Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356476 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

talichni69
Smederevo

Član broj: 132977
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 08:42 - pre 88 meseci
Ja nemam dilemu šta ću nabaviti za prizemlje za sledeću grejnu sezonu umesto Daikin-a koji se seli na sprat. Ako joj cena bude makar približna starom modelu nocrie, već krećem u operaciju "Nocria X". Sam fluid (R32) je 10% efikasniji na niskim temperaturama, a energetski koeficijent je sjajan A+++. Verujte mi na reč, samo celzijus-dva napolju je ponekad dovoljno da klima od mlakunjavog vazduha krene da duva topao.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:07 - pre 88 meseci
Nema sanse da bude ni blizu cijenom. Mislim da ce biti min 50% skuplja.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:17 - pre 88 meseci
Jedna LLC prestala da radi i izbacuje gresku "compressor rotor position detection error". probo ugasit na osiguracu i upalit opet isto. Ima li ko ideju sta je ili da zovem servis?
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:23 - pre 88 meseci
@podrizvan
https://www.manualslib.com/man.../Fujitsu-Asu09rl2.html?page=40
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:24 - pre 88 meseci
Meni sinoć Daikin baš duvao topao vazduh na -9.Baš čudno radi treba ga "naterati",neće tako lako da ode na maksimum.Napravili su klimu da štedi struju što možda na kraju ispadne bolje za onog kao ja što ima i kotao za dogrevanje.90 posto zime pokriva odlično.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:33 - pre 88 meseci

Znaci zvati servis. Sreca da mi nije multisplit jer sad bi se smrzo.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 09:48 - pre 88 meseci
Ako je u garanciji obavezno servis.
Trebalo bi da je u pitanju kvar pc borda spoljne jedinice nadam se da nije kompresor ali to moze sve da se proveri.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 10:22 - pre 88 meseci
Pih, fujitsu... trebao si uzeti neki drugi brend... m.... ili tako nesto...
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 10:35 - pre 88 meseci
A ja se sve vreme kajem što ne uze taj model umesto Daikin-a.Sad mi je mnogo lakše!
Malo šale nije na odmet,puno pozdrava,važno da je u garanciji.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 10:38 - pre 88 meseci
Zvao servis rekli da ugasim na 5 minuta sto sam i ucinio. nakon paljenja nesto je vrtila jedno 10 minuta i opet ista greska. Fujitsu zdravo hahaha
Srecom dolazi toplije vrijeme :D
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 11:11 - pre 88 meseci
Citat:
podrizvan:
Nema sanse da bude ni blizu cijenom. Mislim da ce biti min 50% skuplja.


Ovo je odgovor............

Dobar dan
Treba da bude u aprilu 12 nocria X dual blaster ASYG12KXCA / AOYG12KXCA
To su modeli sa nominal capacity 4.2 kw kao 14000 btu
A grejanje ima 0d 0.6 do 9kw , a nominal capacity 5 kw
Cena bi trebala da bude oko 120.000 dinara sa pdv-om kao nocria 14
Pozdrav

 
0

talichni69
Smederevo

Član broj: 132977
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 11:17 - pre 88 meseci
Meni je tako pre par godina crkla Samsung inverter klima u 6 ujutru tako što je izbila fidova sklopka. Prvo mi je trebalo vremena da skapiram zašto nemam struje, a onda sam locirao klimu kao uzrok. Prvo sam mislio da je elektronika odnosno hibrid na ploči spoljne jedinice, međutim ispostavilo se da je kompresor krepao. Klima je tad bila stara 6 godina. Tražio sam polovni ili novi kompresor skoro mesec dana, onda digao ruke od nje i prodao je maltene kao staro gvožđe i uzeo Daikin. Međutim, ova zima je vrlo jaka i shvatio sam da ni Daikin FTX35 ne može da mi greje celo prizemlje na temperaturama nižim od -7C, pa ću za sledeću sezonu verovatno uzeti Fujitsu Nocriu, novi model ili stari ako baš prekrdaše sa cenom. Daikin lepo greje, ali na -17C koliko je bilo par jutara, iz njega je samo izlazio mlak vazduh, morao sam dnevnu sobu da dogrevam sa norveškim radijatorom od 1200W.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 11:31 - pre 88 meseci
Citat:
peca259:
A ja se sve vreme kajem što ne uze taj model umesto Daikin-a.


