Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1131432 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.09.2013. u 16:01 - pre 129 meseci
^+, lepo sastavljeno.
 
Odgovor na temu

Mi-Mi

Član broj: 317454
Poruke: 9
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.09.2013. u 21:52 - pre 129 meseci
Da li neko ima iskustva sa nostrifikacijom diplome pravnog fakulteta? Na vise mesta sam procitala da je zahtevno i da dugo traje - sto je ok ali me zanimaju konkretna iskustva. Isla bih na state sponsorship, NSW SOL ima na listi lawyer/solicitor ali ne znam gde dalje. Ovo je adresa za nostrifikaciju prema tome sto immi.gov kaze: http://www.lawlink.nsw.gov.au/ no ne vidim ni rec o assessmentu.. :-/ ima tu more nekih agencija za kojesta ali nemam nikakav trag gde da krenem sa nostrifikacijom.

Dalje u vezi de facto veze.. zivim sa deckom u stanu roditelja.. da li je u praksi dovoljno sto su nam racuni, licne karte i pasosi tamo ili treba da pravim Ugovor o zakupu? Mogu i to uraditi iako mi je nelogicno ali da li je takav Ugovor validan ako nije overen u sudu? overa sa sobom nosi i placanje poreza sto mi je van pameti ali ako ce uciniti razliku ... I koliko je bitno da bude 12 meseci zajednickog zivota? Zabavljamo se duze od toga ali u trenutku apliciranja imacemo cca 9 meseci zajednickog zivota.
Tj., da li ce nam traziti 12 meseci kada popunjavamo EOI ili kada apliciramo za vizu?
Unapred hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2013. u 06:03 - pre 129 meseci
Mislim da je nemoguce nostrifikovati pravni fakultet. Ili ako je moguce bi zahtevalo toliko studiranja da bi bilo u rangu sa studiranjem ispocetka.

Za de facto vezu potrebno je da par zivi zajedno minimum jednu godinu pre podnosenja zahteva za vizu i da ima dokumentaciju koja to potvrdjuje: zajednicki bankovni racun, zajednicki iznajmljena nekretnina, racuni za komunalije sa oba imena, karte sa putovanja, fotografije, svedocanstva dva australijska drzavljana... Nije mi jasno gde ti zivis. Za nekretninu izdatu u Australiji nije potrebna overa, dovoljno je da se ugovor iskopira i prilozi i da u svrhe de facto dokaza na ugovoru budu oba imena.
 
Odgovor na temu

Mi-Mi

Član broj: 317454
Poruke: 9
89.216.56.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2013. u 13:13 - pre 129 meseci
Za pravni faks - izgleda da ću morati da angažujem agenciju. Niko nema precizne podatke.. znam da je moguće i da je komplikovano! no hvala na odgovoru, svakako..

Što se tiče de facto veze - to sam već sve pročitala ali ne znam da li se računa 12 meseci u trenutku podnošenja EOI ili apliciranja za vizu.
Živim u BG, u stanu mojih roditelja pa ne znam da li da pravim Ugovor o zakupu (kao što rekoh, ne bih da plaćam porez bespotrebno) ali ako samo tako mogu da dokažem da smo u vezi.. uradiću i to. Imamo ovlašćenja po tekućim računima, na istoj adresi su nam LK, pasoši i računi za mob. imamo, naravno i fotografije i video zapise sa putovanja. Ali ne znam da li je to dovoljno ili treba dodati i ugovor o zakupu stana!
U suštini dvoumim se.. da li da pravim ugovor o zakupu nekretnine sa roditeljima ili da idem samo sa gore navedenim dokazima?! Da li iko ima iskustvo ovog tipa - da li neophodno imati overen ugovor prilikom apliciranja (nemam sada nikakav ugovor, naravno!) i (da ponovim još jednom ) da li će računati 12 meseci od EOI ili od apliciranja za vizu?!

još jednom - hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2013. u 19:23 - pre 129 meseci
U vezi fakulteta pitaj mail-om telo koje radi assessment zanimanja koja si navela. Potrazi i pitaj po forumima koje je Noskitch cesto pominjao, npr. pomsinoz. Agencija ti nista bolje ne moze reci.

