Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362753 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja18.12.2016. u 19:33 - pre 89 meseci
Ima li ko kakav pijedlog kako rijesiti problem kad je predimenzionisana klima? Vanjske jedinice mi se cesto gase i pale od prilike svakih pola sata i to kad je temperatura preko 0C°. Kada je ispod 0 onda rade konstantno na minimumu. Unutrasnja je uvijek konstantno 23C al me brine to sto se vanjsle pale i gase sto sigurno nije dobro. Nocrija se zna isto nekad ugasit al samo ako je temp +5. Sta radi vanjska kada je na stand by-u? Jel ikako vrti kompresor? Po zvuku bi se reklo da ne jer se apsolutno nista ne cuje na vanjskoj.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 00:40 - pre 89 meseci
Citat:
sasamanas:
Vi i dalje ne kapirate da fuji nije ni j od japana.

Slobodno se raspitaj.

Zaboravih da napomenem 5 god garancije na mideu sa redovnim servisima 1 god.


Da sam znao da ovde ima toliko hejtera klima kije nisu navodni japanci ne bih uopste ucestvovao u pisanju iskustva o midei.



Ukucaj Fujitsu General i proguglaj malo.
Nemoj da se sramotiš.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 01:31 - pre 89 meseci
Mislim da se kompresor uvek vrti na mali broj obrtaja dok je ukljucena. I moje tako kada je toplije na primer 10c i vise pale gase low brzinu jer vrlo brzo postizu zadatu temperaturu. Tako rade vec 5 godina pa to nemoj da te brine uopste. Koristi Auto mod tada i Economy i uzivaj. Ako te bas nervira, iskljuci jednu tako da ostale preuzmu na sebe rad i radice konstantno a ovu ukljucuj po potrebi, kada su minusi kao sada.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 09:17 - pre 89 meseci
Citat:
podrizvan:
Ima li ko kakav pijedlog kako rijesiti problem kad je predimenzionisana klima? Vanjske jedinice mi se cesto gase i pale od prilike svakih pola sata i to kad je temperatura preko 0C°. Kada je ispod 0 onda rade konstantno na minimumu. Unutrasnja je uvijek konstantno 23C al me brine to sto se vanjsle pale i gase sto sigurno nije dobro. Nocrija se zna isto nekad ugasit al samo ako je temp +5. Sta radi vanjska kada je na stand by-u? Jel ikako vrti kompresor? Po zvuku bi se reklo da ne jer se apsolutno nista ne cuje na vanjskoj.


Opusti se i pusti klime da rade svoj posao... ako se gase to samo znaci da su nadoknadile toplotne gubitke objekta i da nemoraju da dodaju u objekt energiju... a na minusu i kad je kompresor iskljucen nocria ga drzi pod naponom i indukcijski tako podgreva ulje ako ima potrebe i uvek je spremna za rad, a mislim i ove druge... tako je to kod fujitsu, nema grejace za kompresor imaju pametnije resenje... dakle da skratim, upali klime podesi zadatu temperaturu i zaboravi ih... sem za ciscenje filtera. Sto neko rece, postavi temp na zeljenu, fan na auto, economy mod on i uzivaj...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 09:34 - pre 89 meseci
Citat:
kibo68:
Citat:
sasamanas:
Vi i dalje ne kapirate da fuji nije ni j od japana.

Slobodno se raspitaj.

Zaboravih da napomenem 5 god garancije na mideu sa redovnim servisima 1 god.


Da sam znao da ovde ima toliko hejtera klima kije nisu navodni japanci ne bih uopste ucestvovao u pisanju iskustva o midei.



Ukucaj Fujitsu General i proguglaj malo.
Nemoj da se sramotiš.


