Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15699 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?17.07.2006. u 00:20 - pre 216 meseci
Kao sto i sama tema govori, zelio bih da cujem sta kazu strucnjaci? Kako da znam da me neko prisluskuje?
Vec neko vrijeme sms poruke mi se salju bas sporo, cak ponekad mi kaze i 'no network'? Mojoj curi stizu poruke kojoj sam joj slao prije mjesec dana? Zar je moguce ovo?
I baterija zna da mi se isprazni odjednom velikom brzinom. Da li su ovo indicije prisluskivanja i snimanja mojih poruka i razgovora? Cesto mi se upali displej, nakon sto je bio ugasen? I koji su jos znaci? Nemojte misliti da sam panicar, ali ponekad 'imaju razloga' da to rade, jednostavno je takav rad obavjestajnih sluzbi...

[Ovu poruku je menjao jorganwd dana 17.07.2006. u 01:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?17.07.2006. u 22:38 - pre 216 meseci
ako si im zanimljiv,verovatno te prisluskuju,to bar nije problem. probaj da prebacis sim karticu u drugi telefon,pa vidi kako ce se onda ponasati. ako se bude desavalo isto,unisti karticu,telefon koji imas obavezno prodaj,kupi drugi. imaj na umu,da cak i kada ti je telefon iskljucen,postoji mogucnost da budes slusan,jer u fonu postoji baterija koja napaja memoriju.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?17.07.2006. u 22:43 - pre 216 meseci
baterija koja napaja memoriju?

hm... znaci da i sim kartica ima malu bateriju?
i moj usb flash disk?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?17.07.2006. u 23:42 - pre 216 meseci
Ma dajte, ne širite bespotrebnu paniku ovde. Mislim, zašto bi neko prisluškivao običnog korisnika u Sarajevu, osim ako ovaj nije običan korisnik.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?18.07.2006. u 00:55 - pre 216 meseci
Tripuje se covek ali zasto stvarno ne pricati o indikacijama o prisluskivanju, cisto edukacije radi. :D

A sto se tice baterije za memoriju - lol takva stvar ne postoji, no zaista postoji neka vrsta bask up baterije... Sta mislis kako i kad dugo baterija ne bude u fonu on i dalje pokazuje tacno vreme? :D
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?20.07.2006. u 00:57 - pre 216 meseci
ded,na to sam i mislio....dakle 100% garantujem,da je moguce prisluskivati mobilni i kada je iskljucen,dakle odredjena energija u fonu cuva podatke,reda vekicine,tacno vreme,datum,i slicno ! dakle,necu ulaziti u to zasto covek sumnja da ga prisluskuju,mozda postoje razlozi,mozda ne,ali jedina stoprocentna zastita je vec sto sam gore naveo. neki preporucuju,obavijanje mobilnog fona alu folijom,koja bi na ovaj nacin stvorila faradejev kavez....ne znam koliko je to dobra zastita...ako gresim ispravite me...pozdrav ivan
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?20.07.2006. u 02:32 - pre 216 meseci
faradejev kavez alu folijom? mozda u savrsenim uslovima...

Pa ako ces tako i sam bug moze da ima implementiranu bateriju. Ako se radi o bug planting a ako je u pitanju software-sko prisluskivanje onda nisi u pravu, ne moze da prisluskuje ako je baterija izvadjena, pa ni ako je telefon samo ugasen a baterija je unutra. Ali opet kazem to samo ako je u pitanju software a sto se hardware-a tice tu nisu ogranice ni po kom osnovu.

p.s. novi produkt CIA, phone bug na perpetum mobile pogon(no battery needed!)
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 01:03 - pre 216 meseci
ok,u pravu si,ali ponavljam ono sto sam vec rekao na pocetku....i nadam se da ces se sloziti,pa neka covek promeni phone i broj,stari neka unisti,i eto mu zastite...nema mu druge jednostavnije solucije....covek ima problem, da se dovoljno razume u sve ovo,ne bi trazio pomoc....ivan
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 02:02 - pre 216 meseci
Možda ima jednostavnijih rešenja protiv EVENTUALNOG prisluškivanja: naime, opšte je poznato da u svetu postoje specijalni uređaji-šifrarnici koji na poseban način šifriraju razgovor u real-time vremenu, bez ikakvog kašnjenja. To znam da ima za fiksni, i ima toliko moćnih uređaja da ni CIA ne može da provali tu zaštitu.

E sad, ne znam da li je tako nešto moguće izvesti sa mobilnim telefonima. Ako neko zna, nek ovde obelodani.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 02:33 - pre 216 meseci
Citat:
ivanv100: covek ima problem, da se dovoljno razume u sve ovo,ne bi trazio pomoc


Pa mozda covek ne zna da li ima problem pa ga zato zanimaju indikacije...

