Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpski privatnici [izdvojena tema]

[es] :: Vodič za posao :: Srpski privatnici [izdvojena tema]

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17318 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]18.07.2006. u 18:20 - pre 216 meseci
Krajnje je glupo ocenjivati ljude da li imaju 16 ili 66 god...da'l su "izdrkani" klinci ili su popili otkaz..a i tema je otišla u obračun plata!!!
Nekom su ljudi koji drže firme sposobni,preduzimljivi a ja ne delim takvo mišljenje!!!
Jer je...Korupcija u svim vidovima,od sudstva,većina ministarstava,i svim oblicima dnevnog i javnog života...pa se ta sposobnost po meni drugačije da kvalifikovati..
Činjenica je da dosta ljudi ako ne 80% "vode" nekakve firme-preduzeća,a da su većina:nesposobni,nekvalifikovani(ili imaju zaposlene nekvalifikovane ljude,ili pogrešne),bave se korupcijom-kriminalom,lažima i prevarama i svi bi da nešto vrte,okreću,obrću ...a u celom lancu svog poslovanja sve se svodi da ne poture leđa...i za kratko vreme zarade gomilu "€"...
Laički rečeno,daj svakom "debilu" 100000€ da otvori firmu,da uveze neku robu,zaposli par pripravnika koje će da izrabljuje par meseci dok ne okrene lovu i kako se to zove?
Jednostavno u modernom i normalnom svetu to se zove "šverc" sve i svja!!!
U Srbiji u malim % je zastupljena proizvodnja, a ostalo se svodi na EXP-IMP..
Jednostavno kratko i jasno...ovo je SRBIJA...zemlja "dembelia"..ili uzmi pare i beži!!!
I priče oko poštovanja zakona,šta i kako je u GB,Nemačkoj i dr. kolike su kazne ako se neplati PDV su smešne!!!
Daleko smo mi od EU-e i jakih velikih firmi,stranog kapitala,poštovanja prava radnika,novih radnih mesta,dobrih plata,redovnih primanja,soc. penz.,ulaganja u infra struk.Sve se svodi u većoj meri na "gore" pomenuto!!!!

 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]18.07.2006. u 18:49 - pre 216 meseci
Slazem se u potpunosti s Dekijom, ne mozes ti odstraniti dio mozga srpskog
privatnika kad je on jos u 90`.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]18.07.2006. u 23:53 - pre 216 meseci


1. zasto tebe zabole dupe da li je neko ko vodi formu kvalifikovan? To je NJEGOVA firma pa ako si kvalifikovaniji ti napravi bolju.
2. Zlatno pravilo kaze: Onaj koji ima zlato, pravi pravila.

Citat:
Laički rečeno,daj svakom "debilu" 100000€ da otvori firmu,da uveze neku robu,zaposli par pripravnika koje će da izrabljuje par meseci dok ne okrene lovu i kako se to zove?
Jednostavno u modernom i normalnom svetu to se zove "šverc" sve i svja!!!


Ne, to se zove posao. Sta ocekujes da neko svojih 100k eur podeli radnicima i da i posalje na letovanje a on radi sam da im obezbedi i kola?



Citat:
I priče oko poštovanja zakona,šta i kako je u GB,Nemačkoj i dr. kolike su kazne ako se neplati PDV su smešne!!!


Zasto su smesne?
Da li si ikada placao PDV?
Znas li koliko je tesko biti likvidan u trenutnim uslovima u Srbiji?

Citat:
Krajnje je glupo ocenjivati ljude da li imaju 16 ili 66 god...da'l su "izdrkani" klinci ili su popili otkaz..a i tema je otišla u obračun plata!!!


Jos je gluplje ocenjivati da je neko ko stavi 100 K eur u posao "debil" i da izrabljuje radnike i da je 80% firmi takvo.


Pozivam sve one koji su sposobni da vode firmu i dernjaju se po forumima, da pokusaju da otvore svoju firmu i da rade godinu dana

Tek tada imate pravo da kazete bilo sta o tome kako treba da se radi.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 19.07.2006. u 01:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 05:55 - pre 216 meseci
Citat:
McKracken:Pozivam sve one koji su sposobni da vode firmu i dernjaju se po forumima, da pokusaju da otvore svoju firmu i da rade godinu dana


Mislim da si ovim sve rekao.

Privatnici = Izrabljivanje u mom, a i u velikom broju drugih slucajeva nije ni moguce - mislim na slucaj kada je vlasnik istovremeno i jedini radnik. Moj posao opstaje iskljucivo preko mojih ledja, a i kada budem zaposljavao radnike plata ce im biti nadoknada za rad, ali i za kolicinu odgovornosti koju nose i posvecenosti koju ulazu.