@kibo68

To se vidi iz AVIONA , pokusaj nekakvih trgovaca da proture nekakve price o Midea klimi.Vidis da su se organizovali pa sa nekoliko profila krecu da plasiraju neke bajke.
Vidis da se @sasamanas , covek pripremio sa svom aparaturom i meracima.To ti je klasika , vidis da je krenuo sa hvaljenjem klime kao da mu je devojka ili neko BOZANSKO bice ...---- te ima lampice , wi-fi , senzori , .......greje 55 - 75 m2 ,............itd.Tu jos malo pa krece oni klasicni fazoni -- napolju - 10C na izduvu 60 C , grejem 100 m2 potrosnja minimalna..............tu krecu video klipovi , meraci ....ludilo......sve u cilju da svoje prevare naprave sto realnije i lakse objasne magicne mogucnosti Kineske klime Midea.
Te fore su im prolazile pre vise godina kada su ljudi koristili manje ovaj nacin grejanja.Ipak je nas koji koristimo klime mnogo teze prevariti .
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 09:42 - pre 89 meseci
Meni nije nikako jasno i pitam ZASTO ????
Ako mi ipak zivimo u Evropi gde vladaju nekakvi uslovi i standardi kvaliteta -- ZASTO to da ne iskoristimo i zatrazimo Sertifikat za neki uredjaj.Zasto da damo 50 000 dinara i da mi neki trgovac objasnjava kako je to dobro ili mi protura pricu NECE SE POKVARITI................
Pa nismo mi izasli iz pecine ili dosli iz kamenog doba.Da li je moguce da jos uvek ljudi razmisljaju tako u vremenu gde svet postaje globalno selo , tehnologija napredovala .................STRASNO......
Pa nismo mi dosli iz Kenije gde lokalni poglavica i vrac gataju.
 
0

nesone1966
Vrsac, Kosava 300 dan/god

Član broj: 202083
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 10:11 - pre 89 meseci
I kako Vam se ponasaju klime ovih dana kada je velika vlaznost?
@podrizvan
na prethodnoj strani si napisao
" Evo ovo je nocria. Sreca nema koljena ili nedaj boze odvodnog crijeva"
Objasni ukratko.
Zar voda sama ne nadje put i pored lulice, ako zamrzne crevo? Na drugim mestima?
Pozdrav svim forumasima.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 10:12 - pre 89 meseci
Ja se grejem na klime vec nekoliko godina. I kupio sam dve Fujitsu jedna je 12 LU druga 12 LEC, ne znam ni da li ima vise Lec da se kupu. Te dve su kod matoraca. Ja sa devojokm zivim u stanu 50m2 i tamo imamo jednu Fujitsu 12 LU kojeom se greje ceo prostor. Idelana raspored prostorija. Fujitsu smo uzeli samo iz razloga citanja foruma gde su ljudi zadovoljni i znao sam da necu pogresiti ako uzmem, jednostavno nema kockanja.Da je u to verme postojao ovaj novi model Midee koji sam video u realnom radu kako se ponasa itekako bi kupio i preporucio i preneo utiske.Nervira me kada se podcenjuju drugi proizvodjaci klima i savetuju ljudi kako nesto ne valja. Sve me ovo ovde podseca na srpski mentalitet i filozofiranje kao o kolima. Samo VW valja drugo je sra*e a uposto nije tako. Drugo nigde na ofrumu nisma video da se ljudi zale na grejanje Mideom. Uglavnom je neko pomenuo LG i i mozda neke fonko, monko i ostale gluposti. Ovu novu Mideu 24 kao sto sam rekao imamo na univerzitetu gde greje hol i mogu reci da greje odlicno. Fujitsu radi odlicno ali i ova nova Midea radi odlicno.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 10:23 - pre 89 meseci
@djalf
Ja sam ugradio Daikin 09 pre mesec dana i mogu da kažem da još uvek ne mogu da dam neku pametnu ocenu.Navikao na Fujitsu dvanaesticu već 7 godina pa mi sad sve čudno.Čini mi se da troši baš malo struje već sam pisao,juče na -5 izduvava baš toplo.Mislim da bi fan trebalo da mu bude malo jači ili on već sam smanji brzinu kad postigne temp. pa mi se čini da slabije duva (po podacima 580m3)..Uspeo sam da ga ugušim sa crevom i lulom ali sam se juče uspentrao i skinuo pa ću videti večeras kako će raditi i koliko će često ići u defrost.Kad sam skinuo lulu odem posle sat vremena napolju i vidim veliku baru ispod,do tada jedva malo leda ispod klime.
Ako imaš neka konkretna pitanja,pitaj.
Nisam pametan da li sam se zeznuo što nisam uzeo veću klimu jer nisam siguran koliko bi kroz mali hodnik podigao temperaturu u susednoj sobi.Klima mi je u sobi od oko 10m2 pa hodnik oko 2m i soba oko 12 m2,sve u liniji a kupatilo levo na sred hodnika od oko 4m2.Možda je džaba veća, ne može ni ona da provrti vazduh odande.Jedan dan pogledam termometar (običan na drvetu) u drugoj sobi (istina na dasci ispod prozora mi je stajao,nemam ove fensi)na njemu 16 stepeni.Klima nije radila već 12 sati,smeta ženi i night mode,ja ne osećam ništa.Uključim i podignem na 20 za sat vremena.Čini mi se da je i to valjda ok,ali sve mislim da bi možda bilo bolje sa većom klimom.

Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 11:22 - pre 89 meseci
Citat:
nesone1966:
I kako Vam se ponasaju klime ovih dana kada je velika vlaznost?
@podrizvan
na prethodnoj strani si napisao
" Evo ovo je nocria. Sreca nema koljena ili nedaj boze odvodnog crijeva"
Objasni ukratko.
Zar voda sama ne nadje put i pored lulice, ako zamrzne crevo? Na drugim mestima?
Pozdrav svim forumasima.

Evo ja već napisao.Bez creva i lulice odmah bara ispod,izgleda da ne nađe put.
I mene interesuje šta se dobije.Nisam video nikad otvorenu spoljnu jedinicu,koliko ima mesta ispod,gde ide taj led i gde se gomila.

Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 11:32 - pre 89 meseci
Citat:
nesone1966:
I kako Vam se ponasaju klime ovih dana kada je velika vlaznost?
@podrizvan
na prethodnoj strani si napisao
" Evo ovo je nocria. Sreca nema koljena ili nedaj boze odvodnog crijeva"
Objasni ukratko.
Zar voda sama ne nadje put i pored lulice, ako zamrzne crevo? Na drugim mestima?
Pozdrav svim forumasima.

pa ako procitas unazad par postova vidjeces da su mnogi patili sa ledom ako je na klimi odvodno crijevo. nadje voda put i pored lulice al vrlo brzo se zaledi i taj put i onda led raste dok ne dodje do grla.

sto se tice price Midea Fujitsu itd: ne znam kako je u drugim Ex-Yu drzavama ali u BiH je Fujitsu prilicno povoljna. u rangu sa top modelima kineza pa cak i jeftinija. i zasto bi neko rizikovo sa kinezima ako ima za isto cijenu Fujitsu. Sto se tice ostalih japanaca Toshiba Mitsubishi itd oni su kod nas preskupi. siguran sam da su bolji od Fujitsu ali budimo realni vecina nas kupuje klime da bi ustedili a ne zato sto imamo para za bacanje. ko ima para za bacanje on ce svakako kupiti konvektore i grijati se ko gospodin bez puhanja i buke ili ugraditi podno grijanje na toplotnu pumpu. Ako se gleda samo koliko kvadrata mozes pokrit na -15C sa sto manje para za uredjaj i sto manje para za struju onda je tu Fujitsu bez konkurencije. Ja govorim za BiH ne znam kako je u drugim drzavama.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

nesone1966
Vrsac, Kosava 300 dan/god

Član broj: 202083
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 12:11 - pre 89 meseci
Pratim ja ovaj forum odavno,
a imam 2 Nokrie 14.
@tvrdoglavi, prvo da te pozdravim, i zamolio bih te za komentar.
Ti znas raspored kod mene.
Hvala.
Veliki pozdrav kumu i tebi iz Vrsca. :)
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 15:25 - pre 89 meseci
podrizvan

