Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6367726 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 19:52 - pre 83 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
driverxl:
@ kibo68 - Shvatanja su nam slicna obzirom da ni ja ne mogu da shvatim da neko ili vecina ne prihvata cinjenicu da se moze grejati i drugim klimama osim japanskih.Oprosti ali to "bolje greje " na osnovu samo svog subjektivnog misljenja a narocito bez licne provere da li se slican, jednak ili bolji efekat moze postici i nekom drugom ne japasnkom klimom, spada u domen rekla kazala odnosno u domen nagadjanja.Ukoliko samo malo bolje razmislis doci ces do zakljucka da jednako razmisljanje pa cak i tvrdjenje ekvaviletno tvom, moze izneti i vecina onih koji se ne greju japanskim klimama a da isti ni ne znaju kako greju japanske



Najvise primedbi je bas bilo u zadnjih 5-7 godina na invertere Midea -- mnogo losih komentara i ljudi nisu bili zadovoljni.I ti sada pricas neku pricu a klimu nisu ni okacio na zid .
Nov profil a stari znalac.......
Meni stvarno nije jasno .... " zasto vama smeta Eurovent " ???...................pa zar nije cilj da svaki kupac cuje da postoji Midea Mission sa vise razlicitih oznaka ???
Sta je problem reci kupcu..
-- imas model sa sertifikatom i kosta toliko i toliko..........
-- a imas i model bez sertifikata i kosta toliko i toliko

Pa neka kupac sam izabere, ALI zasto da se od kupca sakrije ta informacija ???
Sta je cilj ?



.....naravno da se slazem u potpunosti sa tobom u vezi tacnih oznaka i eurovent sertifikata zato sam vrlo jasno naveo oznaku klime koju sam pazario.Inace ko to ovde brani bilo koju pricu o kineskim klimama pa to pokusava da sada zabrani i meni ili jos preciznije, ko odredjuje da li se ovde sme pisati o klimama koje nisu okacene na zid?Nadam se da takve abrane nema a ukoliko je bude, postovacu je .Do tada, svako dobro uvazeni prijatelji.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:03 - pre 83 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
driverxl:
....po cemu je zabranjeno iznostiti licne opservacije na bilo koju temu ovde i cini mi se da je potpuno ocigledno je "esej" kako ga ti ovde "slavodobitno" nazva, pogodio u centar obzirom da si se ti jos ociglednije kao zagovornik, serviser i prodavac japanskih klima, nasao prozvanim.Nisam zaista mislio na tebe jer ti taj posao sa klimama radis profesionalno i iskljucivo za novac .Svakako ti hvala sto si upravo ti moj "esej" nehotice potvrdio kao tacan i poypuno ispravan.Zelim ti svako dobro ali za razliku od tebe ja u ovoj temi nisam lovac na novac tako da ni moje namere nisu kao tvoje.Pozzz.

Ako si pazljivo pratio kao sto kazes temu a izgleda da nisi ja se nikome ovde nisam nametao niti sam nudio svoje usluge. Mene su neki clanovi foruma kojima sam radio zamolili da doprinesem temi i stoga sam ovde a ti ako ne verujes malo se raspitaj. Tako da floskula lovac na novac moze da bude samo uvreda na moj racun. Isto bih ti rekao da si svoja iskustva sa grejanjem klimom podelio na ovaj nacin i da je bilo koja druga klima u pitanju.
Pricas o grejanju na klimu a imas je u kutiji.
Ako vec treba da ponovo iznesem svoje misljenje o klimama, posto mi je to struka, nisam glup da ne znam ko uvozi koji uredjaj a cak i saradjujem sa tim uvoznikom i uzimam on off klime midea od njih. Invertere necu. Ne treba mi zarada od njih dok se ne pokazu u praksi vredni toga.
Moje vidjenje bavljena nekim poslom je da ljudima nudis ono sto bi ili si uradio sebi. A sebi uzimam ono sto mislim da je najbolji odnos cene i kvaliteta. I ne pricam to jer mrzim mideu, verovao ili ne u prethodnoj i ovoj godini sam ugradio preko 60 unutrasnjih jedinica midea sa 6 spoljasnjih u 3 dm objekta i u fabrici manga u odzacima i znam zasto je ne bih sebi ugradio, bar dok ne bude duplo jeftinija.
Moram biti objektivan ovogodisnji model spoljasnje odise malo boljim kvalitetom od prethodne serije ali unutrasnje su i dalje cista kina. Tako da kad ubuduce mene optuzis za nesto budi svestan da si daleko od istine.


