Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359043 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 07:42 - pre 112 meseci
Pokušaću da skinem plastiku ali zvuk o kome ja govorim nije zvuk plastike,već kao tanak metal koji udara o plastiku ,snimila sam to zvuči otprilike ovako ,snimano je sa oko 20 cm udaljenosti, fan je na dve crtice, economic mod (zvuk se javlja ne vezano za postavke) http://youtu.be/DcosDuD01Vw
I javlja se svaki put posle pokretanja ventilatora bez obzira na razlog, znači pri uključivanju, posle defrosta, i kad održava temp. odnosno pali i gasi ventilator. Ti udarci se čuju dok se ne stabilizuje rad ventilatora posle toga više se ne čuje, to me je navelo da mislim da je u pitanju provera uslova rada od strane elektronike? Sad pitanje je šta je razlog i kako se rešiti tog zvuka?
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 09:15 - pre 112 meseci
Ne mogu da čujem trenutno o čemu se radi.
Kod mene se na LM čuje krckanje od rotora koji nekako nije u balansu (tačno se oseti "bacanje" kad se prisloni ruka na kućište). Nisam ništa po tom pitanju još uradio, nijedan servis nije rađen za godinu dana upotrebe. Možda pozovem Fujitsu ekipu koja je ugradila klimu. Mada je njihov uslov za garanciju bio 2x godišnje servis (u slučaju grejanja), svesno sam ih iskulirao.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 12:32 - pre 112 meseci
@Curugs..u pravu si, ovo je ipak drugacije nego na mojim fujitsu. Kod mene se cuje kao da kaplje voda unutra na stiropor ili plastiku i dosta je blazi zvuk nego kod tebe, ali intervali su mu kraci, oko 2sec, pravilni. Nije u pitanju standardna dilatacija plastike 100%. Cuje se i na leca(nesto tise) i na lgc. Onako...puk...puk...puk..na 2 sec. Isto kad pocne da duva nakon mirovanja. Mislim nije kapanje vide sigurno, samo je takav zvuk... Ovo kod tebe je dosta glasnije, ja bih ipak to zvao nekog da pogleda, od ovoga bi uskreno izludeo da moram slusati :)

@Nexteen
To je plastika gde idu mali filteri, ali ako ih ne koristis kao ja, samo smeta da se direktno pridje izmenjivacu i da se ocisti-usisa. Otezava odrzavanje klime. Ja sam to odsekao..klima ionako vise nije u garanciji :)

@heinz
To za 2x godisnji servis je cista glupost i ucena uvoznika u slucaju da se nesto pokvari (ogradjuju se unapred..ali to se i moze ocekivati od njih ;)..onda ce te zezati ako nemas. Enivej..ako ti je dosta 2 godine garancije ne obaziri se na to, posto je po zakonu imas i bez ikakvog tog "godisnjeg servisa." Ako pocnu da zatezu a ti ih lepo uputi na trzisnu inspekciju gde ce im lepo objasniti kako stoje stvari;)

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 12:45 - pre 112 meseci
Citat:
baggio: To za 2x godisnji servis je cista glupost i ucena uvoznika u slucaju da se nesto pokvari (ogradjuju se unapred..ali to se i moze ocekivati od njih ;)..onda ce te zezati ako nemas. Enivej..ako ti je dosta 2 godine garancije ne obaziri se na to, posto je po zakonu imas i bez ikakvog tog "godisnjeg servisa." Ako pocnu da zatezu a ti ih lepo uputi na trzisnu inspekciju gde ce im lepo objasniti kako stoje stvari;)

Ispravno razmisljanje :)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 12:56 - pre 112 meseci
Jel svaka LU ovako lupa ili je to nesto samo na njenom primjerku.

Ovo nisam nikad vidio ni na jednoj klimi.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 13:08 - pre 112 meseci
Grejanje klimom podrazumeva i neke kompromise koje morate prihvatiti. Pre svega to je buka. Klime mogu biti tise ili bucnije, ali SVAKA ce se donekle cuti pogotovu nocu, kada nema drugih zvukova. Ljudi se uglavnom naviknu, ali nekada i zna da nervira. Recimo defrost tokom noci. Ali jbg..ne moz' i jare i pare kazu (moze mozda toplotna pumpa :))
Ali kod ovog LU mislim na definitivno nesto nije u redu..ja bih ovaj snimak direktno Fujitsu podrsci (ne nasem uvozniku nego bas proizvodjacu), pa ako oni kazu da to tako ne treba onda zovi servis-prodavca pa neka namestaju ponovo ili cak menjaju uredjaj, naravno o njihovim trosku. Previse je to para da ovako zvekce u po noci ;)
@Nexteen ..ti ces tek videti kad predjes sa cg na klimu o cemu pricam ;) Jeste skupo al tisinaaa :) Ja sam koristio podno pa znam razliku dobro :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 13:37 - pre 112 meseci
Evo ovako .. moja LU se ne cuje tj ne pravi nikakve zvukove i mozda ja nisam merodavan jer nisam jos poceo da koristim klimu , sem sto sam je par puta palio da vidim da lima kakvih pucketanja itd .. E sad , da li ce se to promeniti ne znam , ali zasad se cuje samo malo plastika ali je to skoro necujno tj uopste ne iritira .. Ja imam 8m instalacije , a @curugs ima 3m , @ nenad8448 takodje nema problema i ima instalaciju 5m ... a ovo je njegov komentar
Citat:

