Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129696 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.12.2013. u 12:04 - pre 126 meseci
Kanyzas

jos jedno najverovatnije glupo pitanje ... da li si imao polozen IELTs kad si slao za Skills Assessment, ili trazio verifikaciju diplome pa onda polagao IELTs

hvala
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.12.2013. u 13:11 - pre 126 meseci
Ja licno nisam polagao IELTS dok mi nisu odradili skills assessment (iz cisto finansijskih razloga) mada su to dve stavke koje apsolutno nemaju veze jedna sa drugom.

Znas kako kazu, nema glupog pitanja... :)
 
Odgovor na temu

radnikudarnicki
Radnik Udarnicki
Ne radim
Ne radim

Član broj: 318831
Poruke: 5
*.191.10.112.users.zona.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.01.2014. u 13:39 - pre 126 meseci
Samo da javim, nasao sam poslodavca koji ce biti sponzor i sada treba da radim prevod dokumenata. Ako neko zna prije nego sto pocnem, sta mi preporucujete koje dokumente jos da prevedem pored osnovnih dokumenata kao sto je rodni list, vjencani, diplome itd. Da li igra kakvu ulogu certifikati, osvojene nagrade, onda dokumenat od poslodavca da sam radio i sl.?
I da, najvjerovatnije necu morati polagati IELTS, jer kao navodno poslodavac kao sponzor i garant daje izjavu u Australiji da zadovoljavam sa jezikom eng.

Pozz
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
83.96.47.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.01.2014. u 12:43 - pre 126 meseci
Radnik svaka cast! Kako si nasao sponzora?

Pozz
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
95.180.14.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.01.2014. u 19:04 - pre 126 meseci
Citat:
radnikudarnicki:sta mi preporucujete koje dokumente jos da prevedem pored osnovnih dokumenata kao sto je rodni list, vjencani, diplome itd. Da li igra kakvu ulogu certifikati, osvojene nagrade, onda dokumenat od poslodavca da sam radio i sl.?


Sve zavisi od vize na koju nameravas da se prijavis posle radne. Pogledaj uslove za npr. 189, pa daj ta dokumenta za prevodjenje. Ili ih ponesi, pa ces ih prevesti jednom kad se budes prijavljivao za vizu.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.01.2014. u 23:35 - pre 126 meseci
Evo vratih se u Sidnej posle mesec dana puta po Engleskoj, Srbiji i Emiratima. I uvek mi se desava u prvih mesec dana nakon puta da vise cenim Australiju, vreme, usporenost, opustenost i odsustvo guzvi. Nakon hodanja po krcatim ulicama biti jedini pesak u mom celom predgradju deluje nestvarno. Naravno, to sve izbledi nakon mesec dana povlacenja po vozovima i kancelariji...
 
Odgovor na temu

milica393
Milica Vasiljevic
Beograd

Član broj: 320331
Poruke: 5
95.180.93.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.01.2014. u 23:33 - pre 126 meseci
Cao svima! Koliko vidim, tema je prilicno aktivna, pa se nadam da cu naleteti na nekog kolegu ili osobu koja mi moze odgovoriti na neka pitanja! :)
Dakle, ja sam AUS drzavljanin (by descent), ali sam kod nas zavrsila Medicinski fakultet! Suprug i ja planiramo da idemo u Sydney sa bebcem ove godine, vec smo u procesu za Partner vizu! E, jedini problem je upravo moj fakultet i ta famozna nostrifikacija o kojoj ne mogu da pronadjem neka konkretna iskustva i savete nasih ljudi koji su vec prosli kroz ceo proces!
Ono sto me konkretno zanima je koliko je otprilike vremena potrebno za nostrifikaciju? Da li je moguce ubaciti se u neku bolnicu i odraditi neki staz, obuku ili sta god i na taj nacin se malo upoznati sa njihovim sistemom i steci neko iskustvo? Da li se nakon nostrifikacije lako moze naci posao u gradu ili mora da se odradi neki period u ruralnim sredinama? Da li bih kao njihov drzavljanin imala prednost u nalazenju posla u odnosu na ostale OTD?
Takodje, posto imam zavrsenu i srednju medicinsku, koliko je laksa nostrifikacija za sestre? Razmisljam da prvo to odradim, da bih mogla da se zaposlim, pa onda da zavrsim nostrifikaciju lekarske diplome. U svakom slucaju, imam gomilu pitanja, premalo odgovora i svaki savet je dobrodosao! :):)
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2014. u 02:15 - pre 126 meseci
Cao Milice!

