Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poziv za zatvor (padinska skela)

elitemadzone.org :: MadZone :: Poziv za zatvor (padinska skela)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28617 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
62.193.129.*



+8 Profil

icon Poziv za zatvor (padinska skela)09.10.2006. u 11:21 - pre 213 meseci


Dobio sam danas ovaj poziv, pa me zanima sta sledi dalje?
Ako ne platim hoce li, i kad doci po mene?

Ovde pise, da ako je vec placeno, da se javim u timocku 14, u pisarnicu, da pokazem uplatnice.
Dali je to sve lepo regulisano, posto ne zelim da uzalud platim, a da ipak dodju po mene

Inace, kazna je stvarno smesna i totalno sam zaboravio da je platim, kad su mi stigle prve uplatnice. Kazna je za celave gume. U lipovici su mi napisali kaznu, 18.3.2005, a kod sudije sam isao nekih 8 meseci kasnije, otprilike u novembru 2005.



[Ovu poruku je menjao l4m3r dana 09.10.2006. u 12:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.internet.krstarica.net.



+3 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)09.10.2006. u 11:52 - pre 213 meseci
Nece dolaziti po tebe...Pa ne bi ti se najavljivali to je sigurno :)
Posle ovog ce ti stici zuti papir, pa onda crveni papir. Crveni je kao pravi poziv za zatvor, mada je to samo zastrasivanje.. I onda jos uvek mozes da platis.
Ako imas tolko para uplati to odma, odnesi uplatnice i reshi to.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)09.10.2006. u 12:04 - pre 213 meseci
I onda ko kaze da pravosudje ne funkcionise :)!

Nego, ja sam dobio tiket za prekoracenje brzine u Junu 2004, koji jos nisam regulisao. Da li ti tiketi uopste zastarevaju?

Ako se do sada nisam pojavio na sudu (a proslo je 2 godine), da li to znaci da sam ih skinuo sa vrata?

Kaznu sam rad platiti samo ne znam kako, Zvao sam sud u Novom Sadu, ali su mi tamo trazili neke sifre koje ja nemam (hteo sam im dati broj tiketa, ali to njima nista ne znaci).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)09.10.2006. u 15:19 - pre 213 meseci
Ee mnogo si "zabrljao".
Elem, pravosudje funkcionise, sto si na svojoj kozi "video", ali im je slaba komunikacija.
Odnesi potvrdu gde su ti rekli, da si uplatio, pa to odnesi i na pisarnicu suda, pa kada to zavrsis, idi u stanicu milicije na tvojoj opstini i njima pokazi i poziv i priznanicu, posto su i oni dobili "primerak".
Da ti se ne bi desilo, da dok "putuje" informacija da si platio, ne dodje patrola i "spakuje" te po nalogu.

Cisto da znas, i uprava zatvora ima taj "papir", oni te "ocekuju", pa se raspitaj u stanici milicije, da li i njih da obavestis, posto ce i oni "reagovati" ako se ne pojavis u doticnom terminu.

To da li je neki "papir" zastrasivanje, mozes da proveris, ali ti nece biti prijatno. Ja se ne bih "salio", procedura je pokrenuta, gledaj da je zaustavis, posto niko nece "odgovrati" ako "odlezis" par dana...