Nema nikakvih zvukova, pucketanja. Jedino sto se cuje je zvuk otvaranja elektromagnetnog ventila u unutrasnjoj jedinici kad krene odledjivanje. Onaj zvuk pssss.Klima je vrh. Za te pare mislim da nema bolje. Mogu da zamislim kako radi LT i NOCRIA u odnosu na moju koja ubija kako greje.


Da li ima kakve veze duzina instalacije ne znam , ali ispada da sekod @curugs cuje to sto se cuje , i da se kod @drvac cuje ali ne takav zvuk , vec plastika , i on pretpostavlja da je zato sto se klima tj plastiika jako ohladi preko noci , pa onda kad je ukljuci dolazi do velike razlike u temp i to traje dok klima ne ugreje plastiku itd.. a nas dvojica eto nemamo problem :)

@baggio

Pa znam da je centralno majka sto se tice konfora , i znam da cu imati problem da se priviknem na nju , ali ja dajem najmanje 60.000 za grejanje 48m2 po sezoni , a kad slusam vas to je visestruko manje , pa se nadam da ce i meni satisfakcija biti mali racun , no cucemo se jos pa cete znati na cemu sam ...
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 13:38 - pre 112 meseci
U početku nisam to uopšte primetila, klima je u spavaćoj , ja očistim filtere uključim je i izadjem iz sobe,klima radi non stop da bi održavala temp. zbog hodnika i kupatila. Prvi put sam primetila kad su počeli noćni defrosti, mislila sam da je vezano isključivo za defrost, međutim slučajno sam nedavno primetila da taj zvuk pravi i posle uključivanja, pa sam je onda testirala i ustanovila da je to svaki put kada kreće sa radom bez obzira na uzrok zaustavljanja. Ovih dana je ne primećujem jer nema defrosta , nema zustavljanja ventilatora, pa nema ni pingova. Ali mi se sloši kad najave oko nula plus padavine, ako imam sreće i defrost bude oko 6 i 30 tad sam već budna :( Leca nema takvih problema ne čuje se ,osim kratkog zvuka freona kod defrosta , ništa . A to je klasu niži model, zato mi za Lu nije normalno.
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 17:06 - pre 112 meseci
Ja sam prosle godine pisao da i kod mene LU model krcka . Posto ne borvim cesto u dnevnoj sobi gde je LU klima nisam mogao sa sigurnoscu da kazemda je isti zvuk. Pozvao sam kevu koja non stop osluskuje klime da preslusa snimak i kaze da to je to to je taj zvuk. Doduse nakog dve ogidne rada drasticno se smanjio ili smo mi navikli na njega ko ce ga znati.
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 20:06 - pre 112 meseci

Ako se pingovi čuju dok se ne stabilizuje rad ventilatora, da li bi br. 19 mogao biti uzrok ? Kako on radi?



Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
Prikačeni fajlovi
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 20:30 - pre 112 meseci
Skinuti masku da bi se ona eliminisala a i mozda bi mogao da se locira izvor zvuka. Meni lici na pucketanje plastike.

Senzor bi trebalo da bude opticki i nebi trebalo da daje bilo kakav zvuk.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 20:43 - pre 112 meseci
Ajd' probaj dok se to desava fizicki prstom da pritisnes plastiku sa donje strane uredjaja (uz sam zid po sredini), da ulegne 1cm otprilike pa vidi jel ima neke promene zvuka.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 20:50 - pre 112 meseci
Možda na snimku liči na plastiku ali uživo liči na zvuk tankog metala koji udara u nešto, zvuk dolazi iz desnog dela uređaja kad gledam u njega i nije vezan za promenu temp. plastike, na pr. zagrejan uredjaj ugasim i odmah po tom upalim i dobijam taj ping i traje sve dok uredjaj sam ne obori inicijalno pojačano izduvavanje. Znam da je ovo na nivou pogađanja ali me kopka šta bi moglo u uredjaju da izaziva zvuk udara bimetala o nešto? Radoznalost je ubila mačku :) Sve sam već iz pritiskala, sad prelazim na ozbiljnije naoružanje :)
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.01.2015. u 21:33 - pre 112 meseci
I kod mene na zvucnicima se ne cuje kao plastika , bar meni nema taj zvuk .. naravno da bi se to lepo culo , morate malo pojacati i imati malo bolje zvucnike , da bi se mogla napraviti razlika metalnog ili plasticnog prizvuka koji proizvodi ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 10:32 - pre 112 meseci
Citat:
curugs:
Možda na snimku liči na plastiku ali uživo liči na zvuk tankog metala koji udara u nešto, zvuk dolazi iz desnog dela uređaja kad gledam u njega i nije vezan za promenu temp. plastike, na pr. zagrejan uredjaj ugasim i odmah po tom upalim i dobijam taj ping i traje sve dok uredjaj sam ne obori inicijalno pojačano izduvavanje. Znam da je ovo na nivou pogađanja ali me kopka šta bi moglo u uredjaju da izaziva zvuk udara bimetala o nešto? Radoznalost je ubila mačku :) Sve sam već iz pritiskala, sad prelazim na ozbiljnije naoružanje :)