Citat:
Sto se tice ostalih japanaca Toshiba Mitsubishi itd oni su kod nas preskupi. siguran sam da su bolji od Fujitsu


Gresis , to sto su skuplji Mitsubishi i Toshiba , to ne znaci da su i bolji , prosto su takve cene od uvoznika . Da odes sad u Makedoniju , video bi koliko je basnoslovno skup Fujitsu , tako je kod njih ali ne i kod nas . Nista vise ti ne dobijes po specifikacijama ukoliko uzmes isti rang bilo kog japanca , s tim da u podeljeni u dva tabora ( Daikin , Toshiba vs Mitsubishi , Fujitsu ) , jedni ganjaju COP a drugi gledaju da daju sto vise toplote pa makar im malo i opao COP , a na tebi je da izaberes sta hoces ..


Dje si nesone , sta je sad , opet kupujes klime :D

Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 16:00 - pre 89 meseci
@nexteen
koje su mitsubishi i toshiba ekvivalentne sa jednom fujitsu LLC? LLC je deklarisana na -15 a ja sto sam vidio mitsu ovih slabijih modela je sve do -10. mene je 9 LLC dosla nesto manje od 450€. ja za te pare kod nas ne mogu uzet ni jednog drugog japanca cak i sa deklarisanih -10C. Prvi japanac sa grijanjem na -15 kosta 600€.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 16:22 - pre 89 meseci
Fujitsu llcc je klasa kao mitsubishi hj ili novi model dm,ili toshiba avant odnosno novi mirai.

Top klasa fujitsu ltca ili dok je bila nocria,mitsubishi fh,toshiba daisekai.

Srednja klasa toshiba ima samo model suzumi plus...........dok fujitsu ima lmca i malo jacu luca......isto i mitsubishi sf i malo jacu ef.

Ako gledas unutar jedne klase tesko je reci ko je kvalitetniji jer je to sve slicno.U top klasi svaka npr 12ka ima veliku vanjsku jedinicu,veliki dvoredni izmjenjivac,twin rotary kompresor.

Mozda ima sitnih detalja,jedan je mrvicu tisi,a drugi mrvicu glasniji,ali zato onaj koji je glasniji je i malo jaci u grijanju.
To su finese na kraju krajeva.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 16:25 - pre 89 meseci
Citat:
rovaccccc:







Da je na balkanu odnos cijena kao u skandinaviji sad bi mi mozda kupovali mitsubishi fh vehz i pricali kako je fujitsu kvalitetniji ali skup :)
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 16:30 - pre 89 meseci
Ja na obe nisam skinuo lule i crevo pa zaledilo sinoc tek i naravno kaplje svud redom na ostalim rupama. Za jednu nije problem posto je iza kuce, ali ova druga je na terasi gde je ulaz pa moze da bude opasno ako je klizavo, jos stepenice blizu. Jutros sam razbio led i oribao alkoholom pa je sad suvo i postavio kofu tamo gde curi. Uzeo sam fen pa sam zagrejao lulu i crevo, skinuo ali je tu sad led pa voda ne moze da prolazi. Probao malo fenom da stanjim led sto je donekle i uspelo pa je voda isla i tu, ali sad vidim da je opet zaledilo. Dal da sipam malo toplu vodu negde da pokusam da otopim to? Nemam prilaz pozadi samo sa strane i napred, ne znam gde bih sipao da ima nekog efekta. Klima inace radi ok kao i ona druga na kojoj nisam skinuo lulu jer nisam stigao ( slava).
Hvala za info za Daikin
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 17:21 - pre 89 meseci
Srecna slava, Nikoljdan , svima koji slave a ostalima neka uzivaju u gostoprimstvu domacina......Ziveli --
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 17:54 - pre 89 meseci
Citat:
peca259:
@djalf
Ja sam ugradio Daikin 09 pre mesec dana i mogu da kažem da još uvek ne mogu da dam neku pametnu ocenu.Navikao na Fujitsu dvanaesticu već 7 godina pa mi sad sve čudno.Čini mi se da troši baš malo struje već sam pisao,juče na -5 izduvava baš toplo.Mislim da bi fan trebalo da mu bude malo jači ili on već sam smanji brzinu kad postigne temp. pa mi se čini da slabije duva (po podacima 580m3)..Uspeo sam da ga ugušim sa crevom i lulom ali sam se juče uspentrao i skinuo pa ću videti večeras kako će raditi i koliko će često ići u defrost.Kad sam skinuo lulu odem posle sat vremena napolju i vidim veliku baru ispod,do tada jedva malo leda ispod klime.
Ako imaš neka konkretna pitanja,pitaj.
Nisam pametan da li sam se zeznuo što nisam uzeo veću klimu jer nisam siguran koliko bi kroz mali hodnik podigao temperaturu u susednoj sobi.Klima mi je u sobi od oko 10m2 pa hodnik oko 2m i soba oko 12 m2,sve u liniji a kupatilo levo na sred hodnika od oko 4m2.Možda je džaba veća, ne može ni ona da provrti vazduh odande.Jedan dan pogledam termometar (običan na drvetu) u drugoj sobi (istina na dasci ispod prozora mi je stajao,nemam ove fensi)na njemu 16 stepeni.Klima nije radila već 12 sati,smeta ženi i night mode,ja ne osećam ništa.Uključim i podignem na 20 za sat vremena.Čini mi se da je i to valjda ok,ali sve mislim da bi možda bilo bolje sa većom klimom.



