Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 86312 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 12:28 - pre 213 meseci
Citat:
Ja mislim da bi USA prva digla ruke od svega i rekla "evo vam, sami se snalazite, mi se necemo mesati vise ali nemojte ni vi vise kod nas", s obzirom koliku privredu USA ima, i nema samo USA nego i druge razvijene zemlje, ne treba im nikakvo dodatno opterecivanje sa kvazi demokratijama.


Fazon je sto USA ne moze sama a ostatak sveta itekako moze bez USA. Sve bi bilo ok kada bi se borba USA svodila iskljucivo na ekonomsku stranu (sankcije) bez ikakvog guranja ostalih zemlja da ih podrze i mesanja UN tj. njihovog uvlacenja u iskljucive interese USA ekonomije. To se desavalo u proteklih dve decenije, sada je situacije malo bolja (eto kinezi odbijaju da postuju sankcije UN striktno sto u prevodu znaci da ih ni nece postovati a USA nista nece uciniti po tom pitanju) ali se i dalje zvecka oruzijem (da nije bilo pritiska Kine i Rusije u rezoluciju bi bilo ugradjen deo koji se odnosi na vojnu intervenciju). Logicno bi bilo da, ako je vec ta demokratija toliko dobra i ako su ljudska prava toliko potrebna svima koliko ih zapadne zemlje propagiraju, nacin uticaja na ostale bude iskljucivo u skladu sa tim. Stalnim zveckanjem oruzija i neprestanim vojnim intervencijama svuda u svetu USA prakticno daje primer ostalim "ludim diktatorima" kako treba da se odnose prema USA ako zele da skrenu paznju.

Citat:
Da li mislis da ce taj gnev nestati ako se USA sutra povuce iz iraka? Ne znam kako, ali odjednom da nestane.


Naravno da nece nestati niti je to moguce ali taj gnev prema USA su one same generisale kroz razne vidove pritiska i akcija koje su bile upotrebljene kao sredstvo anti-usa propagande za vreme vladavine "ludih diktatora", tako da su USA same krive za sadasnji razvoj situacije ako izuzmemo da nisu ni trebale da se mesaju.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 12:31 - pre 213 meseci
Citat:
Alter Ego: Ti porediš obučavanje i naoružavanje terorista sa odlaskom kod devojke!? Ili ja nisam dobro shvatio tvoju poruku?


Ipak ti nisi dobro shvatio ;)
Sto se hvatate sad tog odlaska kod devojke. To je samo primer da bi lakse shvatio kako se stvari odvijaju. Moze bilo koji drugi primer u istom kontekstu. To ti je, kao sto sam gore vec napisao, konkretan slucaj, gde ti mozes da odgovirs sa da i ne, nema trece solucije.

Prokomentarisacu jos samo ovo, ostatak cu preskociti jer ce dovesti jos do vece rasprave a i ovako je vec obimna tema

Citat:

Pa Ameri bi i sa crnim đavolom sklopili dil samo ako im je to u interesu.


Slazem se. Ali bi to uradili i Rusi, Kinezi, Srbi, Japanci, Brazilci... ili ti mislis da je na zamelji bio raj i onda su se pojavili amerikanci.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 12:55 - pre 213 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Fazon je sto USA ne moze sama a ostatak sveta itekako moze bez USA. Sve bi bilo ok kada bi se borba USA svodila iskljucivo na ekonomsku stranu (sankcije) bez ikakvog guranja ostalih zemlja da ih podrze i mesanja UN tj. njihovog uvlacenja u iskljucive interese USA ekonomije. To se desavalo u proteklih dve decenije, sada je situacije malo bolja (eto kinezi odbijaju da postuju sankcije UN striktno sto u prevodu znaci da ih ni nece postovati a USA nista nece uciniti po tom pitanju) ali se i dalje zvecka oruzijem (da nije bilo pritiska Kine i Rusije u rezoluciju bi bilo ugradjen deo koji se odnosi na vojnu intervenciju). Logicno bi bilo da, ako je vec ta demokratija toliko dobra i ako su ljudska prava toliko potrebna svima koliko ih zapadne zemlje propagiraju, nacin uticaja na ostale bude iskljucivo u skladu sa tim. Stalnim zveckanjem oruzija i neprestanim vojnim intervencijama svuda u svetu USA prakticno daje primer ostalim "ludim diktatorima" kako treba da se odnose prema USA ako zele da skrenu paznju.


