Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348586 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
185.50.184.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 13:03 - pre 76 meseci
Sad sam pratio jednu od mojih tri 12LMCE, drzi oko 200W, ide i ispod:

 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.77.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 13:47 - pre 76 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
mr Jozza:Ove Fujitsu 12LMCE su dobre u modulaciji, video sam da idu ispod 250W, a na 250 stoje bez da se gase.

Ja to posmatram prema dimenzioniranosti uredjaja.
Ako ti jedna klima grije veci prostor onda ili slabije izolovan prostor onda niska modulacija ne treba da bude toliko zanimljiva.
Ako je klima zaduzena za manji prostor ili ako je izolacija dobra onda uopce nije lose kad klime rade jako nisko.
Ili ako ima puno klima u prostoru takodje meni bi bila zanimljivija niska modulacija.


Sve se svodi na to dali ce ta klima moci ugrijat taj prostor i na vecim minusima. To je valjda primarno. Dzabe ti je niska modulacija kad temp padne na -15 a klima ne moze ugrijat. Evo recimo netko tko pikira ovog daikina koji ti imas a i ja sam ga pikirao i skoro uzeo zbog sveg ovog sta ti pricas, ali onda razmisljam on daje 2kw na -15 a llce12 daje 3kw. Ili na +7 ovaj daje 4kw a daikin 3.5kw. Netko tko je siguran da ce mu ta klima sa niskom modulacijom ugrijat dobar dio zime na niskoj modulaciji i imat dovoljno snage da ugrije kad opici jaci minus, on uzima to i on je najpametniji i najbolje ce proci. Ja bi isto tako. Dok mi drugi koji nismo bas sigurni i zelimo mozda prevelik prostor a i slabo ili nikako izoliran grijat nama je ta modulacija manje bitna. Nama je samo bitno da ugrije :D a opet neusporedivo jeftinije nego sa nekim drugim nacinom grijanja. Imam osjecaj da je Fujitsu namjerno odabrao ovu taktiku da pokrije nas koji imamo takve zahtjeve od klime, dok su daikin i toshiba otisli prema sto nizoj modulaciji i nizoj potrosnji (bar ovi modeli koje sam ja gledao) ali jasno na stetu kapaciteta pri nizim temperaturama. Za svakog ponesto u kratko.

Fujitsu 12LLCE
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 14:45 - pre 76 meseci
Tek od skoro se ljudima razvila svest o dobroj izolaciji i štednji, do skoro se to nije ni gledalo tek mali broj ljudi potpuno nebitan za statistiku. Meni je bilo najbitnije što bolje da greje na debelom minusu a modulaciju i nisam toliko uzimao za ozbiljno jer ništa nije perfektno tj ona ide u paketu sa veličinama prostorija i izolacijom.

Sa druge strane izolacija je baš jeftina ali ce velika vecina pre da izabere jos jedan sprat nego fasadu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 14:58 - pre 76 meseci
Citat:
rovaccccc:
Npr djalf jel se dobro sjecam da on ima 5 fujitsu klima u prostoru.
Svaka od tih klima ima minimum mozda 300w.
Pet komada u minimumu trose 1500w.
U poredjenju s tim nocria je za grijanje moje kuce trosila 1500w samo kad je bilo -25*C
Znaci meni to nebi odgovaralo.
Sve do -25 one bi pauzirale valjda.
Dok 5 komada daikina bi ukupno trosile 750w u minimumu.


Prvo procitaj lepo potpis pa ces videti da nije 5 vec 4 klime u kuci od 90m2, jedan zid prema garazi nije izolovan pa se i ona pasivno dogreva (nije padalo ispod 9c i na najvecem minusu ove zime). Garaza je spolja naravno izolovana a vrata od garaze su klasicna metalna sa limenim panelima u kojima valjda ima stiropora (nisam siguran jer nisam ja pravio kucu od nule) a gore su stakla koja nemaju termoprekid. Samo da bude jasno sta se u stvari sve greje klimama kod mene i na koji nacin. Kuca sa garazom je 115m2.
Petu klimu koja je Fujitsu LU model je u nasem lokalu (vlasnik), supruga tamo radi, frizerski salon.
Sto se tice modulacije i te "magije" koju Dakin ima, ja stvarno ne razumem, da li ti stvarno mislis da je to bolje od onoga sto Fujitsu nudi kao nacin rada? Evo ti primer, tebi treba 22c unutra, taj tvoj Daikin ce non stop duvati u okviru sata, dakle 170W na sat. Fujitsu ce da trosi 250-300W ( i prestani da siris lazi da ne moze ispod 300W jer moze) ali ce da se pali i gasi i kako je vazduh topliji on ce da potrosi isto ili manje nego taj tvoj Daikin. I sta si ti tu dobio? I kod tebe je 22C i kod mene isto, tacno mi se hebe kako to postize, eto. Ali zato brajko moj kad zazimi muski taj Daikin ce da ti duva hladno jer nece moci da postigne 22c osim ako nije u 15m2 odlicno izolovanog prostora. A moje LGC su duvale kao vatra i na -25c, ne interesuje me tad ni modulacija ni potrosnja, jedino me interesuje je da ne bude hladno. A nije bilo a grejale 90m2 uz malu pomoc grejalica na 700W i to uglavnom nocu kada je jeftina tarifa i kada je i inace bilo hladnije.
Nek svako uzima sta hoce ali me nervira ovo navijacko "moje je najbolje" i nista drugo ne valja i Alf gurnuo 16 klima Fujitusu jer ne valjaju.
Ja sam lepo napisao detaljan opis i sta i sa cime grejem, prosek potrosnje za sezonu je 200-230e i meni je to jedino bitno.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 15:01 - pre 76 meseci
Evo ga raspored prostorija koje planiram da grejem sa jednom 12llce. Gipsarija je 30 cm visine srafirana je na crtezu. Po potrebi će joj pomagati kinez