Tebi je najverovatnije ovaj hodnik problem.
Ne verujem da bi nešto dobio sa jačom klimom,jer da bi topao vazduh stigao do druge sobe tebi bi fan trebao da stoji na najvećoj brzini,a to je onda prava oluja,plus veća buka.


 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.12.2016. u 18:11 - pre 89 meseci
Citat:
drvac:
Ja se grejem na klime vec nekoliko godina. I kupio sam dve Fujitsu jedna je 12 LU druga 12 LEC, ne znam ni da li ima vise Lec da se kupu. Te dve su kod matoraca. Ja sa devojokm zivim u stanu 50m2 i tamo imamo jednu Fujitsu 12 LU kojeom se greje ceo prostor. Idelana raspored prostorija. Fujitsu smo uzeli samo iz razloga citanja foruma gde su ljudi zadovoljni i znao sam da necu pogresiti ako uzmem, jednostavno nema kockanja.Da je u to verme postojao ovaj novi model Midee koji sam video u realnom radu kako se ponasa itekako bi kupio i preporucio i preneo utiske.Nervira me kada se podcenjuju drugi proizvodjaci klima i savetuju ljudi kako nesto ne valja. Sve me ovo ovde podseca na srpski mentalitet i filozofiranje kao o kolima. Samo VW valja drugo je sra*e a uposto nije tako. Drugo nigde na ofrumu nisma video da se ljudi zale na grejanje Mideom. Uglavnom je neko pomenuo LG i i mozda neke fonko, monko i ostale gluposti. Ovu novu Mideu 24 kao sto sam rekao imamo na univerzitetu gde greje hol i mogu reci da greje odlicno. Fujitsu radi odlicno ali i ova nova Midea radi odlicno.



Nisam siguran,ali mi se čini da si ti pre par godina pisao da si se grejao običnom Mideom(ako nisi ti izvini).
Ako jesi voleo bi da sad objektivno napraviš paralelu između grejanja sa običnom klimom i inverterom.

Ne podcenjujem ja druge proizvođače(u ovom slučaju Midea),već tvrdim da će se sa japancem sigurno ogrejati,a sa tom novom Mideom je već upitno.Zašto onda rizikovati.
Pre desetak godina i ja sam se grejao sa običnim LG-ijem,mislio sam da je to odlično,sve dok nisam kupio inverter(Fujitsu General),ne FUJI kojeg navodi sasamanas.
Kažeš da se ljudi ne žale na grejanje Mideom. Da ne žale se jer ih nema.
Ako ih ipak ima voleo bih da me demantuju,i da podele sa nama svoja(ali realna)iskustva.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362753 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.