Slazem se sa vecim delom sto si napisao. Da ima preteranog zveckanja oruzija od strane USA ima. Ali opet ne zelim da opravdavam greske ali to jesu greske. Generalno USA ima odredjeni pravac kojim se krece i kojim zeli da se ostatak sveta krece, dok idu ka tom cilju oni prave kako male tako i velike greske ali, moje mislje da se opet ogradim, je da pravac kojim se oni krecu ipak treba da dovedo do "boljeg sutra" (ili mmozda jos bolja formulacija bi bila fer play, pa kako ko prodje na trzistu), naravno, napominjem jos jednom, sa posledicama. E sad sa druge strane imamo Kima & co koji imaju drukciju ideologiju, znaci nije problem sto ce i oni da prave greske do svog cilja nego je problem sto je i sam njihov cilj velika greska, tu se ove dve vrste politike razlikuju, opet kazem, ovo je neko moje vidjenje stvari.

Citat:

Naravno da nece nestati niti je to moguce ali taj gnev prema USA su one same generisale kroz razne vidove pritiska i akcija koje su bile upotrebljene kao sredstvo anti-usa propagande za vreme vladavine "ludih diktatora", tako da su USA same krive za sadasnji razvoj situacije ako izuzmemo da nisu ni trebale da se mesaju.


E ovo sam hteo da cujem, nisam zelo unapred da pisem. Znaci i ti se slazes da nece nestati taj gnev. I sad sta to znaci. Sta USA treba da radi? Da se dezintegrise? Znaci koliko god oni da se bace na tu diplomatiju, to nece zustaviti neke bolesne umove da se njima svete u ime proslosti. To je realnost.
 
Odgovor na temu

Go(R)@N

Član broj: 67508
Poruke: 239
213.244.220.*



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 13:13 - pre 213 meseci
Citat:
WRONG! Nisi cak ni dobar deo citirao.
Prosvetli me, molim te.
Citat:
Praksa govori drukcije.
Da cujem i tvoju verziju prakse iz vremena obucavanja Afganistanskih fundametalista.
Citat:
.. ili mozda zato sto i nemas sta da kazes. Kad ti neko navede primer na koji dosta lako mozes da odgovoris sa da i ne
Pun si ti primera, metafora, jeste/nije, da/ne fraza, levelovanja sistema vrednosti na moderan i iz 1200 BC, gradskoj guzvi i raskopanim ulicama a onaj o Peri i Ziki ti je najjaci.
Nemoj me pogresno razumeti ali to nema veze sa zivotom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 14:06 - pre 213 meseci
Citat:
Slazem se. Ali bi to uradili i Rusi, Kinezi, Srbi, Japanci, Brazilci...
Recimo, ja ubijem tebe - to bi isto uradio i Žika, Pera, Mika...
Slažeš li se?
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 14:19 - pre 213 meseci
Citat:
Go(R)@N: Pun si ti primera, metafora, jeste/nije, da/ne fraza, levelovanja sistema vrednosti na moderan i iz 1200 BC, gradskoj guzvi i raskopanim ulicama a onaj o Peri i Ziki ti je najjaci.
Nemoj me pogresno razumeti ali to nema veze sa zivotom. Pozdrav!

OK ako cemo tako. Izvinjavam se svima koji su procitali nesto sto im se nesvidja i sto im je smesmo/zalosno itd...
Mislim da nema svrhe dalje pricati kad smo sa teme sili na individualno prozivanje a mene je praksa naucila da to na kraju nicemu dobrom ne dovodi.

