Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316824 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 19:30 - pre 88 meseci
Citat:
rovaccccc:
U kojoj brzini duvanja je temp izduva 56.

U najjacoj brzini duvanja ista temp izduva znaci mozda tri puta vise toplote u kw u odnosu na najnizu brzinu :)



Mislim da je bila druga crta na daljinskom.
To je bila samo proba,ali mi je drago da znam,da ako mi zatreba toplote, na Fujitsu mogu da računam u slučaju većih minusa.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 19:30 - pre 88 meseci
Dobro nam dosao :)

Znaci Fujitsu radi za sve pare . Nego nisi nam rekao koju temp u stanu imas , napisao si samo na koliko je podesena . I kako to da nisi kupio merac potrosnje pa da tacno znas na cemu si , bar to nije skupo ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 19:39 - pre 88 meseci
Pitanje za Peca259:

Ima li nekakve razlike u radu Fujitsua i Daikina,ustvari više me interesuje kako radi Daikin,jer LGC je sličan kao moja LECA.

 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 20:57 - pre 88 meseci
Citat:
nexteen:
Dobro nam dosao :)

Znaci Fujitsu radi za sve pare . Nego nisi nam rekao koju temp u stanu imas , napisao si samo na koliko je podesena . I kako to da nisi kupio merac potrosnje pa da tacno znas na cemu si , bar to nije skupo ..

Temperatura ide od 19-20 u najhladnijoj sobi, do 22-24 u ostalim.Inače kuća je extra orijentisana prema suncu pa kad je sunčan dan maltene ne moram ni da grejem.Imam velike prozore okrenute ka jugu i istoku.
Mislio sam da da kupim merač ali kad vidim da su mi računi za moje shvatanje baš mali nije mi potreban.Grejem da bude toplo,nije sve u štednji.Uvek se utešim kad vidim da komšije sagore 5-6 tona uglja za sezonu.

[Ovu poruku je menjao peca259 dana 10.12.2016. u 22:14 GMT+1]
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 21:04 - pre 88 meseci
Citat:
kibo68:
Pitanje za Peca259:

Ima li nekakve razlike u radu Fujitsua i Daikina,ustvari više me interesuje kako radi Daikin,jer LGC je sličan kao moja LECA.


Ne znam da li sam dovoljno stručan da ocenjujem rad klime i imam je tek mesec dana.Moram samo da kažem da sam Daikin kupio iz čiste radoznalosti iako ovde većina članova pa i ja preferira Fujitsu.Uzeo sam ga i zbog manje potrošnje iako sam znao da će druga klima da smanji potrošnju onoj prvoj pa ću maltene doći na isto.Prvi utisak je samo da mi mnogo češće ide u defrost mada je to možda i zbog toga što je na severnoj strani kuće gde nema sunca i hladnije je dok Fujitsu stoji na suncu i cigle se baš ugreju oko nje i verovatno stvore neku mikroklimu.Ima valjda i manji kompresor,to nek kažu ovi stručniji od mene.Dizajn je svakako na strani Fujitsua mada su ukusi različiti.
Nekad pomislim da sam možda trebao da uzmem 12 LMCA da naguram temperaturu u najhladnijoj sobi sa 19-20 na 22 ali tu samo spavamo pa možda nije ni potrebno.Kad sve sabereš i oduzmeš to su jako male razlike i u snazi grejanja i u parama na kraju krajeva.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 21:27 - pre 88 meseci
Da dodam još da sam letos sa kolegom rasklapao Fujitsu prvi put posle šest sezona i da turbina uopšte nije bila mnogo prljava,maltene dzaba smo je otvarali.Pri redovnim servisima majstori su mi uvek govorili da je baš prljava ali nekako se na turbinu nije mnogo lepilo.
Hteo bih da pitam nekog da li to ima veze sa time što klimu maltene nikad ne palim na hladjenju.Da li se prašina više lepi zbog vlage?
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 22:21 - pre 88 meseci
Citat:
peca259: Ne znam da li sam dovoljno stručan da ocenjujem rad klime i imam je tek mesec dana.Moram samo da kažem da sam Daikin kupio iz čiste radoznalosti iako ovde većina članova pa i ja preferira Fujitsu.Uzeo sam ga i zbog manje potrošnje iako sam znao da će druga klima da smanji potrošnju onoj prvoj pa ću maltene doći na isto.Prvi utisak je samo da mi mnogo češće ide u defrost mada je to možda i zbog toga što je na severnoj strani kuće gde nema sunca i hladnije je dok Fujitsu stoji na suncu i cigle se baš ugreju oko nje i verovatno stvore neku mikroklimu.Ima valjda i manji kompresor,to nek kažu ovi stručniji od mene.Dizajn je svakako na strani Fujitsua mada su ukusi različiti.
Nekad pomislim da sam možda trebao da uzmem 12 LMCA da naguram temperaturu u najhladnijoj sobi sa 19-20 na 22 ali tu samo spavamo pa možda nije ni potrebno.Kad sve sabereš i oduzmeš to su jako male razlike i u snazi grejanja i u parama na kraju krajeva.