Pozicija 1 ili pozicija 2 za klimu? Dužina ovog najdužeg zida je 10 metara
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 15:32 - pre 76 meseci
Prosta matematika vas muci....
Za grejanje vam neka isporucena toplotna snaga u kw,a da li ce se ona isporucivati na izduvu od 30° sat vremena neprekidno ili sa izduvim od 40°(karikiram brojeve) recimo 40´ nije bitno,dokle god je uslov odrzavanja temperature prostora zadovoljen.
Nekome smeta tako nizak izduv,a nekome ne. Kako ce se zeljeno postici,i sta ko zeli je individualno.
Nekome nije grejanje ako ne duva/zraci toplo,drugima to ne znaci nista sve dok je zadato zadovoljeno.
Matematika i termodinamika u ovim slucajevima ne lazu i ne varaju,samo je pitanje kad cete poceti da ih shvatate.
Ako se ne?podavite do tad.
 
+2

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 15:49 - pre 76 meseci
Taman se malo smirilo na forumu i opet se pocelo sa vatrenim odbranama odredjenih proizvodjaca.Jbt ko da pisu vlasnici uvoznickih firmi.Nervira me samo sto stalno ponavljaju da Daikin nece da greje na minusu.Greje dobro i to ovaj najslabiji koji ja imam.Pola tabela po sajtovima ne vredi nista.Pitaj boga u kakvim su sve postavkama radjena merenja.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
+1

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 16:09 - pre 76 meseci
Ni ja ne vidim razlog za toliko vatre. Radi se o dva dobra proizvodjaca, svaki ima svoju filozofiju kako je isprojektovan da radi i verujem da su korisnici zadovoljni koji god da uzmu. Nekom ce se vise svideti jedan nekome drugi sto vizuelno sto nacinom rada ali u sustini ovakve rasprave su besmislene. I svako svoje pare ulaze kako misli da mu je najpametnije a sa oba proizvodjaca ce ih pametno uloziti. Ta prepucavanja su krenula na silu jer ih je drug clan koji leci komplekse sto su mu neki preuzeli popularnost na raznoraznim forumima poceo da izaziva sukobe bez osnova i potrebe.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 16:19 - pre 76 meseci
Ali na ovom forumi je sve moguce pa i da neki nebitan lik coveku koji verovatno na ovoj temi i najvise zna, Zoxoru, kaze da je dobro da se vidi da ume da cita. Sramota.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
109.122.99.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 16:37 - pre 76 meseci
Ovde realno imamo par strucnih clanova , nadam se da nisam nekog uvredio, a nekolicina koji sami operu filtere i ponekad unutrasnju spolja postadose mesije za klime.Sire religiju na pet foruma istovremeno.Ovi strucni nikad ne padaju u vatru a prodaju te iste klime.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
+1

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 16:42 - pre 76 meseci
Ja moram da branim brend inace nema bonusa za Novu. Jozza ne zabusavaj.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

NemanjaPrva
Nemanja Stanković
novinar
Prva TV
Beograd

Član broj: 337819
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 16:52 - pre 76 meseci
Drugari sad sam zvao u Leskovcu ovlašćeni servis koji sarađuje sa Gigatronom u ugradnji klima. Za onu Daikin FTXB50C/RXB50C mi kažu da nema potrebe da ugradim više od 1,5 metara instalacije, jer je spoljna i unutrašnja jedinica leđa o leđa. I pazi sad, kaže mi pusti ti šta piše u preporuci proizvođača. A ako baš hoću da se pridržavam preporuke proizvođača, oni naplaćuju svaki metar preko tih metar ipo 1000 dinara. I još pitah za antivibracione šrafove, kažu nisu to šrafovi nego gumice.

