Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1131624 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2013. u 14:37 - pre 129 meseci
ima li neko ko je zavrsio srednju elektrotehnicku Stevan Flipovic na dorcolu ( ul. Visokog Stevana ) a da je aplicirao za vizu ...

treba mi pomoc

 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2013. u 15:57 - pre 129 meseci
Da li neko zna, ukoliko mi Engineers Australia prizna 5 godina radnog iskustava, posto trenutno imam 7.5 god. a granica za poene je za 5 god. 10 poena a za 8 god. 15 poena. da li mogu DIACu da posaljem azurirane podatke, posto kad budem aplicirao imacu preko 8 god. radnog iskustva i samim tim i veci broj poena i da li bi mi priznali tu razliku?

Nadam se da me razumete :)

 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2013. u 19:11 - pre 129 meseci
Citat:
Hedgehog: Da li neko zna, ukoliko mi Engineers Australia prizna 5 godina radnog iskustava, posto trenutno imam 7.5 god. a granica za poene je za 5 god. 10 poena a za 8 god. 15 poena. da li mogu DIACu da posaljem azurirane podatke, posto kad budem aplicirao imacu preko 8 god. radnog iskustva i samim tim i veci broj poena i da li bi mi priznali tu razliku?

Nadam se da me razumete :)


Da, trebalo bi da može, jer je DIAC starije telo, može sam da odobri ili obori neki dokument. Bitno je samo da apliciraš za vizu onda kad budeš imao 8 godina radnog iskustva, tj. da svi dokumenti o trenutnom zaposlenju budu datuma koji je 8 godina posle prvog zaposlenja u struci. Pitaj i EA, oni makar daju mail...

Usput, DIAC je posle izbora postao DIBP.

@knyazs Hvala na savetu!

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 10.10.2013. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2013. u 06:19 - pre 129 meseci
Hvala Miroslave.

Na ovom linku sam našao assessment koji je uradio Engineers Australia.

http://samplecdraustralia.webs.com/positivecdrassessment.htm

Da li možeš da potvrdiš da je to ono što izađe iz EA i što se šalje DIBP-u? Ako je tako, onda je svrha assessmenta da pruži informaciju o 1) nivou obrazovanja (PEng, associate ili manager) i 2) tačnom stručnom profilu sa pozivom na šifru zanimanja prema klasifikaciji (što dokazuje da ti je zanimanje na SOL spisku). Deo koji se tiče godina iskustva u struci, prema tome, radi DIBP.

Naravno sve pod pretpostavkom da ne uplatimo onih dodatnih $200+ EA za procenu godina iskustva.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2013. u 20:26 - pre 129 meseci
Da, tako otprilike izgleda papir koji (postom !) dobijes iz EA i koji posle skeniran elektronski prilazes uz ostalu dokumentaciju za vizu. I za 1) i 2) si u pravu. Ako ne doplatis tih dvestotinak dolara, DIBP ti proverava trajanje rada u struci. Ja sam platio i za tu dodatnu procenu, ne bi li mi priznali i tri godine radnog iskustva pre diplomiranja, ali se ispostavilo da sam bacio pare... Jedino bi mozda procedura za dobijanje vize nesto krace trajala, ali je to je ponistila komplikacija oko lekarskog.

A ako iz bilo kojeg razloga nisi siguran da mozes da dokazes to radno iskustvo, bolje je dati 200 dolara EA nego 3500 DIBP-u.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.10.2013. u 22:48 - pre 129 meseci
Blago vama. Za IT procenu je zadužen ACS a oni verifikuju i radno iskustvo. Ne postoji opcija da to uradi DIAC. A ACS svakom kandidatu odbija od 2 do 6 godina radnog iskustva stečenog nakon odgovrajaće kvalifikacije dok iskustvo pre sticanja kvalifikacije ne uzima u obzir.


[Ovu poruku je menjao banej123 dana 13.10.2013. u 00:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.10.2013. u 12:08 - pre 129 meseci
Citat:
banej123:ACS svakom kandidatu odbija od 2 do 6 godina radnog iskustva stečenog nakon odgovrajaće kvalifikacije dok iskustvo pre sticanja kvalifikacije ne uzima u obzir.


Kako to ACS odbija radno iskustvo? Zašto?

Priznavanje radnog iskustva pre dobijanja diplome je veoma teško. Ja sam potrošio silno vreme overavajući i prevodeći indeks i plan i program nekih ispita sa fakulteta pokušavajući da dokažem da sam imao položene sve ispite kad sam se zaposlio, ali mi nije uvaženo.