Niko se nije rodio, a da je odmah postao privatnik (cast izuzecima), svako je prvo radio negde i kod nekog i za nekog, pa se onda (iz raznoraznih razloga) odlucio da promeni nesto i preuzme rizik.

Zao mi je sto su neki imali losa iskustva kod poslodavaca, imao sam ih i ja, ali u takvim situacijama nikada nisam cekao da Bog vidi nepravdu, vec sam trazio drugi posao.
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 08:02 - pre 216 meseci
Citat:
McKrackenPozivam sve one koji su sposobni da vode firmu i dernjaju se po forumima, da pokusaju da otvore svoju firmu i da rade godinu dana

Tek tada imate pravo da kazete bilo sta o tome kako treba da se radi.

A ti sto nemaju nacina da pokrenu firmu (ili jednostavno nisu sposobni za to) da zauvek cute? Nece biti decko.
Ja sam do sada promenio nekoliko firmi (sto privatnih sto drzavnih) i promena se uvek desavala kada sam bio nezadovoljan necim u odnosu firme prema meni (plata, "farbanje" od strane poslodavca, uslovi rada, dosada...).

Elem, to sto ti pricas nema veze sa mozgom. Nisu svi sposobni da vode firmu ili da ucestvuju u vlasnistvu, kao sto nisu svi rodjeni da budu inzenjeri, lekari, vojskovodje, selektori... A svako ko zaposli ljude i NAMERNO krsi zakon i maltretira svoje zaposlene (koji vrlo cesto nemaju drugi izbor), treba da bude javno obesen za m*da! Za primer! Takve ti branis.

Niko nije nista rekao protiv "privatnika" koji postuju zakon (isplacuju radnike koliko ih sleduje, po ugovoru, na "belo", tj. uplacuju sve doprinose itd.), a i pored toga jako dobro zaradjuju u svojoj oblasti i u skladu sa rangom firme. A oni drugi, koji zaposle radnika za 6K mesecno (ili manje), ne prijavljuju ga (ili ga delimicno prijave) i na taj nacin ostvaruju dobit, su najobicnije jajare i ne zasluzuju da se bave poslom kojim se bave (osim ukoliko je to upravo opis posla).

Meni nikada nije bio problem da se okrenem poslodavcu i da mu kazem da necu da radim pod uslovima koji se ne slazu sa onim o cemu smo se dogovorili (regulisano pismenim ugovorom ili usmenim dogovorom). S druge strane, imas masu ljudi (i to vecinu) koja nije spremna to da uradi (mozda nece moci da nadju drugi posao, a imaju porodice na primer). Svi koji koriste inertnost izvrsne vlasti i zaradjuju na muci tih ljudi nisu nista bolji od onih sibicara i slicnih prevaranata koji "vacare" sirotinju, te sa takvima treba adekvatno postupati.

I nemoj da lupetas i omalovazavas postene ljude i da serviras pricu "Pozivam sve one koji su sposobni da vode firmu i dernjaju se po forumima, da pokusaju da otvore svoju firmu i da rade godinu dana", a pogotovu ukoliko sam "vodis firmu".
Slicno i ja mogu da kazem: "Pozivam sve koji se dernjaju po forumima i izrabljuju radnike, da pokusaju da pozovu finansijsku, trzisnu i sve ostale inspekcije bar jednom mesecno i da to rade bar godinu dana, ako misle da su tako dobri u vodjenju firmi"
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 14:54 - pre 216 meseci
Cubicle, zamolio bih te da PONOVO procitas temu i da ne izvrces moje reci.

NE branim jajare i pilicare. Ne branim izrabljivace, vec one koji se maksimalno trude da prezive u ovakvim uslovima.


Sto se lupetanja i omalovazavanja tice, ja nisam onaj koji proziva i naziva postene ljude "nesposobnim izrabljivacima".. Mada, ocigledno je da si ti jos jedan od nezadovoljnih zaposlenih koji bi mnogo vise, a ne usudjuju se da sami probaju.

Citat:
A ti sto nemaju nacina da pokrenu firmu (ili jednostavno nisu sposobni za to) da zauvek cute? Nece biti decko.


Jel treba ja da radim i za njih? Izvini, DECKO, ali to je proseravanje na kvadrat.


Da ponovim, preko 90% radnika ce prihavtiti da prima minimalac preko racuna i ostatak na ruke nego da pristane na manju platu uz sve doprinose. Ne mogu da verujem da ne kapirate da je sa 80% nameta na plate u 90% slucajeva vlasnik na gubiutku jer radnik ne moze da zaradi za sve troskove a da ostavi profit jos teze.

