Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365661 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 23:36 - pre 82 meseci
Citat:
kibo68:

Ne verujem!!!!!!
Da li je moguće?????


Pa sve je moguce........a na drugom forumu , ekipica krenula i da osporava Eurovent sertifikat.Sustina je upropastiti diskusiju.Moramo svi u pecinu ............
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 23:38 - pre 82 meseci
Citat:
karudijan x:
A ovako nešto?

http://www.computers.rs/klima-...a-auto-restart-turbo-mode.html

http://www.computers.rs/klima-...a-auto-restart-turbo-mode.html

Vidim ima nekih LG modela u tom cenovnom rangu, nisam pametan :-)


Jel' ti biras po velicini klimu ili po ceni klima uredjaj ? Ako je cena, kazi do koliko para.
 
0

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 23:48 - pre 82 meseci
Po potrebama. Za ljude kojima je svaki dinar dragocen i koji žive skromno ali nisu cicije kad je ovo u pitanju. Voleo bih kad bi mogli da prodju jeftinije a da ne izgube na kvalitetu i odnosu na onaj fujitsu od 1000 EU. Kakve su potrebe opisao sam već u postu na prošloj strani. Nekako su rešili da to bude nešto jače od 12-ice i ja neću da im izlazim iz volje. Mada mi se čini da ova tema i situacija ovde na forumu nije kao što je bila, umešao biznis ruke kao i svuda.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.113.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 00:26 - pre 82 meseci
Nemaš tu puno izbora. Ako nameravaju da se greju totalno bez klime, vrlo je nezahvalno preporučivati uređaje koji su na granici mogućnosti.
Ako planiraju da zadrže kotao, da ga pale tokom najhladnijih dana ili da ga drže na minimumu da bi održavali temperaturu u celoj kući onda sigurno može i nešto tipa 12LMCA.

Taj Daikin FTXB50C je nešto jači. I to je OK klima. Mada opet, u tom cenovnom rangu bih radije birao Fujitsu 12LUCA
 
+1

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 05:19 - pre 82 meseci
Citat:
karudijan x:
Po potrebama. Za ljude kojima je svaki dinar dragocen i koji žive skromno ali nisu cicije kad je ovo u pitanju. Voleo bih kad bi mogli da prodju jeftinije a da ne izgube na kvalitetu i odnosu na onaj fujitsu od 1000 EU. Kakve su potrebe opisao sam već u postu na prošloj strani. Nekako su rešili da to bude nešto jače od 12-ice i ja neću da im izlazim iz volje. Mada mi se čini da ova tema i situacija ovde na forumu nije kao što je bila, umešao biznis ruke kao i svuda.

I sad posto ti se ne svidja da ne mozes proci za toliki prostor sa jeftinim uredjajem je biznis umesao ruke? Ili hoces da ti neko preporuci teslu pa da onda on bude kriv sto se nece ugrejati?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 11:00 - pre 82 meseci
Prvo bezobrazan si. Drugo ne znam zašto si se našao prozvanim? Treće to što sam rekao o biznisu, stojim iza toga, vrlo brzo usledi pitanje odakle si, da ti šibnem broj i tome slično, ista ekipa hara na nekoliko foruma itd. Četvrto pokušaj da razumeš situaciju. Radi se o ljudima koji se ne razumeju, savetuju ih kurta i murta, ja kao njihov sin koji se takođe ne razume u klime pokušavam da sve to izbalansiram i da pripazim da ih neko ne zavrne pošto svako hoće da im ugradi ono što ima u magacinu ili garaži. Ne mogu baš da im diktiram odluku, mogu samo da skupim informacije pa da pokušam da im argumentujem zašto ne tako nego ovako. Forum nije zamišljen da kupim nešto od nekog sa foruma već da razmenimo iskustva i da dobijemo informacije o nečemu u šta se ne razumemo. Ja kao pravnik non stop to radim za druge i stojim na raspolaganju i svim korektnim ljudima sa foruma kad su te stvari u pitanju ali o klimama ne znam. Tvoj post bi mogao delimično da razumem samo da si pre toga zaista i dao neku preporuku o kojoj pričaš. Verovatno je da nas dvojica nemamo o čemu da pričamo, mrzim takav pristup maliciozan.