Mislim da je assessment u Engineers Australia duplo skuplji nego u ACS-u, tako da je blago relativna stvar :). Prošle godine sam ja dao 850 dolara.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.10.2013. u 12:19 - pre 129 meseci
imam slicnu situaciju..
da li bi mogao da mi kazes neke detalje.

imam skoro 15 god iskustva kao Systems Administrator i sve papire od firmi u kojima sam radio...

kakvo je tvoje iskustvo ...sta da saljem ACS-u

hajde psii mi na private ako ti nije problem

poz i hvala
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.10.2013. u 22:44 - pre 129 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
banej123:ACS svakom kandidatu odbija od 2 do 6 godina radnog iskustva stečenog nakon odgovrajaće kvalifikacije dok iskustvo pre sticanja kvalifikacije ne uzima u obzir.


Kako to ACS odbija radno iskustvo? Zašto?



Pa logika im je da lepo što si ti išao u školicu ali da si pravo iskustvo mogao da stekneš tek na nekom poslu. Kad im se šalju papiri potrebno je da se pošalju i reference iz firmi u kojima si radio. Na kraju evaluacije izdaju ti potvrdu da si to što tvrdiš da jesi (ako je evaluacija prošla uspešno, naravno) i u toj potvrdi piše koliko ti oni priznaju radnog iskustva od onog ukupnog iskustva koje si im poslao. Odbijaju od 2 do 8 godina radnog iskustva prema tabeli koja može da se nađe na njihovom sajtu. Naravno tamo nije upotrebljena reč "odbijanje" ali ako pročačkaš malo po stranim forumima videćeš da je to upravo ono što rade.

Citat:
MirosIav:

Mislim da je assessment u Engineers Australia duplo skuplji nego u ACS-u, tako da je blago relativna stvar :). Prošle godine sam ja dao 850 dolara.


Rado bih dao tih 850$ kad bi mi priznali svo radno iskustvo koje imam. To mi čini razliku između 5 i 10 bodova na radno iskustvo.

B




[Ovu poruku je menjao banej123 dana 16.10.2013. u 00:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.10.2013. u 23:10 - pre 129 meseci
Citat:
spegla:
imam slicnu situaciju..
da li bi mogao da mi kazes neke detalje.

imam skoro 15 god iskustva kao Systems Administrator i sve papire od firmi u kojima sam radio...

kakvo je tvoje iskustvo ...sta da saljem ACS-u

hajde psii mi na private ako ti nije problem

poz i hvala


Moje iskustvo je trenutno nikakvo. Samo sam u fazi informisanja (doduše u toj fazi sam već dugo).

Pretpostavljam da te interesuje to odbijanje radnog iskustva koje sam spomenuo. Pa stvar je prosta. Postoji nekoliko scenarija po kojima oni postupaju, a variraju od toga da imaš Bachelor diplomu (ili jače) iz IT-a pa do toga da nemaš ama baš nikakavu formalnu obuku već samo blato radnog iskustva. U zavisnosti od tvojih okolnosti odbiće ti prve dve godine radnog iskustva ako imaš diplomu ili ako nemaš baš ništa odbiće ti 8 godina. I procedura je u tim okolnostima drugačija. Ako imaš diplomu onda šalješ to na evaluaciju zajedno sa kompletnim planom i programom i potvrdama iz firmi u kojima si radio, a ako nemaš diplomu onda šalješ dva RPL (Recognition of Prior Learning) izveštaja. To su u osnovi neki formulari u kojima opisuješ dva projekta na kojima si radio sa puno detalja (postoji tačna forma kako se to piše i može da se nađe na netu, pa čak i da se kupi).
Ukratko o tome imaš ovde:
https://www.acs.org.au/__data/assets/pdf_file/0016/7324/Summary-of-Criteria.pdf

Ja spadam u kategoriju bez diplome (tj imam pogrešnu diplomu ) ali imam olakšavajuću okolnost. Imam MCSE a to priznaju kao ekvivalent diplome (jedna do dve godine višeg školovanja). U tom slučaju odbiće mi "samo" 5 godina radnog iskustva, što na mojih 10,5 koliko trenutno imam znači da mi ostaje 5,5 i na toliko mogu da dobijem bodove kod DIAC-a.