....drago mi je da jedan tako vrstan serviser moze da razgovara i sa "oktavom ili dve nize" jer samo kostruktivan i korektan dijalog moze biti na opste ili licno dobro.Pored zelje da nesto naucim ili mozda cak i nesto vise o klimama iz radoznalosti ili pak nekog drugog razloga, svakako da ni jedan vid licne edukacije nije i nece biti na odmet.Postujem tvoj rad iako te licno ne poznajem, ali postujem i rad i nekih tvojih kolega iz tvog blizeg komsiluka koji jednaku pricu pricaju za takodje veliki brend koji oni zastupaju i to sa vrlo vidljivim referencama u poslu kojim se bave.Naravno, pokusaj da razumes i ti ali i ostali da mi nije namera da bilo koga ovde vredjam ili unizavam, ali mi je jos manja namera da kako to kaze nas narod, ostanem nekom ili bilo kome duzan samo zato sto taj neko misli da je "neko".Srdacan pozdrav i svako dobro.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:05 - pre 83 meseci
Necu ti se vise obracati. Pozdrav.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:05 - pre 83 meseci
Moze meni neko da odgovori.osim sto se prepucavate idavite temu. Hvala
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:08 - pre 83 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Necu ti se vise obracati. Pozdrav.


Postovacu to na jednak' nacin.Srdacan pozdrav.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:35 - pre 83 meseci
Ljudi , sta vam je ............pa to su samo ovi " nasi ".Zar niste ukapirali -- tu ima raznih a najvise " onih " , sto se greju na Japance a sa novih profila iskacu sa Mission..............samo dirnes misa koji se sakrio u rupu ..........i samo krenu da iskacu !!!
Ja ukapirao odavno , nego rekoh ajde da pisem i odgovaram.....-- neka procitaju buduci kupci i neka pet puta provere tacnu oznaku !!!
Nemoj da se uzbudjujete to su samo " nasi ", s' ove teme.............

Ajde i ja da priznam da su i mene zaj***ebali trgovci -- kupio sam zeni elektricni depilator , skup za oci .Ja pametan gledao oznake,modele..........itd i kupim jedan ............a fora koju sam tek posle otkrio je -- ono sto pise na kutiji nije isto sto i unutra.Izvade epilator i promene kutiju -- skuplji depilator u jeftiniju kutiju i obrnuto.Oni skoro svi isti samo se razlikuju u boji ali i u ceni !!!
Evo ovde .....ima slicnih..............

https://www.tehnomanija.rs/epi...;filters%5Bstock%5D%5B%5D=true



 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:35 - pre 83 meseci
Ne znam za krilca na LLC, ali znam za ACS da ti je relativno blizu. Oni su negde na Zrenjanincu.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:36 - pre 83 meseci
Citat:
mr Jozza:
Grejem se klimom od 2006-te. Grejao sam se na kineze, duva kao asmatična baba kad zahladi. Korejska klima me je razočarala svojom logikom duvanja i podizanja krilaca kad postigne temp, pa mi nije bilo ugodno. Tek sa japance sam navukao osmeh na lice. I sada ga ne skidam. Ako to nije iskustvo, onda ne znam šta je. Otvoren sam za informacije i tuđa iskustva sa NOVIM modelima kineza, a tebe bih driverxl-u (ili po srbski ŠOFERČINO) zamolio da ne lepiš etikete. Kad budeš imao konkretno iskustvo i podatke onda se javi, biće mi zadovoljstvo da te saslušam, a verujem i drugima.