Verovatno je severna strana najveći uzročnik češćih defrosta,a možda si mu(Daikinu)zadao višu temperaturu,greje veću površinu,a moguće je da je tako klima podešena.
Da li Daikin kad se približi ili postigne zadatu temp.smanji brzinu,ili se gasi?Koja je klima tiša i da li se razlikuju po jačini izduva?







 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2016. u 22:22 - pre 88 meseci
Citat:
peca259: Da dodam još da sam letos sa kolegom rasklapao Fujitsu prvi put posle šest sezona i da turbina uopšte nije bila mnogo prljava,maltene dzaba smo je otvarali.Pri redovnim servisima majstori su mi uvek govorili da je baš prljava ali nekako se na turbinu nije mnogo lepilo.
Hteo bih da pitam nekog da li to ima veze sa time što klimu maltene nikad ne palim na hladjenju.Da li se prašina više lepi zbog vlage?



Mislim da se upravo na hlađenju(baš zbog vlage) turbina najviše prlja. Ja sam moju detaljno očistio letos,posle skoro tri sezone grejanja i hlađenja,i mogu ti reći da je bila prilično prljava.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 08:52 - pre 88 meseci
@peca259
Pozdrav i od mene, drago mi je da se konacno javio neko ko ima model kao i ja, podatke mozes videti u mom potpisu. Ja sam moje uzeo pocetkom 2011 i prezadovoljan sam. Grejem malo veci prostor od tebe pa sam zato uzeo dve odmah. Fale tu jos 2x LECA 07-09 da omoguce grejanje i na ispod -10, sto je u planu. Turbina se sigurno prlja vise na hladjenju, znam jer sam pred proslu sezonu grejanja cistio (majstor, ali samo cetkicom, nije skidana) i dok je grejna sezona ja ih ne gasim osim kad je vreme za ciscenje filtera. Do maja ove godine turbine su bile maltene ciste, a posle sezone hladjenja katastrofa. Pa sam ih pred ovu sezonu sam prao onako namontirane, cudo je izaslo iz njih. Sad greju mnogo bolje i manje idu u defrost.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 14:57 - pre 88 meseci
Sinoć kod mene beše neka magla i velika vlaga tako da je LECA bila u defrostu bar jednom,možda i koji put više,ali nisam ispratio.
Danas pogledam kantu koja stoji ispod klime,a ono skoro crna voda.Pogledam izmenjivač a on kao nov,sija.
Oko mene komšije uglavnom lože ugalj i to neki kameni,tako da mislim da je izmenjivač najviše bio prljav od raznih čestica i gareži iz vazduha.
Inače sam pred sezonu grejanja oprao i spoljnu i unutrašnju.
Znači preporuka za onog ko nije prao spoljašnju,kad su velike vlage i magla slobodno podignite koji stepen više,na klimi se u defrostu odlično ispira prljavština.
Provereno funkcioniše.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 16:05 - pre 88 meseci
Pa to je od kamenog uglja koji je pun sumpora. Kod nas se najvise koristi Resavica koji jeste kvalitetan i nema mnogo pepela, ali je uzas kako smrdi. Drveni ugalj je nesto bolji ali zato pepela koliko hoces.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 19:28 - pre 88 meseci
Citat:
kibo68:
Citat:
peca259: Ne znam da li sam dovoljno stručan da ocenjujem rad klime i imam je tek mesec dana.Moram samo da kažem da sam Daikin kupio iz čiste radoznalosti iako ovde većina članova pa i ja preferira Fujitsu.Uzeo sam ga i zbog manje potrošnje iako sam znao da će druga klima da smanji potrošnju onoj prvoj pa ću maltene doći na isto.Prvi utisak je samo da mi mnogo češće ide u defrost mada je to možda i zbog toga što je na severnoj strani kuće gde nema sunca i hladnije je dok Fujitsu stoji na suncu i cigle se baš ugreju oko nje i verovatno stvore neku mikroklimu.Ima valjda i manji kompresor,to nek kažu ovi stručniji od mene.Dizajn je svakako na strani Fujitsua mada su ukusi različiti.
Nekad pomislim da sam možda trebao da uzmem 12 LMCA da naguram temperaturu u najhladnijoj sobi sa 19-20 na 22 ali tu samo spavamo pa možda nije ni potrebno.Kad sve sabereš i oduzmeš to su jako male razlike i u snazi grejanja i u parama na kraju krajeva.