Zna li neko gde da nađem preporuku proizvođača o standardima ugradnje, da me ne zavlače?
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.77.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:07 - pre 76 meseci
Moj fujitsu grije ko u paklu, a nisam ga ni montirao jos :D
Fujitsu 12LLCE
 
0

NemanjaPrva
Nemanja Stanković
novinar
Prva TV
Beograd

Član broj: 337819
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:10 - pre 76 meseci
Citat:
NemanjaPrva: Drugari sad sam zvao u Leskovcu ovlašćeni servis koji sarađuje sa Gigatronom u ugradnji klima. Za onu Daikin FTXB50C/RXB50C mi kažu da nema potrebe da ugradim više od 1,5 metara instalacije, jer je spoljna i unutrašnja jedinica leđa o leđa. I pazi sad, kaže mi pusti ti šta piše u preporuci proizvođača. A ako baš hoću da se pridržavam preporuke proizvođača, oni naplaćuju svaki metar preko tih metar ipo 1000 dinara. I još pitah za antivibracione šrafove, kažu nisu to šrafovi nego gumice.

Zna li neko gde da nađem preporuku proizvođača o standardima ugradnje, da me ne zavlače?


Evo da sam odgovorim na deo pitanja u vezi ugradnje. Na Daikin zvaničnom sajtu sam za taj model našao da je minimum dužina instalacija 3 metara, tako da majstori mora da su ozbiljni retardi kada ti onako napamet kažu da je 1,5 metara sasvim dovoljno. Ovo za gumene šrafove ili obične gumice mi je i dalje nedoumica.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:14 - pre 76 meseci
Ako je u pitanju ugradnja preko onog vaucera koji kupis u Gigatronu, on pokriva instalaciju duzine do 1.5m, busenje jedne velike rupe i montazu do visine od 5 metara.Sve naknadne radove i instalaciju placas po cenovniku servisa koji montira klimu.
 
0

NemanjaPrva
Nemanja Stanković
novinar
Prva TV
Beograd

Član broj: 337819
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:19 - pre 76 meseci
Citat:
gti2: Ako je u pitanju ugradnja preko onog vaucera koji kupis u Gigatronu, on pokriva instalaciju duzine do 1.5m, busenje jedne velike rupe i montazu do visine od 5 metara.Sve naknadne radove i instalaciju placas po cenovniku servisa koji montira klimu.


Jeste, to je preko vaučera. Nije problem da doplatim, čak sem tog produženja cevi nemam neke dodatne zahteve. Nego meni nenormalno da me majstori u telefonskom razgovoru savetuju da nema potrebe da se držim preporuke proizvođača i da bacam pare. U fazonu, skoro nam se niko nije mešao u posao i tražio više od onoga što mi radimo.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:24 - pre 76 meseci
Citat:
djalf:
Ja moram da branim brend inace nema bonusa za Novu. Jozza ne zabusavaj.

Evo da se javim. Što se tiče modulacije, Fujitsu 12LT ide na 200W, a na kratko i ispod. Ali tada daje 900W toplote. Mislim da 10-20% niža potrošnja u minimumu ne bi ništa promenila. Toliko o tome da Fujitsu ne ide na deklarisani minimum. A deklarisani minimum sam izmerio i na 12LMCE. Tako da ne znam koji modeli neće na 250W? Možda LLCx? Kako god, LT šalta između prve i druge brzine, tako da mi ne duva prejako (kako bi mogao). Verovatno zato što je predimenzioniran. I kod mojih (za sada) 12 LMCE duvaju prva-druga. Videćemo kad zazimi kako treba da li će da koriste i treću brzinu. Fan je na AUTO. Ne znam za druge, ali ove moje 4 Fujitsu rade kako je napisano.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:25 - pre 76 meseci
Ima raznih "majstora" i majstora...
Ja ne krivim Gigatron zbog toga jer oni ne mogu da znaju kakav je kvalitet rada nekog servisa.Jednostavno uzmu nekog sa liste ovlascenih servisa sa sajta nekog od uvoznika,posalju mu ponudu i to je to.Ako taj ne prihvati,zovu sledeceg itd.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:29 - pre 76 meseci
Citat:
NemanjaPrva:
Citat:
gti2: Ako je u pitanju ugradnja preko onog vaucera koji kupis u Gigatronu, on pokriva instalaciju duzine do 1.5m, busenje jedne velike rupe i montazu do visine od 5 metara.Sve naknadne radove i instalaciju placas po cenovniku servisa koji montira klimu.


Jeste, to je preko vaučera. Nije problem da doplatim, čak sem tog produženja cevi nemam neke dodatne zahteve. Nego meni nenormalno da me majstori u telefonskom razgovoru savetuju da nema potrebe da se držim preporuke proizvođača i da bacam pare. U fazonu, skoro nam se niko nije mešao u posao i tražio više od onoga što mi radimo.

Da li si pitao za vakumiranje? Gume mozes i sam da kupis
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

NemanjaPrva
Nemanja Stanković
novinar
Prva TV
Beograd

Član broj: 337819
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.12.2017. u 17:40 - pre 76 meseci
Rade vakumiranje, samo ovih dodatnih metar ipo moram da doplatim
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348586 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.