.....ocigledno sam pogresio kada sam mislio da je ovo forumska zajednica jednakih, ali nisam pogresio kada se svi trudite da pokazete da je ovo ipak zajednica zagovornika japanskih klima i urotnika protiv svih poklonika nekog drugog brenda koji nije japanski.Licno si upravo to nedvosmisleno pokazao jer po tvom nazalost skromnom misljenju, svi oni koji nemaju klimu zapravo ovde ni nemaju pravo glasa iliti reci???Oprosti prijatelju, druze , gospodine, lepo sam napisao koju sam klimu kupio u najboljoj nameri da iznosenjem tacnih i relevantinih podataka i oznaka za tu klimu, pomognem onima koji bi se odlucili za tu jeftiniju varijantu grejanja klimom , tako sto cu im reci da takve klime sa tacnim oznakama koje su istovetne oznakama testirane klime na Euroventu , da takve iste klime ima i kod nas.Sta je tu problem?Nista vise od toga nisam napisao a ako se to ne slaze sa tvojim ili bilo cijim "ukusom" zao mi je to je ipak samo vas a ne moj problem.Na drugom forumu sam se prijavio sa jednakom namerom ali ovde sa drugim nick-om jer je prvi bio zauzet i to samo sa namerom da nekima tamo malo pomognem a ne da odmognem.Etikete ne lepi (kako me ti vec "olepi") ova sofercina, ne, nego ste je vi svi sami svesno ili nesvesno opet kako ti rece, zalepili i da je to tako ne treba ici puno u nazad.
Ono sto nisam ovde napisao a to je cena klime koja je u mom slucaju poslednjeg dana maja iznosila tacno 45.890,00 dinara.To je slozicemo se ili mozda i necemo, sasvim pristojna cena za jednu klimu sa eurovent sertifikatom i ta cena je ipak puno niza od konkuencije na nasem trzistu.Da li sam pogresio ili mozda nisam, svakako cu znati vec prvih dana nastupajuce zime i zasigurno cu ovde preneti svoje utiske kakvi god da oni budu.Do tada imam prava da uzivam u uverenju da sam kupio pravi i sertifikovani uredjaj za relativno male pare, a posle videcemo.Pozzz.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:39 - pre 83 meseci
Citat:
mr Jozza:
Grejem se klimom od 2006-te. Grejao sam se na kineze, duva kao asmatična baba kad zahladi. Korejska klima me je razočarala svojom logikom duvanja i podizanja krilaca kad postigne temp, pa mi nije bilo ugodno. Tek sa japance sam navukao osmeh na lice. I sada ga ne skidam. Ako to nije iskustvo, onda ne znam šta je. Otvoren sam za informacije i tuđa iskustva sa NOVIM modelima kineza, a tebe bih driverxl-u (ili po srbski ŠOFERČINO) zamolio da ne lepiš etikete. Kad budeš imao konkretno iskustvo i podatke onda se javi, biće mi zadovoljstvo da te saslušam, a verujem i drugima.




.....ocigledno sam pogresio kada sam mislio da je ovo forumska zajednica jednakih, ali nisam pogresio kada se svi trudite da pokazete da je ovo ipak zajednica zagovornika japanskih klima i urotnika protiv svih poklonika nekog drugog brenda koji nije japanski.Licno si upravo to nedvosmisleno pokazao jer po tvom nazalost skromnom misljenju, svi oni koji nemaju klimu zapravo ovde ni nemaju pravo glasa iliti reci???Oprosti prijatelju, druze , gospodine, lepo sam napisao koju sam klimu kupio u najboljoj nameri da iznosenjem tacnih i relevantinih podataka i oznaka za tu klimu, pomognem onima koji bi se odlucili za tu jeftiniju varijantu grejanja klimom , tako sto cu im reci da takve klime sa tacnim oznakama koje su istovetne oznakama testirane klime na Euroventu , da takve iste klime ima i kod nas.Sta je tu problem?Nista vise od toga za pocetak nisam napisao a ako se to ne slaze sa tvojim ili bilo cijim "ukusom" , zao mi je to je ipak samo vas a ne moj problem.Na drugom forumu sam se prijavio sa jednakom namerom ali ovde sa drugim nick-om jer je prvi bio zauzet i to samo sa namerom da nekima tamo malo skromno pomognem a ne da odmognem.Etikete ne lepi (kako me ti vec "olepi") ova sofercina, ne, nego ste je vi svi sami svesno ili nesvesno opet kako ti rece, zalepili i da je to tako ne treba ici puno u nazad i to tako sto iskljucivo favorizujete klime sa oznakom Made in Japan ma gde se iste proizvodile.
Ono sto nisam ovde napisao a to je cena klime koja je u mom slucaju poslednjeg dana maja iznosila tacno 45.890,00 dinara.To je slozicemo se ili mozda i necemo, sasvim pristojna cena za jednu klimu sa eurovent sertifikatom i ta cena je ipak puno niza od konkuencije na nasem trzistu.Da li sam pogresio ili mozda nisam, svakako cu znati vec prvih dana nastupajuce zime i zasigurno cu ovde preneti svoje utiske kakvi god da oni budu.Do tada imam prava da uzivam u uverenju da sam kupio pravi i sertifikovani uredjaj za relativno male pare, a posle videcemo.Pozzz.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:40 - pre 83 meseci
Ja nikad nisam vidio da neko ovoliko prostora na temi zauzme svojim pisanjem o grijanju klimom.
A nije se grijao klimom,vec ju ima u kutiji tek :)

Ja nisma protiv kineza.
I taj sertifikat o kom toliko pricate mi ne znaci nista.

Uzeo sam fujitsu jer sam puno ih vidio kako rade 10-15 godina bez nekakve intervencije.
I kod mene radi vec 5 godina bez intervencije.
Na forumima je stotine ljudi koji imaju iskustva slicna mojim.