Predlog:
rastavi telefon i malo pogledaj (ne ocekujem da nadjes nista)
i flashuj firmware telefona (mada ne verujem da je i ovo potrebno jer se 99% tripujes)
i nastavi da zivis (ne)paranoican zivot kao i do sada
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 09:10 - pre 216 meseci
Moze da se nadje sigurno.A mozes i da kupis mobile sa WinCE i ostalo pa da
sifrujes txt.fajl + ono sto je u njemu.Zatim ga putem putem maila posaljes
nekom ko ima kljuc/algoritam na drugoj strani i to je to.Recimo koristis 2
aplikacije za kripting.

Nista ti ne vredi sto promenis karticu i mob.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 12:07 - pre 216 meseci
Citat:
ivanv100: ded,na to sam i mislio....dakle 100% garantujem,da je moguce prisluskivati mobilni i kada je iskljucen,dakle odredjena energija u fonu cuva podatke,reda vekicine,tacno vreme,datum,i slicno ! dakle,necu ulaziti u to zasto covek sumnja da ga prisluskuju,mozda postoje razlozi,mozda ne,ali jedina stoprocentna zastita je vec sto sam gore naveo. neki preporucuju,obavijanje mobilnog fona alu folijom,koja bi na ovaj nacin stvorila faradejev kavez....ne znam koliko je to dobra zastita...ako gresim ispravite me...pozdrav ivan

folija od milke je nojjbolja ...cak mislim da milka daje i nekakvu garanciju za to ako se koristi njihova folija ali sam od 300 gr cokolade....
Citat:
ivanv100: ok,u pravu si,ali ponavljam ono sto sam vec rekao na pocetku....i nadam se da ces se sloziti,pa neka covek promeni phone i broj,stari neka unisti,i eto mu zastite...nema mu druge jednostavnije solucije....covek ima problem, da se dovoljno razume u sve ovo,ne bi trazio pomoc....ivan

Mislim da cak i ako ga prisluskuje neko pitanje ko ga prisluskaju tj koja agencija...ako su strendzeri onda nema pomoci jer su isuvise dobri u tome...kad mogu da prate teroriste koji slabo baraaju sas tehnologiju mogu i nas...a ako su nasi onda je uvek bilo da je najbolje biti sa njima a ne protiv.hehehe
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 12:10 - pre 216 meseci
u principu realni user tj obicni smrtnici nemaju i ne trebaju da imaju strahove od prisluskivanja...sta to sto neko prica u mob moze da donese onom ko ga slusa?Nista....
e sad ako je recimo rec o inustrijskoj spijunazi ,terorizmu ,,kako spoljnom tako i unutrusnjem ili o kriminalitetu kako spoljnom tako i unutrasnjem onda te ljude i treba prisluskivati zar ne?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 12:48 - pre 216 meseci
Ako sumnjas da ti je telefon kompromitovan - baci ga u djubre i kupi drugi.

Ako ti profesionalne sluzbe bezbednosti prisluskuju razgovore - ti to svakako neces primetiti jer se prisluskivanje obavlja direktno u telefonskoj centrali / MSC-u bez ikakvih tragova. Ako ti je neko modifikovao telefon za "privatno prisluskivanje" i ugradio neki odasiljac, to mozes vrlo lako utvrditi otvaranjem telefona i posmatranjem da nema nekih "viskova".

Kasnjenje SMS-ova, "No Network" i sl.. su obicno simptomi lose pokrivenosti, zauzetosti mreze ili pokvarenog mobilnog telefona - baterija se brzo prazni ako je polovna ili je losa kopija originalne. Tesko da bilo sta od ovog ima veze sa prisluskivanjem.

Citat:

e sad ako je recimo rec o inustrijskoj spijunazi ,terorizmu ,,kako spoljnom tako i unutrusnjem ili o kriminalitetu kako spoljnom tako i unutrasnjem onda te ljude i treba prisluskivati zar ne?


Koliko znam industrijska spijunaza nije legalna ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?21.07.2006. u 20:31 - pre 216 meseci
A i ko je rekao da ako ga strane agencije prisluskuju (pricao o primeru, ne o coveku koji je pokrenuo temu) moze da odustane od toga? Zasto? Zasto se tripujete ljudi, oni su dobri, cak sta vise i odlicni su ali opet ne mogu da izadju van granica fizike i da prisluskuju nekoga u bilo kojoj situaciji. A sto je najgore i da imaju savrsenu opremu, tu opremu ipak koriste ljudi kao sto smo ja i ti, a oni nisu savrseni!