Verovatno je severna strana najveći uzročnik češćih defrosta,a možda si mu(Daikinu)zadao višu temperaturu,greje veću površinu,a moguće je da je tako klima podešena.
Da li Daikin kad se približi ili postigne zadatu temp.smanji brzinu,ili se gasi?Koja je klima tiša i da li se razlikuju po jačini izduva?






Nisam se nešto previše udubljivao u to kako radi Daikin ali sam primetio da spoljne jedinica ponekad baš krene da brunda i to malopre na 8 stepeni spolja ali ne primećujem da se unutra nešto dešava.Merio sam i temperaturu na izduvu jedan dan i nije bilo neke razlike u odnosu na Fujitsu.Mislim da Fujitsu bolje greje ali i jači je, više vazduha provuče na sat.Što se tiče buke ne mogu da ocenim jer mi je Daikin iza ledja u spavaćoj sobi pa čujem svaki šum.Do sada nisam primetio da se i jednom ugasio,možda ne postigne zadatu temperaturu mada smanji brzo temperaturu na izduvu.Zasad sam zadovoljan ali ću ga testirati malo više na minusu pa ću dati izveštaj.



Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 19:45 - pre 88 meseci
Inverter se i "trudi" da nikad ne postigne zadatu temperaturu.Iskljucice se kad mu njegov minimum snage bude previse za odrzavanje zadate temperature.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2016. u 19:58 - pre 88 meseci
Citat:
peca259:

Nisam se nešto previše udubljivao u to kako radi Daikin ali sam primetio da spoljne jedinica ponekad baš krene da brunda i to malopre na 8 stepeni spolja ali ne primećujem da se unutra nešto dešava.



Imao sam prilike da prati rad Daikin FTXB35C, bez obzira na kojoj je strani sveta montirana, ide cesto u defrost.Ali na svu srecu to traje kratko.Daikin ide dosta cesce u defrost od Fujitsu ali je vremenski kraci.Cak se javlja i to " brundanje ' o kojem ti pises a javlja se " zveket " lima -- onaj limeni zvuk.To se javlja bukvalno na odredjeni kapacitet grejanja traje izvesno vreme i posle se izgubi taj zvuk.
Verovatno su negde pravljene ustede zbog cene.
Cak sam ja stekao utisak i da je vazduh koji izduvava nesto hladniji kada radi na ' odrzavanju ' temperature.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 08:27 - pre 88 meseci
Anone smesan si lik, dobro jos nisi napisao da radim u midei hahaha care.

To sto kazes da sam je unapred hvalio to sam rekao zbog hladjenja da sam bio prezadovoljan, kao i da sam probao grejanje u prvim hladnim danima i da je kuljao vreo vazduh iz nje s tim da nije bilo bas bas hladno mozda oko 7-10c.

I drugo sto sam i ranije napisao, tokom ugradnje su je majstori iz servisa bas bas nahvalili, pritom ti majstori su mi dobri priljatelji ne bi me lozili, oni inace valjaju dakinove klime za koje isto imaju samo reci hvale.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Po mojoj proceni potrosnje midee, za Novembar mesec (a na kontu razlike izmedju letnje potrosnje i sad zimske)


Ova Midea mi je trosila danju prosecno oko 180-250wati max za 22-24 temp u sobi, a nocu od 300 pa do cak 500 wati onu noc kad je bilo -7 za 20-21 temp naravno na sat :)

Ovo su grube mere ali nisu daleko od precizne.

Ako mi verujete ovu klimu sam sad samo jednom video da je otisla u taj famozni defrost, radila ga je 3-4 minuta na njoj tada pise DF, iz spoljasne jedinice je iscurelo mnoooooooooogo vode, bila je neka maglustina napoljnu oko 23h -3 temp. napolju

Znaci jako jako retko ide u defrost, polozaj joj je na jugo-zapadu.
__________________________________________________________


U subotu kad je bilo sunacano i toplo cini mi se oko 10c, posto sam sedeo na terasi unutra je bilo podeseno 24, u jednom momentu se spoljasna jedinica skroz ugasila znaci ni vent nije vrteo, unutrasnja je vretela na nekim smecnim obrtajima.