Svako dobro
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 12:24 - pre 82 meseci
Zašto svi krenu đonom, nije mi jasno.
Došao si po preporuku, ne sviđa ti se predlog nego teraš po svom. Na kraju ćeš kupiti Mideu sa wifi.
Te Daikin 18 su 3.6 kW i 4.5 kW na grejanju.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 12:43 - pre 82 meseci
kibo68

Samo za tebe , nastavak price o zici :D

Danas sam odmrzavao frizider i kako je bilo vode koja je stojala na izmenjivacu , setim se da vam pokazem kako to funkcionise i da svarno odvodi vodu koja inace ne bi iscurela napolje , na taj nacin se smanjuje sansa da voda koja bi se inace zadrzala i zaledi .. Ovde je noz u pitanju ali je princip isti ..

https://www.youtube.com/watch?v=-TV3iYiLR1M&feature=youtu.be

karudijan x

Trazio si preporuku za klimu koja ima najbolji odnos cena = kvalitet , posto si u Srbiji to je Fujitsu , prosto je tako kako je .. Ne mozes dati manje od 1000e koliko kosta TOP model 14 ili 18 Fujitsua i dobiti isti kvalitet od nekog drugog brenda , opet tako je kako je .. Nemas ti tu mnogo izbora , najjeftinija preporucljiva opcija ti je ta Midea koju si prvu predlozio , s tim da trebas gledati da spoljna ima oznaku MOB2 , zatim imas te Daikine a onda Fujitsu , bukvalno je koliko para toliko muzike. Poslacu ti podatke za sve te modele na PM pa ti proceni sta je za tebe najbolje . A sto se tice toga da se biznis uvukao svuda , pa jel stvarno mislis da je sve nas ovde mogao neko da potplati da samo velicamo japance . Opet kazem , prosto to je tako ovde , da si u Hrvatskoj imao bi mnogo vise opcija , u Makedoniji je Fujitsu skup ko suvo zlato , Bosna je slicna nama itd , nadam se da razumes sta hocu reci :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
+1

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 12:43 - pre 82 meseci
Ama ko kaže da mi se ne sviđa preporuka i kad sam ja to krenuo đonom? Samo sam hteo da čujem još neko mišljenje. Ni jednog trenutka nisam rekao lošu reč o preporuci. Ako treba 1000 EU, treba 1000 eu, NOCRIA i gotovo. Ne razumem ja odakle ti to da ću da kupim Mideu? Samo sam pitao kakva je i to je sve. Nocria je 6 kW na grejanju, jasno je meni to. Ispada, da to što ti jedan čovek kaže treba da se uzeme kao činjenica i odmah da odeš da kupiš, kao da su svi na forumu jednoglasni oko svega. Jel bi ti otišao odmah da kupiš, na osnovu prve preporuke? Dobar dan, dajte mi jednu NOCRIU. Da pare nisu problem, zar bi se ja mlatio po forumu? Kupiš najskuplje i cepaš.
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 13:24 - pre 82 meseci
Citat:
karudijan x: Ispada, da to što ti jedan čovek kaže treba da se uzeme kao činjenica i odmah da odeš da kupiš, kao da su svi na forumu jednoglasni oko svega. Jel bi ti otišao odmah da kupiš, na osnovu prve preporuke?