Jos jednom da ponovim, POKUSAJ da izdrzis sva opterecenja koja drzava Srbija stavlja na teret privrednicima, pa ces prestati da lupetas kako su sve izrabljivaci i zlocinci. Ako u to ukljucis direktni REKET koji drzava namece (u vidu ekipa iz pojedinih stranaka koje OTVORENO traze mito da bi te pustili da radis) videces da je poslovanje mnogo teze nego sto izgleda.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 19.07.2006. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 16:01 - pre 216 meseci
Citat:
McKracken: Cubicle, zamolio bih te da PONOVO procitas temu i da ne izvrces moje reci.

NE branim jajare i pilicare. Ne branim izrabljivace, vec one koji se maksimalno trude da prezive u ovakvim uslovima.


Sto se lupetanja i omalovazavanja tice, ja nisam onaj koji proziva i naziva postene ljude "nesposobnim izrabljivacima".. Mada, ocigledno je da si ti jos jedan od nezadovoljnih zaposlenih koji bi mnogo vise, a ne usudjuju se da sami probaju.

Super su ti procene. Taman na nivou izjava koje iznosis ovde!
Mnogo ti znas da li sam probao ili nisam. I poslusaj sebe pa pazljivo citaj i ne izvrci reci (i ne izmisljaj kad smo vec kod toga).

Citat:
McKracken:
Jel treba ja da radim i za njih? Izvini, DECKO, ali to je proseravanje na kvadrat.

Ne treba da radis za njih, ali ako oni vec rade za tebe daj im koliko zasluzuju, a ne da ih drzis u strahu na minimalcima. To nije proseravanje, to je nesto mnogo gore.

Citat:
McKracken:
Da ponovim, preko 90% radnika ce prihavtiti da prima minimalac preko racuna i ostatak na ruke nego da pristane na manju platu uz sve doprinose. Ne mogu da verujem da ne kapirate da je sa 80% nameta na plate u 90% slucajeva vlasnik na gubiutku jer radnik ne moze da zaradi za sve troskove a da ostavi profit jos teze.

Zato sto je super razradio poslovni model i pokrenuo biznis u kome ne moze da zaradi za vodu. Super ti je taj model preduzimaca!

A naravno da ce ljudi prihvatiti takve uslove kad im takvi koje ti zastupas ne omogucavaju drugacije. Ja nikada nisam dozvolio da radim na crno (nakon prvih 6 meseci mog profesionalnog rada kada sam prvi put potegao to pitanje) i plata mi je UVEK u PUNOM IZNOSU bila na "belo"... I mnogo je veca od tih minimalaca koje pominjes. A da ne pricam da sam uvek radio za ljude koji su mnogostruko vise zaradjivali na mom radu umesto da na njemu gube.

Citat:
McKracken:Jos jednom da ponovim, POKUSAJ da izdrzis sva opterecenja koja drzava Srbija stavlja na teret privrednicima, pa ces prestati da lupetas kako su sve izrabljivaci i zlocinci. Ako u to ukljucis direktni REKET koji drzava namece (u vidu ekipa iz pojedinih stranaka koje OTVORENO traze mito da bi te pustili da radis) videces da je poslovanje mnogo teze nego sto izgleda.

Znaci ako oni tebe j*bu, onda i ti isto tako treba sa radnicima... Onako robovlasnicki... EJ, muka mi je vise.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 17:38 - pre 216 meseci
Citat:
*******: Slazem se u potpunosti s Dekijom, ne mozes ti odstraniti dio mozga srpskog
privatnika kad je on jos u 90`.

Greska, Srbija je u devedesetim, tako da se i gazde uklapaju u vreme u kome zive.
Citat:
McKracken: Da ponovim, preko 90% radnika ce prihavtiti da prima minimalac preko racuna i ostatak na ruke nego da pristane na manju platu uz sve doprinose. Ne mogu da verujem da ne kapirate da je sa 80% nameta na plate u 90% slucajeva vlasnik na gubiutku jer radnik ne moze da zaradi za sve troskove a da ostavi profit jos teze.

Istina, da se takve stvari ne tolerisu na ovoj i onoj strani, mnogo malih i srednjih firmi kod nas
ne bi postojalo. Naravno, ovo nije problem radnika/gazdi vec drzave.
Ja sam prvi da se sve plati posteno i radniku i drzavi, ali samo ako je to _moguce_ izvesti tako
da su sve strane neostecene u procesu.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 19:22 - pre 216 meseci
Citat:
Ne treba da radis za njih, ali ako oni vec rade za tebe daj im koliko zasluzuju, a ne da ih drzis u strahu na minimalcima.


