Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939273 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolajev

Član broj: 104553
Poruke: 6
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 07:40 - pre 123 meseci
Pozdrav svima, evo naleteh slucajno na ovu temu posto sam hteo da vidim kakva su iskustva drugih sa LG masinama za ves. Zena i ja smo pre okvirno 5 godina kupili tada novi model najjeftiniji direkt drajv mislim da je F12C3QD sa 7 kg kapaciteta. Pre toga smo imali neku malu simens masinu. Za sada imam samo reci hvale za ovu napravu, jako je dobro uradjena masina iako je pravljena u Kini, i cak mislim da je ovaj model iskljucivo za nasa sirotinjska trzista. Masina pere odlicno, kako zbog svog pametnog rada prilikom koga meri vaga i svasta nesto radi, tako zbog oblika onih izbocina na samom bubnju. Inace je jako tiha i vise se cuje pumpa nego centrifuga. Napomenuo bih da je kod ove masine zbog njenog specificnog pogona mnogo bitno da bude dobro izbalansirana i stabilna zato sto u suprotnom moze da se desi da prilikom startovanja centrifuge poskoci.
Koleginica ima stariji model LG masine koji je sa klasicnim pogonom, veoma je zadovoljna kako pere, masina joj sada vec ima sigurno 8 godina a jedini kvar se desio na samom pocetku upotrebe pa su joj zamenili celu plocu, nisu se zezali i jurili sta je kvar.
Sve u svemu preporucio bih ovu masinu svakome, kao sto rekoh mi je vec 5 i vise godina raubujemo, starije dete nam ima 4 godine a mladje 2 meseca tako da mozete da zamislite u kakvom je rezimu eksploatacije ova masina radila i u kakvom ce raditi, a pritom izgleda kao nova.
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 11:30 - pre 123 meseci
Za Krvavi:
Priča ti baš i ne drži vodu. Prvo to "neki deo mi se pokvario" je malo smešno -koji deo, drugo -nisi imao nerava da prijaviš u centralni -Jedino tako i može da ti dođe ovlašćen servis, jer rade samo preko prijave u centralni servis. A i ako si u pravu to ne znači da BEKO servis (ili bilo koji drugi) ne valja, već pojedinac koji te prevario, i treba ih odmah prijaviti, ako ne zbog sebe, onda zbog budućih mušterija. A knjiga sa servisnim greškama i služi za čitanje. A tek taj slučaj da kvar nije ni rešen -odustao si od besplatne popravke ili si doveo stručnjake iz nekog stručnijeg servisa?
Još da napomenem da su neki brendovi (znam za BEKO) imali garanciju 1+2 ili 2+3 godine kako je i pisalo na naslovnoj strani garancije velikim slovima, i to je podrazumevalo 1(2) godine 100% garancije a za ostatak garancije dobijate samo deo besplatno, dok se rad i izlazak srevisera naplaćujete. A ako to mušterija ne zna i nije videla može da krivi samo prodavca koji ga nije adekvatno obavesti, već samo želeo da proda (kao i većina prodavnica). Ne mešajte više prodavnice sa brendovima i servisima, nemaju nikakve veze jedni sa drugima. I o kojem to BEKO šopu pričaš kad nemaju ni predstavništvo u Srbiji a kamoli svoju prodavnicu.
LG i Samsung servis ne želim ni da komentarišem.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 11:54 - pre 123 meseci
"krvavi" nije iz Srbije .ba
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 12:06 - pre 123 meseci
To sam prevideo :)
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.217.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 18:07 - pre 123 meseci
Zar Beko kod nas nema zvanicnog,tj mislim uvozi ga bas Beko predstavnistvo,od prosle godine?
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.217.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 18:18 - pre 123 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=6_PLnInsh7E

Evo dokaza da Hotpoint ugradjuje bar kavlitetne lezajeve na bubnju.

Kolega kupio Gorenje pre 2. godine,vec mu se cuje lezaj.