Citat:
N N: Recimo, ja ubijem tebe - to bi isto uradio i Žika, Pera, Mika...
Slažeš li se?


Babe i zabe...
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 14:36 - pre 213 meseci
Citat:
Babe i zabe...
Citat:
.. ili mozda zato sto i nemas sta da kazes. Kad ti neko navede primer na koji dosta lako mozes da odgovoris sa da i ne onda ne valja, jer naravno, onda se lako moze utvrditi sta je ko mislio, a ovako uopsteno kad pricamo... onda uvek moze da se skrene sa teme i da kazes "ja to nisam rekao", zato su meni metafore oduvek bile preciznije u diskusiji od uopstenosti.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 15:24 - pre 213 meseci
Suvise zuris. Citiras nesto samo zato sto nisi razumeo odgovor.

Citat:

Recimo, ja ubijem tebe - to bi isto uradio i Žika, Pera, Mika...
Slažeš li se?

Konkretno NE. Ali ti si potpuno promasio primer. Citaj ponovo ako treba. Ako budes opet zbog ovoga postovao znaci da nisi skontao.
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 15:47 - pre 213 meseci
za sve one koji su se sad tek ukljucili u diskusiju a nemaju zivaca/strpljenja da citaju od pocetka, evo skracena verzija

team1: amerikanci se ponasaju kao dezurni policajac i mijesaju u sve moguce i nemoguce sukobe na planeti
team2: da al to je zato sto su supersila
team1: u redu, ali to rade iz iskljucovo svojih/sebicnih interesa
team2: ne, oni samo zele da budu pravedni i da ucine ovaj svijet sigurnijim mjestom za zivot
team1: ma kako to? evo pogledaj primjere........
team2: pa to se moze i ocekivati jer su oni najjaca supersila, to bi i radili drugi da su na njihovom mjestu
team1: znaci priznajete da je u pitanju ipak koriscenje sile radi ostvarivanja licnih interesa
team2: a to rusi ili kinezi ne bi radili, da samo mogu?
team1: znaci ipak je to u pitanju?
team2: ne, oni samo zele biti pravedni i uciniti ovaj svijet sigurnijim.......
team1: a kako komentarisete to da su intervenisali iskljucivo tamo gdje su imali licnog interesa?
team2: ko radi taj i gresi
team1: molim?
tema2: oni samo zele biti pravedni i uciniti ovaj svijet....
team1: dobro, al nije li krajnje licemjerno svoje licne interese predstavljati kao jednu mogucu soluciju i dobrobit za sve, bez obzira na sve pokazatelje da ta rjesenja nisu dobra pa bar za xxx (jako mnogo, previse) ljudi koji su poginuli u poslednjih xxx godina zahvaljuci iskljucivo 'dobronamjernim' intervencijama usa
team2: ko radi taj i gresi
team1: kakve to veze sad ima sa...
team2: oni samo zele biti pravedni i uciniti ovaj...


'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 16:46 - pre 213 meseci
^word^

 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 16:51 - pre 213 meseci
He he.

Odlično sumiranje, mada imam utisak da će biti još vožnje u krug...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 22:17 - pre 213 meseci
Cisto jedan zanimljiv linkic :)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6075408.stm

 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.131.178.*



+679 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 23:10 - pre 213 meseci
Kad smo već kod linkića...
http://www.youtube.com/watch?v=KA6livwPnGI&NR

(nadam se da nije već bilo)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.eth-wifi.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?22.10.2006. u 23:22 - pre 213 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=MyQmAhiGIxY


 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 00:18 - pre 213 meseci
Secam se takodje da je izbila buka zato sto je neka Amerikanka mucila u zatvoru muslimane i tukla ih, ima jedan veoma dobar film turske proizvodnje koji govori o ratu u Iraku i uopste kako se Amerikanci ponasaju prema ljudima tamo, jedino je Japan izdejstvovao da se americkom vojniku za silovanje sudi tamo, uglavnom u svim ostalim zemljama oni ih deportuju na drugo mesto i nikome nista, eto toliko o americkoj pravdi i demokratiji, to je samo jedan vid paravana jedan vid igre, ponasaju se ko najgora stoka svuda gde odu a to pokazuju brojni dokazi, oni uteruju civilizaciju najgorim varvarskim delima, velika je to ironija.

