Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365518 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 14:16 - pre 100 meseci
Citat:
rovaccccc:

Mene nervira ta fujitsu logika.

.


Ja mislim da je to prava stvar.Fujitsu po meni odlicno regulise temperaturu i izduvavanje u AUTO modu.Cak ponekada imam utisak da bi trebao ranije da ide u nizu brzinu bas zbog konfora.Za mene nije bas prakticno da klima izduvava jako a mala kolicina vazduha.
Isto sve to vazi i za fiksnu regulaciju brzine -- ne vidim razlog zasto bi klima izduvavala snazno-jako a temperatura je postignuta.Narusava konfor.
Koliko sam ja primetio ipak na fiksnoj brzini reaguje brze i cesce hoce da podigne brzinu izduvavanja a na AUTO rezimu sticem utisak da je malo inertna i sporije reaguje.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 14:42 - pre 100 meseci
I meni AUTO radi skoro pa savrseno , no imaju ljudi pravo , kad vec imas auto opciju koju sama klima kontrolise , zasto nemati fixne brzine .. U pravu si anone sto se tice toga da je u AUTO rezimu malo inertna , ne zalece se vec lepo polako podize duvanje , pa cak sta vise imam utisak da ima jos koju brzinu tj nesto izmedju 1 i 2-ke .. Malopre sam testirao na 1 i na momenat sam pomislio kako mora da ima jos jedna brzina kad je u AUTO rezimu , ne cujem je a opet cini mi se da jace gura vazduh od 1-ce ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 15:18 - pre 100 meseci
Citat:
anon3017188:
Ja mislim da je to prava stvar.Fujitsu po meni odlicno regulise temperaturu i izduvavanje u AUTO modu.Cak ponekada imam utisak da bi trebao ranije da ide u nizu brzinu bas zbog konfora.Za mene nije bas prakticno da klima izduvava jako a mala kolicina vazduha.
Isto sve to vazi i za fiksnu regulaciju brzine -- ne vidim razlog zasto bi klima izduvavala snazno-jako a temperatura je postignuta.Narusava konfor.

Ja takodje mislim da je auto mode prava stvar.....za konfor je super.
Ali to je auto mod.

Ali vec sam naveo jednu situaciju u kojoj mi ne odgovara.......pa bih rado da klima ima i auto mod i fixnu brzinu......kao i ostali proizvodjaci.

Mi se npr dobro osjecamo kad nocria radi u brzini low (605m3/h).......eventualno nekad u quiet (mislim 510 m3/h).......mene sto se tice ja bi koristio samo te brzine kad smo tu.

Ali kad nismo kuci rado bih ubacio u najvecu brzinu jer tad se sva kuce bolje ujednaci.

Da je to mala klima sa malim kapacitetom onda ok nek se smanji nek odrzava jednu sobu i to je to.......ali ovo je klima koja ima kapacitet 0,9-9,1kw.......a kad se ona automatski zavrne u super quiet tad skoro nista ne grije ....samo malo oko sebe
 
0

dzush
Vrbas

Član broj: 332021
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 15:26 - pre 100 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
i neka 12 lu ili 14 lu u dnevnu sobu


Pozdrav,
Da li je bolja varijanta od te Lu, za dnevnu sobu da bude Nocria 14 ?

Ja bih kad se odlučim uradio varijantu za početak samo sa dve klime , dečija i dnevna . Spavaća soba je sama po sebi jako topla soba ( ušuškana je sa svih strana )
U dnevnoj imam jednu običnu klimu Midea 12-ica baš tamo gde je nexteen nacrtao , može li ona da pripomogne u toj spavaćoj nekako , da je prebacim tamo?

Razmišljam da to sve uradim negde u februaru kad se neki fini dani pojave , da probam kako će to sve ići. Na centralnom grejanju sam još do 15. aprila , tako da imam fore za ispitivanje. Ako bih se sa klimama uklopio do 1600 kw vredelo bi, preko toga ne . Račun za grejanje, mesec decembar 17.000 din 80 kvm.







Stan 80kvm dobro izolovan ,sve pvc stolarija.
Centralno grejanje, gradska kotlovnica na mazut.
oktobar - 9200 din
novembar - 11700 din
decembar - 16700 din
Hoću da bežim od njih !!!
 
0

dzush
Vrbas

Član broj: 332021
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 15:34 - pre 100 meseci
Citat:
nexteen:
Ja bi to uradio sa 3 klime , 2x 09LEC , jedna u deciju i jedna u spavacu . obe usmerene ka vratima i uzeo bi ili 12 LM ili LU usmerenu od terase ka hodniku .. A to bi izgledalo ovako :)

http://i.imgur.com/Zq1lGEP.png

A s obzirom da se vec tvrdoglavi prikljucio , eto ti i dobrog majstora s kojim mozes sve zavrsiti , od kupovine do instalacije , ako ces Fujitsu .. Ima nas nekoliko ovde kojima je radio i svi zadovoljni , sad je samo pitanje da li je voljan ici do Vrbasa , no s obzirom da je picio i do mene tj Zrenjanina , pa dodje mu na isto .. Cuj Zrenjanina , isao taj i do Vrsca :D

Sta mislis bandoglavi jel bi sljakala ovakva postavka ?