Kad budemo imali stotine zadovoljnih korisnika sa midea klimama......i te klime budu radile 10-15 godina bez nekih intervencija........to ce biti super i vjerujem da ljudi nece izbjegavat kineze.

Pa eto citamo se aBd narednih 10-ak godina.........do tad valjda se ide na sigurniju varijantu.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:43 - pre 83 meseci
Nenad-ynwa

Imas PM .. I da , 12 LLCC ima podeljen izduv na dva dela ...

driverxl

Ja sam taj koji je nagovorio @tvrdoglavog da nam se prikljuci i to nekon ugradnje klime koju sam preko njega uzeo , i to tek kad su me ljudi sa foruma zamolili da ga zamolim da nam se prilkjuci . Ovde nije nikad sebe preporucivao i ovde postoji nekolicina kojima je odradio posao , nisam cuo ni ovde , a ni na drugim forumima gde znam da je takodje radio ugradnje , da se neko zalio , sve same reci hvale , tako da nema razloga da ga sa te strane provocirate . Sto se tice same Midea Mission , ima vremena , pokazace ona od cega je sazdana , mene kod nje vise brine njena dugotrajnost a manje da li je bas 100%tacan podatak sa Euroventa . Vreme ce pokazati da li je taj rizik od 12k dinara bio dobra investicija .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:43 - pre 83 meseci
Citat:
Nenad-ynwa:
Moze meni neko da odgovori.osim sto se prepucavate idavite temu. Hvala


Moze da se podeli levo - desno .Ako kupujes za kes , idi kupi tamo gde je "bog " rekao -- firma koja radi klimatizaciju .Znaci , ne prodaje sporete , usisivace i sl.
To su profesionalci koji zive od tog posla.
Od mene toliko.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:49 - pre 83 meseci
[quote]anon3017188:
Citat:
driverxl:
@ kibo68 - Shvatanja su nam slicna obzirom da ni ja ne mogu da shvatim da neko ili vecina ne prihvata cinjenicu da se moze grejati i drugim klimama osim japanskih.Oprosti ali to "bolje greje " na osnovu samo svog subjektivnog misljenja a narocito bez licne provere da li se slican, jednak ili bolji efekat moze postici i nekom drugom ne japasnkom klimom, spada u domen rekla kazala odnosno u domen nagadjanja.Ukoliko samo malo bolje razmislis doci ces do zakljucka da jednako razmisljanje pa cak i tvrdjenje ekvaviletno tvom, moze izneti i vecina onih koji se ne greju japanskim klimama a da isti ni ne znaju kako greju japanske



Najvise primedbi je bas bilo u zadnjih 5-7 godina na invertere Midea -- mnogo losih komentara i ljudi nisu bili zadovoljni.I ti sada pricas neku pricu a klimu nisu ni okacio na zid .
Nov profil a stari znalac.......


.....jos jedna teorija zavere tipa "nov profil a stari znalac....".Ukoliko ce ti to uvazeni prijatelju veceras doneti poboljsanje po bilo kom osnovu, bice mi drago da makar i sa te strane mogu da pomognem.Da li sam ocekivao ovako nesto, naravno da jesam.Da li trebam da ocekujem jos nesto "vece", naravno da ocekujem.Da li sam spreman na tako nseto, naravno da jesam a ti posto si se vec odlucio na takav korak, samo izvoli i proveri i mozes biti siguran da neces biti uskrecen za adekvatan odogovor.Tvoj a ne moj izbor.Pozzz.
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 20:59 - pre 83 meseci
Citat:
nexteen:
Nenad-ynwa

Imas PM .. I da , 12 LLCC ima podeljen izduv na dva dela ...

driverxl

Ja sam taj koji je nagovorio @tvrdoglavog da nam se prikljuci i to nekon ugradnje klime koju sam preko njega uzeo , i to tek kad su me ljudi sa foruma zamolili da ga zamolim da nam se prilkjuci . Ovde nije nikad sebe preporucivao i ovde postoji nekolicina kojima je odradio posao , nisam cuo ni ovde , a ni na drugim forumima gde znam da je takodje radio ugradnje , da se neko zalio , sve same reci hvale , tako da nema razloga da ga sa te strane provocirate . Sto se tice same Midea Mission , ima vremena , pokazace ona od cega je sazdana , mene kod nje vise brine njena dugotrajnost a manje da li je bas 100%tacan podatak sa Euroventa . Vreme ce pokazati da li je taj rizik od 12k dinara bio dobra investicija .


