Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja antena za FM postaje?

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Koja antena za FM postaje?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25325 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MIREMMS7
mire okic
nema
nema
bih

Član broj: 328140
Poruke: 1
37.203.126.*



Profil

icon Re: Koja antena za FM postaje?26.02.2015. u 22:27 - pre 111 meseci
Citat:
buljko:
Odmah, na pocetku, skrenuli smo sa teme i zapoceli drugu! Pitanje se odnosilo na PRIJEMNU antenu, sve posle toga odnosi se na predajne. Posto sam do sada video vise puta da se kao emisione antene za radio-difuzni FM opseg spominju GP, SlimJim i sl. antene, evo nacrta PREDAJNE antene koja se, verovatno, u novije vreme najvise koristi zbog cene i jednostavnosti. Objasnjenja nisam dao bas u detalj pa, ako neko nesto ne razume, neka pita.




jeli moze kakvo bolje objasnjenje meni treba neka antena do 1,2kw imam gp antenu i kad radi na 300w je ok cim pocnem da dizem snagu pocinje da mi se linear grije pa me zanima da napravim 2 ili 4 dipola a frek je 102 mhz
pa bi mi trebala malo bolja pomoc oko izgradnje hvala
mire
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
46.36.165.*



+357 Profil

icon Re: Koja antena za FM postaje?27.02.2015. u 09:23 - pre 111 meseci
Imas li ikoga u blizini ko ti moze premjeriti postojeci antenski sistem, od predajnog konektora preko antenskog kabla, antene i naravno uzemljenja?

U postojecem sistemu nesto debelo ne valja.- Najvjerovatnije antenski kabel, ukljucujuci konektore.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Koja antena za FM postaje?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25325 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.