Više o iskustvima ljudi sa ACS-om imaš na ovom forumu:
http://www.expatforum.com/expats/australia-expat-forum-expats-living-australia/102344-acs-skills-assessment-processing-time-958.html
Nemoj da se obeshrabriš kad vidiš koliko ima stranica

B
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.10.2013. u 08:12 - pre 129 meseci
Banej123
hvala na odgovorima...reci mi jos jedno...kad si ti polozio MCSE koje god

ja radim od 2000 god. kao IT admin...i tek sam polagao 2011 za MCSA...

da li ima veze kad polazes Microsoft ispite...

da li ce mi priznati iskustvo + MCSA od 2011 i jos ako sad polozim 2013 MCSE?

gdamit bas mi trebaju bodovi

[Ovu poruku je menjao spegla dana 16.10.2013. u 10:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao spegla dana 16.10.2013. u 10:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 01:05 - pre 128 meseci
Imate tri prepone da preskocite. Prva prepona ovo sto sad radite, viza i dolazak. Druga prepona kada se dodje bilo kakav posao, bilo kakav smestaj, reorganizacija zivota. Treca prepona je da se dobije dobar posao i uredi zivot onako kako vam odgovara, a ne kako mora. Tek na trecoj preponi moze da se malo odahne. Tad verovatno vec imate sve papire-drzavljanstvo, stalno zaposlenje, godisnji odmor, solidna primanja, izgradjene nove navike ovde, lokalno iskustvo sa kojim bi trebalo da mozete da nadjete drugi posao za par meseci ako hocete, dobro govorite engleski, razumeju vas svi i vi sve razumete...
Ima i cetvrta prepona, ali ne dodju svi do nje, neki ne zele, neki ne mogu. To je vec prepona na kojoj se zestoko takmicite sa lokalcima za menadzerske pozicije, bonuse, kuce sa bazenom, luksuz...
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 08:53 - pre 128 meseci
Citat:
banej123:
Citat:
MirosIav:
Citat:
banej123:ACS svakom kandidatu odbija od 2 do 6 godina radnog iskustva stečenog nakon odgovrajaće kvalifikacije dok iskustvo pre sticanja kvalifikacije ne uzima u obzir.


Kako to ACS odbija radno iskustvo? Zašto?



Pa logika im je da lepo što si ti išao u školicu ali da si pravo iskustvo mogao da stekneš tek na nekom poslu. Kad im se šalju papiri potrebno je da se pošalju i reference iz firmi u kojima si radio. Na kraju evaluacije izdaju ti potvrdu da si to što tvrdiš da jesi (ako je evaluacija prošla uspešno, naravno) i u toj potvrdi piše koliko ti oni priznaju radnog iskustva od onog ukupnog iskustva koje si im poslao. Odbijaju od 2 do 8 godina radnog iskustva prema tabeli koja može da se nađe na njihovom sajtu. Naravno tamo nije upotrebljena reč "odbijanje" ali ako pročačkaš malo po stranim forumima videćeš da je to upravo ono što rade.

Citat:
MirosIav:

Mislim da je assessment u Engineers Australia duplo skuplji nego u ACS-u, tako da je blago relativna stvar :). Prošle godine sam ja dao 850 dolara.


Rado bih dao tih 850$ kad bi mi priznali svo radno iskustvo koje imam. To mi čini razliku između 5 i 10 bodova na radno iskustvo.


Cisto me zanimalo, ja sam se te napasti rešio :). Imaš još načina da dobiješ dodatne bodove: sponzorstvo države, poeni na partnerove sposobnosti (+5 ako i partner može da bude nosilac prijave), pa čak i NAATI test za one koji dobro znaju i Engleski i maternji jezik :).

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 17.10.2013. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 10:14 - pre 128 meseci
Znam da ce mnogi da mi spemenu nekog clana familije (evo dajem ujne, strine) ali moram da pitam:
zasto je toliko vazno to sakupljanje bodova???

Zar ne stoji da je prvi (I) uslov za dobijanje dozvole: zaposljavanje, tj zar nije lakse naci poslodavca koji ce te zaposliti nego (II) drugi uslov: uci u sistem deficitarnih radnih mesta i uz pomoc bodova dobiti vizu?

Meni je razlika u tome sto ako ja nadjem posao preko preduzeca (I) i dobijem vizu, moram svo vreme da radim ono za sta sam i otiso (ako dobijem otkaz moram da trazim posao u istoj delatnosti ili pakujem kofere i nazad) a ako dobijem vizu na osnovu (II) onda mogu da mesetarim i imam odmah pravo na sve one njihove povlastice/socijale???