Pozdrav nexteen,

Vidim da si ti već uradio što ja mislim ovog proleća, da se odjavim sa centralnog grejanja. Jedno pitanje, šta si uradio sa onim fiksnim delom što nas zadužuju grejali se ili ne na njihovo grejanje ? Meni je taj deo oko 25 k godišnje. Šta tu da se radi, je l im to prolazi na sudu ?

Stan 80kvm dobro izolovan ,sve pvc stolarija.
Centralno grejanje, gradska kotlovnica na mazut.
oktobar - 9200 din
novembar - 11700 din
decembar - 16700 din
Hoću da bežim od njih !!!
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 15:36 - pre 100 meseci
Nisam te sad razumeo , u dnevnu bi Nocriu , a u deciju bi stavio sta ?

Da li imas vertikale koje prolaze kroz stan ili ti idu kroz hodnik pa se racvaju prema stanovima tj ispred stana imas ventile , koje mozes zavrsnuti da ti nista ne prolazi kroz stan ?
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 15:54 - pre 100 meseci
I meni na ASYA12LGC radi ok u Auto modu dok se ne prilblizi spoljna temp. nuli, onda stavljam na Medium i tako radi ok. Kada je na Auto, posle defrost-a krene sa High najvecom brzinom, i onda se spusta na Low i Medium brzinu skroz preskace i ne koristi i ako je ona najbitnija za odnos grejanja i odlazenja u defrost. Sada je spoljna -2, unutra je postigla zadatu temp od 23c i sada na primer radi na Low i prijatno je a setovana je na Medium. Ona sama kad pocne da pada temp poveca na Medium i postize zadato. Na Auto to nece, znaci stoji na Low i ako bi trebalo da bude na Medium, mislim da je High neupotrebljiv na grejanju zbog komfora, to je vise brzina za brzo hladjenje prostora.
U vezi izmenjivaca, da li neko zna koliko ih ima moj model? I koliko ih ima ASYG12LMCA koji planiram za lokal?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:01 - pre 100 meseci
isto sam i ja zapazio @anon i sad je drzim po ovakvom vremenu na 23 economy,fan medium. i fino odrzava i malo trosi.dok na auto malo sporije reaguje promenom brzinom unutrasnjeg venitlatora,naime prvo pokusa da digne u sporijoj brzini temp povecanjem broja obrtaja kompresora pa ako bas ne moze onda promeni u vecu.
Citat:
anon3017188:
Citat:
rovaccccc:

Mene nervira ta fujitsu logika.

.


Ja mislim da je to prava stvar.Fujitsu po meni odlicno regulise temperaturu i izduvavanje u AUTO modu.Cak ponekada imam utisak da bi trebao ranije da ide u nizu brzinu bas zbog konfora.Za mene nije bas prakticno da klima izduvava jako a mala kolicina vazduha.
Isto sve to vazi i za fiksnu regulaciju brzine -- ne vidim razlog zasto bi klima izduvavala snazno-jako a temperatura je postignuta.Narusava konfor.
Koliko sam ja primetio ipak na fiksnoj brzini reaguje brze i cesce hoce da podigne brzinu izduvavanja a na AUTO rezimu sticem utisak da je malo inertna i sporije reaguje.


Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:03 - pre 100 meseci
Kod mene stoji na AUTO i nikad ne radi na HIGH , znaci ne pamtim kad se zadnji put zaletela toliko :)
Znaci kod tebe podeseno na 3 brzinu i 23c i odrzava na 23c ?
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:05 - pre 100 meseci
23 ali posto je economy odrzava 22.kad zagreje ona prebaci u nizu brzinu ali ako temp padne ona brzo predje u medium i mnogo mi je komfornije tako.manje su oscilacije temp.economy koristim da se ne zalece kompresor do 1600W nego lepo do 950W

[Ovu poruku je menjao maks319 dana 18.01.2016. u 17:19 GMT+1]
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:05 - pre 100 meseci
Da, kod mene umesto crtica imam Quiet, Low, Medium, High i Auto. Na medium odrzava najbolje kada su minusi, Economy je ukljucen. Kada je preko 5c onda stavljam na Auto jer bude pretoplo, ode i na 24c i ako je setovana na 23.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

dzush
Vrbas

Član broj: 332021
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:21 - pre 100 meseci
Citat:
nexteen:
Nisam te sad razumeo , u dnevnu bi Nocriu , a u deciju bi stavio sta ?

