Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364879 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mapetbg

Član broj: 335887
Poruke: 15
89.216.37.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:19 - pre 89 meseci
Od klime do horizontalnog dela ima oko 6 m, sam horizontalni deo je dug oko 5 m. Glavni problem su ljudi sa kojima delim kuću, zato moram da koristim komplikovana rešenja.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:24 - pre 89 meseci
Moze li se staviti kanta negdje u blizini i odvedi kondenz u nju?
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

mapetbg

Član broj: 335887
Poruke: 15
89.216.37.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:28 - pre 89 meseci
Na to sam mislio kada sam rekao da mora komplikovano rešenje. Da li postoji kabl čiji grejni deo nije duži od 5m, a priključni da je dugačak bar 4-5 m? I da li silikonski kabl može u plastičnu cev?
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:32 - pre 89 meseci
Toliko metara nema smisla pokusavat sa grijacem.
Taj bi grijac trosio struje poprilicno.

Ako razvodis cijevi kroz stan tamo u stanu nece smrznut,bitno je grijacem osigurat samo dio od tacne do u stan.
 
0

talichni69
Smederevo

Član broj: 132977
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:34 - pre 89 meseci
Hvala svima na savetima, ništa manje od toga nisam ni očekivao. Zna li se ima li Viacom u ponudi još uvek Nocria model, budući da je isti već prilično mator? Uzgred, idu jako hladni dani, videćemo kako će se ponašati Daikin na ivici opterećenja.
 
0

mapetbg

Član broj: 335887
Poruke: 15
89.216.37.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 09:34 - pre 89 meseci
OK. Hvala.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 10:43 - pre 89 meseci
talichni69

Znam da ih je @tvrdoglavi je imao na lageru donedavno , moras sam proveriti , niko ti ovde to ne moze reci da li Viacom ima Nocriu ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 11:33 - pre 89 meseci
Pitanje:
U kancelariji imam stariju klimu LG LS-K1860 QC.
Za vikend nece biti grejanja radijatorima a u kancelariji treba odrzavati temperaturu na bar plus desetak stepeni.
Kancelarija od 50m2 je sa tri strane potpuno u staklu sa relativno lose dihtujucom stolarijom.
Koji rezim rada predlazete za narednih nekoliko izuzetno ledenih dana, tj. koji rezim rada je najpovoljniji za klimu i njene delove.
Minimalna temperatura grejanja koju je moguce namestiti na klimi je 16c.
Potrosnja struje apsolutno nije bitna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 13:23 - pre 89 meseci
Sve sto mozes je zadat neku temp na klimi.
S obzirom da je to cini se obicna on-off klima mislim da nema od toga nista.

Ako ti potrosnja nije bitna ubaci radijator grijalicu konvektor na struju bilo sta.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 13:49 - pre 89 meseci
Jesu se svi uprpali sto dolazi veliki minus. pa nece taj minus potrajati 10 dana pa da pozaledjivaju vanjske jedinice do ventilatora. kod mene je bilo 10 dana stalno od -5 do -13 i tek tada je zaledio odvod. klime su i dalje radile normalno bez ikakvih problema samo sto je voda curila svugdje.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 14:05 - pre 89 meseci
Mislio sam , da li je bolje da podesim na 16c ili na recimo 25c - tj. da se ukljucuje i iskljucuje kada dostigne 16c ili da neprestano radi posto sigurno nece dostici 25c.
Zato i pitam, da li ce u prvom slucaju biti veliki problem motoru da startuje na velikom minusu ili mu je bolje prakticno neprestano da radi dva-tri dana?
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 14:28 - pre 89 meseci
Jel taj lg stvarno obicna klima ili je inverter.

Ako je obicna klima ona uvijek kad radi radi maximalnom snagom.
To znaci da bi ona morala na vanjskoj temperaturi -15 da nabije u vanjskom izmjenjivacu freon na mozda -30 ili nize,da bi grijala unutra,ona to nece moci.

A i kad bi mogla imala bi cop priblizno 1.Dakle trosila bi kao i grijalica koja kosta 10€.Ubaci grijalicu i ne muci klimu.

Ako je inverter onda stavi sto nizu temp i nek radi non stop,tako bi inverteru bilo najlakse
 
0

vukcrc

Član broj: 149843
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 14:29 - pre 89 meseci
Zdravo svima,

Evo da se i ja ugledam na člana NeshaBGD i napišem svoje iskustvo posle nešto više od dva meseca grejanja na klimu.