Al' sta ga briga,valjda ce da mu priznaju onu garanciju od 5.godina.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 19:47 - pre 123 meseci
Priznace mu bez problema.Kolegi su u trecoj godini garantnog roka zamenili kazan sa lezajevima+senzor temperature.
Sto se Hotpointa i lezajeva tice,nedavno sam ih menjao na jednom sa zalivenim kazanom.Inace model "deluxe",trofazni motor itd.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.217.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 20:39 - pre 123 meseci
Da li moze da se kupi lopatica bubnja (plasticna) za masinu Ariston ARMXXD 129,mada mi se cini da i aktuelni modeli koriste identicne.
Meni stradala jedna,tj.pokidala je tri zupca za zabravljivanje sa iste strane,tako sto je iz zenskog vesa,ispao metalni drzac,upao u kazan iza bubnja
i to je tako "mlatilo"nekoliko meseci uglavnom na 800 obrtaja,sve dok je neko od ukucana ukljucio punu brzinu na 1200 obrtaja i tada se pokidalo.
Mada sam u par navrata nekako uspevao da je nabudzim,uglavnom posle par meseci je ponovo ispadala.
Da li zvati Aristonov servis,mada predpostavljam da je to ugradjivano pre ugradnje bubnja na masinu,tj.nikako mi nije jasno kako moze da se
ubaci u otvore na samom bubnju i pri tome jos da se iskrivi stift koji je u stvari deo samog bubnja,a na lopaticu ide sa donje strane(iste gde su i oni zupci) ?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2014. u 22:31 - pre 123 meseci
Ubacuje se na "škljoc", iznutra. Kupis nov, malo prostudiras i bubanj i lopaticu i onda "škljoc".
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2014. u 02:35 - pre 123 meseci
Citat:
andrejbeca: A u LG servisu sve "atomski inzenjeri"rade verovatno.


Ne, to niko nije spomenuo, niti je neko ovdje favorizovao LG, mada moje licno iskustvo sa distributerom za LG je u BiH odlicno, dok sa Beko nikad vise, sve zavisi ko stoji iza predstavnistva odredjene marke, a i post se odnosio na to njihovo 5 godina garancije kod Beko-a, nije bas bilo 5 godina na cijeli proizvod, vec samo odredjene dijelove, tako su samo odredjeni imali 5 godina, a vecina 3 godine, da li je to politika firme, ili distributera, ne znam, uglavnom ovim proizvodima u BiH s moje strane veliko NE....
Citat:


Shoyo LM: Za Krvavi:
Priča ti baš i ne drži vodu. Prvo to "neki deo mi se pokvario" je malo smešno -koji deo, drugo -nisi imao nerava da prijaviš u centralni -Jedino tako i može da ti dođe ovlašćen servis, jer rade samo preko prijave u centralni servis. A i ako si u pravu to ne znači da BEKO servis (ili bilo koji drugi) ne valja, već pojedinac koji te prevario, i treba ih odmah prijaviti, ako ne zbog sebe, onda zbog budućih mušterija. A knjiga sa servisnim greškama i služi za čitanje. A tek taj slučaj da kvar nije ni rešen -odustao si od besplatne popravke ili si doveo stručnjake iz nekog stručnijeg servisa?
Još da napomenem da su neki brendovi (znam za BEKO) imali garanciju 1+2 ili 2+3 godine kako je i pisalo na naslovnoj strani garancije velikim slovima, i to je podrazumevalo 1(2) godine 100% garancije a za ostatak garancije dobijate samo deo besplatno, dok se rad i izlazak srevisera naplaćujete. A ako to mušterija ne zna i nije videla može da krivi samo prodavca koji ga nije adekvatno obavesti, već samo želeo da proda (kao i većina prodavnica). Ne mešajte više prodavnice sa brendovima i servisima, nemaju nikakve veze jedni sa drugima. I o kojem to BEKO šopu pričaš kad nemaju ni predstavništvo u Srbiji a kamoli svoju prodavnicu.
LG i Samsung servis ne želim ni da komentarišem.