Da li imas vertikale koje prolaze kroz stan ili ti idu kroz hodnik pa se racvaju prema stanovima tj ispred stana imas ventile , koje mozes zavrsnuti da ti nista ne prolazi kroz stan ?

U dečiju bih stavio ono što je tvrdoglavi predložio, 09 lec, a u dnevnu Nocriu 14.
Nemam nigde ništa da zavrnem, jedino same radijatore da pozatvaram , ja sam inače poslednji sprat iznad mene nema nikoga.
Stan 80kvm dobro izolovan ,sve pvc stolarija.
Centralno grejanje, gradska kotlovnica na mazut.
oktobar - 9200 din
novembar - 11700 din
decembar - 16700 din
Hoću da bežim od njih !!!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:23 - pre 100 meseci
Citat:
rovaccccc:


Ali vec sam naveo jednu situaciju u kojoj mi ne odgovara.......pa bih rado da klima ima i auto mod i fixnu brzinu......kao i ostali proizvodjaci.



Nocria ima veliku unutrasnju jedinicu -- odnosno veliku povrsinu izmenjivaca .Verovatno da je vece " skidanje ' toplote , i zbog toga mora da ima neki balans rada.
Drugo -- ljudi koji definisu rad uredjaja vode racuna i o konforu koji treba takav uredjaj da pruzi -- imaju neke standarde konfora grejanja.
Kako se meni cini -- ako ti postavis n.p.r -- brzinu izduvavanja na 3 crte( rucno ) , klima nece sama da podigne brzinu.Tu je fiksirana onako kako si ti zadao .Ali hoce da obara na nize kada je postignuta temperatura.
Da li je neko isprobavao -- da li Fujitsu sam podize brzinu izduvavanja ako je rucno podeseno ?
 
0

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:26 - pre 100 meseci
Citat:
dzush:
Citat:
tvrdoglavi:
i neka 12 lu ili 14 lu u dnevnu sobu


Pozdrav,
Da li je bolja varijanta od te Lu, za dnevnu sobu da bude Nocria 14 ?

Ja bih kad se odlučim uradio varijantu za početak samo sa dve klime , dečija i dnevna . Spavaća soba je sama po sebi jako topla soba ( ušuškana je sa svih strana )
U dnevnoj imam jednu običnu klimu Midea 12-ica baš tamo gde je nexteen nacrtao , može li ona da pripomogne u toj spavaćoj nekako , da je prebacim tamo?

Razmišljam da to sve uradim negde u februaru kad se neki fini dani pojave , da probam kako će to sve ići. Na centralnom grejanju sam još do 15. aprila , tako da imam fore za ispitivanje. Ako bih se sa klimama uklopio do 1600 kw vredelo bi, preko toga ne . Račun za grejanje, mesec decembar 17.000 din 80 kvm.







Pogledaj u mom potpisu imas info koliko koji mesec me je kostao i cime se grejem
Uklopices se i sa 3 klime u 1600kw
Racun za grejanje mesec decembar 5700din 85m2
Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:27 - pre 100 meseci
Citat:
rovaccccc: Ja takodje mislim da je auto mode prava stvar.....za konfor je super.
Ali to je auto mod.

Ali vec sam naveo jednu situaciju u kojoj mi ne odgovara.......pa bih rado da klima ima i auto mod i fixnu brzinu......kao i ostali proizvodjaci.

Mi se npr dobro osjecamo kad nocria radi u brzini low (605m3/h).......eventualno nekad u quiet (mislim 510 m3/h).......mene sto se tice ja bi koristio samo te brzine kad smo tu.

Ali kad nismo kuci rado bih ubacio u najvecu brzinu jer tad se sva kuce bolje ujednaci.

Da je to mala klima sa malim kapacitetom onda ok nek se smanji nek odrzava jednu sobu i to je to.......ali ovo je klima koja ima kapacitet 0,9-9,1kw.......a kad se ona automatski zavrne u super quiet tad skoro nista ne grije ....samo malo oko sebe


Zaboravljas da je to "room aircondition" a nije "multi room aircondition"... sve to sto su tvoje zamerke ne stoji za jednu prostoriju do velicine njenog nominalnog projektovanog kapaciteta, ako oces da se to isto kao u jednoj prostoriji desava u "lavirintu" stana onda kanalska klima, pa ona cirkulise svuda bez prepreke, ili za svaku prostoriju jedan takav uredjaj - "room ac" i bice svuda ravnomerna raspodela cirkulacije - toplote - hladnoce bez obzira na brzinu ventilatora koju izaberes, bila fiksna ili automacka.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:29 - pre 100 meseci
Ja sam za ove 4 godine isprobao cini mi se sve sto mi je palo na pamet.

Ako stavis u brzinu 3 fujitsu nece ici jace od toga.....ali ce ici na manje.