Meni se cini da je kod njega spoljasnja jedinica brendirana kao "General" a unutrasnja je "Fujitsu"......cudna kombinacija !!!
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 11:55 - pre 88 meseci
Ili cak Fuji... Fujitsu, General, Fuji, isti uredjaji, ista linija na kojoj se proizvode... samo modeli da su odgovarajuci, i pase sve jedno na drugo, proveri se lako po kataloskom broju rezervnog dela, odnosno "sirovine" koja ucestvuje u sklapanju uredjaja... Ti su brojevi jedinstveni za svaki deo i ne ponavljaju se i ne menjaju nikad, dok oznake uredjaja ili brendiranje moze da se menja ili ponavlja...
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
195.222.57.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 12:12 - pre 88 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
peca259:
A ja se sve vreme kajem što ne uze taj model umesto Daikin-a.


Meni se cini da je kod njega spoljasnja jedinica brendirana kao "General" a unutrasnja je "Fujitsu"......cudna kombinacija !!!

Obratno vanjska fujitsu unutrasnja general
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 12:16 - pre 88 meseci
Anone decko sta si se uzbudio :) lozim te malo sta si se istrzo odmah.


Mislio sam da se odjavim sa teme al neeeeeeeeeeeeeeeeeecu :)

Evo da prenesem iskustva sto se tice grejanja na klimu Midea Misssion i to :

Indoor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)
Outdoor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)
Factory code : "MOB03-12HFN1-QRD0GW"



Za one koji nisu u toku :

-Klima je postavljena u dnevnoj koja je jedana prostorija sa kuhinjom i trpezarijom odvojena samo sankom i ima 30 kvadrata i tu prostoriju direktno greje.

-Duva pravo ka hodniku i spavacoj, taj pravac je otvoren jer nepostoje vrata izmadju dnevne sobe i hodnika (pogledaj skicu)

-Hodnik ima 9kvm, spavaca soba 12kvm, hodnik se greje uvek i direktno kao i dnevna soba, jer ponavljam nemam vrata.

-Spavaca soba 12 kvm ova desno nju grejem indirektno ( na skici to je soba desno onu levo nikad ne grejem jer nije zavrsnea i sluzi kao magacin), u njoj (sobadesno koju koristim) nikad nije ispod 18 i ne grejem je konstantno vec po potrebi ali ne dozvoljavam da padne ispod18, a to postizem otvaranjem zatvaranjem vrata kao i podesavanjem krilca na klimi, tako sto kad hocu da je zagrejem podesim da duva pravo ka njoj.

- Najveca tem na izduvu koju sam izmerio je oko 58c



Zakljucak :

-Klimom grejem direktno i konstantno 30+9mkv, i indirektno i spavacu sobu 12kvm kao i kupatilo od 7kvm.

-U 30+9 nikad nije ispod 22-23, a ove indirektne grejanje nikad ispod 18-19, tu temp im ja diktiram, preko daljinca klime, a za ove indirektne soba+wc otvaranjem-zatvaranjem vrata. Nocu mi je sve sirom otvoreno, kao da akumuliram malo toplote :)

Skica






_________________________________________________________________________________

Grejao sam malo i Oktombar al to je zanemarljiva potrosnja bila.