Nista nije smijesno, ja nisam isao skolu za servisera bijele tehnike i kucanskih aparata, vec je moj fakultet (magisterij) totalno druga oblast, tako da me se puno i ne dotice to sta je stradalo, mene zanima samo da radi, svako radi svoj posao, ja sam u oblasti kojoj radi, posvecen maksimalno, tako da mislim da bi i distributeri brandova koje nude, trebali biti, ali posto je ovo Balkan, nista obicno nije kako bi trebalo biti ;)!

Ne misli se na centralni servis, vec na centralu Beko-a za Evropu, gdje bih prijavio nekorektnost njihovog predstavnika za BiH, pogresno si skontao bit poruke ponovo... Nije mene niko prevario, vec je distributer idiotske politike, i tu nema pomoci... To je generalni predstavnik za BiH, za Beko - firma Omega d.o.o.,

http://omega.ba/

ako generalni predstavnik ima tako "strucan" kadar, onda mogu kakvi su ostali servisi za Beko u BiH :), dosao je momak vrzmao se oko sporeta, vamo-tamo, na kraju neka prica neki dijelovi imaju 3 godine, da ne vazi na sve 5g, bla bla, znaci marketinski trik "5 godina garancije", tako da sve to mi je dalo jako losu sliku Beko firme i odustao sam od njihovih proizvoda, dok je recimo LG jako dobar i sa servisom i generalni predstavnik im je odlican u BiH. Navodno je "rijesen", iako to nikada nije radilo kako treba, i poslije 1-2 dolaska, vidio sam da nemaju strucan servis, i odustao od poziva vise... Jednostavno shvatio sam da sam izabrao pogresan brand tipa Beko i vise nikad u BiH to ne bih sa ovakvim servisom i post-prodajnom podrskom!

Ovdje nista nije bilo besplatno, reklama je bila 5 godina na sve, medjutim kad je dosao serviser, bila je prica 3 godine na neke, 5 na neke, i eto navodno taj dio je bio u tom intervalu 3 godine, i naplacen je i dio i rad servisera! O ovome prodavac naravno nista nije napomenuo prilikom kupovine, ali eto ovo je skola za drugi put, ono "drugi put pametnije" :), imao sam predstavu da su ozbiljna firma i da upoznaju kupca sa svim bitnim detaljima, a to je jako bitan detalj! Zato cu sada prilikom kupovine LG ves masine dobro se raspitati kod prodavca sta pokriva 5 godina garancije :)!

Ne pricam o Srbiji, po linkovima koje sam postao mozes vidjeti da sam iz BiH, moguce da nisi gledao:) ... U BiH imaju naravnu predstavnistvo, i naveo sam koja je firma.

Moramo mijesati naravno brand i servis, doduse ja ovdje vise krivim konkretno distributera, moguce da je Beko i kvalitetan proizvod, ali kompanija takvog renomea, ne bi smjela dopustiti da ih svakakve amaterske firme zastupaju, a nazalost zastupaju! Tu ja vidim neozbiljnost Beko-a ko branda u odnosu na LG, Samsung, itd., sto nije dostigao u tome njihov nivo, barem su moja iskustva, ne mora znaciti da je svugdje isto, ne generalizujem stvari.

Nadam se da su sada stvari jasnije...

p.s.

Nego, moze li mi neko od iskusnijih servisera, odgovoriti, je li ovo trenutno najbolji izbor, kad uzmemo faktore cijena-kvalitet?

http://www.lg.com/hr/perilice-rublja/lg-F12B8QD1

Ako jeste, zamolicu da mi potvrdite, date zeleno svjetlo :), pa da zovem lokalnog LG distributera, da mi je dostavE :)!?

Hvala!


[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 22.02.2014. u 03:46 GMT+1]
Ajde bre

 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.233.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2014. u 03:18 - pre 123 meseci
Ja od Beka imam samo sudomasinu Blomberg,kupljenu pre 8 godina,i mogu ti reci da stvar radi skoro svaki dan,a da nikada nije pokazala ni najmanji znak nekakvog problema.

Nikada necu razumeti kupce,koji kupuju nesto,gde odmah ocekuju da ce to da rikne,pa im treba nekakva silna garancija od 5 godina,cime najvise masu "gorenjci".