Kad je izolacija fino uradjena kao sto je izgleda kod mene onda klima stalno radi na malom izduvavanju.

I imam osjecaj da klime ne koristi svoj potencijal........zato ove zime pustam da sto vise prostora nocria grije sama......lg sam palio samo kad su bile magle i cesti defrosti.

Da podvucem jos jednom........nesmatram da ovo ne valja kako fujitsu radi......on dakle neda da neko nestrucnim rukovanjem napravi los konfor u stanu......on ce samsprijeciti hladno a jako duvanje.

Ja bih samo volio da imam obje opcije......i auto zbog konfora......i fixno jer mi to nekad zatreba.
 
0

Krkovicka
Ncl
Ncl

Član broj: 331630
Poruke: 10
94.100.99.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:34 - pre 100 meseci
Citat:
nexteen:
Isto ti je i kod najskupljeg modela FH , ni kod njega AUTO mod nije podesen kako treba ..

Nego je stvarno bezveze to sto , ako podesis klimu na 23c , jbe se tebe sta je napolje +10 , -10 , ona bi morala da drzi zadatih 23c dokle god ima snage . A kod mene , a verovatno i kod ostalih , podesim klimu na 23c , i dok ne padne prosecna dnevna ispod 0c , sve savrseno funkcionise , drzi na 23.1c ko metak , no kako idem dublje u minus ja moram da je podignem na 24c da bi ona meni u stanu drzala na 23c i iznad .. Ironija u celoj prici je sto meni klima na temp od -4c radi na minimumu , bolje receno od 23-07h klima potrosila 2.4kw , znaci trosila je 300w/h , i ona ne odrzava lepo vec ja moram podici na daljincu da bi to bilo kako treba tj minimum 23c .. Bas bezveze , i to je po meni nevidjena glupo , a jos jedna stvar ne mogu da shvatim , pa jbte ima svakojakih opcija na daljincu , pa zar taj jbni FAN nisu mogli lepo da rese tj na nacin da imas kao kod podizanja i spustanja temp gore , dole , vec ako zelis da prevacis FAN sa 2 na 1 ti treba da stiskas dugme 4x , totalno bezveze , prosta stvar a po meni bas znacajna . Srecom moja klima na AUTO radi ko metak i tako je drzim :)

E da i jos jedno zapazanje , opet bezveze , ako mi klima na grejanju trosi min 250w , i ako sad ispada da sam trosio u proseku 300w/h , zar nije logika da onda klima svih 8h radi na 300w/h i odrzava temp , a ne , nije tako , moja klima se i gasi , radi na oko 340w , pa se ugasi itd .. Pretpostavljam da je i u defrost isla bar jednom za tih 8h , i tako , malo nelogicno sve to , ali da greje , greje , i to ladnjaka .. Sve su to sitnice ali eto nekih zapazanja kod LU ..


Kod mene je to ovako silent ili quiet mode i onda prva pa do cetvrta brzina,,
Kad podesim na Auto klima radi maks do drugu brzinu,(sad moguce je da je isla u trecu, jbg nisam to uhvatio) i bolje je reci da je vise u prvoj nego drugoj, a zapazenje sad je kao dosta hladno ceo dan temp se krece -4 st. kao da nece da ide u visi prenos a isto tako ne postize zadatu temp. ??
A kad stavim na drugu onda to krene i ceo dan sve isto, u pravu si bio, bojle odrzava zadatu temp. E sad verovatno odrazi se na kwh (nemam meraca jos) a i nisam nesto cito potrosnje, ali sta je tu je,, Ali sad pitanje kad je ovako postavljena i recimo dostize zadatu temp. sta onda radi kompresor smanji rad ? I kako se to odrazi unutra mozda krece malo hladnije ? (Nemam puno vremena da vidim sta se tu desava, jos krece rad u kuci)

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:37 - pre 100 meseci
Meni sve klime zimi stoje na auto a leti na auto quiet i nemam prituzbi iako uglavnom duvaju prvom ili brzinom manjom od prve.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

Krkovicka
Ncl
Ncl

Član broj: 331630
Poruke: 10
94.100.99.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:41 - pre 100 meseci
Zaboravio sam za svi ostali
Radi se o mitsubishi msz fh 25ve unutrasnjoj i muz fh 25 spolnjoj
Grijem sobu sa 16 kvadrata sa 2,5 visine i postavio sam solidnu pvc stolariju
 
0

Krkovicka
Ncl
Ncl

Član broj: 331630
Poruke: 10
94.100.99.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.01.2016. u 16:43 - pre 100 meseci
Citat:
zoxor:
Meni sve klime zimi stoje na auto a leti na auto quiet i nemam prituzbi iako uglavnom duvaju prvom ili brzinom manjom od prve.



Izvinjavam se
A koje su to klime u pianju?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365518 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.