Potorsnja struje (letnja mi je bila oko 300-350 kilovata) :


NOVEMBAR:

Ukupna potosnja 618 kilovata - 300 iz letenje potrosnje tj ono sto inace trosim=318

318 za grejanje tj klimu sto je 318/30dana=10.6 kilovata dnevno / 24sata = 441 wati na sat


__________________________________________________________________________________


DECEMBAR

Ukupna potrosnja 781 kilovata - 300 iz letnje potrosnje tj ono sto inace trosim=481

481 za grejanje tj na klimu sto je 481/31dan=15.5 kilovata dnevno / 24sata = 646 wati na sat


__________________________________________________________________________________

Za Januar za sad ukpupna potrosnja oko 240-250, do duse lozio sam kamin par dana jer sam bio kuci za praznike, naravno kad budem racunao Januar oduzecu dane u kojima klima nije radila a na osnovu prosecne dnevne potrosnje.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


A sad ostali detalji koga zanima :


IZOLACIJA :

Objekat kuca, tj potkrovlje u kuci :


- PVC stolarija Veka, duplo vakum staklo nije punjeno argonom mislim da kad sam uzimao nije ni postojala ta opcija, neka srednja klasa vekinog profila dal bese 8 komora nisam siguran, recimo imaju neki najeftiniju pa onda ide ova moja, a svaka sledeca je skuplja samo zbog dizajna a ima isti broj komora koliko se secam tad je tako bilo. Roletne nemam ali su u planu !

- Zidovi spoljasnji fasada 5cm stiropora takozvana demit fasada mislim da je klasika 17gramski,

- Unutrasnji zidovi a koji su ka spolja isto 5 cm stirpopora.

- Pregradni zidani ytongom, negde malterisano negde lepljenje gips table.

- Kosine spolja na dasci paropropusna-vodenonepropusna folija, kontra letva letva pa crep takozvani duplo ventilirajuci krov, nije direktna izolacija ali ima vazduha kao promaje, koji leti rashladuje krov i susi unutrasnju izolaciju nisam siguran dal ima svojstvo izolacije, mozda kao vazduh. Vazduh struji i ipod crepa a do daske kao i ispod daske a do izolacije. Recimo leti u opste nije pakleno vuce kao u mnogim potkrovljima, sobe koje su na severu mogu da prodju i bez klime.

- Unutra izmedju rogova a do daske, 5cm stiropora 10 cm mineralne staklene vune Knauf i to je radjeno do vrha krova i ako se ne koristi tavanski prostor.

- Ploca tj plafon, rostilj za gips table koje su kacene na nosece drvene grede, na profile lepljena 3roslojna folija ( aluminijum, mrezica, najlon takozvana parna brana) aluminujum gleda ka sobi tj podu, ima svojstvo da vraca toplotu a sluzi i kao parna brana.Gore na toj ploci-plafonima od izolacije na tom rostilju 10cm staklene vune za sad, planiram da stavim barem jos 10 a mozda i 15 cm. Mada je u principu taj gore vazduh zarobljen.

- Pod 3cm storodura pa ravnjajuci sloj 8-12 cm. Dnevna soba,kuhinja, trpezarija hodnik, wc sve u granitno-porcelanskoj keramici kao imitacija drveta, Spavace sobe laminat.

- Ipod mene se greje prostorija tamo gde su moje spavace sobe 2, ispod je tu dnevna soba u kojoj se lozi, a dimnjak prolazi kroz moju desnu spavacu sobu, koji sam zatvorio gipsom i uradio izolaciju (mozda nisam trebao) a iz bezbednosnih razloga. On odaje vrlo vrlo malo toplote. Mozda na prolece olupam sa njga gips i izolaciju pa nalepim neki kamen da iskoristim tu toplotu max.
Ovamo gde je meni dnevna, ispod su 2 spavace i hodnikm te njihove prostorije se ne greju.


