C, ali mi treba za stan, a na osnovu ovoga što ste napisali ništa se zaključiti ne može, sutra idem da kupim pa kako se isprsim i kako me uvrnu.
pozdrav.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?29.05.2007. u 22:22 - pre 204 meseci
Pricao sam sa serviserom koji mi je bio pre neki dan. Kaze da ova midea ne moze bolje da radi. Ne moze 40m2 ni u ludilu...
Kaze covek da su dobre one wortex klime koje se prodaju u metrou na tone... 15 soma.
Kaze da nije imao puno reklamacija... On je ovlasteni serviser i ugradjuje mislim sve iz metroa...
Sto se tice klime, od danas ni rodjenoj majci ne verujem :)
Pozz i sretno!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.abakusbp.net.



+6 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?31.05.2007. u 09:49 - pre 204 meseci
uzeo sam na preporuku trgovca midea msg12-hr za celih 19100dinara + 4000 ugradnja do 2m (čovek beskamatno kreditira kupce, rate po dogovoru) , ali meni će trebati nekih 5-6m razvoda, ako na licu mesta majstor ne predloži neko jednostavnije rešenje, ali se bojim da ga neće biti, pored nje što se tiče midea bila je neka sa plavim displejem na sredini, malo žuća plastika malo lošija na oko i kuc kuc metodu (subjektivno) njena cena 19500 din, i modeli od 9btu.
pozdrav
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?31.05.2007. u 14:51 - pre 204 meseci
Citat:
bordzija: Ove sezone 2007 mi ovce treba Tadiran da kupujemo... A u prolece 2008 ima da
napishes kako Tadiran ne valja?
Dokle ces cozmo da nas farbash? Jesi li ti serviser u struci? Uvoznik? Svake
godine izmislish nesto novo koliko sam procitao na ovom forumu



Midea-Toshiba-Carrier Joint Venture



Midea-Toshiba-Carrier Joint Venture is a large enterprise engaged in the production, marketing, and services of domestic and commercial air conditioners and refrigerators. We have the largest and most well-equipped production lines of various air conditioners, in addition to a national center for technical research and a mobile post-doctoral workstation. Our marketing network covers the entire globe, and our products are available in more than 100 countries and regions. We have become one of the greatest and most well-known enterprises of air conditioners in China with the strongest scientific and research power and the most diversified products, and our sales volume is always among the best in the local industry.

Midea-Toshiba-Carrier Joint Venture has always been concentrating on fostering comprehensive edge in the brand, techniques, services, and quality, establishing an integral system of company operation and a "flexible" mode of production and sales. We have been gradually expanding, from household air conditioners to commercial ones, from air conditioners to refrigerators, and from the local market to overseas. We are a trendsetter in the market, with the philosophy of "Best technology and services for the consumers". Attaching great importance to international technical cooperation and communication, we are enhancing our R&D capability with the introduction, analysis, and assimilation of various kernel and cutting-edge technologies. We are also making efforts to adopt scientific and international management, with the establishment of a reasonable and systematic human resource system, in addition to the application of top-grade information techniques in the world.

Looking into the future, Midea-Toshiba-Carrier Joint Venture will continue to uphold the business philosophy of "creating a better life for humans", making further dedications to the innovation and sustainable development of the enterprise. By adhering to the core value of "Value and Share", we will further enhance our comprehensive edge and foster our kernel competitiveness, so as to ensure the continuous and stable development of Midea's air-conditioners in the new century.

Hvala svima na citanju i dovidjenja na ovom forumu. Necu bre vise nikom da pomognem a pogotovo nevernim tomama ovde...

P.S. Radim u medijima, ako to nekog interesuje, veze nemam s klimatizacijom ali poznajem iskusne ljude koji se nesto i razumeju, za razliku od nekih ovde...
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.abakusbp.net.



+6 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?12.06.2007. u 10:26 - pre 204 meseci
Citat:
cozmo_im:
Hvala svima na citanju i dovidjenja na ovom forumu. Necu bre vise nikom da pomognem a pogotovo nevernim tomama ovde...

P.S. Radim u medijima, ako to nekog interesuje, veze nemam s klimatizacijom ali poznajem iskusne ljude koji se nesto i razumeju, za razliku od nekih ovde...

nemoj da budeš na kraj srca, pa na osnovu tvojih komentara midea kod mene sada lepo hladi.
poz.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?12.06.2007. u 18:03 - pre 204 meseci
Ta ista Midea po novome 12 ica izgleda kao 9- ka...
Po meni jedan dobro bezobrazan potez da se umesto jedne klime prodaju dve i
mazne 2 x 280 i kusur evra sto je jednako 560 evra (vise, manje).
Na taj nachin se duplira zarada ;)

Gosn cozmo poznaje iskusne ljude koji se razumeju u klimatizaciju a igrom
slucaja radi u medijima :)
Da se ja pitam, ni jedna midea ne bi vishe od prosle godine presla granicu
zemlje.