Samo mnogo gledamo filmove... :D Oni bre rade mesecima da bi dobili barem jedan opipljiv dokaz i pored sve te opreme!
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

banebeograd66
beograd

Član broj: 36412
Poruke: 70
62.193.136.*



Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?22.07.2006. u 13:11 - pre 216 meseci
pozdrav
ako si meta prisluskivanja od strane neke javne tj. tajne sluzbe treba da znas da ti nece pomoci nikakvo otvaranje telefona jer nema nikakvih "dodatnih" delova koje bi ti prepoznao kao visak, niti ces imati sporedne efekte tipa slabija veza sporije porukice i slino, nije to ona stara fiksna telefonija , tehnika je otisla mnoooogo napred
ceo posao se obavlja na nivou mobilnog operatera i sluzbe, oni su u mogucnosti da prate vise hiljada razgovora istovremeno , i na osnovu programa da prepoznaju reci i cak sifre/zargon/ koje su im zanimljive, a najnovije tehnologije se zasnivaju na pracenju glasa onoga koji ih zanima, sta to znaci...probacu laicki da objasnim,imaju recimo snimak tvog glasa iz nekog najobicnijeg razgovora, kasnije taj snimak pretvaraju u odredjene signale koje propustaju kroz celu mrezu i pocinju obradu svih razgovora koji se obavljaju na mrezi,i kad uhvate tj prepoznaju glas jednostavno pocinje operacija slusanja, pracenja i lociranja subjekta/objekta/..
sto znaci da mozes da menjas koliko hoces aparata i kartica veliki brat ti je za vratom cim progovoris...
na trzistu mozes naci i mobilne kojima je samo izmenjen softver pa se oni ukljucucju bez ikakvog znanja korisnika i onda onaj koji te je pozvao moze cuti sve sto ti pricas u prostoriji gde se mobilni trenutno nalazi, naravno to utice na trajanje baterije i jedino po tome mozes nesto posumljati ...
jedino resenje ti je da ne pricas preko moba nesto sto bi moglo biti zanimljivo drugima i opasno po tebe...
banebeograd66
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?22.07.2006. u 13:42 - pre 216 meseci
Pozdrav ljudi, drago mi je sto je ovoliki odziv na ovu temu, jer je veoma znacajna po nas, ali smo malo skrenuli.
Necu da pricam o nicemu konkretnom, naime kao sto tema glasi interesuje me da li postoje vidljive indicije koje moze covjek da primjeti da li ga neko slucajno prisluskuje.
U nasim sredinama, svako ko je imalo sumnjiv on postaje interesantan. Naime, ako BIA ima 2000 zaposlenih, to ne mora da znaci da samo oni rade taj spijunski posao. Postoje tzv. agenti, odnosno dousnici, kako je poznato u nasem narodu, koji rade za obavjestajnu sluzbu ali ne direktno, ne dobijaju platu itd. Neki rade za nekakve nagrade od drzave, neki pak imaju isti ili slican interes kao i sluzba itd. Imam kuci udzbenik sa akademije unutrasnjih poslova pod nazivom 'Osnove drzavne bezbednosti' izdat 1980. godine u Beogradu. Interesantno je ovo: "Slika levo, - Oprema agenta; mikrofon ugradjen u rucni casovnik i odasiljac velicine dlana (moderniji "mini-spijuni" su velicine kockice secera. Oni primaju tonove sapata i do 20 metara udaljenosti, a prenose ih na oko 200 metara). Slika desno - Mikrofilmovani agenturni izvjestaj". Onda se navode i fotoaparati ugradjeni u upaljacu, kao i minijaturni magnetofonski uredjaji u formi prstena, kao i bombe u formi hemijske olovke, kao i njena sema i sastav!
Ako je sve ovo postojalo, ovako minijaturno, prije vise od 26 godina, sta onda danas postoji? Navodi se u knjizi da za obavjestajnu sluzbu rade naravno i naucnici, inzenjeri, koji prave opremu samo za agenciju, sto znaci da mi tacno nikada necemo znati sta sve oni imaju, to je daleko od nasih ociju. Ako znamo sad da CIA, MOSAD i ostale vece agencije imaju uredjaj za automatsko snimanje razgovora kad se spomene odredjena rijec, mislimo da je to jedina spravica za prisluskivanje. Mi cemo saznati to mozda kada budemo imali praunucice, tj. kad se razotkrije sta su sve imali. Kad bi mi znali sta oni imaju, to ne bi bila agencija koja uspjesno radi svoj posao spijunaze.
Znaci interesuje me, tacno, kako mogu znati kad me neko spijunira. Znam za odredjene indicije, kao sto je brzo iznenadno praznjenje baterije, slab zvuk govora sagovornika. Dakle indicije, koje su i da li jos postoje.
Koliko sam cuo BIA sad moze da prisluskuje 24 sata, a zakon novi bi trebao da donese da je limit 12 sati prisluskivanja bez naloga, sumnjivih osoba.
Mozete biti sumnjivi ako se recimo druzite ili poznajete sa osobama koje su veoma interesantne agenciji, dakle svako moze biti prisluskivan, manje - vise.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?22.07.2006. u 17:40 - pre 216 meseci
Citat:

Znaci interesuje me, tacno, kako mogu znati kad me neko spijunira. Znam za odredjene indicije, kao sto je brzo iznenadno praznjenje baterije, slab zvuk govora sagovornika. Dakle indicije, koje su i da li jos postoje.