....za sada svako postovanje tebi i Djalfu odnosno vasem naporu da pomognete radu ove zajednice na maksimalno korektan i pravedan nacin.Onako iskreno, zaista svako postovanje obojici za sada i licno bih voleo da verujem da ce se taj spisak produziti.Ne spadam u ljude koji ne znaju za rec izvini te mi sa te strane to nije problem, ali je "njegov" prvi i otvoren' nastup prema meni a ne moj prvi prema njemu, bio rekao bih "pomalo" grub i zasluzivao je iskljucivo adekvatan odgovor.Pozdrav Next.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:00 - pre 83 meseci
@driverxl

Glumac...........vrlo prosto pitanje -- " jel' ima klima 12 btu Midea Mision sa vise razlicitih oznaka u prodaji i da li je to, po tebi vazno da kupci znaju ?
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:11 - pre 83 meseci
....za ovo glumac,- Uvazeni prijatelju, niti si ti moj kum ovde niti moj ispitivac i makar bi bilo u redu da se za pocetak u komunikaciji samnom ponasas normalno ako je to moguce , odnosno onako kako prilici nadam se odrasloj osobi.Normalan koeficijent inteligencije ce to razumeti na pravi nacin, veruj mi.Pozzz.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:12 - pre 83 meseci
Znaci , nista od tvog odgovora......kao i do sada , samo smaranje teme , koja je ipak imala neki kvalitet !!! Ajde sad kreni ..........
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:19 - pre 83 meseci
Dvije zadnje stranice ispisa covjek koji se jos nije grijao klimom.
Da nije puno.

Dobro ti nama dosao.Al pomalo.

Ako tu budes narednih 5-10 godina onda ce nam tvoji komentari iskustva sa mideom dobro doci.... kao i slike snimici mjeraci itd.

Za sad nam tvoji komentari nista pametno ne donose,a potrosi dvije stranice teme.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:20 - pre 83 meseci
Citat:
driverxl:
@ kibo68 - Shvatanja su nam slicna obzirom da ni ja ne mogu da shvatim da neko ili vecina ne prihvata cinjenicu da se moze grejati i drugim klimama osim japanskih.Oprosti ali to "bolje greje " na osnovu samo svog subjektivnog misljenja a narocito bez licne provere da li se slican, jednak ili bolji efekat moze postici i nekom drugom ne japasnkom klimom, spada u domen rekla kazala odnosno u domen nagadjanja.Ukoliko samo malo bolje razmislis doci ces do zakljucka da jednako razmisljanje pa cak i tvrdjenje ekvaviletno tvom, moze izneti i vecina onih koji se ne greju japanskim klimama a da isti ni ne znaju kako greju japanske klime kao sto ni ti ili vecina vas ne zna kako greju kinske klime novije generacije.
Ne moras mi verovati na rec ali mi nije uopste trebalo puno vremena da zakljucim kakvo je ovde raspolozenje prema kineskim klimama odnosno prema klimama koje se proizvode u Kini, pa se iz pisanja pojedinaca ovde jedino moze zakljuciti kao da su ti "neki" u stvari bili na liniji proizvodnje i u kineskim fabrikama koje proizvode japanske klime, odnosno u kineskim fabrikama koje proizvode kineske, koliko oni sve o tome "znaju".Licno mene ne vredja niti mi je bitno da li je klima kinez ili japanac obzirom da skoro sve dolazi iz Kine, ali me vredja cesto nekorektan stav pojedinaca koji misle da upravo oni sve znaju ili jos gore od toga a to je da ispada kao da su bili u Japanu i u fabrici ciji integritet potupno nepotrebno ovde brane, pa su umislili da im to daje pravo da pljuju i unizavaju svako razlicito misljenje.Oprosti, ali to je nista drugo do vredjnje inteligencije svih nas koji smo mnogo odavno izasli iz skolske klupe a interesuje nas ova tema o grejanju na klime.Naprosto dozvolimo svima da na jednak nacin pod jednakim uslovima zastupaju svoje argumente a narocito da prenesu licna iskustva koja ce shodno opet nekim licnim potrebama i mogucnostima, pomoci potencijalnom kupcu klime za grejanje kao sto sam do skoro bio i ja.Zahvaljujem na razumevanju.



E nel si im reko, bravo care legendo imas pice ako si u bgu ili kad budes u bgu...


Sad spremi se za streljanje, kako to da si kupio mideuuu i to bas kao moju :)


Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.29.245.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.07.2017. u 21:22 - pre 83 meseci
Latino sapunica par excellence. Dobili smo i Glumce i Kumove i Advokate, suprostavljene strane. fali malo sexa ali bice i toga... Tema je s*jebana ali postaje sve zanimljivije. Napeto. :)

TelevisaPresenta.
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6367726 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.