Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skuterom od 50 kubika na more !!??

elitemadzone.org :: MadZone :: Skuterom od 50 kubika na more !!??

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 52063 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 20:22 - pre 213 meseci
Care, sada sam JA uživao u tvojoj priči! Kakva avantura!

Jeza mi je prošla kroz kosti kada se setim ranih jutara na motoru (kasnije sam prešao puno km sa MZ ETZ 250)! Nema tog odela koje će te zaštititi! Jedino čista koža i dogrevanje strujom. Kakve crne farmerke, trenerka ili patike!? To samo greškom možeš da obučeš.

Daj bre sliku tog "konjića" da ga vidimo! Zaslužio je!

Inače, ako je prozveckao, moguće je da su ili otišle karike (prsle ili pohabane) ili gornji ležaj na klipnjači, onaj što je na osovinici klipa. Sve zbog pregrevanja, loše mešavine ili zamora materijala! Mada, ima još uzroka...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.vdial.verat.net.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 20:49 - pre 213 meseci
Hvala ton majstore !:))))) Joj da , kad se setim te hladnoce ...u pravu si . Samo neko grejno telo(zensko mozda) hehee
Hvala ti i na dijagnozi.Vozio sam dugo dugo matika i rasturo ga 200 x , popravljao iglicasti lezaj korpe nekoliko x i ostalo dok se jednostavno nije zadnji tocak prelomio :))))) Mislim i ja da su ovde karike ili lezaj , ali se pribojavam da nije lezaj na radilici, tj lezaj klipnjace.I sada ide nesmanjenom brzinom i snagom, ali me nervira to zveckanje kad se pusti gas i kad je u velikoj brzini.Bice dobro ako su samo karike ili sto kazes lezaj na klipu. Evo i slike! ziv bio :)



[Ovu poruku je menjao nntom dana 12.10.2006. u 22:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 12.10.2006. u 22:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 21:00 - pre 213 meseci
Care, svaka cast!!!
Ja imam Malagutija 125 kubika i razmisljao sam da odemo devojka i ja sa njim iz BG do Crne Gore, ali mi je ipak frka, jer ne poznajem motor toliko dobro da bih mogao nesto i da popravljam uz put (ako se ne daj Boze nesto desi). Mislio sam na voz do PG, ali to mozda sledeceg leta.

Verujem da je voznja bila EXTRA! Isao sam do Novog Sada i Vrsca sa motorom...kao sto i ti kazes, jedino sto mi je falilo je malo vise kubika i drustvo drugih skuterasa u voznji.
YU2MP
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 21:24 - pre 213 meseci
Jes' da je pitanje da li ici skuterom na more ili ne, ali moram da iznesem moja iskustva:

Ja sam davne '84 (1984 da ne bude zabune), isao motorom na more. Isli smo nas cetvorica sa dva Tomos Electronic motora od 90ccm. A kako je to pocelo: jednostavno, jedne letnje veceri gluvarili smo u Zrenjaninu praveci planove za odlazak na more. U to doba na more se islo vozom ili auto stopom. Posto smo bili tinejdzeri odlazak sa matorima nije dolazio u obzir. I u neko doba jedan od nas predlozi da odemo motorima - posto su njih dvojica imali gore spomenute motore i dozvole za njih. Nije mu trebalo puno vremena da i ostale "budale" prihvate predlog. Seli smo na motore, otisli kucama da pokupimo ranceve koji su vec danima bili spakovani i spremi, matorima slagali da krecemo na more nekim nocnim sinobusom iz ZR-a da bi stigli u NS na jutarnji voz za Split i krenuli. Isli smo rutom ZR - Novi Sad - Fruska Gora - Sabac (valjda) pa Loznica, Mali Zvornik, Sarajevo. Sve to smo stigli u jednom danu smenjujuci sat voznje - sat odmaranja. Negde posle Sarajeva smo se popeli na uzvisenje iznad jedna krivine i tu smo prespavali. Pod vedrim nebom u vrecama za spavanje. Tek ujutru smo videli da smo spavali ispred necijeg dvorista :)
Ujutro smo nastavili dalje i negde pre Capljine, na krivini ispred motela Sunce (i dan danas se secam i krivine i motela i zenske koja je tamo radila) drugom motoru je pukla guma. Prosuli su se po putu samo tako i samo ih je vestina vozaca kamiona koji je isao iza njih spasla - obisao ih je za mozda manje od metra. Na svu srecu, jedan od nas cetvorice je imao burazera u Capljini te smo kod njega proveli taj dan sredjujuci motor i odmarajuci se. Treceg dana puta konacno smo stigli u Split, odakle smo trajektom (Porozina se zvao, valjda) otisli u Jelsu na Hvaru.
Na Hvaru smo proveli par nedelja, a onda smo krenuli nazad. Prvo do Splita (istim trajektom, naravno) a onda smo promenili plan i umesto da prenocimo iza Splita, krenuli u nocnu voznju. Relacija je bila otprilike: Split, Livno, pa Jajce i ujutru Banjaluka. Lele.... Naisli smo na nekog tipa iz NS koji se kolima vracao sa mora pa smo odlucili da idemo za njim. Naravno, to znaci da nismo pravili pauze pa mi se posle par sati neprestane voznje dupe uvezalo u masnu. Noge takodje nisam vise osecao. Posto je bilo prilicno hladno, uzeli smo peskire i njima se obmotali. Tako ukraseni stigli smo u Banjaluku taman u vreme kad je postena radnicka klasa kretala na posao. Da ste samo videli kako su gledali "one 4 budale na motorima, obmotane peskirima".
Posto smo se okrepili cuvenim banjaluckim cevapima, nastavli smo dalje do Okucana gde smo se popeli na autoput. Usput smo svratili u Bosanski Brod kod nekog drugara a onda smo nastavili dalje. Posto nam se opet jedna guma probusila, noc smo proveli u slavonskim sumama spavajuci par metara od autoputa. Sutradan smo nekako sredili gumu i nastavili dalje da bi uvece konacno stigli kuci.

Proslo je dosta vremena od onda pa se mnogih detalja i ne secam vise, ali sada znam da je to jedna od onih Once-In-Lifetime avantura. Da li bih isao ponovo tako? Verovatno ne. Da li mi je zao sto sam to uradio? NE! Provod je bio ludacki. Usput smo sreli puno stranaca na motorima, ali niko od njih nije privlacio toliko paznje kao mi sa Tomosima. Jednostavno, gde god da smo zastajali, ljudi su dolazili da nas vide i da se uvere da i neko domaci ide motorima na more a ne samo ovi stranci.

Sto se motora tice, dobro su se pokazali. Imali smo par busenja guma, i malo problema sa svecicama negde u planinama pre Sarajeva. Osim toga sve je bilo OK. Na auto putu smo uspevali da idemo i preko 100km/h, ali nam brzina i nije bila vazna. Video sam dobar deo tadasnje domovine, upoznao gomilu ljudi i proveo tri nedelje slobodan da krenem kud zelim i da stanem gde hocu. I vredelo je.

Eto, to je moje iskustvo, a ti sam odluci da li zelis malo avanture ili si konformista, pa ces avionom do Tivta.

Pozdrav i srecan put...

 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.vdial.verat.net.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 21:27 - pre 213 meseci
Marko ,majstore. Nego sta da mi je bilo dobro.Kad sam stigao , sestrici me opkolili i prvo sto sam im premoren rekao je da vise u zivotu ne bih isao kolima na more. Ima ovde vrsnih poznavalaca motoristike i voznje motora.Posebna je prica kad vozish nekog sa sobom ili za sobom.Traba vam mnogo vise snage, mnogo vise koncentracije , mnogo vise mesta za prtlljag i naravno vise srece. Ja sam isao , ako tako uopste smem da kazem , krstarujucom brzinom od oko 65 na sat.Najlepse mi je bilo u koloni kad je motor zbog rasturanja vetra ispred sebe rasterecen, ali je i opasno zbog debila koji se lepe i preticu pola metra od tebe.Ako bi me neko pitao da mu kazem samo jednu stvar zbog koje bi voleo da imam brzi motor i nijednu vise, onda bi to bilo ne zbog same brzine stizanja na neko odrediste vec zbog - sigurnosti. Mislim da je verzija sa motorom na voz do PG super varijanta za tebe i tvoju devojku, a mozda ces i da kupis nesto ozbiljnije pa ces moci da odes motorom i uzivash u dosta dobrom putu, predelima koje iz kola nikad neces videti u potpunosti i osecaja letenja i slobode koju ti bar ne trenutak pruza sav onaj vetar oko tebe.

