Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366960 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.06.2015. u 12:13 - pre 108 meseci
Šta se tehnički razlikuje u radu klime, DRY vs COOL mode?
 
0

entero11
Mario Stanic
arhitekta
beograd

Član broj: 329319
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://kamendekor.co.rs


+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.06.2015. u 23:47 - pre 108 meseci
Tehnicki nista jer ako je tebi klima ukljucena na cool i temp.dodje na 24c isto ce i vlaga biti drasticno smanjena.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 09:24 - pre 108 meseci
Nije baš isto. U Dry režimo mnogo sporije hladi, i protok vazduha je minimalan kako bi se što više vlage kondenzovalo na izmenjivaču toplote.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 10:43 - pre 108 meseci
A i u DRY rezimu klima konstantno vuce 225w iako je ukljucen Economy , dok je sa istim podesavanjem na COOL druga prica , par minuta hladi i duva na 2-ci , krece od 550w i pada do nekih 160w i ugasi se .. Bas kao sto kaze @mrJozza , otprilike bi trebalo da je tako , manje duva ali konstantno , ali je potrosnja veca , no imam utisak da je i ugodjaj bolji na DRY ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 11:24 - pre 108 meseci
Economy samo limitira MAX snagu na oko 70%, i ne utiče na rad u donjem opsegu snage.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 14:37 - pre 108 meseci
Mozda ne utice na donji opseg , nisam se bas toliko bavio testiranjem , ali u Cool modu , na recimo 25c , klima duva konstantno , slabije ili jace , ali cim ukljucim Economy klima prestane da duva i hladi recimo 2min , pa 3-4min ne i tako u krug ... Naravno da temperatura prostorije igra ulogu , ali rad klime jeste drugaciji sa Economy .. Kad opet krenu toplote poigracu se malo s njom :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

nepodmitljivi
Milan Milojic
student
Nis

Član broj: 243181
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 18:23 - pre 108 meseci
Dobar dan, dobri ljudi!

Evo 3 dana biram klimu koju da kupim. Jacina 12000 BTU, cenovni opseg nebitan ako je cena razumna. I upravo vam se zbog toga i obracam. Poceo sam od LG Athena inverter modela, koji je do prosle nedelje kostao 130 hiljada sa besplatnom ugradnjom, ali mu naprasno, preko noci podigose cenu za 7000. To nisam mogao da im oprostim, pa su zauvek precrtani i kao prodavci i kao kao brend (vade se na glavnog uvoznika). Krenuo da gledam dalje, Daikin, Fujitsu (vidim da se ovde dosta hvali), pa sve do Midea-e od 33000 dinara.
I ima tu nesto sto mi nije jasno, kao inverter klime dosta stede struju pa se vise isplate. Pa jos nije ni svaki inverter, INVERTER. Te ima A, A+, A++, cak i A+++ modela. Pa onda 3D inverteri i svakojake reklamne gluposti.
Evo konkretnog primera (slicno sam nasao i u Daikin-ovim brosurama)
http://www.fujitsu-general.com...lit/wall/basic/asyg12llca.html
http://www.fujitsu-general.com...plit/wall/hcop/asyg12luca.html

Basic, naspram HIGH COP serije. Ali ako pogledate sta su naveli pod godisnju potrosnju struje pri grejanju, 1388 kWh naspram 1363 kWh. Usteda od 25 kWh za celu godinu. Da uzmemo cenu od 20 din/kWh (trenutno je crvena zona i niza, ali da ukljucim i najavljivano poskupljenje) to mu dodje 500 dinara godisnje ustede. I to sam bio velikodusan. Znam ja da klima trosi onoliko koliko radi, ali pretpostavimo da ce kod mene da radi bas kao u fabrickim testnim uslovima. Racunam da razlika u potrosnji linearno raste izmedju ova 2 modela, a ne ekponencijalno ili nekako drugacije.
Ali kako ja onda da opravdam razliku u ceni od preko 30000 dinara? Antibakterijski filteri i ostale sarene laze?

A onda imate klimu
http://www.tehnomanija.rs/klime/midea-klima-ms12f-12hrn1-qc2.html
koja nije inverter, ali kad pogledate navedene karakteristike, A klasa, EER / COP: 3,21 / 3,61, to je u rangu one basic Fujitsu klime. Skroz sam zbunjen.
Cemu razlika od opet, 20-30 hiljada dinara kad ce mi trebati ~20 godina da otplatim razliku?