Upravo o tome i pricam..

Ako je izbor dati drzavi ili zaposlenom, uglavnom je izbor ocigledan obzirom da je ono sto drzava ocekuje NEREALNO i da je jos uvek jako tesko poslovati normalno.

Da rezimiram, vecinu problema izaziva opste stanje u ovoj propaloj drzavi umesto toga sto su poslodavci bauci a zaposleni cvecke. (ne tvrdim ni obrnuto, ali mrzim generalizacije)
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
194.106.171.*

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 19:29 - pre 216 meseci
Citat:
Da ponovim, preko 90% radnika ce prihavtiti da prima minimalac preko racuna i ostatak na ruke nego da pristane na manju platu uz sve doprinose. Ne mogu da verujem da ne kapirate da je sa 80% nameta na plate u 90% slucajeva vlasnik na gubiutku jer radnik ne moze da zaradi za sve troskove a da ostavi profit jos teze.


A treća solucija - minimalac na ruke bez doprinosa? "Bi prihvatila", kondicional, rekao bih da je malo srećnika koji mogu da biraju.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.208.*



+165 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 20:01 - pre 216 meseci
Citat:
McKracken

Pozivam sve one koji su sposobni da vode firmu i dernjaju se po forumima, da pokusaju da otvore svoju firmu i da rade godinu dana

Tek tada imate pravo da kazete bilo sta o tome kako treba da se radi.

Evo ja(moja porodica) imamo dve firme..
Jedna u Austriji druga u Bg-u...
Razlika je da nepreteram...kao Japan i Kazakstan
Uopšte mi nebi palo na pamet da postujem gluposti i pišem neke stvari koje nisam iskusio u obe države....


 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]19.07.2006. u 23:01 - pre 216 meseci
Mislis da nisam iskusio razliku sa UK firmom i firmomu Srbiji?

VECINU problema koji postoje u Srbiji su izazvani od strane drzave.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 00:16 - pre 216 meseci
Matematika je ovakva:


cena_rada + dazbine > realna_vrednost_rada_na_trzistu

Zbog toga, mnogi pristupaju sledecoj matematici:

dazbine = 0 (izbegavanje placanja poreza zaposljavanjem na crno)

tako da onda postaje:

cena_rada + 0 <= realna_vrednost_rada_na_trzistu


ili u boljem slucaju:

cena_rada = minimalac + razlika_koja_se_ispalcuje_na_crno

pa je onda:

minimalac + dazbine_na_minimalac + razlika_koja_se_isplacuje_na_crno <= realna_vrednost_rada_na_trzistu

 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 09:58 - pre 216 meseci
Citat:
McKracken: Upravo o tome i pricam..

Ako je izbor dati drzavi ili zaposlenom, uglavnom je izbor ocigledan obzirom da je ono sto drzava ocekuje NEREALNO i da je jos uvek jako tesko poslovati normalno.

Da rezimiram, vecinu problema izaziva opste stanje u ovoj propaloj drzavi umesto toga sto su poslodavci bauci a zaposleni cvecke. (ne tvrdim ni obrnuto, ali mrzim generalizacije)


To da je drzava takva kakva jeste (haos na granici anarhije) to je tacno. Ali i da je tvoja recenica o izboru netacna, netacna je. Nema izbora: jedino pravilno je platiti i drzavi i zaposlenom. Ili onda svojevoljno mozes da prosiris izbor: neplacanje nikome nista, neplacanje drzavi a naplatiti zaposlenom sto radi itd...

Zamisli da udjes u pekaru, trazis hleb, uzmes hleb i kada cujes da treba da platis 23 dinara ti das 20 dinara i kazes "ja smatram da je to REALNO da platim za hleb.", okrenes se i odes.

Citat:
McKracken: Mislis da nisam iskusio razliku sa UK firmom i firmomu Srbiji?

VECINU problema koji postoje u Srbiji su izazvani od strane drzave.


kao i od poslodavaca koji dozovljavaju sebi da prave "izbor" prema tvom savetu, zale se na drzavu koja je losa a svoji postupcima je cine jos losijom.



Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 10:46 - pre 216 meseci
Jedini izbor je opstanak.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 12:22 - pre 216 meseci
Analogija za hleb nije bas precizna jer je situacija bliza sledecoj:

- dajte mi hleb za 23 din
- izvolite
- ti das 23 din
- ali morate da kupite i gprs modul kojim cemojaviti vasoj babi da ukljuci toster za 22000 din
- dobro ajde i to
- dobro, ali porez na tas gprsmodul je 80%
- ok moze i to
- i retroaktivni porez na toster koji ste sad rekli da vasa baba ima i kaznu sto vasa baba postoji itd..
- dobro.. samo mi dajte fucking hleb..
- Izvolite .. hleb je 25000 dinara + svi ostali troskovi
- suicide

 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 13:05 - pre 216 meseci
@McCracken
Pokusavas da budes zanimljiv? To i jeste, mozda, analogija u slucaju da si ti pekar. Sjajno zvuci pred musterijom ili zaposlenim i bas jadan poslodavac ne moze da plati i/ili prijavi zaposlene i uplati celu platu.

Pre nego zaposlis nekoga znas TACNO koja su ti davanja drzavi i da to MORA da se plati. Isto kao sto znas TACNU cenu hleba pre nego sto udjes u pekaru. A ti si pisao o "izboru" tj samoodluci sta ce se placati i kako. Nema izbora. Jednostavno platis ono sto treba. Ako neces cekaj da se promeni pa onda pravi frmu. Uglavnom oni koji misle da se firma moze otvoriti, razraditi i zaraditi za 2-3 godine i kukaju na ovakva pravila.

Inace neplacanjem drzavi i davanjem tih para ne cinis dobro zaposlenome vec naprotiv lose. I dokle god ljudi traze nacina da zakinu drzavu pa makar i losu ne mogu ocekivati nista dobro vec samo losije.

A sto se tice dazbina za zaposlene one su prepolovljene u poslednjih par godina. I upravo se jos smanjuju. No, nikoga od poslodavaca nisam cuo da je rekao ili radnicima povecao platu zato jer su dazbine smanjivane.

I ja bih voleo da primam 85% posto onoga sto moj poslodavac izdvaja za mene. Ali imajuci u vidu kakvi su poslodavci i to bi im bilo mnogo dazbina....




Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 13:55 - pre 216 meseci
Ljudi zaboravljaju da im se u glavama stvara idealizirana slika pravog
privatnika koji zaradjuje ali i razmislja o zaposlenom kao o ljudskom
resursu a ne samo "kadru" , "radniku".To je velika greska.
Treba zapitati sebe zasto bi neko ko je otvorio, recimo, pekaru hteo da
ulaze u zaposlenog (dobro ga placa, daje beneficije/etc) kada mu je
osnovni cilj da sto vise "ZAKINE" bilo koga ukljucujuci i radnika i zaradi
za plocice u kupatilu preko radnickih ledja.

To je realnost.

Postoji i druga realnost.A to je rad u korporacijama koji imaju strategije
i nisu orijentisane "od danas do sutra".Mislim na preduzeca/banke/etc..

E tu bi se moglo nesto uraditi od zivota.Ovako...

...ostaje samo mogucnost da i ti danas u Srbiji pocnes nesto privatno i
izrabljujes kojekoga...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 14:44 - pre 216 meseci
Citat:
mexico:
Pre nego zaposlis nekoga znas TACNO koja su ti davanja drzavi i da to MORA da se plati.


Ovo apsolutno nije tacno. Niko unapred nema pojma koliko firma kosta. Mozes da obijes koliko god hoces pragova sto drzavnih institucija, sto advokatskih kancelarija i raznih agencija i NIKO nece moci da ti kaze koliki ce ti tacno biti troskovi. Kako god da ti kazu, ispostavi se na kraju da je drugacije.

Tolikoima skrivenih troskova da ni neko ko je dugo uposlu, ne moze sve da sabere, jer se stalno ti troskovi i oabveze menjaju i prosto nikako ne mozes da znas sta ce sutra iskrsnuti da moras da placas.

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Srpski privatnici [izdvojena tema]20.07.2006. u 15:36 - pre 216 meseci
Citat:
Pre nego zaposlis nekoga znas TACNO koja su ti davanja drzavi i da to MORA da se plati. Isto kao sto znas TACNU cenu hleba pre nego sto udjes u pekaru


Naravno da ne znas jer je ovo Srbija u kojoj se propisi i tumacenja istih menjaju iz dana u dan. Ili kada poreska sluzba NE zna koliko te je zaduzila za sta (cuveni "Pupin" softver) i racuna ti kamatu na nesto za sta si vec platio porez (kao banalan primer).


Da pojasnim, ne postoji STABILNO stanje u kome mozes da planiras prihode i rashode. Caki da zanemarimo mali protok novca kod firmi i pojedinaca, NIKADA ne znas koliko ce te drzava zacepiti neki mesec BEZ mogucnosti zalbe.



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 20.07.2006. u 17:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 20.07.2006. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Srpski privatnici [izdvojena tema]

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17318 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.