da li je ovo tacno?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 11:21 - pre 128 meseci
Zato sto je gotovo nemoguce za nekoga iz Srbije da dobije posao na daljinu u Australiji direktno, zato se ide na useljenicku vizu sa kojom dve godine nakon useljavanja nemas pravo na bilo kakvu socijalnu pomoc.
Ako si sponzorisan od strane poslodavca onda naravno da ne mozes da das otkaz i trazis drugi posao makar dok ne dobijes PR ili eventualno da nadjes drugog poslodavca koji bi te sponzorisao sto je takodje tesko. Nece poslodavci da se bakcu sa tim. Nije ovde 100% zaposenost pa da su ocajni za ljudima. Mogu oni i ovde da biraju, ljudi ne fali. Fali strucnosti, jedino ako je bas neka specijalistcka strucnost potrebna cega nema u lokalu onda ce te sponzorisati ili ako imas iskustvo u multinacionalnim korporacijama za koje su svi culi.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 11:27 - pre 128 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
banej123:
Citat:
MirosIav:
Citat:
banej123:ACS svakom kandidatu odbija od 2 do 6 godina radnog iskustva stečenog nakon odgovrajaće kvalifikacije dok iskustvo pre sticanja kvalifikacije ne uzima u obzir.


Kako to ACS odbija radno iskustvo? Zašto?



Pa logika im je da lepo što si ti išao u školicu ali da si pravo iskustvo mogao da stekneš tek na nekom poslu. Kad im se šalju papiri potrebno je da se pošalju i reference iz firmi u kojima si radio. Na kraju evaluacije izdaju ti potvrdu da si to što tvrdiš da jesi (ako je evaluacija prošla uspešno, naravno) i u toj potvrdi piše koliko ti oni priznaju radnog iskustva od onog ukupnog iskustva koje si im poslao. Odbijaju od 2 do 8 godina radnog iskustva prema tabeli koja može da se nađe na njihovom sajtu. Naravno tamo nije upotrebljena reč "odbijanje" ali ako pročačkaš malo po stranim forumima videćeš da je to upravo ono što rade.

Citat:
MirosIav:

Mislim da je assessment u Engineers Australia duplo skuplji nego u ACS-u, tako da je blago relativna stvar :). Prošle godine sam ja dao 850 dolara.


Rado bih dao tih 850$ kad bi mi priznali svo radno iskustvo koje imam. To mi čini razliku između 5 i 10 bodova na radno iskustvo.


Cisto me zanimalo, ja sam se te napasti rešio :). Imaš još načina da dobiješ dodatne bodove: sponzorstvo države, poeni na partnerove sposobnosti (+5 ako i partner može da bude nosilac priave), pa čak i NAATI test za one koji dobro znaju i Engleski i maternji jezik :).


slazem se sa tobom...

ali mislim da 60 poena nije lako skupiti :( 33godine - 20 poena, 10-15 poena na iskustvo ,5 na zenu, 5 na sponzorstvo, = 40 -45 poena
i onda englesi IELTS

ako je
IELTS 6 - 0 poena
IELTS 7 - 10 poena
IELTS 8 - 20 poena dobiti 8 na IELTS-u treba i vremena i mnogo rada


tako da to je ukupno 55 poena i fali mi jos 5

i to sve d ami iskustvo od 15 god prihvate i da dobijem full poene :)

ima li neko iskustva za odlazak u ruralnu sredinu tu je jos 5 poena :)

 
Odgovor na temu

minotaur356
Beograd

Član broj: 303572
Poruke: 2
217.26.79.*

Jabber: minotaur@jabber.org


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 12:55 - pre 128 meseci
Dragi forumasi,
moja prica sa Australijom je pocela skoro. U fazi sam prikupljanja informacija i unapred se izvinjavam ako pitam nesto na sta je vec dat odgovor. Slobodno sugerisite.
Ja imam 25, moj decko 27 godina. Ja sam zavrsila FPN, a on Sumarski, preradu drveta. Ja nemam radnog iskustva, radim neprijavljena, a on ima do sada godinu dana staza. Na listi zanimanja je carpenter, da li moze da aplicira za to, posto je inzenjer za preradu drveta, koji je izjednacen sa masterom, a ima i srednju tehnicku skolu za obradu drveta? Radi u firmi koja se bavi proizvodnjom namestaja, ali se vodi kao prodavac i sa srednjom skolom? Moje znanje engleskog je solidno, njegovo ne bas, ali je krenuo na casove. Moja rodjaka, koja je australijski drzavljanin moze da nam bude sponzor, ako je to potrebno. Odakle da pocnemo? IELTS test obavezno, videla sam ovde na forumu da je potrebno priznavanje diplome, gde to mogu da vidim? I da li bi u slucaju da apliciramo bilo bolje da se vencamo, jer tek odnedavno zivimo na istoj adresi, ali osim zajednickih slika nemamo nikakav drugi dokaz o dvogodisnjoj vezi?
Kao sto sam vec rekla, unapred se izvinjavam ako pitam nesto vec poznato, ali ko pita ne skita.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Mi-Mi