Ima ovde pametnih ljudi i sigurno ces dobiti dobar savet od starijih motorista po stazu od mene.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.vdial.verat.net.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 21:43 - pre 213 meseci
Matori, ko zna da cita, sve si rekao u poslednjim recenicama.
veliki pozdrav , gene
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 22:03 - pre 213 meseci
Voznja u dvoje...do Vrsca i nazad smo se umorili kao da smo orali taj dan! Ali do NS-a i nazad nisam bio toliko umoran. Lako je devojci...samo se nasloni na mene i uziva u okolini. A ja...pazim na svaku susu na putu :)
YU2MP
 
Odgovor na temu

skora
Bijeljina

Član broj: 32397
Poruke: 112
212.200.139.*



Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 22:06 - pre 213 meseci
Svaka vam cast. Uzivao sam citajuci vase dozivljaje.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 22:28 - pre 213 meseci
Ljudi...nalozili ste me...palo mi je na pamet da krenem za CG u Subotu ujutru. Ali imam jedan "mali" problem. Imam B, ali nemam A kategoriju, a motor je 125 ccm. Koliko su ceste patrole po putevima?
YU2MP
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
212.200.34.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 23:05 - pre 213 meseci
Citat:
Ljudi...nalozili ste me...palo mi je na pamet da krenem za CG u Subotu ujutru. Ali imam jedan "mali" problem. Imam B, ali nemam A kategoriju, a motor je 125 ccm. Koliko su ceste patrole po putevima?


Izadji sad napolje i provozaj se jedno pola sata, pa javi jesi li jos za putovanje - ako jos budes mogao da kucas po tastaturi. Eto - mladost ludost.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 23:31 - pre 213 meseci
Nije problem obuci se.
YU2MP
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
212.200.34.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??12.10.2006. u 23:43 - pre 213 meseci
Citat:
Nije problem obuci se.


OK majstore, ja te onda podrzavam. Ako budes krenuo nadam se da ces nam pricati dozivljaje.

pozz
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.vdial.verat.net.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 00:08 - pre 213 meseci
HEHEHE Markony brate, ladno je bre sad. Kad sam ja isao bilo je danju 30 stepeni, a ujutro po kotlonama ako je bilo 5 ubi me.Jezive su razlike i vlaga je najveci problem.Mislim da ti je sada kasno, ali ako imas drustvo do dole i ako te zove nesto , onda brate , obuci se u kozu , ili stavi novine i teraj. Sta da ti drugo kazem. a sto se tice patrola, mene je samo zaustavio neki mufljuz u Novoj varosi i nigde vise. A ti kako hocesh. Vozdra :))))
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 00:40 - pre 213 meseci
Uzivao sam citajuci dozivljaje... Heh kraljevi ste. Obozavam motoreeeee!!!

Iskreno mrzim skutere al' ajd. Ja volim malo lepse motorcice...

Ja u planu imam jednog "lepotana" od 250ccm za prolece... Pa dace bog da cu imati i ja sta da pisem...

@nntom - svaka cast tebi care jos jednom...

POzzz svima!
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 08:48 - pre 213 meseci
Svaka cast!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 09:10 - pre 213 meseci
Ako nemas koznu jaknu obavezno ponesi novine.. Nemas pojma kako to pomaze! Sto vise slojeva to bolje!
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 12:47 - pre 213 meseci
Respekt za poduhvat i uspešno putovanje.