Ako smatras da je LG vrh u svemu,slobodno ga kupi.Poslednje od LG sto sam kupio je bio LED TV,i to ne bas najjevtinja serija,a problemi sa njim su poceli vec u drugoj godini

upotrebe.O kvalitetu natpisa na daljincu cisto da kazem da su se izbrisali posle 6 meseci koriscenja.Proizvedeno je made in EU.
 
Odgovor na temu

nikolajev

Član broj: 104553
Poruke: 6
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2014. u 07:28 - pre 123 meseci
Mislim da Beko I Lg generalno nikako ne mogu da se uporedju, ovo ne tvrdim zbog trenutnog kvaliteta proizvoda, kojji je diskutabilan kod svih proizvodjaca, vec je u pitanju renome velicina kompanije I svi drugi aspekti. Posto sam davno kupio sve [to mi je potrebno od tehnike, jedini kvar koji sam imao bio je bas Beko frizider, srecom popravljen je iz drugog puta I to je radio klinac iz ovl. servisa koji jedva zna da komunicira, a dva puta je morao da radi zato sto nije cistio bakarnu cevcicu pre lemljenja. Drugi proizvod koji mi kida zivce je candy sudo masina koja se ne kvari ali je neopevano g...., jako lose pere u odnosu na prethodnu siemens lady 1 koja je moje godiste I koja je bila bog. Druga masina za sudove je beko I mnogo manje radi, imala je neki sitan kvar mislim da je bio neki kontakt ili tako nesto, ne mogu da ocenim kako pere u odnosu na prvu ali je vidna razlika u kvalitetu izrade, u detaljima.
Kada sam se ja opremao tehnikom Beko je pretezno bio firma za one koji nemaju kinte, a posto ni ja nisam uvek imao dovoljno po neki uredjaj mi je u kuci beko. To opet nista ne znaci, ja bih se do pre par godina zakleo u bocsh narocito kada su alati u pitanju, medjutim imao sam izuzetno losa iskustva kako sa srafilicom koja je jako malo koriscena ali je odrzavana baterija tako I sa stapnim usisivacem za mrve na baterije. U oba slucaja je baterija riknula, naglasio bih da je taj usisivac prilicno skup. To onaj koji ima drsku I rotacionu cetku za pod ali se vadi iz te drske I onda postaje usisivac za mrve. Prilikom zamene koja mi je uradjena imao sam velike neprijatnosti u tada ovlascenom servisu na nbg-u kod arene ali je ipak zamenjen. Tom prilikom sam insistirao da mi zamene samo bateriju a ne ceo uredjaj sto su odbili zato sto je baterija bila skuplja od celog kineskog uredjaja. Tako sam dosao kuci sa novim usisivacem kome evo nakon manje od godinu dana baterija ponovo posustaje. Ovo vam govori da je sve to isto s...... I da prilikom izbora narocito kada se radi o nepoznatim modelima treba biti intuitivan, ispitivati isl. ali treba imati I dosta srece.

A kada ste vec spominjali lagere, bas na lg I svim drugim masinama koje imaju direktan pogon, iz razloga manjih aksijalnih naprezanja lageri na bubnju ne stradaju tako cesto, takodje I zbog mirnijeg rada dolazi do produzetka veka trajanja svih mehanickih habajucih delova pa I do manjeg Zamora same sasije masine, manje je pokretnih delova, pa je tokom radnog veka potrebno manje servisa tipa kajsevi remenice izgoreo motor kod curenja ili poplave u prostoriji u kojoj je masina, lageri na bubnju itd. To nisu samo delovi vec cena za ruke majstora za nerve dok ti razni promaseni likovi koji se davanjem oglasa samo-proglase za majstore seru I uzimaju lovu isl.
Ako citate pazljivo postove,.... vi pricate o servisiranju beko masine nakon samo 3 godine a nekoliko korisnika vam je iznelo iskustva o tome da nisu imali ni jedan kvar na lg masinama ni posle5,6,7 godina. Ja nism fan niti jedne firme, od kad se bocsh siemens aeg prave u kini, tako da me zabole da bilo koga besplatno reklamiram, dozvolite da potencijalni kupci ves masina dobiju korisna iskustva u koriscenju a ne u servisiranju masina.
Sve su to kinezi sa razlicitim nalepnicama, doduse I kvalitetom.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2014. u 09:53 - pre 123 meseci
Ariston masina ARMXXD,nema kvara nikakvog posle 6 god.
Neverujem da je period od 5 godina relevantan uopste za neko poredjenje o trajnosti uredjaja.
 