Sto se dokazivanja veze tice, ne znam zasto komplikujete zivot. Ako ste vec odlucili da zajedno idete na drugi kraj sveta, idite do opstine sa dvoje prijatelja i vencajte se umesto da vadite te silne potvrde i podnosite dokaze. Ne morate da menjate prezimena niti da pricate bilo kome, a kosta vrlo malo. Razvedite se tamo ako vec imate toliko protiv braka :).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2013. u 00:53 - pre 129 meseci
Pravni sistem je drugaciji, a studije prava ovde su skupe i pravnicke profesije su hiper-regulisane i zasticene. Tako se oni stite od konkurencije koja da bi se bavila profesijom mora da ulozi znacajne novce i trud da bi dobila licencu za bavljenje poslom. Treba zavrsiti prvo fakultet, pa onda umesto pravosudnog ispita u Srbiji se ide na neke specijalisticke koledze i stice praksa u pravnim firmama. Ista stvar sa medicinom. Da bi upisao studije medicine cesto je preduslov da imas zavrsene neke druge studije koje ne moraju imati veze sa medicinom, pa tek onda krenuti studirati medicinu. Kada bi davali tako licence bilo kome ko se pojavi sa diplomom iz inostranstva ko bi onda ovde ulagao preko sto hiljada dolara u studije i isao na te prakse i specijalisticke koledze? Onda bi i Australijanci isli da studiraju negde za male pare pa bi se vratili, a ovde bi se fakulteti zatvorili.

U pravu je Miroslav, dokazivati de facto van Australije je veliko zamajavanje. Da je unutar Australije bilo bi lakse jer ne trebaju nikakvi prevodi, overe, takse. Samo kopije dokumenata jer sve moze da se proveri.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2013. u 07:30 - pre 129 meseci
Izvinjavam se što skrećem sa pravničke teme, ali da li je neko na ovom forumu u skorije vreme radio skill assessment kod ACS-a? Kakvo je iskustvo, koliko je trajalo, komplikacije...?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2013. u 14:29 - pre 129 meseci
Da li neko ima informaciju koliko je bolje da supruznici budu prijavljeni na istoj adresi kada se aplicira za vizu? Posto nam u pasosima pisu razlicite adrese, da li je savet da menjamo pasose da bi oboje bili na istoj adresi kao dokaz da zivimo zajedno i ako to ne ucinimo da li se nekom desavalo da traze neke dalje dokaze? Inace u braku smo duze od godinu dana.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2013. u 17:38 - pre 129 meseci
takodje i mene bas ovo zanima :)
mi smo mlad bračni par i takođe razmišljamo da li treba da imamo zajedničke adrese u pasošima i bankovni račun i ne znam ti ni ja šta sve treba :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2013. u 01:02 - pre 129 meseci
Zajednicka adresa i sva prethodno pomenuta dokumentacija je potrebna za dokazivanje de facto veze. Za dokazivanje braka je dovoljan vencani list (marriage certificate).
Da li se to mozda gleda u ambasadi (ako se predaje za vizu u ambasadi) ne znam.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2013. u 02:43 - pre 129 meseci
@norskich:

Citat:
Zajednicka adresa i sva prethodno pomenuta dokumentacija je potrebna za dokazivanje de facto veze. Za dokazivanje braka je dovoljan vencani list (marriage certificate).


Moram da te ispravim da ovo nije tačno ili dosta zavisi od case officer-a. Žena I ja smo bili u braku vise od 2 godine kad smo počeli predavati papire za vizu ali su nam ipak tražili "further evidence of relationship". Da bi to dokazali, poslao sam im Residence Permit iz Slovenije (moja je bila radna a ženina za spajanje porodica) ali su mi I to odbili jer nije bilo adrese na njima. Onda sam pronašao svu moguću poštu koju smo žena I ja dobijali u zadnjih godinu-dve dana od državnih institucija (poreska, računi,...), skenirao (bez prevođenja) I poslao im I to su prihvatili. Pored toga, poslao sam im I naše naloge na Facebook-u da vide da imamo zajedničkih slika u zadnjih 5-6 godina,...

Uglavnom, izgleda sve zavisi od C/O ali je mnogo lakše ako vam se poklapaju adrese. Zajednički račun u banci je pravi pogodak ili ugovor o stanu na zajedničko ime. Problem sa ovim je što u Srbiji (pa I u Sloveniji) to nije praksa: račun u banci na mene, potpis na ugovoru za stan isto na mene - čak I nema predviđeno mesto za drugog člana.