Odakle ti ovo?

Mobilni telefon je digitalni uredjaj - ne vidim razlog zasto bi ti "slabio zvuk sagovornika" - a ni slabila baterija.

Moderne "bube' trose zanemarljivo malo struje, i svakako ti ne bi trosile bateriju nista znacajnije nego sto je ti normalno trosis sa telefonom. Takodje, te dodatne stvari uopste nisu vezane za slusalicu tj. za analogni deo, pa samim tim nema nikakvog slabljenja zvuka ili neceg slicnog - buba ima svoj mikrofon koji radi uz pomoc autonomnog izvora energije od slusalice.

Ako te prisluskuju "sluzbe bezebednosti", kao sto rekoh - nema nikakve potrebe da se uopste bave tvojim telefonom, postoji sasvim legalan pristup tih sluzbi telefonskom sistemu, i razgovori se snimaju bez ikakvog slabljenja signala i sl... tu nikakvih "indicija" ne mozes imati, osim ako nemas neku vezu u tuzilastvu/policiji pa da saznas da si na pracenju. Jedino resenje protiv ovoga je da ti i tvoji sagovornici stalno menjate anonimne SIM kartice i telefone i koristite neutralni recnik za kakav god posao obavljate :)

Ako te prisluskuje neko drugi a ne zvanicna obavestajna sluzba, i to moze da se izvede na milion nacina - sama cena prisluskivanja nekim sofisticiranim uredjajima (i terenski rad) je vrlo visoka pa bih se zapitao prvo da li ima osnova da neko trosi hiljade eura za upotrebu vrlo skupe opreme i puno radnog vremena par agenata za dekriptovanje mobilnog signala samo na tebe.

Inace cela ta prica oko elektronskog prisluskivanja je potpuno prenaduvana - obavestajne sluzbe vrlo mali deo svojih podataka saznaju na taj nacin i to uopste nije ni jednostavno a ni efikasno kako neki misle - da je tako, ne bi bilo posla za 90% agenata koji se bave ne-elektronskim prikupljanjem informacija (direktna obavestajna delatnost na terenu i sl...). Ko ne zeli da bude prisluskivan i ima dovoljno mozga ili para da obezbedi zastitu moze to da uradi - zbog toga i postoji onih ostalih 90% zaposlenih u tajnim sluzbama koje se bave pracenjem, ubacivanjem insidera, analitikom i sl...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?22.07.2006. u 23:28 - pre 216 meseci
A ostalih 90% se bavi ispijanjem kafe :) i skace cim naidje sef.

Ma cela ta prica o prisliskivanju pocinje smrdeti s glave.Evo, bas sad
slusam kako strani obavestajci nisu imali udela u prikupljanju informacija
o Mladicu i ostalima...

Mislim...U cemu je poenta ulazenja u Evropu ? Nece oni nas samo zbog
kvalitetnog paradaiza.Hoces, neces - moras ! Hoces opremu? OK Hoces
logistiku? OK. Hoces obuku? OK. Hoces pristup zajednickoj bazi? OK

Ne daje niko nista za dzabe, pogotovo u medjunarodnim odnosima.

Jos sad neko treba da mi pocne pricu o masonima 33 prsljena i
iluminiziranim politicarima...

Ajdeee, neka kazu nesto sto ne znamo...ah da, zaboravio sam, glupi ja..,
pa evo nama cartoon networka sa Hezbolahom i Izrealom...

A mogli bi poceti bebama da ugradjuju biloske kaylogere, a matore u labove
ili pogacu na glavu pa cuskiju na pogacu, i sve slobodoumne da oslobode
lobotomijom od tog tereta, ili cega vec...
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?22.07.2006. u 23:34 - pre 216 meseci
Koje su indicije prisluskivanja ?

Evo ja ce ti kazem :)

Upadnu ti u kucu u 3-5 ujutru kada su ti psihomotorne sposobnosti na
nuli.Izvuku te polugolog u hodnik, zatim u hladnu maricu, niko ti nista ne
prica niti daje informacije.Stave te u samicu dok ne pocnu creva da krce,
zatim ti kazu da ides na rucak, pa te odvedu u sobu za ispitivanje, skinu
golog, zavezu oci i dovedu dve bad/good inspektorke da te ispituju dok ti
pokusavas skriti mosnice od promaje.Naravno sve to snimaju, a soba
sablasno odjekuje.

Eh, raspisah se ja..sry..
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: koje su indicije prisluskivanja mobilnog telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15699 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.