Član broj: 317454
Poruke: 9
89.216.56.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 14:10 - pre 128 meseci
Da se nadovežem na ovo:

"Cisto me zanimalo, ja sam se te napasti rešio :). Imaš još načina da dobiješ dodatne bodove: sponzorstvo države, poeni na partnerove sposobnosti (+5 ako i partner može da bude nosilac prijave), pa čak i NAATI test za one koji dobro znaju i Engleski i maternji jezik :)."

Da li neko zna da li partner mora da radi assessment ili je dovoljno da ispunjava uslove za nosioca (ima neko od zanimanja sa SOL liste i prevedenu diplomu)???
Nigde ne mogu da nađem podatak da li je jedno ili drugo tj na jednom mestu sam našla da je dovoljno imati deficitarno zanimanje (prevedena diploma, znanje jezika, zanimanje sa SOL liste i to je to) a na drugom mestu sam pročitala da i partner iliti prikolica :) treba takođe raditi assessment kako bi ostvarili pravo na dodatnih 5 poena.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 22:31 - pre 128 meseci
Mi-Mi, ako prijavljujete 5 poena na partnera, dokazujete njegovo zanimanje, pretpostavljam po istom postupku kao za nosioca.

Ono sto se trazi nezavisno od toga da li se dokazuje 5 poena na partnera je da partner ima min 4.5 u svakom modulu IELTS general. U suprotnom, placa se za kurs engleskog u Australiji i to kosta oko 4900 AUD.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2013. u 23:24 - pre 128 meseci
Citat:
minotaur356:
Dragi forumasi,
moja prica sa Australijom je pocela skoro. U fazi sam prikupljanja informacija i unapred se izvinjavam ako pitam nesto na sta je vec dat odgovor. Slobodno sugerisite.
Ja imam 25, moj decko 27 godina. Ja sam zavrsila FPN, a on Sumarski, preradu drveta. Ja nemam radnog iskustva, radim neprijavljena, a on ima do sada godinu dana staza. Na listi zanimanja je carpenter, da li moze da aplicira za to, posto je inzenjer za preradu drveta, koji je izjednacen sa masterom, a ima i srednju tehnicku skolu za obradu drveta? Radi u firmi koja se bavi proizvodnjom namestaja, ali se vodi kao prodavac i sa srednjom skolom? Moje znanje engleskog je solidno, njegovo ne bas, ali je krenuo na casove. Moja rodjaka, koja je australijski drzavljanin moze da nam bude sponzor, ako je to potrebno. Odakle da pocnemo? IELTS test obavezno, videla sam ovde na forumu da je potrebno priznavanje diplome, gde to mogu da vidim? I da li bi u slucaju da apliciramo bilo bolje da se vencamo, jer tek odnedavno zivimo na istoj adresi, ali osim zajednickih slika nemamo nikakav drugi dokaz o dvogodisnjoj vezi?
Kao sto sam vec rekla, unapred se izvinjavam ako pitam nesto vec poznato, ali ko pita ne skita. :)
Hvala unapred!


Sponzorstvo porodice - samo prvo koleno.
Radno iskustvo je obicno potrebno makar 3-5 godina, varira od zanimanja do zanimanja, ali samo godinu dana definitivno nije dovoljno.
Radno iskustvo mora biti tacno u struci za koju se konkurise, ne moze da se prijavljuje sa iskustvom prodavca za carpentera.
Nemojte polagati IELTS jer ne ispunjavate nijedan uslov sada. IELTS zastareva cini mi se svake dve godine, mora opet da se polaze nakon tog perioda.
Daleko ste od mogucnosti dobijanja vize tako da nema potrebe ni zuriti sa vencanjem.

Mozete naci uslove dobijanja licence za profesiju carpenter i onda sticati potrebnih 3-5-X godina radnog iskustva u toj struci, ali vam niko ne moze garantovati da ce ta profesija ostati na listi i koliko ce poena biti potrebno kasnije. Pravila se jako brzo menjaju, cak se ne zna ni za sest meseci sta ce biti.
Tako da vam je moj licni savet - zaboravite na Australiju, bolje vidite da promenite poslove i da se prekvalifikujete za nesto za cim ima traznje svuda pa onda kada budete imali kvalifikacije za to i iskustvo onda cete moci da birate da li Australija ili negde drugo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1131624 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.