Toliko je više žvakano o tome šta je best buy u Srbiji da ni ne može da ti se da neki drugi savet osim tog prvog. Kao što ti reče Tvrdoglavi, tebi se taj savet očigledno zbog nečega ne sviđa, pa kao da čekaš da dobiješ neki drugi koji nije 1.000 evra. U tom slučaju si na pogrešnom forumu, ovde si odgovor već dobio i to ti je i Nexteen objasnio zašto i kako.
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 13:36 - pre 82 meseci
Donekle se slazem sa karudijan ,nekada se i ne dobije odgovor bilo kakav a krene se sa komentarima,donekle,mogu samo da kazem svaka cast neexten koji uvek da opsiran i obrazlozi sta i kako detaljno i trudi se da pomogne ,svaka cast ,uglavnom radice posao i kinez i japanac a razlike naravno da mora da ima e sad ko sta voli i koliko moze da izdvoji a mi treba da pomognemo i u odabiru kineza i u odabiru japanca za sta god da se odluci da dobije sto je vise moguce uostalom i tema se zove koja klima,dal je receno vise puta nebitno je tu treba da budemo da pomognemo
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 13:41 - pre 82 meseci
Hvala svima, povlačim se. Ti Aco imaj u vidu da ste to možda vi žvakali, ja nisam, a da čitam 890 strana raznih raspravki, nisam imao kad. Pretraga je na ovaj broj postova u ovoj temi takođe u značajnoj meri obesmišljena pa sam morao ovako. Da li sam na pogrešnom forumu ja ću to da procenim, ipak sam 10 godina član ovog foruma pa mogu sam da odlučim da li sam na pravom mestu. Tačno je nexteen bio najkorektniji.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 14:12 - pre 82 meseci
Citat:
karudijan x:
Prvo bezobrazan si. Drugo ne znam zašto si se našao prozvanim? Treće to što sam rekao o biznisu, stojim iza toga, vrlo brzo usledi pitanje odakle si, da ti šibnem broj i tome slično, ista ekipa hara na nekoliko foruma itd. Četvrto pokušaj da razumeš situaciju. Radi se o ljudima koji se ne razumeju, savetuju ih kurta i murta, ja kao njihov sin koji se takođe ne razume u klime pokušavam da sve to izbalansiram i da pripazim da ih neko ne zavrne pošto svako hoće da im ugradi ono što ima u magacinu ili garaži. Ne mogu baš da im diktiram odluku, mogu samo da skupim informacije pa da pokušam da im argumentujem zašto ne tako nego ovako. Forum nije zamišljen da kupim nešto od nekog sa foruma već da razmenimo iskustva i da dobijemo informacije o nečemu u šta se ne razumemo. Ja kao pravnik non stop to radim za druge i stojim na raspolaganju i svim korektnim ljudima sa foruma kad su te stvari u pitanju ali o klimama ne znam. Tvoj post bi mogao delimično da razumem samo da si pre toga zaista i dao neku preporuku o kojoj pričaš. Verovatno je da nas dvojica nemamo o čemu da pričamo, mrzim takav pristup maliciozan.

Svako dobro

Molim moderatora da me banuje zbog bezobrazluka. Hvala.

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 14:39 - pre 82 meseci
Ovde jedini neexten normalan
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 14:42 - pre 82 meseci
Ma nisam ni ja , vidis da kacim neke zice za bolji odvod kondenza , ma ludilo :D
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
+2

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.113.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 15:22 - pre 82 meseci
Citat:
nexteen:
Danas sam odmrzavao frizider i kako je bilo vode koja je stojala na izmenjivacu , setim se da vam pokazem kako to funkcionise i da svarno odvodi vodu koja inace ne bi iscurela napolje , na taj nacin se smanjuje sansa da voda koja bi se inace zadrzala i zaledi .. Ovde je noz u pitanju ali je princip isti ..

https://www.youtube.com/watch?v=-TV3iYiLR1M&feature=youtu.be


Xa xa xa, svaka čast za snimak.

Citat:
karudijan x:
Prvo bezobrazan si. Drugo ne znam zašto si se našao prozvanim? Treće to što sam rekao o biznisu, stojim iza toga, vrlo brzo usledi pitanje odakle si, da ti šibnem broj i tome slično, ista ekipa hara na nekoliko foruma itd. Četvrto pokušaj da razumeš situaciju. Radi se o ljudima koji se ne razumeju, savetuju ih kurta i murta, ja kao njihov sin koji se takođe ne razume u klime pokušavam da sve to izbalansiram i da pripazim da ih neko ne zavrne pošto svako hoće da im ugradi ono što ima u magacinu ili garaži. Ne mogu baš da im diktiram odluku, mogu samo da skupim informacije pa da pokušam da im argumentujem zašto ne tako nego ovako. Forum nije zamišljen da kupim nešto od nekog sa foruma već da razmenimo iskustva i da dobijemo informacije o nečemu u šta se ne razumemo. Ja kao pravnik non stop to radim za druge i stojim na raspolaganju i svim korektnim ljudima sa foruma kad su te stvari u pitanju ali o klimama ne znam. Tvoj post bi mogao delimično da razumem samo da si pre toga zaista i dao neku preporuku o kojoj pričaš. Verovatno je da nas dvojica nemamo o čemu da pričamo, mrzim takav pristup maliciozan.