Krajnji stepenik krvnickog ponasanja je sto vade organe ljudima i prodaju, mislim koliko treba biti stoka pa raditi to, verovatno svi znaju za to ali nikoga to iole ne zanima, oni ispunjavaju svoje ciljeve a za ostalo ih ne zanima. Cilj je naravo dominacija nad skupim resursima u svetu.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 03:43 - pre 213 meseci
Citat:
staticInt: Krajnji stepenik krvnickog ponasanja je sto vade organe ljudima i prodaju

Gde si to video?

Citat:
ghetto superstar: za sve one koji su se sad tek ukljucili u diskusiju a nemaju zivaca/strpljenja da citaju od pocetka, evo skracena verzija

Ali potpuno pogresna.

Tacnija verzija:

team1: amerikanci se ponasaju kao dezurni policajac i mijesaju u sve moguce i nemoguce sukobe na planeti
team2: da, pa?
team1: u redu, ali to rade iz iskljucovo svojih/sebicnih interesa
team2: pa naravno, ko je do sada vodio ratove zbog tudjih interesa i koja drzava ne gleda svoje interese?
team1: dobro, al nije li krajnje licemjerno svoje licne interese predstavljati kao jednu mogucu soluciju i dobrobit za sve?
team2: koja je tvoja poenta?
team1: ali to nije fer, buaaa!
team2: pa dobro, sta predlazes?
team1: ma amerikanci su 3.14cke, smradovi! Oni su najgori!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.eth-wifi.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 05:17 - pre 213 meseci
Citat:
koja je tvoja poenta?

Mozda, samo mozda, ce ti biti jasnije...

Dziber: Vidi onog zgoljavog s'ho ima dobre patike.
Dziber: E mali skidaj 'tike inace cu ti povadim zube
Mali-zgoljavi: PA necu, sa kojim pravom... Ovo su moje patike!
Dziber: A NECES!? ... (cuj usudio se da odbije!)
...
Dziber: Sad' ces vidis... BLAM, KRAK... KRC
(zgoljavi dobija batine i skidaju mu se patike)

Ljudi gledaju...

Dziber: Pa s'ha gledate, nesto nije jasno? Patike su ga zuljale, zar ne vidite!!!
Ja sam samo hteo da mu pomognem, da opet hoda "normalno", onako po standardima i slobodno!
U ostalom, da JA nisam skinuo patike - PA SKINUO bi ih MOZDA neko drugi...
A i da se nije k*rcio, moglo je sve da prodje bez batina... zar ne? Sam je trazio i dobio...
Neznam sad zasto me ovako gleda - zasto me MRZI?! Pa... izgleda da cu morati ponovo da ga prebijem...
preventivno... bolje spreciti, nego leciti, zar ne?!

... mozda je ovo vise na nivou Pere, Zike i guzve u saobracaju... koji je izgleda razumljiviji nekim clanovima ES-a
Naravno neki ovo smatraju sasvim OK reakcijom, i nije im jasna poenta?!
Sve je OK? Tako treba - samo napred?


 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 05:58 - pre 213 meseci
Malo previse karikiras situaciju ali cak i da jeste tako, opet ne razumem koja je poenta, sta predlazes da se radi (opet se vrtimo u krug)?

Da li predlazes da bude ovako:

Komsija1: Halo, policija? Komsija2 do mene svaki dan bije zenu i decu, izgladnjuje ih, ne da im da izlaze iz kuce, cak ni bez dozvole da predju iz jedne sobe u drugu.

Policija: Ma neka, mozda ce prestati.

Komsija1: Evo opet ih bije!