Poz.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 00:10 - pre 213 meseci
ili pare .. ili bol u guzi.
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 00:53 - pre 213 meseci
Pa ako nemas tu kintu....bolje odspavaj u buvari par dana........mozda bude i dobro iskustvo !
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 01:05 - pre 213 meseci
Citat:
Elem, pravosudje funkcionise
...ali samo za običnog čoveka, što si na višem položaju to je ruka "pravde" sve kraća i kraća...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 07:26 - pre 213 meseci
Sad sam se setio...
Negde u maju mi je pauk oteo auto.
kazem oteo,jer sam vozilo ZAUSTAVIO a ne parkirao,i jos sam dotrcao do pauka,ali je magarac vec krenuo i nije zeleo ni da me primeti.
Bio sam sa bolesnom majkom,koja je tek izasla iz bolnice.
Da ne gusim,svakako sam se osetio kao da mi neko otima auto,jer bih ga sam sklonio,ako sam vec nepropisno parkiran.
Mislim da ne smeju da odvoze auto,ako je vlasnik tu i ako ce sam pomeriti kola i platiti kaznu.
U svakom slucaju,platio sam 4000 dinara to odvozenje,ali sam na kaznu od,cini mi se 2000 dinara,potpuno zaboravio i nisam je nikada platio.
Ima li neko iskustva sa tim?
Da li da u neko vreme ocekujem poziv?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 10:44 - pre 213 meseci
Šta te boli uvo, odeš na 5 dana i miran posle, nećeš biti ni prvi ni poslednji koji je bio TAMO
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 12:21 - pre 213 meseci
Hmm....

3000 din kazna = 5 dana zatvora

Zatvorenik mesecno zaradi 21.65 radnih dana u mesecu * 600 din = 12 990 din nett.

Minimalna potrosacka korpa u Srbiji je 16000 din za 4-voroclanu porodicu (pretpostavimo da je 5000 din za odraslu osobu).

Zatvorenik zaradi blizu 18000 din mesecno + ima obezbedjen smestaj.

Ispravite ne ako gresim, ali zatvorenici platu, koliko i prosecan gradjanin (da ne pricam sto im je radno mesto zagarantovano :D)?


 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.internet.krstarica.net.



+3 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 15:45 - pre 213 meseci
Ja mislim da je jedan dan zatvora 500 dinara. Ne mogu sad da nadjem papir, ali skoro sam ubedjen da je u Subotici 500 dinara dan zatvora. Moguce da se razlikuje od grada do grada!?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 19:00 - pre 213 meseci
Nije zezanje, stvarno će doći po tebe ali će ti i tad pružiti priliku da platiš jer to olakšava posao policiji. Neće ti stizati razne kovete u boji. Policajci će doći prvo da ti donesu broj žiro računa, koji ti već imaš, ali ljudi inače to zagube, pa će ti dati nekoliko dana fore da uplatiš, pa ako ne uplatiš opomenuće te još jednom, i ako baš preteraš, odvešće te stvarno u zatvor. Može da se desi i situacija da si antipatičan policajcu pa te odmah uhvati i odvede u zatvor. Ja sam imao običaj (pošto sam jedno vreme radio kao pomoćnik komandira = starešina) da naredim policajcima da lokalne majmune, one koje inače ceo grad mrzi, što voze dobra kola a ništa ne rade po ceo dan, i maltretiraju fizički i psihički pošten narod, odmah vode u zatvor, bez da im daju priliku da plate, i to u subotu popodne, kad se zatvore banke i pošta, tako da mogu da plate tek u ponedeljak ujutru i odleže 2 noći u zatvoru jer čim doneseš (ili to uradi neko umesto tebe) dokaz o uplati, puštaju te iz zatvora. Posle toga obično odmah plaćaju!
Inače jedan dan zatvora zamenjuje 500din novčane kazne.
@dalibord5
Dobićeš i ti ovakav papir možda vrlo skoro, ta procedura različito traje od mesta do mesta, osim ako te sudija za prekršaje nije oslobodio, što ne verujem, ili se zahtev za pokretanje prekršajnog postupka zagubio negde u putu od policije do organa za prekršaje, ili možda uopšte nije ni napisan od strane policije.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 19:47 - pre 213 meseci
Pa nalazim se na teritoriji druge opstine,pogesno parkiranje je ucinjeno u Zemunu,mesto boravka mi je u opstini St.pazovi.
Mozda se zbog toga "provucem",kao i zbog cinjenice da i nije neki prekrsaj,i prvi je.
Tesim se ja tako.
naravno,platicu,ukoliko poziv zaista i dodje.
Imao bih niz prigovora kod sudije za prekrsaje,ali me mrzi da se povlacim po kancelarijama.
Kao prvo,nisam se zadrzao duze od 15 minuta,nego me je pokupio pauk posle 2 minuta,sto pise i u zapisniku.(vozilo zateceno nepropisno parkirano u ...bla bla...odneseno u ...bla bla...razlika 5 minuta)
Pise vozilo marke zastava,a ja vozim Opel.
Mesto nije fotografisano...i tako dalje.
Hteo sam odmah da idem kod sudije da se malo prepiremo,ali znam da je sto borba "sut sa rogatim"
A i zaboravio sam kada trebam da odem na rociste...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 20:31 - pre 213 meseci
@**pandur**

