Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102547 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?05.01.2007. u 21:29 - pre 209 meseci
pa kod mene i jeste pomisao prvo na sneg za sta mi zimske gume prvenstveno sluze.
inace da zivim u ravnici ne bi ni uzimao zimske gume posto po ravnom idu dobro i letnje naravno ako se vozi malo sporije i opreznije (kao sto ja radim zimi).
ali posto u mom kraju ima brda moram da imam neke zimske gume zbog uspona gde se najbolje vidi kvalitet gume.

Citat:
ja sam uzela UG7 jer su me upozorili na nemogućnost balansiranja WinterA

moje su se balansirale normalno.
a voleo bih i ja da uzmem ug7 ali posto se radnicka klasa vozi na tigru i na savi (uglavnom) moram i ja da se uklapam u trend!

pozdrav
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?06.01.2007. u 18:03 - pre 209 meseci
Koliko je ogranicenje brzine sa brzinskim indeksom "T"? Da li je to 190Km/h ili 120km/h kao sto neko rece ovdje. Vozio sam auto prije par dana 140km/h nekih 5 minuta auto putem pa ne znam da li sam ih s***o ako sam prekoracio brzinski indeks.

pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.01.2007. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?06.01.2007. u 18:35 - pre 209 meseci
pa ja mislim da gume nece da se zeznu ako se voze brze nego sto je propisano (mozda ima veze na duze staze).
ali u tvom slucaju to se nije desilo.
ta oznaka pretpostavljam da znaci da proizvodjac garantuje da do navedene brzine garantuje za integritet gume i na njeno normalno funkcionisanje.
pogledaj ovde
http://www.autogume.net/tumacenje.html

ps:ne znam da li sam ikad video auto gume sa indeksom brzine ispod 190km/h...

pozdrav
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?06.01.2007. u 19:43 - pre 209 meseci

Da, na ovom sajtu pise da je "T" do maksimum 190Km/h. To me i zbunilo jer je neko bas u ovoj temi rekao da je "T" do 120km/h, cini mi se da je to rekao Vaske71, covjek koji radi u fabrici Tigar.

poz.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?06.01.2007. u 23:43 - pre 209 meseci
Citat:
Shomi-1: Da, na ovom sajtu pise da je "T" do maksimum 190Km/h. To me i zbunilo jer je neko bas u ovoj temi rekao da je "T" do 120km/h, cini mi se da je to rekao Vaske71, covjek koji radi u fabrici Tigar.

poz.

Tacno je Shomi brate da je "T" do 190 km/h po indeksu brzine u idealnim uslovima ali kada uzmes nase puteve punih rupa,terene itd sigurnosni index je od -50 do -70 km/h pa sam naveo namerno do 120 km/h jer su i meni tako rekli upravo ljudi sa ispitne stanice .Dakle ovo vazi za sve gume nema veze koji proizvodac da ih pravi .Sto se tice kvaliteta i vece brzine od propisane mozes ih ti voziti i 190 km/h ali ti ne bih preporucio .Ipak ja ovde govorim o stvarnim bezbednim brzinama a ne o onim napumpanim kojim se proizvodaci dice .Bezbedno vozi brate to je najbitnije od svega !!! I odgovor na tvoje pitanje gore nisi unistio gume sto si vozio 140 km/h za 5 minuta nebi ih unistio i da si vozio i 5 sati na 180 ,km/h ali ako je dobar put prvenstveno !!!


@Nibbleri@ a sam uzela UG7 jer su me upozorili na nemogućnost balansiranja WinterA
Nibleri duboko su te zaj*bali te osobe koje su ti to rekle da winter1 ne moze da se balansira !!! To su najverovatnije mesari ili pekari i savet bezi od njih sto dalje i to brzinom munje i ne zaboravi propustila si priliku da vozis Miselin gume (Winter1) inace najjaceg proizvodaca u svetu na 1 mestu a zast ti ovo kazem ? Pa zato sto je Mislen vec kupio Tigar i sada su vecinski vlasnici vec celog Tigra inace Tigar Tires sada vec novog brenda novog imena koji su nam postavili !!!

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 07.01.2007. u 01:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 07.01.2007. u 01:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 07.01.2007. u 01:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?07.01.2007. u 09:02 - pre 209 meseci
Pozdrav,

mislim da je ovo sto Vaske pise krajnje odgovoran pristup problematici i savetujem da se ovo stalno ima na umu. Dakle, opreznije gledanje na eksttremne vrednosti deklarisane od proizvodjaca i trebalo bi da je stvar OK makar se i vozilo preko preporucenih 120 km/h. Ja na jednom od svojih vozila Wintere i prezadovoljan sam njima kao uostalom i svim Tigar gumama koje sam ikada i kupovao, naravno, u domenu normalne, svakodnevne voznje bez posebnih naprezanja. Sve se kod mene dobro balansira i ne znam odakle ta informacija ali ne kazem da je nemoguce da je bilo problema na bazi kojih se stvorilo ovakvo misljenje. Kazem samo da ne znam za takav problem licno, niti sam cuo od nekoga pre ovog pominjanja u temi.