Prvi put sam se za pomoć forumu javio u oktobru i tražio savet za klimu za grejanje dela kuće površine oko 50m2 (trpezarija, dnevna, spavaća i dečija soba).
Drugi post na strani http://www.elitemadzone.org/t22368-649-Koja-klima

Od par članova dobio sam preporuku za model 12LU i posle ekspresnog dogovora sa Duletom, u roku od par dana klima je bila u funkciji.

Ubrzo posle toga stigao je merač potrošnje i u toku novembra i prvoj polovini decembra prosečna dnevna potrošnja je bila tačno 5KW što je, koliko se sećam, sasvim blizu Nexteen-ove (koju svi uzimamo za reper i kojoj se svi nadamo). Pre dve nedelje merač se pokvario pa ne znam za koliko je potrošnja povećana jer se spoljašnja temperatura konstantno spuštala. I da je potrošnja duplirana, i više sam nego zadovoljan. Merač je popravljen pa ću ga vratiti kada sledeći put budem gasio klimu zbog čišćenja filtera.

Kao što sam napisao u svom prvom obraćanju, montaža 12LU modela je bila proba kako bih sledeće tj. ove godine ugradio još jednu u dnevnu sobu. Prema dosadašnjem iskustvu, drugu klimu sigurno neću kupovati jer je u celoj kući grejanje i više nego dobro. Ako LU izdrži kraj ove i početak sledeće nedelje za kada je najavljen najozbiljniji minus do sada, moja priča sa grejanjem je završena. Samo da napomenem da do sada nisam imao potrebu za paljenjem male TA peći u dnevnoj sobi koju sam u ovo doba godine sa starim sistemom za grejanje obavezno koristio.

Jedan mali detalj u vezi grejanja dnevne sobe… Jedna od većih besmislica koju sam pročitao na forumu je Nexteen-ova tvrdnja da u dečijoj ima koji stepen više nego u dnevnoj sobi u kojoj se nalazi klima. Izjava zvuči i više nego nelogično. Iz tog razloga njegove poruke sam uzimao sa velikom rezervom. Čak i meni izgleda neverovatno, ali u potpuno istoj situaciji sam. U dnevnoj sobi imam veću temperaturu nego u trpezariji u kojoj se nalazi klima. Sorry Next

Što se tiče komfora, za sada je sve skoro pa odlično. Temperatura u kući prilično ujednačena, oko 22-23C a buka koju pravi spoljašnja jedinica je priča za sebe. Dule može da potvrdi da sam bio blizu odluke da odustanem od montaže plašeći se da će biti previše bučna i da će smetati stanarima drugog dela kuće. Sada mogu da kažem da se klima u kući bukvalno ne čuje! Kada se baš potrudim, mogu da je čujem kada počne da radi posle defrosta.

Moram da napomenem i jedan iritantan problem. Kada je uključen swing, iz klime se čuje nekakvo tandrkanje koje nije previše jako ali mene baš iritira. Čujem ga i iz druge sobe. Iako imam utisak da sa uključenim swing-om lepše rasporedi toplotu, iz pomenutog razloga krilca uglavnom držim u jednom položaju. Eto da ne bude da je baš sve savršeno

Postoji još jedna sitnica koja mi se ne sviđa. Daljinac ima vratanca koja moram da otvorim svaki put kada hoću da uključim ili isključim swing i da promenim brzinu izduvavanja a na delu iznad vrata nalaze se dugmići 10C heat i powerful koje, sasvim sam siguran, niko ne koristi dovoljno često da bi bili na takvom mestu. Po meni, dugmići za promenu temperature, podešavanje položaja krilaca i brzine izduvavanja bi trebalo da su iznad poklopca jer su većini korisnika potrebne svakodnevno. Naravno da otvaranje vratanaca na daljincu nije nikakav problem ali da su dugmići drugačije raspoređeni, ne bih uopšte morao da ga vadim iz plastičnog nosača. Nadam se da inženjeri iz Fujitsu-a čitaju naš forum i da će moje primedbe imati u vidu

Ako do kraja grejne sezone sve ostane kako treba, obradovaću i roditelje sa dve slabije klime pa da i njih oslobodim muke grejanja na ugalj. O ovome neki drugi put, verovatno u septembru, oktobru.

Izvinjavam se na dugačkom postu ali se nadam da će nekome biti od koristi.

Kao i NeshaBGD, jedva čekam ledeni talas koji su najavili pa da vidim kako će LUCA da se izbori sa njim.

Pozdrav!
 