Svako dobro

Tvrdoglavi je ovih dana na terenu, tako da ćeš morati da razumeš da je malo nervozan na temperaturama preko 40 :)


Citat:
tvrdoglavi:
Molim moderatora da me banuje zbog bezobrazluka. Hvala.

Samo opušteno. Čovek nije nikakav trol, samo se izgleda totalno ne razume i želi da shvati o čemu je reč.


Citat:
acabgd:
Toliko je više žvakano o tome šta je best buy u Srbiji da ni ne može da ti se da neki drugi savet osim tog prvog. Kao što ti reče Tvrdoglavi, tebi se taj savet očigledno zbog nečega ne sviđa, pa kao da čekaš da dobiješ neki drugi koji nije 1.000 evra. U tom slučaju si na pogrešnom forumu, ovde si odgovor već dobio i to ti je i Nexteen objasnio zašto i kako.


Nije sve tako jednostavno. Čovek hoće da zagreje 35-40 kvadarata. Po toj logici bi svako ko na klimu greje 37x3=111 kvadrata trebalo da ima tri Nocrie u kući, a činjenica je da nema. Jasno je da to može da zbuni čoveka.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 16:17 - pre 82 meseci
Citat:
nexteen:
Ma nisam ni ja , vidis da kacim neke zice za bolji odvod kondenza , ma ludilo :D




Samo POLAKO pročitaj šta sam napisao!


Po stoti put i neću više(sramota me je o čemu raspravljamo):

Žica samo pomaže da voda lakše otiče(dok je manji minus)

Na -15,-20 ti neće pomoći ni armaturu dvanaesticu da staviš,jednostavno će se otvor zalediti.


PS.
Ovo za armaturu se šalim da POJEDINCI ne shvate ozbiljno.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 16:24 - pre 82 meseci
[quote]Cronnin:
Citat:
nexteen:
Danas sam odmrzavao frizider i kako je bilo vode koja je stojala na izmenjivacu , setim se da vam pokazem kako to funkcionise i da svarno odvodi vodu koja inace ne bi iscurela napolje , na taj nacin se smanjuje sansa da voda koja bi se inace zadrzala i zaledi .. Ovde je noz u pitanju ali je princip isti ..

https://www.youtube.com/watch?v=-TV3iYiLR1M&feature=youtu.be


Xa xa xa, svaka čast za snimak.






Kad pročitam ovakav komentar,onda se zapitam:

Da li je moguće da su neki ljudi prespavali časove fizike.


Izvini,bez ljutnje.




 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 17:08 - pre 82 meseci
Jeste neverovatno.............umetnost da sprovedes vodu da kaplje ....jbt !!!Koja je korist od ovog izuma ?
Ako se grejes na klimu -- postavis klimu i trazis trajno resenje.Ako to nisi uradio u prvoj godini , onda sigurno te to ceka u drugoj-trecoj godini........koji je smisao u zaludjivanju i gubljenju vremenu u nekakavim inprovizacijama i smaranju.
Ja razumem da ovi na forumu Benchmark , su grupa profesionalnih smaraca ali nema razloga da ovde na temi jos uvek se trazi resenje za odvod kondenzata iz tacne...........
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.113.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2017. u 17:41 - pre 81 meseci
Citat:
kibo68:
Kad pročitam ovakav komentar,onda se zapitam:

Da li je moguće da su neki ljudi prespavali časove fizike.

Izvini,bez ljutnje.


Jbg, Kibo, onda ja tebe treba da prozivam za časove Srpskog jezika i Logike?
Niti čitaš šta se piše, niti želiš razmišljaš. Znamo svi šta žica radi, koji ti je bre...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365661 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.