Nisam u doktorskoj struci (kao ni vecina ljudi na ovom forumu, cini mi se) i ne znam vecinu odgovora ali znam jedan i to na ovo pitanje
Citat:
Da li bih kao njihov drzavljanin imala prednost u nalazenju posla u odnosu na ostale OTD

Ne :) Ovo je tipicno pitanje ljudi koji zive u Evropi. Australija je "malo" odmakla sto se tice zakona o zaposljavanju i tretiranju ljudi, tako da se svako ko ima radnu dozvolu tretira jednako, bio drzavljanin ili ne. To se u Australiji zove Equal Employment Opportunuty iliti EEO. Ukratko, ovaj zakon kaze da svi koji se prijave na neki posao moraju biti tretirani jednako bez obzira na rasu, pol, vizu,... i tome se ovde zaista poklanja paznja. Generalno Australijanci nisu rasisti jer su totalno navikli na strance :)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2014. u 05:33 - pre 126 meseci
Citat:
knyazstako da se svako ko ima radnu dozvolu tretira jednako, bio drzavljanin ili ne.


Tehnicki i nije bas tako kao sto kazes. Za drzavni posao ti je potreban Australian citizen or permanent residency i u dosta slucajeva Security Clearance. Sama radna dozvola po sebi u tom slucaju nista ne znaci.


Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2014. u 05:40 - pre 126 meseci
I jeste i nije.
To jest, cesto je za drzavnu sluzbu drzavljanstvo neophodni preduslov, a nekada je to PR status. Van drzavnog sektora cesto se u oglasima moze takodje videti (full working rights in Australia) i tu se prvenstveno misli na drzavljane, PR i Novozelandjane, a na drugom mestu na ljude sa vizama koje nisu vremenski ogranicene (partnerska, izbeglicka, spajanje porodice...).

Kao nekadasnji student (privremena viza) dosta sam na svojoj kozi iskusio nepodobnost za poslodavce (jednostavno nece da se bakcu sa formalnostima ili rizicima kada vec ima dosta PR i drzavljana koje mogu da zaposle).

Sa druge strane, ne, nece ti dati automatsku prednost zato sto si Evropljanka, drzavljanka naspram PR-a (osim ako nije u pitanju specificna drzavna sluzba u kojoj se to zahteva) i slicno, osim ako nije u pitanju neki mali biznis gde obicno Kinezi zaposljavaju Kineze, Indijci Indijce itd.

Ali na kraju krajeva, to ti bas i nece preterano mnogo pomoci pri potrazi za poslom jer drzavljana i PR-a koji su ili nezaposleni ili traze novi posao ima koliko hoces.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.01.2014. u 05:45 - pre 126 meseci
Citat:
sale83:
u dosta slucajeva Security Clearance.


Tacno, sve ovo vazi za bilo sta u vezi sa vojskom, diplomatijom, federalnom i lokalnom vladom, carinom, federalnom policijom i slicno... to jest sve gde se biti ne-drzavljanin smatra rizikom, na primer sabotiras nesto, pobegnes i tvoja zemlja te ne preda nazad da odgovaras. Tada biti drzavljanin nije dovoljno, vec se detaljno proverava tvoja proslost kao i detalji o tvom partneru i porodici.
Bas zbog toga svi koji su izabrani na funkciju u parlamentu ili u vladi na bilo kom nivou moraju da se odreknu svih ostalih drzavljanstava. Nakon perioda sluzbe opet mogu da se prijave, ali tokom sluzbe mogu biti samo australijski drzavljani.

A da spomenem i usput da postoje poslovi koji su sasvim legalno zakonom o pozitivnoj diskriminaciji rezervisani iskljucivo za Aboridzine i Tores Ajlandere.
 
Odgovor na temu

milica393
Milica Vasiljevic
Beograd

Član broj: 320331
Poruke: 5
95.180.93.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.01.2014. u 21:24 - pre 126 meseci
Hvala za odgovore! :)
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.01.2014. u 23:57 - pre 125 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan:
��� @rolee.�� VELIKOOOOOOOOOOOOOO HVALA.


Dokle si stigao sa procedurom za vizu?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2014. u 10:20 - pre 125 meseci
Potrebna mi je pomoć u vezi assessmenta.

Nadležno udruženje traži da, između ostalog, dostavim "Certified true copies of academic transcript(s)". Bio sam na fakultetu i oni mogu da mi izdaju samo Spisak ispita ali ne i Dodatak diplomi jer sam diplomirao 2005 pre nego što je postojao dokument koji se zove Dodatak diplomi.

Problem je što je Dodatak mnogo detaljniji nego Spisak jer osim spiska ispita i ocena koje je student dobio, sadrži i broj predavanja i vežbi, uslove za upis fakulteta, broj semestara, stručnu praksu, i navodi šta može da se studira nakon te diplome (doktorske, specijalističke itd.).

Da li je neko imao iskustva sa ovim, tj da li se Spisak ispita može smatrati dovoljnim da se pošalje kao Academic transcript?
 