Policija: Pa sta da radimo, njihov problem

Komsija1: Evo sada isprobava neke bombe a on ima u svojoj agendi da treba da ujedini njegov stan sa mojim, nije mi bas prijatno

Policija: Ma ko te sljivi....

Komsija1: Evo sada je jedan drugi komsija po imenu Sadam usao i zarobio mog komsiju Kuvajta

Policija: Ma bas me briga.

A i ono sa dziberom je stvarno preterano, naravno desava se i to ali ne uvek. Spasili su Juznu Koreju i pri tome izginulo 65000 Amerikanaca, ipak nije to mala cena, tako da nije bas bilo ono: dodjem, uzmem i gotovo. Cak sta vise, ti Juznokorejanci zaradjuju gomilu para prodajuci svoju robu Amerima. Samsung, LG, Hyundai, to su sve korejske kompanije kojima je najvece trziste upravo ta Amerika koja je po tebi u stvari dosla kod njih samo da bi ih izrabljivala.

A i da se neko uzdigne da spusti malo tog "dzibera" onda bi samo dosao jos gori dziber. Verujem da je sigurno bolje sa ovakvim dziberom nego sa drzavom koja ima diktatorski rezim. Sovjeti su ubili oko milion Avganistanaca i napravili 5 miliona izbeglica! Diktatorski komunisticki rezimi su ubili mnogo vise ljudi nego ti Amerikanci koji su ih sprecavali da imaju kontrolu nad vecom teritorijom. Nazalost nisu uspeli da spasu Juzni Vijetnam (iako su platili ogromnu cenu) ali su makar spasili Juznu Koreju od tog zla. Sva sreca pa Sovjeti ili Kinezi nisu nekada bili dovoljno jaki pa su mogli samo lokalno da prave nevolje: okupacija Tibeta, Avganistan, ulazenje tenkovima u Madjarsku, Cesku i ubijanje tih ljudi zbog svojih interesa itd...

Naravno da je bilo gresaka i pogresnih stvari: Iran, Grenada i sl. ali u vecini slucajeva ti tvoji zgoljavi sa lepim patikama i nisu bili tako zgoljavi i nisu bili tako nevini. Severna Koreja je napala i htela da okupira Juznu Koreju, Severni Vijetnam je prvi napao Juzni, Sadam se malo qrcio i napadao koga je stigao, Iran, Kuvajt...Amerikanci su samo predvodili gomilu zemalja koja je htela da ih spreci u tome tako da uopste nije tacno to sto ti pricas da svet misli da su oni dziberi koji napadaju nevine. U korejskom i vijetnaskom ratu su ucestvocale i novozelandske, australijske (sa oko 50000 vojnika u Vijetnamu), Tajland, Kanada, Filipini, Turska, Holandija, Etiopija, Grcka, Francuska, Kolumbija, Belgija, Luksemburg itd... Kako su svi oni slepi i nisu videli da Amerikanci samo hoce da uzmu patike od Severne Koreje i Severnog Vijetnama? U stvari verovatno svi oni grese a ti si u pravu i situacija je bas onakva kako si je ti iskarikirao. Ostale zemlje su u stvari htele da uzmu pertle, majicu, pantalone, sesir i druge stvari posle Amerikanaca koji su hteli da uzmu patike. Ako je tako pa onda su oni svi zajedno i nije u pitanju jedan dziber nego gomila njih protiv kojih se ne moze nista uciniti.

Evo lepe patike imaju i UAE i Saudijska Arabija pa ih Amerikanci nisu napali. Zapitaj se zasto.

Svet ne moze da bude savrsen (zbog ljudske prirode) i bolje je od vise zala izabrati manje zlo. Sta ti predlazes konkretno? Da Srbija predvodi svetsku revoluciju protiv Amera posto ostale jake zemlje osim mozda Kine i Rusije nece to da urade jer su i one medju tim dziberima? Koji je tvoj konkretan predlog?