Odgovor na temu

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
..able.dyn.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2014. u 22:06 - pre 123 meseci
@Krvavi

Pogledaj na ekupi.ba,imaju isto lg masine a povoljniji su od stanica, artikl ti stize brzom postom na kucnu adresu, a ti prilikom narudzbe odredis datum i platis postaru kad dodje.Uzimao sam roditeljima isto 7kg lg preko njih prije par mjeseci (1088qd cini mi se, ali je vise nema, bila 599 km), za sebe napu i pekac hljeba i sve proslo super. Evo te tvoje:

http://www.ekupi.ba/LG-Ves-masina-F12B8QD1-7KG-217082.aspx

slika mi ne izgleda isto,vjerovatno je greska, ali imas besplatan info br pa mozes provjeriti
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.02.2014. u 20:46 - pre 123 meseci
Taj Ekupi sam koristio prošle godine (hrvatsku varijantu) i mogu reći da su vrlo neozbiljan servis.

1. Vreme čekanja na isporuku je mesec dana, uz šaljivo obrazloženje da se mašina sklapa samo za mene.
2. Posle mesec dana, dan nakon dogovorene isporuke, kontaktiram ih i dobijem odgovor da moja porudžbina nije ni prosleđena tj obrađena. Čekali smo još mesec dana.
3. Čekali smo 2 meseca isporuku nekoliko uređaja.

Blagi užas ako se ja pitam

Pitanje:
Video sam u DM-u više ponuda tečnog praška po prihvatljivoj ceni. Trenutno koristim Ariel i nisam baš zadovoljan ovim što se prodaje u Srbiji. Jel imate neka iskustva?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 00:13 - pre 123 meseci
Persil,tecni,ne mogu da se pokajem sto ne uzeh prosle nedelje one kapsule,bile na akciji u DM-u,daju u pola cene.
Uz to koristim DM-ovu verziju kalgonita,vise nego duplo jevtinija od Calgoon-a,a postize bolje rezultate.
Dok sam koristio skuplji,na grejacu su ipak potojali tragovi kamenca i masina se pomalo cula dok radi grejac.
Posto mi je trenutno jedna od lopatica u fazi "ponekad da spadne"uspeo sam da vidim grejac i prijatno se iznenadio
da sada nema ni traga nicega,izgleda kao nov.Naravno u toku delovanja se vise nikakvo "cvrcanje" grejaca ne cuje.
I na kraju,posto u temi o sudomasini skoro ispljuvah prasak za sudove,Maxi-jevu robnu marku,iznenadih se kada kupih
njihov omeksivac za ves,za smesnih 1 evro=litar.Dobar je,cak ne ostavlja nikakve tragove u dozeru,kao Coccolino,
odlican,ali mnogo ostavlja nekakve mrlje u dozeru vec posle par koriscenja.No za razliku od onog sudopraska koji pune ovi iz Vranja,
omeksivac proizvodi neka firma iz Belgije.

[Ovu poruku je menjao andrejbeca dana 24.02.2014. u 01:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 03:52 - pre 123 meseci
Citat:
andrejbeca:
Ja od Beka imam samo sudomasinu Blomberg,kupljenu pre 8 godina,i mogu ti reci da stvar radi skoro svaki dan,a da nikada nije pokazala ni najmanji znak nekakvog problema.

Nikada necu razumeti kupce,koji kupuju nesto,gde odmah ocekuju da ce to da rikne,pa im treba nekakva silna garancija od 5 godina,cime najvise masu "gorenjci".