Inace, zna li Vaske ponesto o gumama za motore mozda? ;)
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?07.01.2007. u 15:05 - pre 209 meseci

Ja sam ga vozio autoputem od Sarajeva prema Zenici koji je skoro izgradjen i put je perfektan. Asfalt je "kao staklo" ravan. A i gume sam kupio prije dva mjeseca tako da su kao nove.

Hvala Vaske71 na pojasnjenju!
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?07.01.2007. u 19:03 - pre 209 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,



Inace, zna li Vaske ponesto o gumama za motore mozda? ;)


Jedine gume koje tigar pravi za motore su gume za skutere manjih dimenzija od 10 do 15 cola a na gumama pise Mishelin dakle uopste nema oznake tigra iako ih tigar radi no radi se o tome da ih mi ovde i jedini radimo kolko znam u svetu a prodaje ih Mislen jer je to njihova orginalna licenca (sto se tice skutera) a u francuskoj mislen radi gume za trke tj. za motore vecih kubikaza.Inace da vam kazem samo jedan primer o njihovom kvalitetu .Licno sam bio prisutan kad su jednom momci utovarali te gume u sleper (mislim da je bio kamion firme Banex iz beograda) doso je sef smene i video jednu jedva umazanu gumu od prasine dakle jednu od 6 do 6500 komada koliko stanu u sleper i nalozio momcima da ih sve skinu (sto je ubitacan posao) i produvaju jednu po jednu sa kompresorom ,momci su poludeli njihov voda grupe je kaznjen sa 20% od plate a meni sa strane bilo je zao momaka koji utovaraju ali sam i video koliko mislen polaze na kvalitet bilo koje gume pa kad uporedim sta pricaju pojedini forumasi u vezi Tigrovih tj Mislenovih guma o nesavrsenosti i losim karakteristikama dode mi da puknem od smeha jer treba samo da se vidi makar na 5 minuta kako se u tigru radi u poslednjih 4 godina od kako nas je Mislen preuzeo pa da smesta promene misljenje i da se dice time sto je i u srbiji jedna firma svetskog renomea (Tigar inace tuce sve rekorde u izvozu u Srbiji u zadnje 4 godine i dobija nagrade za najbolji brend)
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?08.01.2007. u 09:39 - pre 209 meseci
Pozdrav,

ustvari sam po nicku mislio da imas veze sa motorima, zato sam pitao, nema veze.

Po meni je Tigar vec godinama unazad jedno sasvim primereno resenje, Wintera je samo jos sveobuhvatnije resenje i nastavak te, po meni, veoma dobre price o Tigru. Setih se, u medjuvremenu, da sam cuo sa probleme oko balansiranja Trayal guma i to onih koji se prodaju kao druga ili treca kategorija, nove se gume ne daju izbalansirati ali se one i prodaju u Trayal prodavnicama bas kao druga klasa pa nanize pa ko zelid a rizikuje, to mu je.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-751.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?08.01.2007. u 11:06 - pre 209 meseci
@vaske71


meni je ovaj prodavač pomenuo nemogučnost balansiranja WinterA onako usput dok sam čekala da mi UG7 namontiraju a jedan je forumaš to pomenuo iz vlastitog iskustva, mada mislim da je sam kriv za to jer ih je vozao i ljeti pa je moguće da je guma ok u skladu sa propisima i namjeni

UG7 smo juče isprobali i mislim da su odlične što se tiče držanja na cesti a o izdržljivosti ćemo za 2-3 godine, nadam se :)

za MICHELIN ENERGY E3A lično nemam pohvalu jer smo ih 2005 kupili i pravo je bučna guma


isto mogu reći da smo imali jednom i Barunke koje su se "stvrdle" ili šta već nakon jedne godine i proklizavale su na mokrome mada je vjerovatno dosta toga i do našeg asvalta pa stoga mislim da je ova tema prvenstveno potrebna da se podjele iskustva radi sigurnosti na cesti a ne da bi se prepucavali tako da se izvinjavam ako sam nekoga naljutila, nije bilo namjere


svakako je smješno porediti UG7 i WinterA jer je odnos cjene 130 eura naspram 60 eura tako da i ako WinterA ima nekih manjkavosti u odnosu na UG7 može joj se oprostiti


Pozdrav!

 
Odgovor na temu

bruyoni
Kafana
NS

Član broj: 7740
Poruke: 85
212.200.218.*

Sajt: www.nacionalnaklasa.com


Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?24.03.2007. u 11:50 - pre 207 meseci
Jedno pitanje za Vasketa, ili bilo koga drugog ko zna, ako moze da mi resi nedoumicu. Interesuje me dali je tigar Hitris i usmerena i asimetricna guma (znaci da postoje gume za levu, odnosno desnu stranu vozila na kojima je utvrdjen smer obrtanja). Ili je samo asimetricna, tj da ima spoljnu stranu dok nema smer obrtanja. Pitao sam po radnjama, negde mi kazu ima samo spoljnu stranu, neki su mi rekli da samo ima smer obrtanja potpuno zanemarujuci natpis "spoljna strana" na zidu, dok su mi u Tigrovoj radnji i NS rekli da postoje levi odnosno desni pneumatici kao i smer obrtanja. E sad posto kupujem gumu u metrou nesto nemam zelju da mi uvale, recimo, tri leve i jednu desnu pa bi da se malo vise "obrazujem".