[Ovu poruku je menjao srki dana 23.10.2006. u 07:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.eth-wifi.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 06:37 - pre 213 meseci
Zaboravljas da zlo generise samo zlo...

Recimo da smatram mnogo humanijim ekonomsko osvajanje, ako je vec to priroda stvari - kao sto to radi EU (to je ipak korak napred)... gde ljudi/civili ne ginu (barem ne u vecini slucajeva) i polako staju na noge, vremenom se razvijaju... dok, trenutno, USA ne stedi nikoga (to pretstavlja nekom kolateralnom stetom i nekom borbom protiv "Zla", "uvodjenjem demokratije" itd.).

Mislim da treba povuci granicu, ovo sto se trenutno dogadja je "vrlo lose", tj. pravi mnooogo velike talase koji prete da uguraju svet u WW3... znaci nije sve crno belo - kao N Korea preti i pravi oruzije, tako sama od sebe... nego je to reakcija na politiku direktne oruzane agresije USA koja se trenutno otvoreno sprovodi u svetu, a na delu je barem poslednjih 50 godina (doduse ne tako otvoreno: sankcije, finansiranje terorista, svrgavanje legitmno izabranih vlasti, saradnja sa diktatorima...) . Gine 100 000+ ljudi. Zasto? To je problem... neki prosto nemaju granice, a tesko im je da gledaju svoja posla.

Zamisli se sta bi drugi "zgoljavko", preko puta ulice, uradio? Pa gladovao bi, dok ne bi "ustekao" za pistiolj ili adekvatno sredstvo za samo-odbranu... udruzio se i napravio bandu... (novi blok, Venecula - Iran - Sirija ...)

Sta treba uraditi?
- Ostaviti ljude na miru da zive u svojim drzavama
- Prestati sa agresijama
- Nepraviti nove teroriste (npr. Albanci itd.) koji trenutno sluze svrsi - a kroz par godina ce predstavljati problem (narko mafija, trafiking, terorizam)
- Prave teroriste (i ove self-made - otrgnute kontroli) otklanjati precizno i bez mnogo buke (tajne sluzbe, atentati...). Slicno kao operacija oka, radi se laserom - a ne motornom testerom. Znaci smiriti postojecu situaciju.
- Raditi na svojoj ekonomiji, poboljsanju/odrzavanju standarda svojih gradjana sopstvenim radom
- Baviti se iskljucivo direktnom zastitom svoje zemlje - Smesno je ocekivati da ce neko "napasti" Ameriku, pa USA ima toliko oruzja da moze da zbrise celu planetu

Valjda je jasno da trenutna politika vodi samo jos gorem sr*nju. Naravno pravi cilj USA nije mir ili ti "demokratija", vec osvajanje resursa i odrzavanje nadmoci svim mogucim sredstvima, bez obzira na posledice... a pritom se svetu servira najgora demagogija kao obrazlozenje, gaji strah kod svojih gradjana i primenjuje najgore licemerje u spoljnoj politici.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?23.10.2006. u 07:02 - pre 213 meseci
Citat:
a1200: Zaboravljas da zlo generise samo zlo...

Ne zaboravljam. Samo se ne slazemo ko je najveci generator zla. Ti kazes Amerikanci a ja se ne slazem. Za vreme hladnog rata nisu bili nimalo gori od Kine i Rusije koji su finansirali i davali oruzje ostaloj komunistickoj bandi u svetu. Rusi i Kinezi su opremili Severnokorejance da bi mogli da izazovu rat a ne Amerikanci. Sada opet najveci generatori zla nisu Amerikanci vec ti diktatorski rezimi koji zveckaju oruzjem.

Citat:
kao N Korea preti i pravi oruzije, tako sama od sebe...

Da neces da kazes da su Amerikanci krivi i da nije Amerike da bi N Koreja bila mirna ko bubica? Pa Ameri nisu ni bili u Juznoj Koreji kada se Severna Koreja naoruzala i prva napala. Tako da nemoj da pricas o miroljubivoj Severnoj Koreji koja se ne bi naoruzavala da nije Amera...Mislim vi antiamerikanci i antiglobalisti vidite Ameriku kao jedinog krivca iako to nije tacno.