Ako smatras da je LG vrh u svemu,slobodno ga kupi.Poslednje od LG sto sam kupio je bio LED TV,i to ne bas najjevtinja serija,a problemi sa njim su poceli vec u drugoj godini

upotrebe.O kvalitetu natpisa na daljincu cisto da kazem da su se izbrisali posle 6 meseci koriscenja.Proizvedeno je made in EU.


Kod brata je ta Blomberg masina za pranje sudja, nisam znao da je to bekov pod-brand, i evo ti mogu ti reci iz prve ruke informacija, masini nije jos ni 2 godine, a vec je imala neki zajebaniji kvar, koji je ipak garancija pokrivala, pa su je popravili, tako da eto u vec drugom slucaju Beko se pokazo lose kod nas...

Pogresno si skontao, ne ocekuje niko odmah da ce nesto riknuti, vec pokusava se doci do informacija o iskustvu drugih ljudi, kolko cesto se nesto kvari, sta ukljucuje sve garancija, kakav je servis, itd itd. ! Kad za nesto planiras uloziti 400-500 eura, onda je sasvim logicno da te sve to zanima i da imas opreza! Zamisli da ti se mobitel S4 od 400-500 eura kvari svako malo, a kamo li ves-masina, masina za pranje suda, bez telefona ne mozes par dana, a kamo li bez ovih jako bitnih komada bijele tehnike u kuci, bez kojih je danas jako tesko funkcionisati, usljed ovakvog tempa zivota, i niko zato ne zeli trositi nerve na takva zezanja, pa je zato nekome bitno da to bar koliko-toliko radi ok, barem u predvidjenom garantnom roku, jer nakon 5 godina svaki uredjaj je sebe isplatio...

Nisam mislio da je LG no one, po meni je licno Samsung u vecini tehnike bolji od LG-a, oba su "korejca", mada eto oko ves-masina izgleda LG bolji, kako sam cito ovdje poruke, u ovoj oblasti se ne razumijem, i zato sam citao poruke i cekao odgovore profesionalaca i iskusnih korisnika, ja i ves masine bas nismo na ti :).... Pa sam zahvalan svakome za bilo kakav info o ovom LG modelu, mada evo slabo ljudi pisu, pa cu mislim kupiti je kako god, ove sedmice, valjda sve bude ok...

Ja eto imam LG tv, i 3-4 godine ga koristim, skoro pa 24/7/365 radi, i nikada ijednog problema. To za daljinski si u pravu, i kod mene je ista stvar, pobrisu se slova, za to najbolje stavi ga u neki onaj najlon, i nemas problema :)...

Citat:
nikolajev:

Ako citate pazljivo postove,.... vi pricate o servisiranju beko masine nakon samo 3 godine a nekoliko korisnika vam je iznelo iskustva o tome da nisu imali ni jedan kvar na lg masinama ni posle5,6,7 godina. Ja nism fan niti jedne firme, od kad se bocsh siemens aeg prave u kini, tako da me zabole da bilo koga besplatno reklamiram, dozvolite da potencijalni kupci ves masina dobiju korisna iskustva u koriscenju a ne u servisiranju masina.


Apsolutno se slazem sa napisanim! Upravo sam govorio o tome, da sam pitao, kako bih dobio iskustva ostalih korisnika ovih brandova, pa da na osnovu toga donesem sud. Na osnovu svog licnog iskustva od proizvoda do servisa Beka, ja Beku vise nikad svoje pare necu dati :)! Ne favorizujem ni ja LG, da je bolji Samsung, njega bih kupio, ili vec, ali eto vidio sam ljudi hvale ovaj model LGa, pa zam zato i pitao. Nisam dobio neke konkretne odgovore, da li je taj model trenutno cijena-kvalitet najbolji, ali eto, otprilike sam skonto da moze zadovoljit potrebe moje porodice - 3 clana, pa cu ga kupiti najvjerovatnije.