Moj savet - ako možete da iskopate dovoljnu količinu pošte sa zajedničkom adresom, zaboravite na zamenu pasoša jer je to bacanje para a I nisam siguran da bi vam I te pasoše prihvatili kad vide da je datum izdavanja pasoša pre 1-2 meseca :) Vama treba dokaz za zadnjih godinu - dve dana.

Srećno!
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
47.72.29.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2013. u 03:05 - pre 129 meseci
Citat:
noskich:
Zajednicka adresa i sva prethodno pomenuta dokumentacija je potrebna za dokazivanje de facto veze. Za dokazivanje braka je dovoljan vencani list (marriage certificate).
Da li se to mozda gleda u ambasadi (ako se predaje za vizu u ambasadi) ne znam.



U mom slucaju za NZ i to za radnu vizu, moj pasos je bio na razlicitoj adresi u odnosu na zenu i decu i u prvoj turi slanja kao dokaz da smo na istoj adresi i u braku posaljem
Izvod iz knjige vencanih (7 godina braka), izvadim iz supa potvrdu o prebivalistu da sam i ja na istoj adresi, Vlasnicki list da se kuca vodi na mene gde zivimo, resenje o decijem dodatku i roditeljskom gde pisu nase adrese, na decijim izvodima pise nam ista adresa i pored toga stigao mi je odgovor da oficir nema dovoljno dokazas da zivimo zajedno pa sam onda naknadno slao zajednicki racun u banci doduse otvoren 2-3 meseca pre, vaucere sa zajednickih putovanja gde se vide nasa imena, iz uprave prihoda za porez resenja gde nam se vide adrese, zajednicke slike, pa je onda stigao pozitivan odgovor.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.mts.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2013. u 08:01 - pre 129 meseci
Koliko ispravna dokumentacija ubrzava proces moze znati samo neko ko radi tamo u imigracionom. Mi smo posle vencanja prebacili sve na jednu adresu, a bili smo u braku dve godine u trenutku prijavljivanja za vizu i nismo imali nikakve provere. Znam coveka kog su proveravali jer je manje od godinu dana bio u braku. Kao i za Mi Mi, moja vam je preporuka da ovde prilagodite dokumentaciju sto vise mozete umesto da cekate te dodatne provere. Ja sam vizu dobio posle tri meseca, a dobio bih je za dva da nije bilo greske lekara pri pregledima. No, sva je dokumentacija sem lekarskih bila cista i predata kad i prijava.

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 03.10.2013. u 09:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2013. u 07:10 - pre 129 meseci
Treba mi neki sajt gde mogu da pogledam cene izdavanja nekretnina u AU Sidnej, Pert, Brizbejn...
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2013. u 07:13 - pre 129 meseci
Treba mi neki sajt gde mogu da pogledam cene izdavanja nekretnina u AU Sidnej, Pert, Brizbejn...
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2013. u 07:31 - pre 129 meseci
http://www.domain.com.au/?mode=rent
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2013. u 08:50 - pre 129 meseci
Hvala
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2013. u 12:49 - pre 129 meseci
http://www.realestate.com.au/rent
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.10.2013. u 16:25 - pre 129 meseci
da li neko zna sta je sa vozackim dozvolama kad se ode u Australiju.
da li treba i one da se preveode kod tumaca na engleski ili vaze

takodje imam i dozvolu za upravljanje motornim camcem do 12 metara
da li se i to prevodi i ili ima nekih poteskoca oko dobijanja kad se ode u Australikju

hvala i pozdrav
Nikola M.
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.10.2013. u 01:47 - pre 129 meseci
Sa vozackom dozvolim iz Srbije mozes da vozis maximum 3 meseca. U roku ta 3 moraces moraces da polazes vozacki ispit zato sto Australija nema reciprocitet sa Srbijom.

Ako imas HR voazcku onda mozes da dobijes AUS vozacku bez polaganja. Isto se odnosi i na BIH vozacke dozvole koje su takodje priznate u AUS tj moze se dobiti AUS vozacka dozvola na osnovu iste.


Sto se tice dozvole za motorni camac ako je izdata u Srbiji verovatno ni to nece priznati zbog reciprocitet-a. Ali za to nisam siguran.
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1131432 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.