LJUDI dobro gledajte kad kupujete klima uredjaje da su DIMENZIJE unutrasnje
i spoljasnje jedinice srazmerne pravim DVANESTICAMA.
OBRATITE paznju da vam ne uvale devetku po ceni dvanestice. Iako lepo pishe
na kutiji i uputstvu, cista je prevara.
Manje su, imaju manju protochnu moc vazduha... Ovih dana sam obishao
nekoliko prodajnih mesta u BG i naisao na istu PREVARU.
Pozdrav svima.
Kvalitet je vishe glupo i komentarisati jer ga ni nema ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?12.06.2007. u 19:20 - pre 204 meseci
khm...pa ako tako mislis (na dimenzije) onda se isto moze reci i za druge proizvodjace, svi teze nizoj ceni, negde se mora ustedeti velicina isparivaca je takodje jedna od stvari na kojoj se moze dobro ustedeti.
LM: niko nikoga ne tera nista da kupi, imate oci pa gledajte...

BTW, ja kupih mideu prosle nedelje (msv2) i `ladi ko blesava. Jedan od kriterijuma pri izboru je bio i velicina unutrasnje i spoljne jedinice.
Za iste pare (20k) sam mogao da kupim i samsung (sa malom unutrasnjom jedinicom), ja sam se bez velikog razmisljanja odlucio za mideu, jednostavno izgleda kao kvalitetniji uredjaj.
Jedino sto bih mozda (uslovno receno) zamerio midei je izuzetno jak ventilator unutrasnje jedinice koji i na najmanjoj brzini izuzetno jako duva.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?12.06.2007. u 21:14 - pre 204 meseci
Aj se menjamo za ventilatore :)
Salim se, konacno smo dosli do zakljucka. Pojavili su se kojekakvi modeli
(ne samo midea) koji imaju devetke unutrasnje jedinice sto ima za posledicu
nikakve rezultate u zeljenom cilju - da se ohladimo. A cena kao dvanestice.
Znaci obratiti paznju prilikom kupovine da posle ne bude kasno ;)
Ja sam sad primoran da kupim josh jednu dvanesticu (ovaj put pravu) da bih
pokrio samo polovinu stana 50m2!
Umesto 280 ja cu da pljunem... ma znate i sami. Duplo.
Po meni ovo sto Midea radi i ostale firme je kriminalno delo obmane
potrosaca ali...
Pozdrav svima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
77.46.247.*



+2 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?14.06.2007. u 13:56 - pre 204 meseci
Citat:
bordzija: Aj se menjamo za ventilatore :)
Salim se, konacno smo dosli do zakljucka. Pojavili su se kojekakvi modeli
(ne samo midea) koji imaju devetke unutrasnje jedinice sto ima za posledicu
nikakve rezultate u zeljenom cilju - da se ohladimo. A cena kao dvanestice.
Znaci obratiti paznju prilikom kupovine da posle ne bude kasno ;)
Ja sam sad primoran da kupim josh jednu dvanesticu (ovaj put pravu) da bih
pokrio samo polovinu stana 50m2!
Umesto 280 ja cu da pljunem... ma znate i sami. Duplo.
Po meni ovo sto Midea radi i ostale firme je kriminalno delo obmane
potrosaca ali...
Pozdrav svima.


kakve veze ima unutrasnja jedinica sa snagom klime? postoji nesto sto se zove kapacitet protoka vazduha i snaga kompresora, i svejedno je da li duva iz unutrasnje jedinice koja je siroka ili dugacka 75cm, 82cm, ili 2,5 metra. mislim da se varas ako mislis da klima bolje hladi ako je unutra duza nekoliko santimetara. kod kuce imam pomenutu Midea MSG-12 a na poslu Panasonic 12-icu koja je unutra skoro metar, i cak mislim da Midea bolje radi, a u najgorem slucaju rade isto.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?14.06.2007. u 15:51 - pre 204 meseci
A u josh gorem slucaju ja turim ruku ispod shire klime i ove moje pa
ukapiram da ne pricham za badava ;)
Mnogo manji je protok vazduha, manji isparivach, sporiji ventilator...
Prosto je jako. Deklarisana kolichina protoka vazduha i nivo buke je kod
midee chista laz. Preciznije kod modela CSU 12 HHAA. Katastrofa!
Ne pricham napamet nego sam dooobro razmislio i proucio sve. Majstor koji je
radio servis je mislio da je devetka.
Josh na onu pricu da su me ovde na forumu ubedjivali da su mi prodali
rasparenu klimu...
Sada je pun Beograd takvih "rasparenih" klima... Unutrasnja jedinica je
devetka a spoljasnja lici na 12- icu ali je pitanje da u njoj nije kompresor
od devetke ;)
Znaci da je samo oklop od dvanestice.
Mene su zajebali, ne moraju i druge :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?14.06.2007. u 16:20 - pre 204 meseci
Moj kum je
Citat:
bordzija:
Prosto je jako. Deklarisana kolichina protoka vazduha i nivo buke je kod
midee chista laz. Preciznije kod modela CSU 12 HHAA. Katastrofa!