I na kraju, na ovu nesto imam najvise merak
http://www.tehnomanija.rs//ind...p=product&product_id=74723

Trenutno je dobra cena, inverter, prave ih u "Evropi", rekao bih da je Belgija, ali nisam siguran, Daikin je ime (da, citao sam prethodne poruke na temu spajanja sa Kinezima), itd.

Ima li neko komentar?
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 18:42 - pre 108 meseci
osnovnu stvar nisi rekao, da li ces se i grejati ili samo hladiti?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

nepodmitljivi
Milan Milojic
student
Nis

Član broj: 243181
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 20:38 - pre 108 meseci
Koristicemo je uglavnom za hladjenje. Svestan sam koje su prednosti invertera kada je u pitanju grejanje na niskim temperaturama. Mi u kuci imamo kotlove i na cvrsto gorivo i na gas. Kada je bas jaka zima sanse da se grejem na klimu su skoro nepostojece. Ali u nekom prelaznom periodu ne bi bio gadljiv na grejanje preko klime. Naravno, tu se radi o spoljnim temperaturama od +10-15 stepeni.

Primere koje sam navodio za grejanje su samo onako usput, zato sto mi je zapala za oko ona Fujitsu klima koja je kao bas efikasna za grejanje. Razlika u potrosnji prilikom hladjenja je uglavnom jos i manja.

Opet, ponavljam, to tumacim samo na osnovu brosura proizvodjaca. Ima li nesto sto sam prevideo sto opravdava toliku razliku u ceni?
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 20:57 - pre 108 meseci
Bilo kakva klima od 200 € ce odraditi posao hladjenja.

A ako bas treba onda bilo koji inverter ce napraviti uz to i dobar konfor,jos ce usput i malo manje struje potrosit,i bit ce tiši.

Kad je u pitanju hladjenje o ustedama struje se ne isplati ni pricat.

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 20:59 - pre 108 meseci
tesko je objasniti bas sva pitanja koja si postavio, ali hajde da ti iznesem svoje misljenje, sa kojim ne mora svako da se slozi:
1. ja sebi ne bih nikad uzeo kineski inverter
2. takodje ne bih nikad uzeo ni lg inverter

sto se tice ostalog, posebno oko godisnje potrosnje, tim klasama svakako ne mozes napraviti drasticnu razliku u potrosnji, ali se kvalitet odredjenog modela odlikuje u karakteristikama koje daje na vecim minusima, kvalitetom filtera, dizajnu, brojem krilaca, i ostalom dodatnom opremom. sve u svemu, za ono sto tebi treba, mozes komotno da ides na najosnovniji model. za daikina ne znam kako radi, ne sumnjam da je ok, za fujitsu znam da nema problema pri grejanju. kad je hladjenje u pitanju, osim manje potrosnje dobices i komociju prijatnijeg hladjenja kod odrzavanja temperature.
i da dodam, nije sve u kataloskim podacima, posebno kod kineza, subjektivni osecaji umeju da mnogo odstupaju od napisanog. nedavno sam i kopirao jedan link na ovoj temi gde je covek lepo izmerio sve.
i poslednje, onaj daikin sa linka mislim da moze i nesto jeftinije da se nabavi.



FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:21 - pre 108 meseci
Kad smo vec kod LG-a :-).

Ja sam imao tu nesrecu da kupim jednog,jer su mi nekad davno prosuli pricu da je to najprodavaniji brand i sam vrh.Bilo davno tad nisam znao o tome nista.

Kad uporedim LG sa npr Fujitsu.

Top model LG bi MORAO da bude jeftiniji bar 30-40% od top modela Fujitsu-a,ako bi cijenu pravili naspram kvaliteta.

A da ne spominjem glupost da top model 12 ka LG kosta u Bosni 1450€ ,dok top model Fujitsu 12 kosta 900€.

Glupost nevidjena !!!
 
0

nepodmitljivi
Milan Milojic
student
Nis

Član broj: 243181
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:28 - pre 108 meseci
E to su pravi odgovori. :) Hvala!