Odgovor na temu

MilinaIlina

Član broj: 320582
Poruke: 1
*.215.171.57.getinternet.no.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2014. u 11:36 - pre 125 meseci
Pozdrav za sve forumase. Ovaj forum je pravo blago! Ja se zahvaljujem svima sto nesebicno pomazu i dele informacije. Iscitala sam dosta strana i prkupila sam osnovne tehnicke informacije. Ono sto mene zanima je vase licno vidjanje stvari. Konkretno, zivot u Northern Territory, prednosti i mane. Tamo jedino imam sansu da odem. Zamolila bi sve forumase koji imaju bilo kakva iskustva da podele to samnom. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2014. u 13:25 - pre 125 meseci
NT - tropska klima, vlaga, malo stanovnika, dosta Aboridzina, plate su nesto vece od proseka Australije ali su i troskovi veci posto je teze tamo dopremiti potrepstine. Ne znam koja je struka u pitanju? Ne deluje mi da je tamo lako naci posao, ipak je to jedna od najslabije naseljenijih oblasti. Dobra je stvar sto su letovi ka inostranstvu dosta jeftiniji posto je na severu jelte.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.01.2014. u 15:03 - pre 125 meseci
Citat:
Hedgehog:
Potrebna mi je pomoć u vezi assessmenta.

Nadležno udruženje traži da, između ostalog, dostavim "Certified true copies of academic transcript(s)". Bio sam na fakultetu i oni mogu da mi izdaju samo Spisak ispita ali ne i Dodatak diplomi jer sam diplomirao 2005 pre nego što je postojao dokument koji se zove Dodatak diplomi.

Problem je što je Dodatak mnogo detaljniji nego Spisak jer osim spiska ispita i ocena koje je student dobio, sadrži i broj predavanja i vežbi, uslove za upis fakulteta, broj semestara, stručnu praksu, i navodi šta može da se studira nakon te diplome (doktorske, specijalističke itd.).

Da li je neko imao iskustva sa ovim, tj da li se Spisak ispita može smatrati dovoljnim da se pošalje kao Academic transcript?


Ja bih na tvom mestu poslao taj spisak ispita, mislim da je kod tebe u pitanju EA. Mozda bi mogao naci plan i program po kom si studirao, pa prevesti tabelu sa listom ispita. Sto se onog poslednjeg dela tice, izvadi sa fakulteta potvrdu da ti je diploma ekvivalent BSc-u ili MSc-u, to sigurno moze.

Pozdrav svima iz Perta! U ovih prvih nekoliko dana nemam primedbi u vezi Australije :).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.01.2014. u 00:40 - pre 125 meseci
Miroslave, to je uvek tako u pocetku. Takozvana honeymoon faza, kada ti je sve novo i interesantno, zatim ide druga faza nakon nekih 3-6 meseci kada spoznas negativne strane lokacije. Pa onda faza navikavanja i na kraju integracije. Na kraju za one koje se vracaju na prvobitnu lokaciju postoji novi ciklus navikavanja na bivsu zemlju boravka. To po uopstenom modelu koji manje-vise pasuje, naravno sa individualnim razlikama.
Neki se zale na ogromnu nostalgiju sto nikada nisam osetio.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.01.2014. u 02:56 - pre 125 meseci
Citat:
Miroslave, to je uvek tako u pocetku. Takozvana honeymoon faza, kada ti je sve novo i interesantno, zatim ide druga faza nakon nekih 3-6 meseci kada spoznas negativne strane lokacije. Pa onda faza navikavanja i na kraju integracije. Na kraju za one koje se vracaju na prvobitnu lokaciju postoji novi ciklus navikavanja na bivsu zemlju boravka. To po uopstenom modelu koji manje-vise pasuje, naravno sa individualnim razlikama.
Neki se zale na ogromnu nostalgiju sto nikada nisam osetio.

Ja cim pomislim na nostalgiju, setim se zasto sam otisao iz Srbije ili jednostavno otvorim hroniku na Blicu :)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.01.2014. u 23:31 - pre 125 meseci
Cao ljudi. Moze li jedna mala pomoc. Dugo pratim forum ali se nisam ubacivao jer sve odgovore nadjem na netu uglavnom. Ali sad imam nekoliko pitanja, na koja jos nisam nasao odgovor. Zanima me da li neko zna koja su pravila za opciju emigracije "skill select"kad te sponzorise teritorija tj. federalna jedinica u ovom slucaju Northern Territory a tice se posla u drzavnom sektoru. Pitanje bi bilo koji vremenski period je neko duzan da odradi za njih? Da li je to 2 godine kao sto je bilo ranije ili se tu nesto promenilo? Takodje pitanje ako je posao u drzavnom sektoru a ne ide se na opciju sponzorisanja od strane teritorije, tj. ako niste ograniceni jednim delom zemlje kako se onda dobija posao tj. kako te oni rasporedjuju jer ako je posao u drzavnom sektoru to podrazumeva da je posao unapred obezbedjen ili ti sam vec biras gde ces da zasnujes radni odnos? Takodje me zanima oko bodovanja. Po skali za bodove koji se racunaju na osnovu godina pise da se najvise dobija do 32. godine. Pitanja u vezi ovoga su od kad oni racunaju trenutni broj godina, da li je to od predaja zahteva za vizu ili? Drugo pitanje bi bilo da li racunanje do 32. godine ukljucuje i 32. godinu ili je do kraja zadnjeg dana 31. godine? Bitan mi je odgovor jer imam 31-nu i u julu punim 32. godinu.
Hvala svima na odgovorima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129696 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.