Verovatno joj se desavalo ono sto je kolega gti2 napisao.
_________________________________________________


Pitanje, kad je temp recimo podesena 24c auto fan mod, i ja podignem na 2gu brzinu dali to vise podize kapacitet i potrosnju struje i vece obrtaje spoljasnje jedinice ??? Posto mi se cini da malo ubrza i spoljasnja ili tripujem .



Inace nacinio sam snimke i fotke samo da na montiram sto bolje perfomanse sa anona pa kacim hahah
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 09:04 - pre 88 meseci
@ sasamanas

Mozes malo da proucis ovako nesto...........

http://www.fgnordic.se/media/5...rvice_Instruction_9-14LTCN.pdf

 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 09:14 - pre 88 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
peca259:

Nisam se nešto previše udubljivao u to kako radi Daikin ali sam primetio da spoljne jedinica ponekad baš krene da brunda i to malopre na 8 stepeni spolja ali ne primećujem da se unutra nešto dešava.



Imao sam prilike da prati rad Daikin FTXB35C, bez obzira na kojoj je strani sveta montirana, ide cesto u defrost.Ali na svu srecu to traje kratko.Daikin ide dosta cesce u defrost od Fujitsu ali je vremenski kraci.Cak se javlja i to " brundanje ' o kojem ti pises a javlja se " zveket " lima -- onaj limeni zvuk.To se javlja bukvalno na odredjeni kapacitet grejanja traje izvesno vreme i posle se izgubi taj zvuk.
Verovatno su negde pravljene ustede zbog cene.
Cak sam ja stekao utisak i da je vazduh koji izduvava nesto hladniji kada radi na ' odrzavanju ' temperature.

Rekao mi je i majstor da će se čuti onaj limeni zvuk.Buni me samo što je bila bučnija kad su veće dnevne temperature,jednu noć na minusu nije se ništa čulo radila bez prestanka tiho.Ali opet mi nije jasno zašto krene ono brundanje iz čista mira.Temperatura u plusu,nisam vetrio unutra,stabilna temperatura a klima zabrunda jedno 30-60sek pa počne normalno da radi.Primetio sam i da kad god smanjim brzinu ventilatora sa maksimalne ona se zaustavi pa krene posle nekog vremena (mislim da nije defrost,toplo napolju).
I još da pitam nekog da li da skinem lule i creva za kondenz,nije mi bitno gde kaplje pošto voda ide u oluk i sa druge klime na stazu pored kuće.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

nesone1966
Vrsac, Kosava 300 dan/god

Član broj: 202083
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 09:20 - pre 88 meseci
Citat:
nexteen:
To majstore , kakva klima :)

Ovu cemo morati ti i ja da probamo, pa sta bude!!! Nove Nokria-e.
Cekamo da nas dragi drug krene sa njima.....
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 09:31 - pre 88 meseci
Citat:
sasamanas:

Inace nacinio sam snimke i fotke samo da na montiram sto bolje perfomanse sa anona pa kacim hahah



Ajde daj te snimke i podatke ......ali prvo " montiraj ".Ranije se pisalo o klimi Midea i to on-of koje greju na - 20 , - 25 C i to po 100 m2 a i vise , pa zato ja kazem da je tih tvojih 55 m2 + 15 m2 ( 70 m2 ) nekako za mene bas malo.Vidjao sam takve klime , kao tvoju i obicno ih nude lokalne baje .
Kod mog frizera je ugradjena bas jedna takva klima.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.12.2016. u 09:38 - pre 88 meseci
Citat:
peca259:

Rekao mi je i majstor da će se čuti onaj limeni zvuk.Buni me samo što je bila bučnija kad su veće dnevne temperature,jednu noć na minusu nije se ništa čulo radila bez prestanka tiho.Ali opet mi nije jasno zašto krene ono brundanje iz čista mira.Temperatura u plusu,nisam vetrio unutra,stabilna temperatura a klima zabrunda jedno 30-60sek pa počne normalno da radi.Primetio sam i da kad god smanjim brzinu ventilatora sa maksimalne ona se zaustavi pa krene posle nekog vremena (mislim da nije defrost,toplo napolju).
I još da pitam nekog da li da skinem lule i creva za kondenz,nije mi bitno gde kaplje pošto voda ide u oluk i sa druge klime na stazu pored kuće.


Meni se cini da taj zvuk se javlja samo kada je potrosnja struje oko 450 - 550 wati.Samo u tom rasponu.Obavezno skini lulicu i moj savet je da ugradis grejac tacne i to sa nezavisnim prikljuckom na struju.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316824 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.