Naravno odluka je na tebi, ali ako tako stoje stvari ja zaista ne vidim razlog zasto bi se dalje sama petljala sa tim... Zovi servis pa neka resavaju problem, pretpostavljam da je uredjaj manje-vise nov i u garanciji, a ako budes dalje cackala-rastavljala uredjaj rizikujes da je izgubis ;). Cisto sumnjam da je ovo "feature" ovog modela, a da bi bila sigurna da to tako NE TREBA da radi, kontaktiraj direktno Fujitsu. Hmmm..posto ovo znaci nije usamljen slucaj sad mi padaju na pamet i moguci razlozi zasto je Fujitsu ovde relativno jeftin i na cestim akcijama (ne mora biti naravno samo glasno razmisljam :) U takvoj zemlji na zalost zivimo da se uvozi i prodaje skart na sve strane (od hrane, tehnike, energenata..) :(

[Ovu poruku je menjao baggio dana 20.01.2015. u 11:45 GMT+1]
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 10:46 - pre 112 meseci
Pa da je skart , onda bi pretpostavljam i ja i @nenad imali tu problematiku .. da li postoji mogucnost da se taj zvuk dobije zbog duzine instalacjije ?
Kod mene je 8m i @nenada 5m ... kod @curugs 3m ... to je jedino sto je razlicito kod nas a svi imamo LU .. @curugs kaze da je tako od samog pocetka kod nje , znaci da bi onda i pri prvom paljenju moja tako zvucala ali toga kod mene nema , a ni kod @nenada .. e sad , mozda je i @baggio u pravu :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 10:53 - pre 112 meseci
Baggio u pravu si, zvala sam servis i rekao je od nedelje, doduše to je po mom kalendaru bilo pre dve nedelje, sad kad to pada po majstorskom kalendaru ? Mada, znaš, nije lako majstorima, kad im pomeneš reklamaciju, ne bi verovao kakve ih sve nevolje snađu . Od ogromne količine posla baš u to vreme, zatim razne bolesti , od kojih obolevaju ne samo oni nego i članovi uže i šire familije, zatim masovni porblemi sa vozilima, koja se kvare, pucaju im gume, ističu registracije... Sve u svemu, katastrofe biblijskih razmera ih safataju, prosto čoveku dođe žao.
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 11:04 - pre 112 meseci
Bas me zanima kako ce se ovo zavrsiti .. Pa nije valda da nam je @tvrdoglavi od tih :D




Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 11:10 - pre 112 meseci
Curugs, veruj mi, imam poprilicno iskustva sa resavanjem reklamacija u ovoj drzavi, i uglavnom to svaki put ide vrlo tesko i skoro uvek na stetu kupca (nazalost). Zato covek jednostavno mora sam da se izbori za svoja prava, ili ce da ispadne magarac (za sve pare) :/ Zovi, budi dosadna, prouci malo zakon o zastiti potrosaca da znas svoja prava, a na kraju kao krajnja opcija tu je uvek i trzisna inspekcija ;)

@nexteen...ne tvrdim da je skart, ali dajem tu mogucnost. Pa ne mora svaka jedinica biti problematicna, vec jednostavno od gomile koja se uveze ima jedan deo i robe sa greskom pa kako kome zapadne...a nabavna cena se time drasticno smanjuje ;) (tako su svojevremeno radili i sa refurbished televizorima, komp delovima, obucom...). Rade i ti uredjaji dobro, ali eto imaju neku "falinku"..pa negde prodje, negde ne prodje.. U zapadnoj evropi ta roba mora da se naznaci da je sa greskom, dok kod nas..izmesa se sa regularnom i resen problem :)
Pa ne uvozi tvrdoglavi te klime (niti verovatno zna detalje poslovnih ugovora), vec ih samo prodaje i ugradjuje. Znaci i on uzme od uvoznika pa sta mu zapadne..
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.01.2015. u 11:13 - pre 112 meseci
Verujem da će sve biti uredu,nadam se da je u pitanju neka banalnost.
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359043 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.