Citat:
nego je to reakcija na politiku direktne oruzane agresije USA koja se trenutno otvoreno sprovodi u svetu

Ma da, zbog njih je i Sadam napao Kuvajt? Ajde molim te! Pa oni nisu ni pipnuli Irak pre napada na Kuvajt a ti hoces da kazes da su Amerikanci krivi zbog agresivne Sadamove politike? Mislim da imas izuzetno veliko izoblicenje realnosti.

Citat:
, a na delu je barem poslednjih 50 godina (doduse ne tako otvoreno: sankcije, finansiranje terorista, svrgavanje legitmno izabranih vlasti, saradnja sa diktatorima...).
To je bilo vreme hladnog rata kada su Rusi i Kinezi bili triput gori. Ko je finansirao i uvodio diktatore poput Causeskua, ko je ulazio tenkovima u Madjarsku i Cesku, ko je dopremao oruzje komunistickoj bandi u Severnoj Koreji i Severnom Vijetnamu?

Citat:
Gine 100 000+ ljudi.
A koliko je ljudi izginulo zbog tih protiv koji se Amerikanci najvise bore? To se meri u milionima i predstavlja mnogo vecu cifru!

Citat:
Zasto? To je problem... neki prosto nemaju granice, a tesko im je da gledaju svoja posla.

Da, najbolje je kao u onom mom primeru sa policijom da policija gleda svoja posla i ignorise komsije koji napadaju druge komsije i zveckaju oruzjem. Stavrno bi tako bilo najbolje.

Citat:
Sta treba uraditi?
- Ostaviti ljude na miru da zive u svojim drzavama
- Prestati sa agresijama

Deder, objasni ti to njima!

Citat:
Valjda je jasno da trenutna politika vodi samo jos gorem sr*nju.

Meni nije jasno a ni mnogim drugima. Video si listu drzava koje su se borile uz Amerikance u Vijetnamu i Koreji. A ko je bio na drugoj strani? Rusija i Kina.

Citat:
Naravno pravi cilj USA nije mir ili ti "demokratija", vec osvajanje resursa i odrzavanje nadmoci svim mogucim sredstvima, bez obzira na posledice...

Da, evo Juzna Koreja propada zbog njih, sve resusrse su im uzeli, zive bedno, nemaju sta da jedu. Pre bi se reklo da oni zaradjuju na Amerikancima vise nego svi ti "slobodarski" rezimi zajedno.

U Avganistanu se nalaze trupe ovih zemalja: Kanada, Britanija, Australija, Francuska, Pakistan, Novi Zeland, Holandija, Belgija, Norveska, Italija, Nemacka, Spanija, Portugal, Estonija, Letonija, Ukrajina, Gruzija, Hrvatska, Danska, Ceska, Bahrein, Jordan, Japan, Litvanija, Rumunija, Svedska...

1. Da li to znaci da su sve te zemlje dziberi koji su tu samo da otimaju patike?
2. Kako to da sve te zemlje ne dele tvoje misljenje? Pretpostavljam da mislis da ipak ti najbolje znas a sve te zemlje grese?

Odgovori mi na ovo pitanje:
Zar zaista mislis da se N. Koreja ne bi naoruzavala i bila agresivna da nije Amerikanaca? (Iako si i pre bili agresivni kada Amerikanci nisu bili ni blizu) I da li mislis da Sadam ne bi napao Kuvajt? (Mada ne secam se da su Amerikanci tada vodili agresivnu politiku prema Iraku pre toga.)

Ako zaista mislis da bi bez Amera svetom cvetalo cvece i teklo med i mleko onda mogu samo da ti kazem da si naivan.

[Ovu poruku je menjao srki dana 23.10.2006. u 08:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nove nuklearne probe - Severna Koreja i eventualni Treći svetski rat ?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 86312 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.