- Kubikaza voleo bih da je izracunam ali je kmplikovano, sto zbog kosina sto zbog spustenih plafona koje imam, potkrovlje nije ono nisko nego je skoro kao sprat, recimo desna strana je zidana 10 reda blokova + betonska greda ima preko 220cm visine i vrlo malo kosine, a leva strana klasika 6 reda+ betonska greda oko 145-155 cm, dnevna soba hodnik, wc, ne racunajuci spustene plafone visina 265cm, spavaca soba desno ova koju koristim 235cm, niza je iz razloga sto soba levo koju jos uvek ne koristim ima galeriju na pola svog plafona i ceo ovaj od sobe koju koristim.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

-Za grejanje kao opcije jos imam jos i elektricno podno grejanje od 3kilovata u dnevnoj sobi sa kuhinjom i trpezarijom, i 1.5 kilovat u hodniku i wcu.
-To su oni grejni kablovi sto idu u ravnjajuci sloj a mogu da akumuliraju toplotu u betonu, jako lepo greje ali trose :) tu mislim u odnosu na klimu.
-Imam i kamin, varijanta ugradno loziste snage cini mi se do 12 kilovata.
-Jedan Norvesi radijator od 1.2 kilovata koji sam kupio za spavacu sobu a samo iz razloga da bude bekap klimi ako zatreba, kao i za dogrevanje za kad se kupa beba. Nisam ga upalio 2 meseca bukvalno.


99% vremena za novembar-decembar grejanje na klimu, izuzev januara kad sam lozio par puta jer sam bio kuci.
_____________________________________________________________________________________________


- Moji licni utisci za Midea klimu, sta god ko mislio ova klima ubija kako greje, u 30-40 kvadrata sa solidnom izolacijom bi postigla svaku zadatu temperaturu 100%, u mom slucaju i preko 50 kvadrata. Licno sam prezadovoljan, potrosnja smesna, da je vukla i max 1450wati (koliko po specifikaciji max moze da povuce) ja bih bio zadovoljan jer moze da ugreje i preko 50 kvadrata kod mene.

- Sto se tice buke, meni licno je sasvim ok spoljasna je jako tiha ali sam primetio da mi vise smeta vibracija koju prenosi na ceo spoljasni zid pa deluje kao da buci-urla, a u stavari kad izadjem i stojim pored nje u opste zvucno glasna, resicu to onim gumicama.

- Unutrasnja nije uopste bucna do 2ge brzine skoro da se ne cuje, bas imam snimak telefonom dok radi, a na snimcku se cuje tk, tk , sekundara na zidnom satu :) treca i turbo da, cuje se strujanje vazduha bas.

-Sto se tice defrosta jako su brzi i retki, sam proces je jako precizan i komotan ( nema hladnog vazduha), pocinje dizanjem krilaca na gore, prestankom duvanja, zvuk freona koji odlazi ka spoljnjoj jedinivi (cuje se shhhhhhhhhhh) spoljna kao da stane kompresor u tom momentu, zatim krece da ubrzava kao spejs satl (taj deo je malo bucniji) zatim krece topljenje i isparavanje nakupljenog leda, ona usporava skoro da stane skroz mislim da spoljnu jedinicu.
Unutrasnja na displeju ne stoji vise DF, vec pokaze zadatu temp, spoljna krece polako da se zalece (mislim na nakon otpljavanja) unutrsnja pocinje da pokrece krilca i polako pocinje lagano da ubacuje topli vazduh i onda sve jace i jace do zadate, a sve to u skladu sa spoljasnom.
Znaci hladnog vazduha nema uopste.


Primmetio sam i da ima valjda kao neke chech defroste ili sta je to vec, a to se uglavnom desava kad se sa zaleta spusti temp na daljincu ili brzini ventilatora, prestane da duva unutrasnja grilca stanu na ravno, spoljasnja se cuje da radi ali ne otapa, i ubrzo pocne opet da duva. Mozda se zagrejao freon previse ??? Pa da se razhladi ?
_____________________________________________________________________________


E sad malo mana ili kritika na klimu :


- Ono sto mi fali na ovoj klimi to je jaci izduv, da ima jednio 700-800 to bi mi bilo idelano, ona ima oko 470+ turbo do nekih 550.
Ovo sto navodim jer zbog spavace sobe. Ovih njenih 470 max je i previse za dnevnu sobu od 30 kvadrata,
al kad odem u spavacu sobu i gledam ka klimi sa vrata sp sobe a sto je udaljenost od 6.5 - do 7.5 metara oseca se da dolazi vrcu vazduh ali je to jako jako sporo i lagano. Da ima 700-800 jako bih brzo mogao da podignem tep u spavacoj sobi, a ovako lagano se zagreva.