Rovacccc, sta znaci
Citat:
ce napraviti uz to i dobar konfor
? Znam da su tise klime sa inverterom, ali nikada nisam imao jednu. Na spratu imamo neku LG, na njoj pise BIO, stara je mozda cak i 15 godina. Radi jos uvek, ali je malo koristimo. Racunam da svaka klima koja danas ima da se kupi mora da bude bolja od nje.

Tvrdoglavi, posto si majstor koga ovde dosta hvale, posebno obracam paznju na ono sto pises. Ovde po Nisu sam od nekoliko ljudi cuo da se kunu u LG invertere, pa mi je zato to bila prva stanica. U stvari, prvo sam gledao one LG slika klime, ali smo od toga odustali.
Video sam taj link o uporednim merenjima za grejanje i verujem u covekov subjektivni osecaj o kvalitetu Fujitsu-a naspram Midea-e.
S druge strane, od svih Kineza, Midea mi dodje nekako najozbiljnija, najduze znam za njih, video sam ih nekoliko iz te budzet varijante i ne rade nista gore od ostalih, a nijedna se nije pokvarila u tih nekoliko godina.

Citat:
ali se kvalitet odredjenog modela odlikuje u karakteristikama koje daje na vecim minusima, kvalitetom filtera, dizajnu, brojem krilaca, i ostalom dodatnom opremom

Sto se ovoga tice, deluje mi da to vazi samo ako se povuce crta na nekih 1000 evra. Ove ispod mi sve deluju isto. Ili gresim? Kao majstor, sigurno imas vise iskustva.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:30 - pre 108 meseci
na silu hoce da naprave brend, povecavajuci cene potpuno neopravdano. lg spada u klasu izmedju kineza i japanaca, i tu ne treba uopste verovati u bajke.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:36 - pre 108 meseci
Citat:
nepodmitljivi:
E to su pravi odgovori. :) Hvala!

Rovacccc, sta znaci
Citat:
ce napraviti uz to i dobar konfor
? Znam da su tise klime sa inverterom, ali nikada nisam imao jednu. Na spratu imamo neku LG, na njoj pise BIO, stara je mozda cak i 15 godina. Radi jos uvek, ali je malo koristimo. Racunam da svaka klima koja danas ima da se kupi mora da bude bolja od nje.

Tvrdoglavi, posto si majstor koga ovde dosta hvale, posebno obracam paznju na ono sto pises. Ovde po Nisu sam od nekoliko ljudi cuo da se kunu u LG invertere, pa mi je zato to bila prva stanica. U stvari, prvo sam gledao one LG slika klime, ali smo od toga odustali.
Video sam taj link o uporednim merenjima za grejanje i verujem u covekov subjektivni osecaj o kvalitetu Fujitsu-a naspram Midea-e.
S druge strane, od svih Kineza, Midea mi dodje nekako najozbiljnija, najduze znam za njih, video sam ih nekoliko iz te budzet varijante i ne rade nista gore od ostalih, a nijedna se nije pokvarila u tih nekoliko godina.

Citat:
ali se kvalitet odredjenog modela odlikuje u karakteristikama koje daje na vecim minusima, kvalitetom filtera, dizajnu, brojem krilaca, i ostalom dodatnom opremom

Sto se ovoga tice, deluje mi da to vazi samo ako se povuce crta na nekih 1000 evra. Ove ispod mi sve deluju isto. Ili gresim? Kao majstor, sigurno imas vise iskustva.

pa nije bas crta na toj sumi. recimo LU je odlican uredjaj, a kosta dosta manje. ovi ostali ispod njega su uglavnom kozmeticki razliciti, i ne opravdavam neku veliku razliku u ceni.
vezano za kineze, kod on off klima, koja bi ti samo hladila, nemam nista protiv. kod invertera, imam. prvenstveno zbog elektronike koja je jedno od dva srca inverterskog uredjaja.
a sto se tice tih koji se kunu u lg, mozda oni znaju nesto sto ja ne znam. a imao sam prilike da radim i odrzavam i jedno i drugo. mislim da je rovac napisao malopre, lg bi po kvalitetu morao biti za klasu ispod, jer je i po kvalitetu takav, naravno, za klasu iznad kineza, ali i dalje nedovoljno dobar za novce koje kosta.