Hvala

Pozdrav!

Bruja
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!
 
Odgovor na temu

samo1epartner
kicevo

Član broj: 140240
Poruke: 17
62.162.178.*



Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?28.03.2007. u 17:37 - pre 207 meseci
Ovo je pitanje vise za Vasketa71 a i za sve koje vise znaju o gumi Rotex T2000.
Zelim kupiti ove gume i montirati na mom autu Citroen Berlingo . Zelim znati dali je moj izbor prav ili je bolje uzeti TG635 . Zelim da mi malo vise napisete o tome a zelim znati i detalje .
Hvala vam na odgovoru

[Ovu poruku je menjao samo1epartner dana 29.03.2007. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.ptt.yu.



+109 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?29.03.2007. u 22:23 - pre 206 meseci
Za @ bryjoni @ i @ samo1 epartner @
Sutra ili najkasnije u ponedeljak proveravam , sa ekspertima ( nasim domacim ljudima koji ne lazu ) u Tigru na vasa pitanja , dobicete informacije iz prve ruke one prave a ne nasminkane - sto ce te cuti od prodavaca ili reklama !!!
Pozdrav !!!

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 31.03.2007. u 22:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
194.106.174.*

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?30.03.2007. u 14:57 - pre 206 meseci
@bruyoni

Idi i pogledaj gume, ako guma ima spoljnu stranu uvek pise na njoj "outer side" (ili slicno), takodje, ako ima smer rotacije onda uvek imas strelicu i natpis "rotation", nema tu nikakav prodavac da ti prica price, na gumi sve pise.

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

samo1epartner
kicevo

Član broj: 140240
Poruke: 17
62.162.176.*



Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?31.03.2007. u 11:15 - pre 206 meseci
Hvala ti Vaske na informacijama . Naveo sam ti da je moj auto Citroen Berlingo tako da retko i kada prelazim brzine preko 100km/h , a i ako se desi onda sigurno nije vise od 120 km/h . Rekao si mi da mi preporucujes gume Prima a ja ne znam nista o njima pa bi te opet zamolio da mi malo vise napises o tim gumama , karakteristike , izdrzljivost , osobine a i gde mogu bar na netu da procitam o tim gumama a i da ih vidim . Da napomenem samo da je rec o dimenzii 175 / 70 / 14 . Sta kazes o gumi TG621, kakva je ona , dali je dobra za moj auto ?
Pozdrav i hvala ti na odgovoru !

[Ovu poruku je menjao samo1epartner dana 31.03.2007. u 12:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao samo1epartner dana 31.03.2007. u 13:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
194.106.187.*



+109 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?31.03.2007. u 20:56 - pre 206 meseci
Sve forumase koje zanima izgled .tip. cena Tigrove tj Mishelin i Bf Godrich neka odu na ovu adresu http://www.tigarmh.tigar.com/
a ja sam tu da vam pomognem !!!
Pozdrav i dobar i srecan put vam bio gde god krenuli !!!
 
Odgovor na temu

bruyoni
Kafana
NS

Član broj: 7740
Poruke: 85
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.nacionalnaklasa.com


Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?31.03.2007. u 21:11 - pre 206 meseci
E hvala Vaske! Znaci Hitris nije bas toliko dobra... Da bude jos veselije Tigar napravio jos jedan pneumatik u T indeksu Sigura. Videh je na sajmu ali jos nista nema o njoj na site-u. Ona ima simetrican usmeren dizajn :D ne moraju a lome glave oko nje ljudi ko sa Hitrisom
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!
 
Odgovor na temu

samo1epartner
kicevo

Član broj: 140240
Poruke: 17
62.162.178.*



Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?01.04.2007. u 17:51 - pre 206 meseci
Pa Vaske , bas zato sto si ti tu za da nam pomognes mi te i pitamo o tome . Ostavi tigrov sajt i napisi nam nesto vise o gumi TG621 i TG635 . Cenim tvoje mislenje i zato napisi koju rec o ovim gumama . U velikoj sam nedoumici i ne znam koje gume da kupim za moj auto .
Pomozi mi .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?01.04.2007. u 18:27 - pre 206 meseci
Citat:
bruyoni: Da bude jos veselije Tigar napravio jos jedan pneumatik u T indeksu Sigura.

A to polako pocinje i da nam daje do znanja da je tigar "prerastao" domace trziste, i mozemo samo da se nadamo da ce njihova cenovna politika da ostane ista i da nece da se uobraze
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

samo1epartner
kicevo

Član broj: 140240
Poruke: 17
62.162.177.*



Profil

icon Re: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?04.04.2007. u 19:07 - pre 206 meseci
Vaske ! Hoces li nesto napisati o gumama TG621 ili neces ? Neznam zasto te nema evo vec nekoliko dana ali ako si tu i citas ove komentare molim te napisi koju rec o ovim gumama . Pozdrav !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zimske gume - dilema, trilema, ili sta vec?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102547 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.