- Do mozda nekih -2 -3, je odrzavala zadatu tem po daljincu i auto fan mod, a ispod te temp mora da se dize ili temp na daljincu i ostane autofanmod, ili ista temp ali veca brzina ventilatora, sto se verovatno desava jer krece da gubu kapacitet za toliku kvadraturu verovatno, kapiram da mi je manja kvadratura tipa da imam vrata za dnevnu sobu znaci tih 30kvm da se to ne bi desavalo ili bi ali na mnogo vecem minusu.
Radi i ovako i greje sto mi je najbitnije, sigurno da trosi vise i da kompresor vrti na vecem opterecenju, ali bitno mi je da GREJE.


- Primetno bolje radi-prodize-produva, cim vidi malo sunca ne bitno kolika je temperatura odmah smanji obrtaje kompresora a verovatno i potrosnju, po osecaju 20% bolje.
Spoljna mi je na Jugo zapadnoj strani bas idelana pozicije za zimske uslove.


- Cevna instalacija mi je 1 metar, ne znam dal bi jos bolje radilka da je vise

- Unutrasnja jedinica mi je jako blizu plafona, tj spustenog plafona nema ni 10 cm, gotovo sam siguran da bi bi mnoooogo bolje mesala vazduh da je mogla nize da ide ali jbg, drugacije nije moglo. evo slike



-I kao najvecu manu za grejanje klimom a sto retko ko pominje ovde to je, isusivanje vazduha kod mene i ispod 30% vlaznosti sto je jako jako lose.

Vestacki uspevam da podignem za 8-12 % ali sve je to cimanje, smesi mi se neki ovlazivac vazduha :)

Naravno da postoje besnije i skuplje klime koje mogu imaju opciju da vlaze al to je vec neka druga prica.




"Mozda" sam trebao da uzmem 18icu istu klimu, ili nekog Japanjezera :) 12 sto ima jaci izduv, do duse u glavi mi je uvek bila da cu imati 2 klime, jer jako ce biti tesko grejati i levu spavacu sobu, koja nikako nije na putu toplog vazduha, ostale prostorije su po meni idelano postavvljenje kao i klima koja duva ka njima, ta leva soba me samo zeza. Zato sam mozda trebao 18+9 ili japanjezera 12+9

Tako da u planu je 9 ili 12 jednog dana, samo da se jos izdoktorise najbolja pozicija za nju i nakupi viska love.

Iskreno verujem da kad bi ova klima bila kod nexta u istim njegovim uslovima podjednako grejala kao i japanac kojeg on ima, jedino bi bila razlika u potrosnji verovatno ali to ne bi bilo dramaticno sigurno mozda 10-20% vise ili mozda manje, nemamo cop vrednosti za Mideu.

I kao sto neko rece a to je i moj stav, "Nije klima, kotao, norveski, podno, parno .... potrosac-potrosaci, potrosac je OBJEKAT imaj te to u vidu"





I za kraj :

izmedju ostalog i plan kuce-potkrovlja koga zanima da prostudira




I da se pohvalim, juce sam uzeo dugo ocekivani wifi stiker, aplikacija za android radi savrseno jako je brz odziv svih komadni, jako je dobro sto prikazuje spoljnu temp, vlaznost vazduha, koju prikuplja sa spoljog senzora. Kao i WIND valjda promaja na spoljnoj jedinici ? Mislim na promaju sa ventilatoru tj njegova brzina
Kao i prikaz unutrasnje temp naravno u delu gde se klima nalazi...

Sinocna tj noćašna situacija napolju -14 unutra 24 (kod unutrasnje klime) u sobi 23, ventilator na 2goj brzini, zadata temp 26c :

Jako lepa aplikacija.