i da pojasnim za konfor, inverter kad priblizava podesenu temperaturu zeljenoj radi sa trecinom, cetvrtinom snage, dok on off klima uvek radi u fulu dok ne postigne temperaturu, pa je neprijatniji osecaj u blizini iste. to moze imati i kontra efekat, recimo ako se hladi veliki prostor, moze da u krajnjim tackama prostorije bude cak i toplije nego sa on off klimom, ali za manje prostore,svakako dajem prednost inverteru.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:40 - pre 108 meseci
Citat:
nepodmitljivi:
Rovacccc, sta znaci
Citat:
ce napraviti uz to i dobar konfor
?


Osnovna razlika obicne klime i invertera je da obicna radi uvijek maximalno.A to znaci da ili duva maximalno ledeno ili prestane hladit pa samo duva na prazno.Tu je konfor daleko manji,to je meni jako neugodno.

Dok inverter pravi bolji ugodjaj odnosno konfor,tako sto npr upalis ona krene da duva ledeno,i kad ohladi prostor,onda kompresor uspori,pa to vise nije ledeno nego ono sto duva postaje pribliznije onoj sobnoj temperaturi,i tako radi konstantno.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 21:48 - pre 108 meseci
ali hajde da se dotaknem na brzinu i on off klima i razlika. recimo, trenutno na trzistu ima midea sa freonom r22 koja kosta oko 31000 i spoljna jedinica je teska 24 kg, unutrasnja je 70cm, filteri su ocajni, samo sto sami ne ispadaju, ostalo je tu i tamo, uglavnom ok. midea sa r410 kosta oko 36000 i teska je oko 27kg, unutrasnja je nesto bolje uradjena, i nema nekih mana. fujitsu 12 kosta 46000 i spoljna jedinica ima 37kg isto kao i mideina 18ka. pri tom, ne moze da se uporedi kvalitet plastike i obrade unutrasnje jedinice. po meni nema dileme zasto kupiti nju u odnosu na mideu.

zaboravih napomenuti, da sam ugradjivao taj LG ATHENU sto si spomenuo, zali boze datih novaca za nju. klima je sasvim solidna, ali za cenu do 80000.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 22:05 - pre 108 meseci
Ali zato LG athena ima svoje adute :-)

-Ima usisni rotacijski kompresor :-)
-stedi struju :-)
-17 db unutarnja jedinica
-cop 5
-filtere koji lijece sve bolesti :-):-):-)

Uglavnom navode stvari koje postoje oduvijek,samo raja koja se ne razumije misle da je ovo nesto vau.

Ili npr navedu cop 5 ,a nece navest da ako hocete da ostvarite taj cop i kapacitet koji pise,da morate stavit klimu da duva na max :-), a kad ju stavite na max ona duva jace nego fujitsu nocria koja Lg-a moze pojesti za dorucak,koja je skoro duplo jaca.Ne logicno .

Ili npr podatak 17 db unutarnaj jedinica naravno na minimumu,a presute da na minimumu ne mozete ugrijati skoro nista,i da vam je cop opao na 2 ili 3. itd ........
 
0

nepodmitljivi
Milan Milojic
student
Nis

Član broj: 243181
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 22:28 - pre 108 meseci
Hvala na diskusiji. Prihvatam sugestije. Ajde da pitam jos jednom vas dvojicu aktivnih, mada vec znam odgovor
http://www.inelektronik.rs/fujitsu-dc-inverter-asyg-12-llc
ili
http://www.klime.rs/daikin-emu...klima-uredjaj-ftxb-35c-rxb-35c

Ista je cena. Nekako, za moje potrebe ne mogu da opravdam dodatnih 20-ak hiljada za LU seriju, mada vidim sta su prednosti.

Sad vidim da po istoj ceni ima i ova
http://www.klime.rs/inverter-k...itsu-klima-uredjaj-asyg-35llcr
kao model za 2014.

[Ovu poruku je menjao nepodmitljivi dana 16.06.2015. u 23:39 GMT+1]
 
0

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
*.crnagora.net.

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.06.2015. u 22:35 - pre 108 meseci
Ako je za hladjenje, kao sto si naveo, onda uzmi onu koja je jeftinija? :)
Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366960 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.