0

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 14:30 - pre 89 meseci
Hvala rovaccccc !
Obicna je klima, 18-tica, i izuzetno dobro greje i na debelom minusu.
E sad, sto su toplotni gubici objekta veliki, to je vec druga stvar.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 14:34 - pre 89 meseci
@Mapetbg:
Grejni kabl kroz cev i neće da ledi. Samo ga povezati preko releja na signal četvorokrakog ventila, da radi dok traje defrost.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 19:37 - pre 89 meseci
@drvlada75
Ma ostavi je na 20c i to je to, radice verovatno non stop uz povremena gasenja, ali nece doci do veceg prekida u radu jer ako do toga dodje, ulje u kompresoru ce se zgusnuti i moze da bude pogubno po kompresor. Ako si blizu, onda postepeno skidaj temperaturu za stepen-dva dok ne dodjes do najnizih 16c. Inace, obican Galanz od 200e nije stao ni na -25c, jes da nije grejao skoro nista ali nije stao.

@podrizvan
Tvoj potpis:
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat
I ja da imam Nocriu plus samo jedan 09LLC ne bi brinuo uopste. Nije da moje klime ne mogu, ali kada je veca vlaga i cesci defrost, ne mogu da postignu zeljenih 23c, mada nisam gasio Economy. Kad ugasim, greju one ali necu da ih mucim, narednih 5-6 dana smo u debelom minusu pocev od veceras, tako da nalozio prokleti kotao da potrosim neki sugavi drveni ugalj da ga ne premestam na prolece, kao sto sam pisao ranije, a nemam ga gde, morao bi napolje, a to kad pokisne posle nije ni za qac. Ovako cu natenane da ga prenesem i potrosim. Kad dodju jos dve 07LEC ili 09LLC, onda ce biti druga prica.

Tvrdoglavi ima lager sto Viacom moze samo da sanja ;)

Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 19:55 - pre 89 meseci
Dok se ti odlucis za kupovinu 07LEC , ni tvrdoglavi nece imati na lageru :D
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 20:40 - pre 89 meseci
Koja je razlika llc i lec? Kod mene ove llc imaju dosta vece vibracije od nocrie. Dali bi lec imale manje vibracija ili je to isti kompresor u obje? Neki dan sam podigao jednu klimu skroz na drvene nosace da nema dodira sa kucom i nosacima i skoro da nije bilo poboljsanja sto se tice buke. Jedini je zakljucak da cijevi prenose vibraciju na zid. Cijevi su na dvije klime direkt spojene na klime i idu pod 90° u fasadu. Sjecam se da kada su postavljali stiropor fasadu da su cijevi fiksirali ljepilom i to podosta tako da je to sada kruta veza sa klimom koja prenosi buku. Jeda klima ima cijevi koje ne idu direkt u fasadu nego malo iznad i ona se nikad ne cuje u kuci. Eto ako neko radio instalacije prije fasade neka ostavi cijevi duze izvan fasade. Barem pola metra. Ja sam se zeznuo al sad je kasno. Na ljeto svakako premjestam ove tri llc klime na zemlju da nemaju dodira sa kucom. Nadam se da se cijevi mogu bez problema nadostaviti.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 21:00 - pre 89 meseci
Citat:
podrizvan: Koja je razlika llc i lec? Kod mene ove llc imaju dosta vece vibracije od nocrie. Dali bi lec imale manje vibracija ili je to isti kompresor u obje? Neki dan sam podigao jednu klimu skroz na drvene nosace da nema dodira sa kucom i nosacima i skoro da nije bilo poboljsanja sto se tice buke. Jedini je zakljucak da cijevi prenose vibraciju na zid. Cijevi su na dvije klime direkt spojene na klime i idu pod 90° u fasadu. Sjecam se da kada su postavljali stiropor fasadu da su cijevi fiksirali ljepilom i to podosta tako da je to sada kruta veza sa klimom koja prenosi buku. Jeda klima ima cijevi koje ne idu direkt u fasadu nego malo iznad i ona se nikad ne cuje u kuci. Eto ako neko radio instalacije prije fasade neka ostavi cijevi duze izvan fasade. Barem pola metra. Ja sam se zeznuo al sad je kasno. Na ljeto svakako premjestam ove tri llc klime na zemlju da nemaju dodira sa kucom. Nadam se da se cijevi mogu bez problema nadostaviti.



Nisu isti kompresori. LEC koristi Panasonic,kao i 09LUC koji je dosta skuplji(bar u Evropi),a LLC ima jeftiniji GMC kompresor,koji bi trebao da je rađen u saradnji sa Toshibom.
Što se tiče vibracija,o tome ti ne mogu tačno reći.Kod mene LECA se ne čuje. Ustvari jedino se čuje posle defrosta,kad krene punom snagom,ali nemam vibracija.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2017. u 21:28 - pre 89 meseci
Ni kod mene nema puno vibracija kad rade al kad odu u stand by i ponovo se pale bas se osjeti. Posto su predimenzionisane onda se cesto gase i pale pa se cuje.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364879 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.