Anone okani se kineza i Midee, drzi se svoj japanjezera al nemoj da hejtujes ostale brendove iz raznih naroda i narodnosti :)


Mislim da nije moglo detaljnije, ostao sam vam samo jos duzan za 100% stotne tacne potrosnje, trenutne, dnevne, prosecne itd itd...

Cekam da mi stigne merac potroznje za u tablu sa osiguracima pa cu detaljno izkontrolisati potrosnju u svim rezimima i uslovima.

Bice kad stigne oprema, a do tad uzivaj te u jeftinom grejanju.

Pozdrav




[Ovu poruku je menjao sasamanas dana 12.01.2017. u 14:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasamanas dana 12.01.2017. u 14:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasamanas dana 12.01.2017. u 14:04 GMT+1]
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 12:21 - pre 88 meseci
Anone, prijavio sam tvoj post gde prozivas mene i moj grad. Voleo bih kada ne bi bio na ovom forumu, od kako si tu, temu je tesko pratiti od tvog sarkazma prema svemu sto nije po tebi tacno. Otkaci se od mene da te ja ne otkacim uzivo.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 13:07 - pre 88 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
podrizvan:
Nema sanse da bude ni blizu cijenom. Mislim da ce biti min 50% skuplja.


Ovo je odgovor............

Dobar dan
Treba da bude u aprilu 12 nocria X dual blaster ASYG12KXCA / AOYG12KXCA
To su modeli sa nominal capacity 4.2 kw kao 14000 btu
A grejanje ima 0d 0.6 do 9kw , a nominal capacity 5 kw
Cena bi trebala da bude oko 120.000 dinara sa pdv-om kao nocria 14
Pozdrav


Rade MiliD
e-mail: [email protected]
VIACOM VS d.o.o.
11070 Novi Beograd
Savograd,Milentija PopoviDa 5v
Tel:B +381 11 614 92 92
Mob: +381 63 650 000
web: http://www.fujitsuklime.com



BAN, BAN, BAN

I ovaj njegov post treba prijaviti i ako si ga prijavio.




Covek koji proziva mene i sve ostale koji od njega ne mogu da pisu o svojim iskustvima o nekim drugim klimama a koje nisu one o kojima on pise, i koje hvali.

Jos baja i ostavlja kontakte reklama 100% ?

Kako je ovo dozvoljeno ?

Tacno osecam da radi kod njih ili njima slicnim.

Da anone ja to pisem sa svojih 16 profila koliko ih imam ovde :) :) :)

Mislim lepo je imati informaciju, ali ako to nekog zanima valjda treba to da ide na privatne poruke
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 13:14 - pre 88 meseci
Račun za decembar 11000 din od toga na klime verovatno 6000-6500 din a verovatno i manje (pečem proje i pite ko nikad).Ložio sam dve večeri kad mi je zaledio Daikin i to od 17-22h.Ja veoma zadovoljan.
Ako nekog zanima kolega od zadnje nedelje oktobra do pre neki dan potrošio tonu peleta na 120m2.Ima etažni kotao samo na pelet i u odnosu na ove što kače gorionike na stare kotlove na čvrsto,osetno manje troši.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.01.2017. u 13:37 - pre 88 meseci
Jucer sad uzeo onaj grijac od 2m i 20w i rastavio ga po duzini. tako sam dobio 2 grijaca po 40w. malo me brinulo dali ce izdrzati grijac toliku amperazu ali sad za sad radi. Kabal sam uvuko kroz odvod tako sam ujedno rijesio i odvod. spoj sam silikoniro sa vatrostalnim silikonom (do 300C). Probusio sam jos par rupa duz kanala u tacni da voda jos lakse otice. sad za sad sve radi perfektno. jest da je malo veca potrosnja al planiram nekad spojiti onaj senzor vode koji ce palit grijac kada detektuje vodu od defrosta.




[Ovu poruku je menjao podrizvan dana 12.01.2017. u 14:59 GMT+1]
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356476 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.