Midea MSG-12H isporucuje deklarisani protok vazduha. Unutrasnja jedinica je za 2-3 cm kraca recimo od Fonka koga isto imam, ali je zato malo deblja, odnosno isparivac je istih dimenzija povrsinski, a i duvaju isto, koliko god to moze da se proceni na "osecaj". Ova nije toliko bucna, cak stavise tisa je od Fonka i nema recimo veci nivo buke od Panasonic invertera unutra.

Model o kome ti pricas ne poznajem, to su te nove serije.

Moj kum je, recimo, pored mojih saveta uzeo neku LG (ne znam model napamet) jer je dobio na rate "na dodjem ti". Spoljna jedinica je definitivno mnogo manja od 12-tica, unutra isto, a deklarisana je kao 12.000 BTU. Duva losije i slabije od Midee koju imam (dakle MSG-12H), hladi i greje losije.

Svuda stede sad, prema tome ili se treba potruditi i naci stare modele ili kupiti Panasonic ili Fujitsu.

Ja samo prenosim moja iskustva sa Mideom koja su odlicna, cak stavise ortak ima inverter Panasonic 12-ticu u sobi potpuno istoj kao moja, cak imamo i iste PVC prozore te smo uocili da inverter Panasonic mozda 10% bolje radi od ove Midee. Nista spektakularno, za nijansu bolje greje na -15, hladjenje se ni ne primeti da li je bolje ili ne i za oko minut-dva brze postigne temperature. I to je to. Buka ista. Ista jacina duvanja... Malo bolja izrada i plastika i to je sve. A cena... bolje ne pitajte. Mislim oko 650e.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?15.06.2007. u 00:25 - pre 204 meseci
Hvala bogu te smo na kraju ustanovili da se na ovim novim modelima klima shtedi i laze u deklaracijama i valjda nisam i dalje neverni toma... Ili mozda da vas pozovem da se uverite lichno?
Ubuduce kada se kupuje klima, METAR u ruke i...
Prevara na svakom coshku koliko sam gledao po gradu... Drugar ima samsung star oko 5 godina i spoljasnja jedinica se ne chuje ama uopste a dzibri je non stop zato shto je debeo... Unutrasnja jedinica je sa 20 cm shira od moje, visha za oko 5!!!!! Ma kao brod je u odnosu na moju i ladi kao blesava...

Drugi drugar ima mideu staru oko 3 godine koja isto fenomenalno radi...
Ja imam najnoviji model i blam me da kazem da imam klimu...
Sve u svemu, ove sezone je u modi samo tezak skart i bofl ;)
Pozz
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ivannet
Sabac

Član broj: 16991
Poruke: 39
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?18.06.2007. u 08:33 - pre 204 meseci
Pa moze li ovde neko napisati koje su dimenzije unutrasnje jedinice prave 12-ice? Konkretno za modem MSG-12HR.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?18.06.2007. u 10:12 - pre 204 meseci
Midea MSG 12 HR
Kako kaze Rus na jednom sajtu...
Unutrasnje: 750h250h188 mm
Spoljasnje: 700h540h250 mm

Male klimice ;)

Dok evo jedan model LG-a ima "samo" 888/287/170 mm unutrasnju jedinicu ;)
Ali evo jedna midea MSM3-12HR ima unutrasnju jedinicu dimenzija: 940*175*275 mm...

Sve su dvanestice...

Kako se kome zalomi :)))))


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 18.06.2007. u 11:41 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

StringOfLife
Niš

Član broj: 147823
Poruke: 77
87.116.128.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?19.06.2007. u 13:36 - pre 204 meseci
A sta generalno mislite o LG i Samsung klimama...Da li vredi platiti neku hiljadarku vise za neku od ovih klima...??
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?19.06.2007. u 14:10 - pre 204 meseci
Naravno da vredi ali je jako bitno koje su velicine spoljasnje i unutrasnje
jedinice narocito... I gde su pravljene (ima neki turski Lg koga koliko
vidim treba izbegavati) Vise o tome ce da kazu ovi strucnjaci ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

StringOfLife
Niš

Član broj: 147823
Poruke: 77
87.116.128.*



Profil

icon Re: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?19.06.2007. u 17:51 - pre 204 meseci
Dakle..uzeti neki LG(ne znam tacan model,znacu sutra) koji kosta 24-25000 din bez ugradnje,Samsung koji kosta oko 20k dinara ili uzeti Midea MSG 12HR koja kosta oko 17000 bez ugradnje...??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Opet o klimama: Midea, Housel ili Galanz?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189621 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.