Jel moze jedno pitanje?

Imam neplacenu kaznu za prekoracenje brzine iz 2004. Majka kaze da su policajci dolazili 2005 i da im je rekla da sam se odselio u inostranstvo. Od onda nisu ni dolazili niti slali ista.

Da li to znaci su odustali od gonjenja ili sta? Da li kazna prekoracenje brzine zastareva?

PS Kako uopste da platim tu kaznu? Zvao sam sud u NS gde su mi rekli da mi ne mogu nista reci bez nekog broja resenja, koje ja nisam ni dobio. Zvao sam SUP, a oni jos manje znaju. Imam jedino kopiju tiketa.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 21:08 - pre 213 meseci
Dan zatvora je 500 dinara... Znam to - prosli mesec sam platio kaznu 6500 dinara, ovaj mesec 8200 i imam sledeci jos nesto malo...

Funkcionise pravosudje lepo za sada... Znam sudiju koji mi je sudio i nema tu neke muvaze, cak znam da je covek koji radi u kancelariji do sudije (moj brat-inspektor) platio kaznu (bez obzira sto su skolski drugari i dobri su privatno).

Znaci bar u mom malom mestu to (za sada) funkcionise - koliko ja znam.

A da inace primera radi:
napravim prekrsaj - tri meseca kasnije sam dobio poziv kod sudije - mesec dana kasnije placanje kazne ili xxx dana zatvora. (500 dinara dan)

Pozzz!
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 21:59 - pre 213 meseci
@hecky
Ako im je tako rekla i oni su poverovali u to onda su verovatno odgovorili Organu za prekršaje da si nedostupan i da nisu u mogućnosti da izvrše nalog, tako da nemaš potrebe više da brineš o tome.
@dalibord5
Nema veze što si na teritoriji druge opštine, meni su dolazili nalozi za privođenje iz cele Srbije, jedino možeš da se izvučeš ako odeš na suđenje i objasniš situaciju i sudija to prihvati, a ako ne odeš onda prosto veruju policajcu i kraj.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
213.244.212.*



+3 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)10.10.2006. u 22:29 - pre 213 meseci
Pa nishta , spremi odelo lopatu pa u Padinjak ;) bar cesh moci shtrajkovati sa drugim "userima" te ustanove :0
shalim se naravno
ja bi radije lezao 5dana u zatvoru nego da im platim to ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

zzz
Beograd

Član broj: 10371
Poruke: 189
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)11.10.2006. u 07:54 - pre 213 meseci
a sto se tice zastarelosti, ako se ne varam, kazna za prekrsaj zastareva ako se u roku od 2 godine od pokretanja postupka ne donese resenje i ako se u roku od godinu dana od donosenja resenja ne izvrsi kazna...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)11.10.2006. u 08:58 - pre 213 meseci
Citat:
bugsu: ja bi radije lezao 5dana u zatvoru nego da im platim to ;)



Pa ako ti nije problem, zameni coveka. :)
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Poziv za zatvor (padinska skela)11.10.2006. u 10:06 - pre 213 meseci
Pogledajte ovu temu, ima dosta zanimljivih i korisnih saveta

http://www.elitemadzone.org/t2...reme-je-da-Freakujemo-policiju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poziv za zatvor (padinska skela)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28617 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.