Citat:
sava84:
@Krvavi

Pogledaj na ekupi.ba,imaju isto lg masine a povoljniji su od stanica, artikl ti stize brzom postom na kucnu adresu, a ti prilikom narudzbe odredis datum i platis postaru kad dodje.Uzimao sam roditeljima isto 7kg lg preko njih prije par mjeseci (1088qd cini mi se, ali je vise nema, bila 599 km), za sebe napu i pekac hljeba i sve proslo super. Evo te tvoje:

http://www.ekupi.ba/LG-Ves-masina-F12B8QD1-7KG-217082.aspx

slika mi ne izgleda isto,vjerovatno je greska, ali imas besplatan info br pa mozes provjeriti


Poznata mi je ta stranica i slicne njoj, ali iskreno nisam za tih varijanti, jer tu nikad ne znas ko stoji iza te prodaje, koliko je ozbiljno, je li to neka shupa ili je ozbiljna firma, a obicno su to ove nove znj firmice, tipa ovo,

http://svenakredit.ba/b-tehnik...lica-f12b8qd1-1200-obrtaja-7kg

koje nemaju nikakva skladista, servisa, etc. , rade na tu sitnu proviziju, imaju recimo dobar rabat od generalnog zastupnika, tipa Stanica, i onda za 20-30KM ili vec koliko, nude to online, nemaju nikakvih troskova, jer nemaju skladista, servisa, samo dobavljacu svom daju narudzbu i tebi dodje roba, tu je obicno zeza kasnije, ako bude trebo servis, koga zvati, ko ce to nositi, itd itd. , mislim da to treba izbjegavati, i da je bolje kupiti od ozbiljne firme, tipa generalni zastupnik "Stanic d.o.o.", barem mozes racunati na brzu reakciju i ne rastezanje, kao sa ovim znj firmama!

Tako da mislim za nekih 50-60KM ne isplati se trositi nerve na ove online zeze... Kad sam LG TV kupovo, kod Comtrade-a sam, jer opet imaju barem servis i podrsku bolju u odnosu na manje firmice, naravno ako je velika razlika u cijeni, onda vrijedi razmisliti :) ... Hvala ti u svakom slucaju na infu!

Svako dobro svima vama ovdje :)!


[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 24.02.2014. u 05:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 24.02.2014. u 05:08 GMT+1]
Ajde bre

 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 18:33 - pre 123 meseci
Ja ne znam kako to ide kod vas,ali u normalnim drzavama nije vazno kod koga si kupio,servis je za sve isti,tj. o tome se brine uvoznik iza koga bi trebalo da stoji proizvodjac.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 19:08 - pre 123 meseci
Zvanični uvoznik i zastupnik mora da ispunjava sve tražene uslove od proizvođača što uključuje i servisnu mrežu kao jednu od najbitnijih. U današnje šarlatansko vreme poslovanja, mislim da je sve neozbiljno, kako jeftini a tako i skuplji uređaji pa treba hmmm... Biti mudar i vidovit prilikom kupovine. Ja se uvek opredeljujem za osrednju marku koja drži do svog imidža i koja se probija na tržištu.

Ko proizvodi Ariel deterdžent za Srbiju? Apsolutno sam nezadovoljan, pre neki dan sam pomirisao mokru majicu posle pranja i miriše na znoj ispod pazuha. To sam danas opet osetio iako sipam propisanu količinu praška. Danas sam kupio neki tečni deterdžent u DM-u pa ću da probam. U Hrvatskoj nisam tako nešto primetio a koristimo isto Ariel u velikim količinama. Slabo se snalazim sa nemačkim, jel ima neko iskustva sa tim deterdžentima iz DM-a? Kakvi su henkelovi tečni?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 21:33 - pre 123 meseci
Citat:
bordzija
Ko proizvodi Ariel deterdžent za Srbiju? Apsolutno sam nezadovoljan, pre neki dan sam pomirisao mokru majicu posle pranja i miriše na znoj ispod pazuha. To sam danas opet osetio iako sipam propisanu količinu praška.


Sta pise na pakovanju Ariela pored roka trajanja? Imaju li neka slova npr. RO ili CZ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939273 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.