A, ako mogu samo da kažem da (nntom) si imao sreće što nisi morao da menjaš/krpiš zadnju gumu, jer kakav sam ja peh imao nikad ga neću zaboraviti.

Iz bog zna kakvog vozila su ispala mala klešta (špicangle, električarska) i u otvorenom položaju mi probuše zadnju gumu tako da izgleda kao zmijski ujed tj. rupa do rupe na cca 2cm, što je, znaju vulkanizeri, vrlo teško za krpljenje čepićima jer se može bukvalno pocepati guma između dve rupe. Ali, to se zakrpilo u sat-dva vremena, najgori deo je bilo skidanje navrtke zadnjeg točka. To je tako jako zategnuto da smo na moment ključ (koji sam jedva našao) stavljali cevku od 1metra, i pri tom ortak od svojih 120kg sedne na skuter i drži obe kočnice da ga ne bi pomerili dok pokušavam da odvijem. U servisnom uputstvu je propisano kao 130Nm ali obzirom da je aluminijumski naplatak to je tako lepo prionulo na navrtku (koja je još i samoosiguravajuća) da sam se zezao pola dana bukvalno ne bi li skinuo točak.
Govorim o Super9, ali iste su felne i kod tebe.

poz.
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.vdial.verat.net.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??13.10.2006. u 20:49 - pre 213 meseci
Zokish majstore , prvo hvala . Citam o tome sto ti se desilo s gumom i prosto sam se najezio. Samo nisi rekao gde ti se to desilo i kako si uopste zalepio gumu. Mislim da sam negde ili u svom pisaniju, ili u obracanju nekom, spomenuo srecu koja je veoma vazan faktor i inace , pa i u voznji motora. Jeste , tesko je skinuti zadnji tocak.Ja sam ga vec skidao kad sam cistio paknove i zato sam i poneo gedoru, a sto kazes mora da se koristi i neka cevka , a to bih vec nasao valjda kod nekog kamiondzije, bem li ga.Ma ne smem ni da mislim , ali opet kazem , to je najbezazelenije sto moze da ti se desi na putu u sarolikoj lepezi zescih sranja.Ja vozim auto 20 godina koliko i motor i svacega sam se nagledao i doziveo kao i svi vi , ali ne sme covek da krece sa negativniim mislima i vruce glave. Ja recimo zbog malera ne nosim trougao u kolima hehe

Matez , cuo sam za novine :) i upotrebio sam neku zaostalu stampu u koferu sa Ade tako da mi je mnogo pomogla u onoj maglustini posle Stepojevca. Ne bi se ni setio da nisam bukljo po koferu u nadi da cu kabanicom malo ublaziti hladnocu jer mi se i mozak bio zaledio, a od cvokota mi je motor sevrdao. Hvala

Dejane , hvala majstore

Ivane, zelim ti da kupis motorce , a ja sam i spomenuo da bi voleo da skupim kintu i da sebi kupim Apriliju sportcity 200.
( http://www.motopuls.com/index.php option=content&task=view&id=446&Itemid=44 ).Kazu da jezivo ide, da je tehnoloski vrh.Video sam je u Budvi , a posle sam otisao na zrenjaninski put 120(prvo malo skretanje posle Lika sistema ili tako nesto - imas tablu) da je vidim u salonu. Mnogo je lepa , i najbolja je ubedljivo kupovina jer kosta oko 3300, ali ako ne budem imao love super mi odgovara , ali bas po svemu ovaj Vitality.

[Ovu poruku je menjao nntom dana 13.10.2006. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??14.10.2006. u 01:00 - pre 213 meseci
Za te pare mozes da pazaris ozbiljan polovan motor, u odlicnom stanju. Mali tocak je mali tocak.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Skuterom od 50 kubika na more !!??14.10.2006. u 15:30 - pre 213 meseci
Evo da se javnem i da kazem da nisam otisao. Nisam mogao devojku da nagovorim, a dosadno mi je da idem sam. Valjda ce biti lepo vreme jos neko vreme pa da je nekako nagovorim.
YU2MP
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Skuterom od 50 kubika na more !!??

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 52063 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.